Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Server / Re:Certifikáty na souborovém systému jen ke čtení
« Poslední příspěvek od majvan kdy Dnes v 20:44:09 »
Vďaka za odpoveď.
Možno som sa zle vyjadril, pre mňa nie je Let's Encrypt nejaký požiadavok, ak by som šiel cestou CA. Akú má výhodu komerčný certifikát, resp. certifikát od inej CA ako Let's Encrypt?

Tiež som celkom nepochopil s tým HSM. Predpokladám, že k serveru nebudem mať prístup (cloud), takže TLS bude bežať s privátnym kľúčom z úložiska cloudu.
Ja si len zapíšem u mňa na Trezor ten privátny kľúč pre prípad, že by som potreboval certifikát a kľúč opätovne uploadoval do cloudu (napríklad pre prípad, že by som službu so zdrojmi musel ešte raz definovať).
Správne tomu rozumiem?
2
Server / Re:Názory na ng-firewall v Apachi
« Poslední příspěvek od Whoami68 kdy Dnes v 19:43:04 »
Zkusím to otestovat o víkendu, popis je zajímavý.
Pro takový případy, taky můžeš použít ipset + nějakou dobrou spam DB.
3
Hardware / Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Poslední příspěvek od qelurg kdy Dnes v 19:11:32 »
Nevim v jakem stoleti zijete, ale zjevne nechapete pojem skalovani.

nic jako “nativni rozliseni” pisma dnes neexistuje - to bylo v dobe, kdy fonty byly definovane bitmapami. cca 20 let zpatky.

a pokud mate prilis velke rozliseni monitoru , bud si vyberete ve vasem oblibenem editoru vetsi font, a nebo naskalujete celou plochu se vsim vsudy (samozrejme pri zachovani nativniho rozliseni). na kvalitu pisma a jeho ostrost to nema zadny vliv.
Záleží na fontu. Já stále používám Vim s bitmapovým fontem Terminus, nic jiného mě neuspokojuje.
4
Hardware / Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Poslední příspěvek od JohnyJack kdy Dnes v 16:13:11 »
Co místo dvou monitorů použít jeden ultraširokoúhlý?

Vyhýbal jsem se tomu kvůli sdílení obrazovky přes MS Teams, Zoom apod. Potřebuji při sdílení přepínat mezi aplikacemi, takže je potřeba sdílet celou obrazovku – a žádná z mně známých aplikací pro videokonference neumí sdílet jen půlku obrazovky. Ale alespoň některé širokoúhlé obrazovky umí vedle sebe zobrazovat dva různé vstupy, takže by šlo k počítači připojit jakoby dvě obrazovky, akorát by mezi nimi nebyl žádný rámeček ani mezera.

Máte někdo s takovým použitím pro vývoj zkušenost? Nebo tam vidíte nějaký problém?

Problém je, že teď mám hlavní monitor 4K, ale ultraširoké displeje se dělají jen 2×QHD (resp. viděl jsem jeden ultraširoký displej s 8K, ale za cenu asi tak dvou počítačů).

Pro sdílení FullHD části na 4K UW monitoru přes MS teams doporučuji sadu nástrojů Power Toys a z ní FancyZones - to je skvělé samo o sobě pro správu oken/zón na velkém monitoru. Pak už to stačí jenom skombinovat s Region to Share nástrojem a v MS teams sdílet tuto aplikaci - funguje pak krásně jako FullHD monitor.
5
Server / Re:Obnova RAID 1
« Poslední příspěvek od hungarec kdy Dnes v 15:56:33 »
Na okraj dodávám, že RAID 1 je sestavený na řadiči hardwarově.
1. odzálohuj data
2. vytáhni vadný disk
3. vlož nový disk
4. pole se ti sesynchronizuje automaticky *
5. ověř že všechno běží jak má
6. opakuj postup pro druhý nový disk kterým nahradíš nyní funkční starý disk jež vytáhneš z pole :)

* pokud je tam opravdu skutečný HW raid. Párkrát sem se i v serverech setkal s "HW raidem" který byl nějaký pseudo a synchronizaci pole bylo potřeba vynutit ručně.
6
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od r223 kdy Dnes v 14:41:18 »
Zajímavý přístup k zákazníkům. Už jen zpráva, že bude probíhat nějaká údržba v průběhu byť jen jednoho dne, v denní hodinách, by mne zvedla ze židle.

By mne zajímalo, co reálně dělají.

Woke firma, woke jednani.
7
Sítě / Re:Vodafone chce výměnu modemu pro dual-stack
« Poslední příspěvek od 🇺🇦 GPU kdy Dnes v 14:22:10 »
Zajímavý přístup k zákazníkům. Už jen zpráva, že bude probíhat nějaká údržba v průběhu byť jen jednoho dne, v denní hodinách, by mne zvedla ze židle.

By mne zajímalo, co reálně dělají.
8
Hardware / Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Poslední příspěvek od Zopper kdy Dnes v 13:50:01 »
Jednak je kazdy jeden font primo navrzen pro nejake zcela konkretni rozliseni a velikost
Zrovna teď vychází tady na Rootu takový pěkný seriál o písmech od Pavla Satrapy. A tak nějak mi z toho seriálu vychází přesný opak. Ale je možné, že jeho autor o tom taky houbeles ví, že ano.
9
Hardware / Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Poslední příspěvek od Lord_Pitzbudka kdy Dnes v 13:35:36 »
jasne 🙈 dobre, zijte si v tom bludu dal.
10
Hardware / Re:Nový monitor na práci vývojáře
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 13:33:15 »
Nevim v jakem stoleti zijete, ale zjevne nechapete pojem skalovani.

nic jako “nativni rozliseni” pisma dnes neexistuje - to bylo v dobe, kdy fonty byly definovane bitmapami. cca 20 let zpatky.
Ja vidno, vis o tom uplny kulovy. Jednak je kazdy jeden font primo navrzen pro nejake zcela konkretni rozliseni a velikost, druhak to neni zdaleka jen o pismu.

Defaultni velikost pismenek je jen srovnavaci hledisko pro posouzeni rozliseni vs velikost plochy ty tatare negramotnej. Scaling neni nic jinyho nez lupa, on to pocitac kupodivu nijak neumi rozlisit a chova se k tomu exaktne stejne.
Stran: [1] 2 3 ... 10