Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Poslední příspěvek od 🇺🇦 GPU kdy Dnes v 11:51:10 »
VOIP je sice dead, kdo ještě nemá mobil? Ale když to doma chce?

To máš pro dveřníka?

Pokud nemá třeba doma signál, tak může mít mobilů plný barák, stejně se mu nikdo nedovolá. Takhle může mít mobil, v případě nedostupnost, přesměrovaný na VOIP. A i toho dveřníka si k tomu může pořídit.

Volání přes  VOIP je také stále levnější alternativou mobilu. Ne, každý nemá neomezený paušál, protože v době internetu vlastně není potřeba moc volat. I ten mobil dnes slouží především pro všechno možné, než je volání.
2
Windows a jiné systémy / Re:Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« Poslední příspěvek od HanzHanz kdy Dnes v 10:59:51 »
Tady je vidět, co se stane, když při přidání 2. synchronizace - složky Downloads, ve které je jeden stažený soubor (1. synchronizace byla složka Dokumenty a manuálně vytvořená složka Dokumenty na /NC) a vybral jsem jako cíl root, tedy /NC.

Nasynchronizuje to obsah Downloads přímo do rootu /NC a ne do /NC/Downloads jak bych chtěl. Takže prostě asi bez manuálního vytváření složek na serveru NC to nejde.

3
Windows a jiné systémy / Re:Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« Poslední příspěvek od HanzHanz kdy Dnes v 10:46:02 »
Ještě upřesnění k screenshotu.

Když teď při přidávání další nové synchronizace (C:\Users\"Uživatel"\Downloads\) nevytvořím novou složku na NC serveru (třeba Downloads) a vyberu buď /NC nebo /NC/Dokumenty, tak server sám podadresář Downloads nevytvoří, a začne synchronizovat  rovnou obsah adresáře a to je to s čím mám problém. Všechny složky musím vytvářet na NC ručně
4
Windows a jiné systémy / Re:Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« Poslední příspěvek od HanzHanz kdy Dnes v 10:37:26 »
To zapik1:

Asi si úplně nerozumíme... Myslím, že to co jsi popsal je právě postup, který uvádím v bodu 1.

Když vytvořím v rootu NC složku Dokumenty a do ní nechám synchronizovat např. C:\Users\"Uživatel"\Dokumenty, je vše ok. Když složku nevytvořím, bude to sypat do kořenu NC a NC si složku Dokumenty taky nevytvoří.

Takže jsem ručně vytvořil v kořenu NC složku a do ní vybral/připojil zdrojový adresář Windows.

Teď, když chci připojit další složku (třeba Downloads) k synchr. z Windows, musím výše uvedený postup opakovat, protože musím zvolit i nějakou cílovou složku na NC a na výběr mám pouze root (Nextcloud) anebo mnou vytvořený a už synchronizovaný adresář Dokumenty. Pokud tedy postup neopakuji (nevytvořím na NC složku ručně), mám možnost to buď synchronizovat do rootu NC anebo do mnou vytvořené podsložky na NC, tedy /NC/Dokumenty.

5
Hardware / Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Poslední příspěvek od Václav Zajíc kdy Dnes v 09:50:48 »
Díky za tipy. Nedávno jsem Raspbx zkoušel rozběhnout na Raspberry Pi Zero W a bohužel se to strašně seká.
6
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od Dan Ohnesorg kdy Dnes v 09:49:49 »
Mám dotaz. Mám dynamickou (veřejnou) IPv4 adresu, nikoliv statickou (fixní). Tato změna se uskuteční jenom u lidí kteří mají k dispozici pevnou IP, nebo i u jedinců s dynamickým rozsahem IP adres? - Protože upřímně řečeno, IPv4 only mi vyhovuje, nerad bych přecházel na IPv6 v dual-stack režimu.

V tomto pripade se Vas to netyka a (minimalne zatim) Vam verejka zustane. Cili si realne polepsite, protoze budete mit lepsi sluzbu nez ted, budete moct pouzivat obe konektivity. Casem vubec nepochybuju o tom, ze IPv4 stahnou do datacentra pro VPS, protoze cenove to uz pro domacnosti co plati 300 mesicne za internet nedava zadny smysl. A potom uz se bez IPv6 neobejdete, protoze IPv4 zkriplena CGNATem bude obtizne pouzitelna. Ostatne podle me jediny duvod proc se do tehle akce pustili je, ze vedi, ze nedokazou za rozumne penize koupit CGNAT co utahne milion pripojek. Kdyz lidem natlaci IPv6 (tem co maji jejich modem se zapne automaticky a ani o tom nebudou vedet), tak se problem CGNAT hned zmensi na cca 1/3.

Jinak receno zacnete s dual-stack od zacatku, at to mate nacvicene driv nez to nepujde jinak. Ted jeste mate moznost to zapinat a vypinat a  hrat si s tim. Tenhle luxus za ~2 roky mit nebudete a ten cas uplyne strasne rychle.
7
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od Dan Ohnesorg kdy Dnes v 09:31:13 »
Podle poslednich neoficialnich informaci by dual-stack mel ve vetsim rozsahu nabehnout az pristi tyden v patek.

Jak to dopadlo u tech z vas, kteri maji jednu nebo vic statickych verejnych IP? Mate vic modemu pro IPv4? Dual-stack?

U nas mame nakonec 3 modemy, podle puvodniho oznameni mel dual-stack fungovat od 19.10., ale nemam pocit ze by to tak bylo, resp. nevidim zadne announce pakety. V sousedech vidim jen adresy z link-local rozsahu fe80:. Ale meli zpozdeni i s tim rusenim, protoze psali ze sekundarni IPv4 adresy zrusi 11.10. a realne prestaly zit 13.10. v 7:38.

Koukam na to tedy pres modem v rezimu bridge, je mozne ze lidi co maji jejich router jsou na tom jinak.

Aby to bylo jeste vtipnejsi soucasne zavedli 2FA prihlasovani, takze jejich call centrum je zahlcene lidmi co se nedostanou do klientske zony a v podstate neni mozne se tam dovolat z mobilu, protoze O2 limituje delku hovoru na 70 minut ;-)
8
Windows a jiné systémy / Re:Synchronizace adresáře do Nextcloudu
« Poslední příspěvek od zapik1 kdy Dnes v 08:18:26 »
Zdravím,
teď jsem to zkoušel a funguje mi to očekávaným způsobem. Postup:

Spustím lokálního klienta, Nastavení, přidat synchronizace složky
Vyberu adresář,  zeptá se mě to, kam chci synchronizovat na straně Nextcloudu a je to.

Nevidím v tom nic komplikovaného.
Možná poznámka, jakmile v  v rootu NC vytvořím složku, tak se automaticky začne sypat do (u mě) od /home/user/Nextcloud, takže to v defaultní synchronizaci musím vypnout. Ale to je de fakto jedinná nelogičnost co tam vidím
9
Hardware / Re:Modem k RPi Zero 2W, ideálně s podporou OpenWrt
« Poslední příspěvek od k3dAR kdy Dnes v 08:08:52 »
Tohle by to melo umet, podle komentare zakaznika pod produktem ;⁠-⁠)

https://allegro.cz/nabidka/lte-modem-4g-usb-wifi-na-sim-kartu-router-rebel-14256442076
10
Hardware / Re:Modem k RPi Zero 2W, ideálně s podporou OpenWrt
« Poslední příspěvek od k3dAR kdy Dnes v 08:02:43 »
Trochu paradox, kdyz sem pred par lety hledal usb lte modem k android-autoradio kterej by se tvaril jako regulerni lte, nachazel sem same s rndis a/nebo wifi (takze nakonec dal redukci usb-mpcie&sim a do toho quactel ec25), ale ted nic takoveho na rychlo uz nenachazim :⁠-⁠)
Stran: [1] 2 3 ... 10