Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Sítě / Re:Jaká VPN, abych z ciziny předstíral, že jsem v ČR?
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 23:34:38 »
Pokud resis, ze dementni provozovatel neceho zkouma jestli je IPcko "cesky", tak uplne stejne muzes narazit na to, ze ma zabanovany proflaknuty vpnky.

Takze moznost s nejvetsi sanci je si to rozjet nekde sam. I tak muzes narazit na velekokota, protoze jakakoli vpnka ti zmensi MTU.

Pokud ti bezi doma neco na cem je ssh a da se na to pripojit zvenku, da se to nouzove resit tim. Vykon nebude zadna slava ale pouzit se to da.
2
Sítě / Re:Jaká VPN, abych z ciziny předstíral, že jsem v ČR?
« Poslední příspěvek od Honza1Ubuntu kdy Dnes v 22:58:03 »
Diky moc,

Na vlastnim serveru si zalozit VPN, to nevim, jestli bych umel. Stahovani prez wget samozrejme ano, ale problem je v tom, ze potrebuji webove stranky. Vzdalenou obrazovku k dizpozici nemam, jen terminal.

Jan Fikar
Na vejsce uz oficialne roky nejsem a nic se skolou spolecneho nemam uz. Pred 10-15 lety jsem mel moznost i vzdalene plochy. To se hodilo na pristup ke clankum obecne.

mikesznovu
Na La Palmu ne, jen do Andalucie. Nekdo pripojeni u me doma porad bude vyuzivat, ale abych se tam protuneloval, to bych nedal, abych to zprovoznil. Vypada to na neverejnou IP, navic svuj notas si beru s sebou.

Jinak co rikate treba na Surfshark VPN, nebo Nord VPN ? Ceny vypadaji prijatelne. Proton VPN by take mel mit v placene verzi exit nody v CR, ale je docela drahej.
3
Sítě / Re:Jaká VPN, abych z ciziny předstíral, že jsem v ČR?
« Poslední příspěvek od mr nobody kdy Dnes v 22:47:32 »
Na Mikrotiku mám doma Wireguard, vlastně na všech svých Mikroticích. Jelikož mám veřejné IP adresy všude, kde mám Mikrotik, tak se za ně snadno schovám, jako bych seděl přímo za routerem...

ok a to co ty mas doma na mikrotiku mu pomoze asi ako? pytal sa na VPNku nie nato co ty mas doma. jezisi...
4
Hardware / Re:Koupit HX 370 nebo počkat na Ryzen AI Max 390?
« Poslední příspěvek od RDa kdy Dnes v 22:08:01 »
U techto krabicek nepocitej s 10 letou zivotnosti. Jednak to je nesmysl, protoze za 10 let na tom nepustis ani homepage od googlu, a druhak za 4 roky se ti to uz nezapne protoze to pojde na degradaci vzhledem k cinske vyrobe.

Pokud chces v dnesni dobe porizovat neco na 10 let, kup si prumyslovou desku a prumyslovy zdroj. Vykonove to nebude zadny zazrak (ani ke dnesnim pomerum), ale 10 let to vydrzi.

Abych to uzavrel - mas nesplnitelne technicke pozadavky (a to jsi ani nezminil ze jsi omezen na rozpoctu).
5
Hardware / Re:Levný nevýkonný hardware na virtualizaci
« Poslední příspěvek od RDa kdy Dnes v 22:03:45 »
... ale osobně vnímám spíš důvod technický: ATOM má být štíhlý a úsporný, a zrovna u SIMD instrukcí každá novější generace s oblibou zdvojnásobila "šířku orby", tyhle výpočetní instrukce zabírají hodně křemíku, žerou a topí. Správně říkáte, že Alder Lake N už má údajně AVX2. ...

Prave proto, ze N100 je je zalozen na Alder-Lake, tak to je tehnicky lehce vysvetlitelny - obsahuje pouze ta E-jadra, zadne P-jadro. Kdyz uz to meli navrzene a odladene, tak se to proste takhle pouzilo.

Problem s AVX512 byl, ze ty P-jadra to meli, ale E-jadra nikoliv, takze se muselo jet na nejmensi spolecny rezim - tj. AVX512 se marketingove vypnulo pro dobro uzivatelu :)

A u starsich generaci s temi Celerony a Pentii to bylo taktez zakazany umele (navrhy jader to jine nemelo a sance ze se chyba trefi do avx2 jednotek je miziva aby na to vyslovene sbiraly cipy) - vsechny moderni cpu se delaj jako kompletne vsechno se vsim, a pak to bohuze marketing zkripli, aby z lidi tahal penize za nezkripleni. Vcelku mafianska praktika a neni divu, ze z toho vyrobce nabral spatne navyky.


Případně bych hledal čertovo kopýtko v tom, že pokud má kernel podporu, tak ta podpora může znamenat vyšší režii "context switchů" v multitaskingu (protože se kernel bude snažit ochránit obsah AVX registrů). Ale neznám podrobnosti a cucám si to z prstu.

U realne virtualizace (s VT-x) jsou ty kontext switche vykonavane nativne. A kernel do toho netahej - existuje hypervisor, ktery spi, a pak guest, ktery si dela co chce (at uz v user nebo kernel mode).
6
Sítě / Re:Jaká VPN, abych z ciziny předstíral, že jsem v ČR?
« Poslední příspěvek od Jan Fikar kdy Dnes v 21:39:56 »
Jestli studujete, tak většina škol má pro studenty svoje VPN zdarma
7
Sítě / Re:Jaká VPN, abych z ciziny předstíral, že jsem v ČR?
« Poslední příspěvek od michaelscz kdy Dnes v 21:15:46 »
Používám VPS hukot.net a v něm koupený ROS a WG server...
8
Sítě / Re:Jaká VPN, abych z ciziny předstíral, že jsem v ČR?
« Poslední příspěvek od McFly kdy Dnes v 21:05:56 »
Na Mikrotiku mám doma Wireguard, vlastně na všech svých Mikroticích. Jelikož mám veřejné IP adresy všude, kde mám Mikrotik, tak se za ně snadno schovám, jako bych seděl přímo za routerem...
9
Bazar / Re:Prodám Steam Deck 512 GB LCD
« Poslední příspěvek od dr_ak kdy Dnes v 21:05:24 »
Prodáno, děkuji.
10
Sítě / Re:Wi-Fi extender má svůj DNS záznam
« Poslední příspěvek od František Ryšánek kdy Dnes v 21:04:15 »
Taktak. Když nad WiFi transportujete Eth rámec někde ze sousední sítě do jiné sousední sítě, tak ten rámec potřebuje mít 4 MAC adresy: zdroj paketu, odesílající rádio, cílové rádio, cíl paketu. V tříadresním režimu se rozlišuje i na této úrovni AP/klient, kde "AP konec" má obě adresy, aby WiFi klienti viděli MAC adresy Eth protějšků odlišné od rádiové MAC adresy AP, ale na straně klienta se počítá s tím, že klientské rádio je identické s klientovým ethernetovým portem. Proto pouze jedna adresa. Proto pokud Vám nějaká krabička slíbí, že bude ve tříadresním režimu bridgovat Ethernet na klientské straně někam dál, musí překládat MAC adresy skutečných klientů na té "client-side bridgované síti" (jako L2 NAT) protože na rádiu se musí každopádně bavit svou vlastní rádiovou MAC adresou (MAC adresa je identitou stanice v základní komunikaci a taky v autentikaci / šifrování.)

Tzn. čtyřadresním režimem se mezi sebou baví navzájem APčka. Klienti mu nerozumí. Třeba režim WDS může být implementován skutečně AP-to-AP, v tom případě si AP vede tabulku navázaných "WDS asociací", mezi kterými bridguje na způsob fyzických Eth spojů, jede nad nimi spanning tree apod. Nebo možná ASUS jede nějaký hybrid, který je sice čtyřadresní, ale vztah AP/klient trvá v rovině šifrovací a autentikační relace. Takže na AP zadáváte seznam MAC adres "čtyřadresních klientů". Není mi popravdě moc jasné, jak tohle čtyřadresní lešení (navázané asociace mezi APčky) může sdílet ESSID se sítí, která slouží čistým tříadresním klientům.

Obecně jak to má ASUS v detailech implementováno je trochu těžko říct, tyhle kejkle se 4-adresním režimem jsou proprietární (žiju v domnění, že pro to není norma - kdyžtak mě opravte).
Stran: [1] 2 3 ... 10