Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / Re:Lenovo: dost divný displej
« Poslední příspěvek od CPU kdy Dnes v 21:24:30 »
Funguje. Tak to je hustý...
2
Hardware / Re:Lenovo: dost divný displej
« Poslední příspěvek od jauznevimco kdy Dnes v 21:17:35 »
V praci jsem se s tim setkal na nakym X1 Carbon, kde to slo menit klavesovou zkratkou.

Tahle X13 by to mohla umet taky, hele https://download.lenovo.com/pccbbs/pubs/t14s_gen1_x13_gen1/html_en/en/Use_privacy_protection_(for_selected_models)_(topic)_T0000737960.html
3
Server / Re:Virtualizace Hyper-V vs. VM
« Poslední příspěvek od Jan Forman kdy Dnes v 21:16:04 »
PCI passthrough tam je největší kámen úrazu HW a UEFI samotného serveru, proto tolik problémů okolo toho.
Proxmox a KVM lidi rozjíždějí na kdejakém starém šrotu a pak se nelze divit, že naráží na zádrhely.

Pokud se obejdeš bez PCIpassthrough, jdi do Proxmoxu/QEMMU/KVM.

To je blbost. PCI passthrough funguje na Qemu/KVM, jsme na tom uspesne preportovali drivery z linuxu na win.

Host byl Proxmox (ale na tom nezalezi, je to stary kripl, dnes bych volil ciste qemu)
Guest byl Linux i Windows
HW zarizeni nase PCIe FPGA karta s vlastnim DMA.
4
Hardware / Re:Lenovo: dost divný displej
« Poslední příspěvek od Vantomas kdy Dnes v 21:07:16 »
Citace
To je ono...co s tím?

Zkušenost nemám, jen vím, že to existuje. IMHO to bude jen nalepená fólie, ale možná to umí vyrobit i jako součást displaye. Minimálně jsem u Lenova našel návod, ve kterém je řeč jen o fólii https://support.lenovo.com/gb/en/solutions/ht515353-lenovo-bright-screen-privacy-filters-from-3m
5
Hardware / Re:Lenovo: dost divný displej
« Poslední příspěvek od CPU kdy Dnes v 20:49:24 »
Druha moznost, zda tam neni nainstalovan nejaky privaci filter option.

Vypadá třeba takto: https://youtu.be/VRdMY1u0ZZw?t=17

To je ono...co s tím?
6
Desktop / Re:Starodávná AMD GPU
« Poslední příspěvek od CPU kdy Dnes v 20:46:19 »
Zatím je jen jeden zájemce...
7
Server / Re:Virtualizace Hyper-V vs. VM
« Poslední příspěvek od Vantomas kdy Dnes v 19:36:19 »
Citace
Ad QEMMU vs Proxmox: co se v tom šťourám, tak mi Proxmox přijde především jako nadstavba nad QEMMU, spíš než něco významně jinýho.

V Linuxu virtualizace prakticky znamená KVM+QEMU. KVM řeší tu virtualizaci v jádře proti procesoru, QEMU pak řeší "virtuální počítač" - SATA řadič/síťovka/myš/klávesnice/atd. Spouštět si to ručně už jde v terminálu pomocí qemu-kvm a hromady parametrů, kdo to chce spravovat nějakými dalšími nástroji, jsou nad tím pak další vrstvy. Jedna z nich je třeba libvirt a nad ním je pak třeba GUI virt-manager. Proxmox je na úrovni toho libvirt, na jedné straně má KVM+QEMU, na druhé straně svoje webové rozhraní a hromady skriptů a procesů co tam něco dělají sami.

V Linuxu je ještě virtualizace postavená na XEN, což je na stejné úrovni jako KVM+QEMU. XEN není součástí upstream jádra, musí se patchovat/binární stahovat někde jinde. Ale asi bych to zkrátil tak, že XEN je mrtev...
8
Server / Re:Virtualizace Hyper-V vs. VM
« Poslední příspěvek od jauznevimco kdy Dnes v 19:28:23 »
Pridavam hlas za QEMU/KVM, s bezproblemovym passthrough pouzivam par roku. Prave fungujici passthrough a moznost pritom normalne pouzivat tucnaka jako OS s GUI pro mne byly naprosto rozhodujici ficury oproti ESXi nebo Hyper-V.

Samo, je to na takovy domaci zvykani, laborovani, kuteni s kdecim, co se mi zrovna dostane pod ruce. Takze si dam jako passthrough treba celej USBckovej radic a nemusim se mrcasit s tim, ze mi zarizeni nekoilkrat zmeni USB identifikatory (pri zmene rezimu) na neco, u ceho jeste passthrough nemam.
9
Server / Re:Virtualizace Hyper-V vs. VM
« Poslední příspěvek od Marek Staněk kdy Dnes v 18:58:54 »
Tak to je supr zpráva, já se s tím v tom minimu volnýho času co mám seznamuju teprve pár týdnů, a zatím jsem narazil jen na (asi starší) zmínky, že to lidem moc nefungovalo. Jestli už to není aktuální problém, tak tím líp.
Ad QEMMU vs Proxmox: co se v tom šťourám, tak mi Proxmox přijde především jako nadstavba nad QEMMU, spíš než něco významně jinýho.
10
Sítě / Re:Výběr síťových prvků
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 18:37:41 »
Ehm ... nic jako bezvypadkovy roaming neexistuje.

Existuje technologie, ktere se rika fastroaming, a musi ji podporovat obe strany = jak APcka tak klient, a ani to neznamena, ze ti spojeni na moment nevypadne, vypadne vzdy.

Co se tyce zabezpeceni site, tak je jedno co budes pripojovat k wifi a co kabelem. Zalezi na tom, jak tu celou sit budes mit nakonfigurovanou. A pokud se v siti vyskytuji jakekoli citlive udaje, tak by bylo nejlepsi, kdyby se k nim z wifi vubec dostat nedalo. Ne ze by na to vsechna zdravotnicka centra z vysoka nekaslala ...

Stran: [1] 2 3 ... 10