Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od Neslušný kdy Dnes v 19:29:21 »
Ahoj, z toho, co vidím, je nejlepší se zašít do banky. Pak se asi naučit nějakou novou interní aplikaci, se kterou se dá dlouho přežít. Peníze určitě nejsou špatné, jen je to holt korporát.
Ale zas ty benefity... :)
2
Studium a uplatnění / Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od greenlinuxguru kdy Dnes v 19:09:20 »
Dělal jsem systémového administrátora, pak cloud ops, a nyní devops, mám pocit, že se tyhle trhy lidmi vždy často rychle saturují - ponechme kvalitu lidí. Přijde mi, že všechny takové hlavní trhy v IT - data scientist, java programátor, devops jsou strašně vytížené lidmi, každý bootcamp vysoká, a kdo ví co ještě to tam žene plnou parou, je tam pár hodně dobrých lidí co si za neskutečnou dřinu hodně vydělají, ale obecně tlak na výkon v těchto oborech stoupá spolu s konkurencí.

Chtěl bych se zaměřit na nějaké niche, kde jsou dobré prachy, a není moc tlak na výkon - ServiceNow, SAP, atd. a vlastně rád i něco totálně nudného co nikoho nezajímá a nikdo to nechce, moc se tam nepředřu a přijde kilčo čistého. Na co bych se měl zaměřit. A ne žádné novinky jako AI kam se všichni hrnou, chci právě něco nezajímavého co není cool.
3
Hardware / Re:Hloupý USB časový spínač s ovládáním tlačítky
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy Dnes v 19:04:02 »
Asi hledáte něco takového:

https://hadex.cz/m482-casovac---programovatelny-casovy-spinac-s-rele---4-tlacitka/

Napájíte to z počítače přes microUSB, zespoda plošňáku je přístupných 5V z USB, které proženete přes to relé do zátěže.
4
Hardware / Re:Sériová konzole mezi dvěma počítači současně
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy Dnes v 19:01:33 »
Asi hledáte něco takového:

https://hadex.cz/m482-casovac---programovatelny-casovy-spinac-s-rele---4-tlacitka/

Má to mikroUSB, kterým to propojíte s počítačem, zespoda plošňáku pak pájecí plošky s napájecími 5V, které můžete prohnat přes to spínací relátko.
5
Server / Re:Správce souborů Caja považuje index.php za skrytý
« Poslední příspěvek od Filip Jirsák kdy Dnes v 18:02:03 »
Podle mne to bude atribut, kam Samba ukládá „DOSovské“ atributy souborů, kam patří i ten příznak skrytého souboru. Buď to může být nějaká struktura, která se používá v SMB protokolu, nebo to klidně může být interní struktura Samby – počítá se s tím, že se bude nastavovat zase jen přes Sambu. Účelem je podle mne jenom to, aby když někdo nahraju na Sambu soubory s nějakými atributy, a pak je zase stáhne zpět, aby tam byly pořád ty samé atributy.
6
Server / atributy souborů linuxu po všech čertech schované getfattr -d
« Poslední příspěvek od mikesznovu kdy Dnes v 17:32:49 »
Tak getfacl taky dává stejný výsledek
.Dokonce i getfattr.

Ale až nakonec getfattr -d ukázal nějaký rozdíl. Ale co znamená??? atribut user.DOSATRIB
48znakový base64 řetězec, který jehož druhá polovina se terpv u obou soborů liší
je to něco jako=0sAAAEAAQAA...E=

ale base64 -id dává dost divné výsledky (i s odmazáním počátečního =,
odmazáním počátečního =0,
odmazáním počátečního =0s,
odmazáním počátečního =0sA,
odmazáním počátečního =0sAA) (dále je to cyklické modulo 4) pokaždé bas64: invalid input.
i s jinými výřezy toho stringu

Chatgpt sice hlásí něco že to reprezentuje bitmasku  RAHS /Dir/Device/normal. ale už ne jak se k tomu výsledku dobrat. Mlčí. a  data dekoduje na  0x01000000 a tváří se že vše je po řádku
7
Distribuce / Re:Výběr distra bez Pacmanu s KDE Plasma
« Poslední příspěvek od mikrom kdy Dnes v 17:22:20 »
...
Vybral som teda overený debian.
...
.. ked si debian predtym neinstaloval tak si si mal najprv vyskusat vo VM, ci nema instalacia nejake uskalia a az potom to davat na HW ..
8
Děkuju za navedení. Ve Windows 10 volba v průzkumníku Zobrazení- "skrýt skryté"  ho taky ovlivňuje...

Hledám tedy příčinu v tam, kde je soubor uložen. Mám soubory index.php a kopii index2.php, první skrytý, druhý ne. Jenže:
1.lsattr  - stejné
2. stat - stejné (Až na inode, čas vzniku)

Přejmenování souboru zachová skrytost. (index.php -> kouzlo.php ; touch index.php : není skrytý . kouzlo je dále skryté)

Takže... nevím ,jak se v tom systému doprátrat, příkazu jak zjistit, jestli je skrytý

Jako bonus jsem si prohlídl /etc/config/smb.conf | grep -Pi (hidd?e)|includ|conf|index a nic....

Příkaz "attr" tam neexistuje.

Nebo varianta b) skrytost není daná atributem per-fíle, ale per-pátternem něco jako (^[.~])|index|(bak$)

Zatím všechny  pokusy zjistit, co za tím vězí,  vedly to per-ánum
9
Sítě / Příčina poklesu RX u Wi-Fi karty
« Poslední příspěvek od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ kdy Dnes v 16:34:02 »
Co způsobuje u wifi sítě (přesně u wifi karty v režimu infrastructure:client) chvilkový, desítky s trvající pokles RX hodnoty z maxima na třeba 1/4?  Dal jsem  do blízkosti druhý AP 50cm , a na jiném kanálu.powersaving to není. Ta afektovaná™ wifi karta vidí následující
 úrovně signálu+ kanály:
Citace
wifi, ke které je připojená: -60 až -66 , kanál 9
wifina z toho přitáhnutého AP: -14, ale i -22, kanál 1
vysílá i na 5GHz, ale toto pásmo karta nevidí.

. Děje se to momentálně, dočasně, chvilkově , když zrovna je vysoký traffic (a teď to nemám přes prozkoumané , v jakém směru a hlavně na jaký AP)? 

Je možné, že tam je spectral leak? ta spektrální vzdálenost je asi 5MHz * (|1-9|) střed-střed
10
Server / Re:Webhosting se sablonami
« Poslední příspěvek od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ kdy Dnes v 16:26:19 »
Nekecej, chceš něco víc, protože na statický obrázek a pár řádků textu ti stačí word™ nebo powrpoint a export do html.
Nekecam :) ale upresnuji, ze ty soubory maji byt taky na tom samem webhostingu. Nebo i to lze v powerpointu & spol?
Karmelos, word™/powerpoint™+ export nestačí, je k tomu potřeba ještě ten hosting. Za mě github®pages, ™,případně wedos ® doména, myslím, že tam je právě nějaká statická prezentace(prostor "zdarma")  k té doméně, myslím, že se to i jmenuje wedos® vizitka™
Stran: [1] 2 3 ... 10