Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Distribuce / Re:Automatický mount DVD do /media/sr0
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 17:57:45 »
To je docela zvláštní, vzhledem k tomu že mi to s výjimkou raspbianu na malině nikdy nefungovalo, lhostejno zda na železe nebo ve virtuálním stroji, bez ohledu na distribuci (debian, ubuntu, minut, manjaro). A bylo úplně jedno jestli šlo o optickou mechaniku, USB flashku nebo USB disk a o fyzický stroje od Dellu Latitude D505 po současnou Precision 3551.
Takže jestli je to “rozbitej stav”, je pro mě rozbitej systematicky cca 20 let.
2
Sítě / Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Poslední příspěvek od Martin Poljak kdy Dnes v 16:15:30 »
Mohu potvrdit co jste uvedl, pokud chcete zůstat, tak se musíte ozvat a prodlouží Vám smlouvu na další rok. Podmínky zůstanou stejné a za cenu 500kč + veřejná IPv4 a IPv6 /56 (profil 100/20 DSL) je nejlevnější na trhu.

Co se týká toho "nejlevnější na trhu", u toho "ošklivého" Eri, které tu někteří nevím proč nemají rádi a se kterým nemám roky ejmenší problém mám víceméně totéž (bez IPv6 nebo možná s ním ale nepotřebuju ho takže nevím) za bratru cca 480 Kč. Je to tedy pěkná cena, to bezpochyby, ale jsou i jiní levní. Pravda, je to předplacená smlouva na dva roky ale loni na podzim nabídli prodloužení a uvidím, co letos.
3
Distribuce / Re:Automatický mount DVD do /media/sr0
« Poslední příspěvek od tecka kdy Dnes v 15:47:37 »
Pokud v desktopovém prostředí nefunguje automatické mountování, tak se pravděpodobně jedná o technický problém, nikoli o záměr vyšší moci, že by na Linuxu mělo být nutné mountovat ručně.
4
Vývoj / Re:HTML5 vnáranie sémantických elementov
« Poslední příspěvek od Filip Jirsák kdy Dnes v 14:27:22 »
Vnořování elementů je popsané ve specifikaci nebo v dokumentaci. Dobrý editor nebo validátor by vám měl ukázat, pokud je to špatně. Konkrétně header do sebe podle specifikace vnořovat nelze.

Používat nesémantické elementy tam, kde lze použít sémantické, také není dobře. Ale to už vám žádný validátor nezvaliduje (pokud teda nebude používat umělou inteligenci).
5
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od luksus kdy Dnes v 14:06:36 »
ftp do toho nemontuj, to už je úplně jinačí příběh. Psals že tu deluged systemd service spouštíš fluxboxem po startu. Řekl bych, že toto není vůbec potřeba a možná je to taky zdrojem potíží se zablokovaným portem. Nebo ty potřebuješ aby to bězělo jako headless a mohls to ovládat vzdáleně? Co se stane když tam místo té systemd service dáš fluxboxem spustit jenom deluge potažmo deluge-gtk? Nemusel bys potom vůbec řešit práva na filesystému a port si jednoduše naklikáš v gui.
6
Hardware / Re:Dvě karty Nvidia s různými ovladači
« Poslední příspěvek od RDa kdy Dnes v 13:53:40 »
Pak me napada pouze runtime zmena - zacnete s VFIO a pres proc/sys si najdete nejaky unbind soubor/event, kterym se driver z konkretniho zarizeni (podle bus ID) odloaduje, pak by modprobe s nvidia mohlo nacist nv driver.

(pripadne naopak, ze zacnete s dvemi nvidia a jednu unbind-nete, VFIO by melo jit priradit zas runtime tak, ze zapisete VID:PID nebo BUS/DEV/FN do nejakeho api souboru kterym se vfio ridi)

viz napr
https://www.reddit.com/r/VFIO/comments/kluihe/unbind_nvidia_drivers_from_1_gpu_but_keep_on_the/
7
Vývoj / HTML5 vnáranie sémantických elementov
« Poslední příspěvek od fortran1986 kdy Dnes v 13:50:51 »
Mal som s kolegom malú výmenu názorov ohľadom semantiky. On preferuje používať podľa možnosti nesemantické elementy ako div a span. Každopádne, nie na to sa chcem teraz pýtať. Chcem sa opýtať na používanie semantických elementov, či to robím správne (lebo takto to používam už možno 15 rokov):

Kód: [Vybrat]
<article>
    <header>
         <header>
              <div id="pathway">cesta1 / cesta2 / cesta3</section>
         </header>
         <main><h1>Nejaky nadpis</h1></main>
         <footer><strong>pridané:</strong>&nbsp;<div id="date">21. Augusta. 2024</div></footer>
    </header>
    <main> ... </main>
    <footer> ... </footer>
</article>

Ked mám zložitejšiu hlavičku alebo oblasť main či footer, môžem si aj tú rozdeliť na header, aside, main a footer? Mne to tak príde správne. Veď aj hlavička môže mať záhlavie, a potom je to hlavička, hlavičky nie? A taktiež aj hlavička môže mať spodnú časť teda patičku (patička hlavičky) alebo main oblasť, aside, atď.
8
Hardware / Re:Dvě karty Nvidia s různými ovladači
« Poslední příspěvek od tmx kdy Dnes v 13:40:23 »
dekuji.
pres lspci vidim, ze na vsechny zarizeni nvidia je bud nasazen ovladac nvidia nebo je na vsechny zarizeni typu nvidia nasazen ovladac vfio.

v cfg modprobe docilim jen toho /at zakometuji tu nebo onu kartu /pciids//, ze vsechny karty maji ovladac nvidia nebo ze vsechny karty maji driver vfio.
pro vsechna zarizeni typu nvidia blacklistnu ovladac nvidia, a nasadim vfio. potrebuji ovladac nvidia blacklistnou jen tu a tu kartu.

nejde mi stroji sdelit, jaky ovladac ma pouzit na to a to pciids.
9
Distribuce / Re:Automatický mount DVD do /media/sr0
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 13:18:38 »
Asi blbá otázka, ale existuje nějaký důvod, PROČ se pravé tohle automaticky neděje? Zrovna tohle mi vždycky pilo krev, a řešení typu “tak si to namontuj nebo naskriptuj” mi přišlo jako to úplně nejblbější možný. JAK si může někdo představovat, ze tak uživatelsky nepřátelský systém někdy bude na desktopu relevantní, mi fakt uniká.
10
Hardware / Re:Dve nvidia gpus - pro kazdou jiny ovladac
« Poslední příspěvek od RDa kdy Dnes v 13:06:45 »
Pokud je cilem jenom jedno mit v hostu a druhou rezervovanou pro VM guest, tak si VFIO nastavte jen pro tu jednu tunelovanou kartu, to zabrani loadu driveru v host OS (vfio by melo mit prioritu pred vsim ostatnim).

Ke kontrole co ma jaky ovladac pouzij lspci -k  (nebo -vk)
Stran: [1] 2 3 ... 10