1
Sítě / Re:Jaká VPN, abych z ciziny předstíral, že jsem v ČR?
« Poslední příspěvek od Stefano255 kdy Dnes v 13:13:28 »Avast má 60 denný trial, ktorý funuje perfektne. Je tam na výber aj Česko. Celý názov je Avast Secure Line VPN.
To je klasicky nekonečná debata. V tom, jestli to bude chodit, hraje roli spousta proměnných. Šířka pásma (resp. rozlišení, refresh a bitová hloubka), kvalita konkrétního vysílače (source) a přijímače (sink), provedení konkrétního kabelu (tenké AWG28 vs silnější vodiče např. AWG24, stínění), ale samozřejmě také počet přechodů a toho jak pasují konektory.
Proto se můžete při hledání dobrat toho, že jeden výrobce například říká, že přímé propojení pasivním kabelem garantuje na 15 stop, a jiný říká třeba, že ve FHD to chodí i na 50 stop.
Já jak už jsem tu někde psal, tak ze zkušenosti 5-7 metrů dá ve FHD téměř cokoliv. Vyšší rozlišení a délky se bohužel musí konkrétně vyzkoušet.. může to šlapat bez problémů jako WIFTovi, nebo také bohužel vypadávat a "sněžit".
Já bych asi neřešil žádný microHDMI (což bývají většinou krátké, tenké kabely na nějaké lokální spojení), ale sehnal výkružák a pokud to půjde, tak zvětšil tu průchodku v podhledu. S normálními HDMI koncovkami je pak velký výběr různých kabelů.
Nebo pokud by se mi do toho nechtělo, tak bych tam natáhl Cat6 UTP patchcord a extender.
https://www.alza.cz/alzapower-patch-cat6-utp-10m-cerny-d12481402.htm
https://www.alza.cz/premiumcord-4kx2k-60hz-hdmi2-0-extender-na-60m-pres-jeden-kabel-cat6-6a-7-levne-d12506492.htm
resp. ten samý model u distributora:
https://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=7681
Tenhle extender má POC (power over cable), takže stačí připojit adaptér jen na straně u vysílače.
sa udaje v databazach menia takmer neustale.
Bude.Kdyz nemas nic rozumneho, je lepsi mlcet nez psat kraviny ;-)
Kup cokolvek, co ma v popise Power Delivery a bude ti to fungovat.
U tohoto telefonu je to fakt jedno. Je to najlacnejsi Sony smartfon a nepodporuje extra rychle nabijanie a uz to tolko neries.
Na těchto zadáních nebývá nejtěžší to samotné zálohování (tazatel zmiňuje jednoduchost, ostatní radí některé z mnoha možností). Daleko nejhorší je ale uhlídat, že zálohování skutečně funguje, a že a) stále zálohuje, b) stále zálohuje to co má (tj. výběr dat na zdroji), c) je správně uloženo v cílovém místě (není nic horšího, než write-only záloha).
Obvykle se až při problému zjistí, že už půl roku zálohování neprobíhá, nebo že ostrá data jsou v jiném adresáři, než byla v době nastavení záloh.