Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Sítě / Re:Mikrotik ac lite přístup pro správu routeru
« Poslední příspěvek od CFM kdy Dnes v 07:40:05 »
Jako že "samo se to" pokazilo na dvou zařízeních zároveň? Pokud ano, tak tím spíš to někdo rozbil záměrně a v konfiguraci něco změnil. Mimochodem u každého uživatele je "Last Logged In" datum/čas a něco by mohlo být vidět v logu (podle nastavení a prezistence). Vlastní SSH klíč pro admina tam asi nemáte (možnost, jak se tam přihlásit bez admin hesla)?
Jak jsem psal, tak s MAC to nesouvisí a import export lze udělat přes konzoli.
2
Hardware / Re:IP kamery bez nutnosti aplikace
« Poslední příspěvek od noonenoone kdy Dnes v 07:32:08 »
Záleží, co od toho chcete.
Po úvodním nadšení to stejně skončí na tom, že si to žije samostatným životem a vracíte se k záznamům, až když je problém.
Já mám Hikvision NVR plus 4 kamery.
Na aktuální pohled používám náhled přímo z kamer v Domoticz, který stejně jede pro domácí automatizaci.
Snímky se střídají po vteřině, což mi pro přehled stačí a přístup mám buď lokálně nebo přes veřejnou IP.
Pokud potřebuje něco z minulosti, tak si přes to webové rozhraní NVR stáhnu časový interval, který mne zajímá a přehraji přes VLC.
Jinak přes VLC lze samozřejmě přehrávat i aktuální streamy jednotlivých kamer.
Jinak mám zajímavý poznatek.
To jejich webové rozhraní vyzažduje pro obraz nějaký exe plugin.
Tak spustím Virtualbox, tam Firefox s tím rozšířením a vidím obraz z kamer.
Pak spustím Firefox v Ubuntu a kupodivu taky vidím obraz  z kamer, což bez toho běžícího Virtualboxu ani náhodou.
Vždycky jsem si myslel, že by to mělo být docela dobře vzájemně oddělené.
Nešlo by to nějak využít pro obraz i v Ubuntu?

Aha, děkuju. Mohl bych provozovat nějaké NVR řešení a ke kamerám live přistupovat přes vnc zcela mimo ten systém? Chtěl bych mít kdykoliv možnost se podívat na všechny kamery a vidět co se děje. Zkoušel jsi třeba toto?
https://wiki.videolan.org/VLC_HowTo/Make_a_mosaic/
3
Hardware / Re:IP kamery bez nutnosti aplikace
« Poslední příspěvek od noonenoone kdy Dnes v 07:20:09 »
Linuxový "box" se ZoneMinder nevyhovuje? S jakoukoli "appliance" budou jen problémy, už je vidíš a to jsi ještě ani nezačal.

 Chtěl jsem se tomu vynout. Mám kolem sebe několik firem, které prodávají hotové NVR na klíč, stojí to celé do deseti tisíc a nemusím lézt po střeše, tahat kabely, kupovat počítač, hledat kompatibilní kamery, učit se nový systém apod. Samozřejmě po nich můžu chtít jenom přidělat kamery a natáhnout kabely a udělat si zbytek sám, ale příjdu o tu výhodu dodávky celého systému (reklamace, servis apod.) a strávím nad tím dost času.

Ale ano, ZoneMinder bych mohl provozovat, koukám, že běži v kontejneru, tak by to nemuselo být tak zlé, ale pořád to nemám kde provozovat. Mohu poprosit o doporučení venkovních kamer, které používáš nebo jsou doporučené?
4
Hardware / Re:IP kamery bez nutnosti aplikace
« Poslední příspěvek od Dusan Zatkovsky kdy Dnes v 06:54:57 »
Ja pouzivam AgentDVR. Prislo mi to jednoduchsie nez zoneminder.
5
Hardware / Re:IP kamery bez nutnosti aplikace
« Poslední příspěvek od _Jenda kdy Dnes v 01:06:56 »
Linuxový "box" se ZoneMinder nevyhovuje? S jakoukoli "appliance" budou jen problémy, už je vidíš a to jsi ještě ani nezačal.
6
Sítě / Re:Mikrotik ac lite přístup pro správu routeru
« Poslední příspěvek od xyzero kdy 27. 10. 2024, 23:56:52 »
Takže verze je 6.47.9,ano je stará.
Ale stejně se nemohu přihlásit jako administrátor, takže novou verzi nenahraji.
Přes mac adresu nemám oprávnění.
Asi jedině si údaje nastavení napsat a po resetu routerů (mám dva,ten první přeposílá internet přes kabel do druhého ) je manuálně dopsat.
7
Software / Re:Aplikace pro analýzu měřených dat
« Poslední příspěvek od nwmcz kdy 27. 10. 2024, 23:07:38 »
Za mě ELK stack. POC se dá rozjet s jedním docker-compose (https://www.elastic.co/guide/en/elasticsearch/reference/current/docker.html#docker-compose-file)
Logstash se umí připojit k různým zdrojům (db, csv, kafka, http, atd) a rovnou posílá data do Elasticsearch.
Na data se pak kouká přes Kibanu. Pro začátek se může použít Lens, pak si hrát s Timelion (https://www.elastic.co/guide/en/kibana/current/timelion.html)
Na měsíc se dá aktivovat trialka, kde je i Machine Learning
8
Software / Re:Aplikace pro analýzu měřených dat
« Poslední příspěvek od František Ryšánek kdy 27. 10. 2024, 22:05:03 »
Nejsem si přesně jist zadáním :-)

Třeba "odkud až kam to máte už vyřešeno" a "co ještě potřebujete řešit". Třeba time-series databases je samostatné odvětví, kde existuje větší počet softwarových produktů, každý umí trochu jiné věci. Pokud chcete nahlédnout, kde to zhruba začalo a jaké problémy se řeší, zkuste si počíst něco o RRD - což je ovšem prabába celého odvětví, a "ideové potomstvo" má poměrně pestré.

Nad round-robin databázemi je postavena řada softwarových produktů kategorie "Network Management System". Tyto Vám umožňují, sbírat time-series data, ukládat je v jednotné databázi, páchat na nich základní automatizované kontroly, a vyrábět si z nich grafy pro průběžný přehled. Třeba konkrétní open-source NMS projekt Zabbix by default ukazuje u každého grafu střední hodnotu...

Nechce se mi moc zabíhat do "výpočetního zpracování".
Třeba "porovnávat více časových řad mezi sebou", případně nad nimi ještě provádět nějaké výpočetní operace / algoritmy... toto mi přijde pro běžný NMS jako poměrně netriviální zadání. Možná by Vám v tomto směru pomohl nějaký SCADA systém (řízení a vizualizace průmyslových procesů) ale to je už zas daleko od zadání, pokud si představujete nějaký "flexibilní nástroj pro business intelligence".

Pokud jde o to, vynést si několik časových řad do grafu, nějak si nastavit měřítko na svislé ose (nebo dvou), zvolit si barvičky křivek apod... poměrně mocný nástroj na tvorbu grafů (nejen časových řad) je Gnuplot. Je to vlastně skriptovací jazyk = je s tím v začátku trochu práce. Ale ty skripty se následně dají vytvářet automatizovaně, a nechat si vyrobit obrázek buď ad hoc (kliknutím se spustí Gnuplot, schroupe data a vyplivne obrázek) nebo je předpočítávat hromadně v nějakém pravidelném intervalu... kdysi to takhle dělaly některé NMS. Gnuplot taky umí nějaké základní matematické operace, pokud je třeba si data nějak "mezizpracovat" (= pro jednodušší preprocessing se lze obejít bez dalšího programovacího mezikroku).

Jinak pokud by zadání znělo, "tady mám nějakou časovou řadu, umím ji dostat třeba do formátu CSV, a chci se na ni především pro začátek rychle podívat, najít si vhodné svislé měřítko a časový interval, vybrat si časové detaily, na ty se po jednom postupně zaměřit, případně mám časových řad několik, klidně z různých zdrojů, a rád bych je viděl pohromadě v grafu, nebo v několika grafech na stránce" ... tak na takové rychlé klikací prohlížení / zoomování / švenkování bych zmínil software BinJr = otevřený time series browser, GUI aplikace.
9
Hardware / Re:Použitelnost konektoru na RPi TV HAT
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy 27. 10. 2024, 21:37:55 »
Tak jednak se naučte počítat, protože je to 2x20 a ne 2x40.
Stačí tedy hledat něco jako 2x20 stacking connector nebo header.
10
Hardware / Re:IP kamery bez nutnosti aplikace
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy 27. 10. 2024, 21:28:54 »
Záleží, co od toho chcete.
Po úvodním nadšení to stejně skončí na tom, že si to žije samostatným životem a vracíte se k záznamům, až když je problém.
Já mám Hikvision NVR plus 4 kamery.
Na aktuální pohled používám náhled přímo z kamer v Domoticz, který stejně jede pro domácí automatizaci.
Snímky se střídají po vteřině, což mi pro přehled stačí a přístup mám buď lokálně nebo přes veřejnou IP.
Pokud potřebuje něco z minulosti, tak si přes to webové rozhraní NVR stáhnu časový interval, který mne zajímá a přehraji přes VLC.
Jinak přes VLC lze samozřejmě přehrávat i aktuální streamy jednotlivých kamer.
Jinak mám zajímavý poznatek.
To jejich webové rozhraní vyzažduje pro obraz nějaký exe plugin.
Tak spustím Virtualbox, tam Firefox s tím rozšířením a vidím obraz z kamer.
Pak spustím Firefox v Ubuntu a kupodivu taky vidím obraz  z kamer, což bez toho běžícího Virtualboxu ani náhodou.
Vždycky jsem si myslel, že by to mělo být docela dobře vzájemně oddělené.
Nešlo by to nějak využít pro obraz i v Ubuntu?
Stran: [1] 2 3 ... 10