Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Software / Re:Kam streamovat video s pomocí OBS
« Poslední příspěvek od Bugsa kdy Dnes v 10:07:52 »
Chápu, ale proč to dělat složitě a nepohodlně přes streamovací servery? Tak se ze streamovacího počítače připoj na ten druhý třeba přes nějakou vzdálenou plochu (Moonlight - https://github.com/moonlight-stream , NoMachine, VNC, RDP) a tu si přidej jako další zdroj.
2
Software / Re:Kam streamovat video s pomocí OBS
« Poslední příspěvek od hknmtt kdy Dnes v 09:32:18 »
youtube, twitch, rumble, odysee, bitchute. ak je to hra, tak skor twitch. aurat ze asi ako jedina sluzba tam ma reklamy pocas stremovania.
3
Hardware / Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Poslední příspěvek od JurajP kdy Dnes v 09:32:11 »
4
Hardware / Re:Notebook se starou grafikou a externí monitor
« Poslední příspěvek od diskuznik1 kdy Dnes v 09:08:56 »
Dalsi vec je zkusit to poresit...
Pokud ten NB nema video vystup nadratovanej na Nvidia gpu, tak jestli v BIOSu nenajdes zakazani Nvidia ( u meho Thinkpadu kde to nadratovane nebylo mam v biosu pro nvidii moznost disable/optimus(ci je na zobrazeni intel ale nvidii lze pouzit na vyzadani), pouze nvidia (coz zakaze intel a nvidia bezi jako jedina gpu), u Thinkpadu kde uz to nadratovane na Nvidii bylo, v biosu ta volba Disable schazi)

Pripadne je mozne ze prepnuti z Nvidia ovladace na Nouveau se ti nepodarila a proto d jadrem 6.8 si vystup na monitor nemel...
Zkus s nouveau a 6.8 vyfiltrovat natazene jaderne moduly:
Kód: [Vybrat]
lsmod -e nvidia -e nouveau

Chtel jsem poradit presne totez. HP a Dell notebooky tohle typicky umi. Pokud tazatel nenapise ani model toho notebooku to je pak tezke...
5
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od Trive1974 kdy Dnes v 08:34:05 »
Nakonec u mne trval "vypadek" asi 30 hodin, rano se modem rozbehl a zatim mam stale vic verejnych IP adres.

Byl to naprosty chaos a nezvladnuta komunikace ze strany VF.
Pani na podpore slibovala, ze poslou SMS az vypadek skonci, vykaslali se na to.

Ale to nejlepsi na zaver - takto dlouhy vypadek se mi castecne podarilo eliminovat svepomoci, treba to pomuze nekomu dalsimu.

Cely vcerejsi den byl modem v poradku pripojeny, dostaval nove verejne IP adresy, ale ty VF neroutoval dale do Internetu. Na podpore mi s tim nepomohli, tvrdili, ze vymenuji kabely a ze mam cekat ctyri dny, az bude hotovo.
Kdyz jsem si pustil na WAN rozhrani tcpdump, prekvapilo mne, ze vidim packety smerujici na moji puvodni verejnou IP adresu.
Nastavil jsem si tedy svoje tri puvodni verejne dynamicke IP na zarizeni staticky a Internet opet fungoval :-O

Prestalo to fungovat cca po 24 hodinach, kdy asi vyprsel lease techto adres na jejich DHCP serveru...
6
Software / Re:Kam streamovat video s pomocí OBS
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 08:16:16 »
v počítači na vysílání kde vysílám si skládám samozřejmě scénu z asi 20ti věcí a počítač je plně vytížený

hraju taky hry mám kameru apod

a do okénka chci ještě jinou hru z druhého počítače malý hrací slot

ten má hrát na druhém pc ve fullscreenu to by 1 počítač nezvládl

hodím si ten notebook na twitch a zkusím najít fullscreen url na video protože tam je to v okně  a až po api klikání se umožní fullscreen

zatím doufám že najdu v přehrávači rozumný trvalý url
7
Software / Re:Kam streamovat video s pomocí OBS
« Poslední příspěvek od Bugsa kdy Dnes v 08:09:41 »
Tak nejrozšířenejší služby na stream jsou Twitch nebo YouTube.

Ale nechápu na co dva počítače? V OBS studiu si můžeš složit scénu z více zdrojů a tu následně streamovat.
8
Software / Kam streamovat video s pomocí OBS
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 06:05:03 »
chtěl bych streamovat na notebooku průběh hry kterou jsem naprogramoval na nějakou jednoduchou službu

vyhovovalo by mi aby video ve výsledku šlo jednoduše zobrazit fullscreen na url stránce

na druhém počítači si v obs studiu otevřu přidat zdroj "linux browser"

v něm si chci najít zmíněný url a zobrazovat video v rámečku v mojem obs profilu

použiju na to dva počítače a dvě obs studia

hledám dobrou vysílací službu která mi video bude zobrazovat res p kam streamovat z notebooku

poraďte streamovací službu
9
Server / Re:Názory na ng-firewall v Apachi
« Poslední příspěvek od RDa kdy Dnes v 02:29:44 »
Se trocha pricucnu s vedlejsim dotazem - pokud mam seznam rekneme 30-50 tisic IP, ktere jsou fuj (sesbirano vlastnimi silamy z logu na emailech napr.), jaky firewall je nejvhodnejsi - at blokuji/chranim i ostatni sluzby? Kdyz jsem se posledne dival, zda neco pomuze redukce na C podsite, tak moc ne, je to hodne nahodny. Zvladne to nftables, nebo je na tohle prilis tupej? (zda ma nejake stromove/hashovane lookupy)
10
Hardware / Re:Přepínání systémů na Raspberry Pi
« Poslední příspěvek od Le_Ze kdy 01. 10. 2024, 22:28:10 »
Zdař hošani.
Furt mi to vrta v palici a ani pit mi nechutna.
Nic v eeprom nastavovat nemusim.
Stači když v raspi-config - f6 andvanced options - boot loader vyberu M2 boot nebo SD a spusti se mi vybrany system.
To by nešlo vytvořit skript, který bý to někde přepsal a udělal reboot?
Stran: [1] 2 3 ... 10