Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Nová témata / Novy monitor na prace - vyvoj
« Poslední příspěvek od JurajP kdy Dnes v 15:25:56 »
Momentalne mam Eizo 2750 27", QHD, ktory uz ma 8 rokov. Na pracu pouzivam len 1 monitor. Zacal som uvazovat, ze kupim novy a rovno 2, hlavne kvoli pohodliu a efektivite. Najskor som zvazoval, ze z ebay kupim k sucasnemu monitoru ten isty, ale 200e sa mi zrovna nechce davat za 8 rokov stary model. Tak uvazujem o vymene. Dokupovat novy ku staremu nechcem, lebo by ma iritovalo, ze su rozdielne keby su vedla seba :D.
Tak teraz mam trosku dilemu aky monitor vybrat. Uvazujem opat nad EIZO EV2795, tiez 27" a QHD. Nestoji malo, ale zatial sa mi potvrdilo, ze EIZO je kvalita. Nepalia oci, nemam ich unavene. Pozeral som aj po inych +- v danej cene a tam su vacsinou hracske monitory. Tam sa mi zamluva alienware, mozno nejaky dell. Otazka je, ci by ste skor volili 4K alebo nejaku inu znacku s ktorou mate vy skusenosti? Viac ako 27" nechcem, bol by to uz problem dat na stol 2 vedla seba.
2
Bazar / Re:Prodám HP Microserver G8 - Xeon 1220L, 16GB DDR3, 2x 4TB HDD
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 13:45:54 »
Zjevně, neb chipset 16GB moduly nepodporuje.
Nikolivek, 16GB je oficielni limit deklarovany HPckem. Coz je dany primarne tim, ze v dobe uvedeni se vetsi nez 8GB moduly nedelaly. CPU i vse kolem umi 32GB. Co se bude shanet asi vazne blbe budou 16tkovy moduly v provedeni UDIMM. A pokud mi pamet slouzi, je treba kvuli tomu ponekud modnout bios. Na webu mozna bude k dohledani kompletni popis jak a s jakejma ramkama to rozjet.

...je potřeba dokoupit asi licence...
Licenci si prectes z toho ila ... kdekoli na netu. Najdes na webu seznam IPckek tech co to maji otevreny verejne ... rozdil je primarne v tom, ze pokud to nemas aktivni, tak se nemuzes pripojit na konzoli, kdyz ten stroj bezi.
3
Hardware / Re:Podivné kopírování mezi dvěma NVMe disky
« Poslední příspěvek od hungarec kdy Dnes v 13:10:51 »
Po odebrání těch dvou starších RAM jsem zatím nezaznamenal žádný problém. Kopírování už bez chyb. Budu to ještě pozorovat, ale myslím, že to bylo těma RAMkama.

Pro úplnost ještě uvedu jejich typ: https://www.czc.cz/g-skill-ripjaws-v-32gb-2x16gb-ddr4-3600-cl16/293117/produkt.
CPU mam AMD Ryzen 9 5900X

Trochu mě teda štve, že 4 roky staré RAM, tenkrát za 5 tisíc Kč, jsou teď nepoužitelné :( Předpokládám, že opravit se to nedá. Maximálně zakázat chybné sektory?

Zkus ty odebrané RAM moduly otestovat jednak samostatně a jednak společně (mimo ty 2 moduly co jsi v desce nechal). Zřídkakdy jsem se setkal s tím že Memtest vyhazoval chyby RAM ale když jsem moduly testoval samostatně tak byly OK. Vadná byla základní deska - moduly v jiné desce (ať už single nebo v dual channelu) fungovaly OK.
Typicky když narazím na chybu RAM v Memtestu tak testuju:
1) všechny moduly tak jak jsou provozovany (v tvém případě 2+2 v dualchannelu)
2) každej modul zvlášť
3) kombinace (1+1 moduly v dualchannelu)
4) moduly v jiné základní desce

Další věc je že ty moduly asi nejsou provozovány na JEDEC konfiguraci...
Ovšem jak říkám, setkal jsem se s tím jen "občas", většinou je opravdu chyba v modulu RAM.
4
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od Trive1974 kdy Dnes v 13:10:12 »
Nemáte někdo zkušenost s přeprodejem UPC/VF přípojky prostřednictvím T-mobile, co se týká veřejných IP adres?
Když na webu TM zadám adresu, kde je dostupná pouze UPC/VF přípojka, nabídne mi ji TM pod svým jménem, za stejnou cenu:
https://www.t-mobile.cz/internet-na-doma

Dříve jsme takto objednávali O2 ADSL přípojky myslím právě přes TM, protože O2 veřejnou IP buď nenabízelo, nebo za příplatek a přeprodejci jako TM je měli v ceně služby :-)
5
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od Trive1974 kdy Dnes v 12:59:42 »
Můžu potvrdit, že jsem taky postiženým.
Využívám 3 veřejné IP adresy doma na bývalé přípojce UPC, modem v režimu bridge.
To samé máme i u zákazníka, tam na firemní přípojku.

Co se týká firemní přípojky, někdy v srpnu jim z Vodafone volali, že chystají změnu a nebude možné mít víc, než 1 IP adresu.
Podporu nakonec přesměrovali na mně, zjišťoval jsem, zda je nějaká možnost, ale prý je to hotová věc a nic nebude.

Pokud jde o domácí uživatele, na ty se rovnou vykašlali - sice mi stále 3 veřejné IP fungují, nikdo mě na nic neupozornil, akorát přišel mail, že se chystá upgrade sítě příští týden. Očekávám, že ten upgrade bude znamenat, že mi přípojku zmrší a pak mě nechají cukat na podpoře s nic netušícím operátorem, který neví o čem je řeč.

Jinak IP adresy mi "sebrali" už při prvním převodu z UPC na VF před dvěma lety, tenkrát se mi je za pouhý měsíc intenzivního dopisování a volání na VF podařilo získat zpátky.
6
Hardware / Notebook se starou grafikou a externí monitor
« Poslední příspěvek od none_ kdy Dnes v 12:39:54 »
Ahoj.
Dostal se ke mne postarší Dell, který má ale výkonu na rozdávání. Nainstaloval jsem na něj Ubuntu 24 a vše vypadalo, že funguje. Problém se objevil, když jsem připojil externí monitor.

Notebook obsahuje Nvidia grafiku, která vyžaduje driver verze 390. Ten už je sám o sobě dost starý, ale problém je, že neni kompatibilní s jádrem 6.*. Zkusil jsem nainstalovat Ubuntu 22, ale to v nejnovější verzi už také přešlo na kernel 6.*. Po spoustě skřípání zuby se mi podařilo vrátit na kernel 5.* a zatím to vypadá, že vše funguje.

Můj problém je, že se obávám, že to nebude fungovat dlouuho. Neměli byste nějaké lepší řešení? Já vlastně ani nepotřebuju používat tu Nvidia grafiku. Stačila by mi interní Intel, ale ten externí monitor bych ocenil.
7
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od LamZelezo kdy Dnes v 12:34:01 »
Diky vsem za info. Hezky den
8
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od LamZelezo kdy Dnes v 12:33:33 »
Jinak ta setrvačnost VF a omezování služeb je nepochopitelná.

Ja myslim, ze je to naopak pochopitelne :) Jde o vysledek snahy o co nejmensi naklady na neco, co se da prezentovat jako sluzba. Priste to osekaji jen na http(s) s podpurnymi sluzbami a v dalsim kroku jen pro facebook&spol :)

Takze je treba otevrene napsat, ze vodafone je sracka a sirit to dal. Dokud budou lidi pasivni, tak to pujde naznacenym smerem.
9
Bazar / Re:Prodám HP Microserver G8 - Xeon 1220L, 16GB DDR3, 2x 4TB HDD
« Poslední příspěvek od Karmelos kdy Dnes v 12:31:30 »
G8 doma mám, využívám jako fileserver a pro nějaké mediální služby. ILO tam je, ale není to podle mě plnohodnotné, na to je potřeba dokoupit asi licence. Moc to nepoužívám, prakticky vůbec, ale myslím, že tahle verze má jen základní funkce, vypnout/zapnout a informace o systému.
10
Bazar / Re:Prodám HP Microserver G8 - Xeon 1220L, 16GB DDR3, 2x 4TB HDD
« Poslední příspěvek od Medo77 kdy Dnes v 12:14:34 »
V zavislosti od user case.
Ako nenarocny NAS staci aj G7. Na tej G8 sa s ssd uz da robit virtualizacia. + Ak to user oceni, malo by to mat ILO.
Stran: [1] 2 3 ... 10