Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Server / Doporučte webhosting se šablonami
« Poslední příspěvek od LamZelezo kdy 19. 09. 2024, 11:14:47 »
Zdravim, byl jsem dotazan na existenci webhostingu se sablonami umoznujicimi zrizeni jednoduche stranky s podkladovou fotkou a nekolika radky textu plus par (cca 5, max 10) odkazy na soubory ke stazeni. Nejradeji zdarma, ale neni podminkou :) No a vzhledem k faktu, ze se ve webovych zalezitostech moc neorientuji, radeji poptavam znale. Diky
92
Sítě / Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Poslední příspěvek od Lukas Dzunko kdy 19. 09. 2024, 11:04:19 »
Sagemcom vám do bridge mode nepřepnou

Ja mam doma Sagemcom 5670 a mam ho v bridge mode ... povodne som mal Huawei HG8245H, ktory sa dal povesit na stenu. Trvali na tom, ze mi ho nemozu nechat. Udajne by to nezvladlo 500/160 profil, ktory mam aktualne zaplateny :D

Mne to pride, ze dost zalezi na tom na koho clovek narazi na predajni / zakaznickej linke ... za mna by som mal radsej Huawei, ktory bol donedavna poveseny hned vedla mojho mikrotika na stene ... ten priblbly sagecom nema moznost povesit na stenu + nemoze byt ani polozeny na boku (napr v policke).
93
Distribuce / Re:Výběr distra bez Pacmanu s KDE Plasma
« Poslední příspěvek od k3dAR kdy 19. 09. 2024, 10:47:05 »
mozna mi neco unika, ale protoze nektere s dister co jsi zkusil mel problemy, tak si dal Debian kterej sel jako po masle ale mel problemy jako napriklad drobnost, cerna obrazovka po instalaci? :-D

ten NEON jsi zkousel? co tam bylo za problem? proto chcit aktualnejsi KDE, apt/deb distro a vybrat Debian stable, kdyz tu mas ten NEON s nejaktualnejsim KDE co muzes mit...

k problemum:
- uzivatel neni v sudoers = to Debian dela kdyz pri instalaci jako admin ucet zvolis root, pokud ne tak tvuj user je v dudoers a root je neaktivovat tim ze nema definovane heslo

1 - prechod Debianu z stable na testing by tak presne melo jit, ale z praxe nevim co to muze prinest za problemy, obzvlast pokud mas cistou instalaci, zda neni lepsi to proste preinstalovat

ad Krusader, opet, KDE Neon bys mel aktualni verzi co KDE ma, protoze ten balicek mas primo od autoru KDE... ;-)

2. na prihlaseni roota do console je potreba mit aktivovan root, tzn. nastavit mu heslo pres "sudo passwd root"

BTW: jaky ma usecase pouzit prime prihlaseni root at uz do console, nebo do desktopu?

3. samozrejme muzes presunout cokoliv kamkoliv, jen nasledne upravit /etc/fstab, preinstalovat grub (sudo grub-install /dev/sdX) a pregenerovat grub nabidku (sudo update-grub)
94
Sítě / Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Poslední příspěvek od JZK kdy 19. 09. 2024, 10:38:55 »
Řešil jsem to u sebe nedávno, takže jak to fungovalo:
1) Sagemcom vám do bridge mode nepřepnou, to dělají jen s modemem Huawei. Takže jestli máte  doma Sagemcom, sbalte ho, odneste na prodejnu a řekněte že chcete výměnu za Huawei. Budou se divit a bránit ale udělají to.
2) Až doma zapojíte Huawei, tak zavolejte na infolinku, že chcete modem přepnout do bridge modu. Slečna nejspíš nebude mít tušení o čem mluvíte ale to nevadí, řekněte jí ať to předá technikům. Ti se vám pak ozvou, domluví s vámi termín přepnutí do bridge (u mě se chtěli jen domluvit abych jim potvrdil že to vše funguje) a pošlou vám jméno a heslo na PPPoE co si musíte pak zadat do svého routeru a je to (na prodejně o přepnutí do bridge modu také nemluvte, ti také nemají tušení).
3) pokud vám budou optiku teprve připojovat, tak si to zkuste domluvit předema třeba vám přinesou rovnou již připravený huawei, protože jinak vám technik přinese standardně Sagemcom, co cpou všem jako default a budete muset absolvovat 1&2
4) jak tu někdo již zmínil přede mnou, za modem přepnutý do bridge se neplatí nájem.

Potvrzuji že i přes ten Huawei mi jede optika na ten deklarovaný 1Gbps
95
Hardware / Re:Hloupý USB časový spínač s ovládáním tlačítky
« Poslední příspěvek od jauznevimco kdy 19. 09. 2024, 10:18:13 »
V prvni zprave pisu, jde o krmeni odporove zateze z powerbanky, takze tudy cesta asi nepovede. Ani nevim, jak ten mechanickej casovac do zasuvky funguje - netika si podle 50 Hz v siti? 



Ja se mezitim dohledal tohodle https://www.amazon.com/Lucstar-Controller-Appointment-Protecting-Household/dp/B07467HKNZ/ - to vypada presne jako to, co potrebuju. No jestli nenajdu neco podobnyho bliz, nez ve Statech, tak to holt vezmu, asi to pro mne bude i s cekanim schudnejsi, nez zkouset na ten plosak zminenej Zopperem pridelat USBcko a jeste pro to hledat nejakou vhodnou krabku.


Kazdopadne diky.
96
Sítě / Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Poslední příspěvek od Lukas Dzunko kdy 19. 09. 2024, 10:16:15 »
Jen doplním, že po přepnutí do bridge se již neplatí za pronájem zařízení.

Ano, potvrdzujem. V pripade nizsich rychlosti, kde sa plati za ONT, sa plati len ak je vo WiFi rezime. V rezime bridge sa za zariadenie neplati ... ja mam uz dlhsie program, kde je zariadenie gratis aj vo WiFi rezime, takze som na to zabudol.
97
Windows a jiné systémy / Re:Kde leží nastavení Indexing service
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy 19. 09. 2024, 09:50:07 »
Díky za snahu. Jen pro upřesnění, nepotřebuju to číst powershellem, ale jen shellem (cmd.exe - tedy příkaz "reg query").

Jinak v "HKCR\.txt" nic zajímavého není, a chvilku s GPT chatem už jsem měl taky ;-)

nicméně myšlenka že se to nastavuje pro jednotlivé typy souborů je zajímavá, protože na mém obstarožním PC po změně té volby a potvrzení vyběhne peak CPU aktivity a PC  na dvě či tři vteřiny skoro "zamrzne", to by nasvědčovalo tomu, že se tam někde provádí dávková změna nad mrtě daty, ale nepodařilo se mi zjistit kde. A to jsem zkoušel už i odchytávat aktivitu v registrech procmonem :-/

Říkal jsem si, že přes PS by se s tím pracovalo pohodlněji.

Při vlepení jsem to nekontroloval, zprasila to schránka, Ve výpisu v prohlížeči je to dobře, tady několik řádků úplně chybí.

Ten filtr na přípony mě překvapil taky, protože z nastavení v GUI plyne, že by se to mělo týkat obsahu konkrétní složky, ať je v ní cokoli.
98
Hardware / Re:Hloupý USB časový spínač s ovládáním tlačítky
« Poslední příspěvek od 🇺🇦 GPU kdy 19. 09. 2024, 08:42:46 »
Digitální časovat do zásuvky určitě poskytne mnohem více možností, než ten mechanický, pokud by to bylo potřeba.

Jinak předpokládám, že bastlíř by si mohl to relé uvnitř té zásuvky odpojit od 230V a připojit si tam oněch 5V.
99
Hardware / Re:Sériová konzole mezi dvěma počítači současně
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy 19. 09. 2024, 08:27:00 »
Tady zas nekdo objevuje zemeplacku ... ve skutecnosti naprosto vpohode fungovalo i zretezeni nekolika stroju (ty clanky uvnitr musely samo mit 2x seriak, ale to v te dobe byla normalka) a naprosto vpohode se na tom dalo provozovat IPX a hrat gamesy.
100
Windows a jiné systémy / Re:Kde leží nastavení Indexing service
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy 19. 09. 2024, 08:17:04 »
jenže ono jde o něco jiného: jak v commandlajně detekovat toto nastavení https://imgpaste.net/image/SD920N

Mno vsechny chujoviny kolem jsou tuhle ProgramData\Microsoft\Search takze si uzij dekodovani tech binarnich sragor. A navic ti to bude uiplne knicemu, protoze z toho stejne nijak nezjistis, jestli ten ci onen soubor je nebo neni aktualne indexovanej.
Stran: 1 ... 8 9 [10]