Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Bazar / Re:Koupím split programovatelnou klávesnici
« Poslední příspěvek od waldir kdy Dnes v 00:44:12 »
Za 1000Kč se bude dát sehnat maximálně membránová masově produkovaná klávesnice. Vzhledem k tomu že split design není úplně mainstream, tak to výběr omezuje vpodstatě jen na Kinetis Freestyle. Refurbrished jednotky podle https://kinesis-ergo.com/keyboards/freestyle2-keyboard/#buy-now stojí 55+$.

Jinak se split dělá vpodstatě jen u high-end klávesnic, u kterých bývá standard programovatelnost, mechanické spínače, atd. Takovou klávesnici sehnat novou a sestavenou za 1000Kč je spíše science fiction.

Pokud si seš ochoten poshánět součástky separátně (sestavení obvykle není nijak náročné; jde spíše o to že tenhle typ klávesnic kupují většinou lidé kteří mají na konkrétní model spínače a profil čepiček spíše silný názor, takže prodávat to separátně je jednodušší pro všechny strany), tak pokud budeme optimisti tak základní PCB-only klávesnice: 30$ PCB, 20$ spínače, 10$ čepičky. Otázkou zůstává poštovné. Teoreticky být vysoké nemusí, ze zkušenosti bych ale tak 30$ připočítal.

Co se použitých kusů týče, tohle typicky nejsou klávesnice se kterými by uživatelé byli nespokojení a chtěli je prodávat, natož pod cenou.

Jako jediná rozumná možnost kam pokračovat se mi jeví zkusit infiltrovat na sítích nějakou skupinu nadšenců a najít někoho kdo ti bude nějakou jednotku ochoten na měsíc či tři půjčit.

Já vlastním několik jednotek UHK ( https://ultimatehackingkeyboard.com/ ), ale žádnou kterou bych mohl aktuálně postrádat. (UHK vřele doporučuji, ale ta cena je úplně jinde.)

> při nějakém minimální layoutu jich potřebujete třeba 80.

Při minimálním layoutu se dá vystačit s cca 40-50.
2
Bazar / Re:Koupím split programovatelnou klávesnici
« Poslední příspěvek od Vít Šesták (v6ak) kdy 22. 09. 2024, 23:36:36 »
Klávesnici nenabídnu, ale mám s takovou klávesnicí (konkrétně ErgoDox) zkušenosti:

* Je celkem dobré umět psát deseti prsty. Jinak může být problém s rozdělením, co mačká která ruka. Já měl klávesnici bez popisků a psaní deseti prsty jsem se učil právě tady, první dva týdny byly zajímavé. (Nicméně už před tím jsem psal zhruba deseti prsty – věděl jsem z hlavy, kde co na klávesnici je, ale díval jsem se na klávesnici, byť ne na každé písmeno.)
* Psaní jednou rukou na takové klávesnici je náročnější, zvlášť při absenci popisků. S rukou v sádře to bylo zajímavé, chvíli jsem používal tradiční notebookovou klávesnici, potom jsem vyvinul specifické řešení, ale to už je asi teď hodně OT. Když jednou rukou jím a druhou chci ovládat počítač, je to též trochu opruz. Ale neodradilo mě to.
* Jsem rád za absenci numerického bloku, při přesunu mezi písmeny a čísly je potřeba přesouvat ruku a hledat klávesu s hrbolem (J nebo 5). Nechtěl bych ale ty extrémně redukované.
* Celkově to ale je za mě super.
* Jsem zvědavý na prohnutou variantu.

Jsem trochu skeptický k tomu, že se tu najde někdo, kdo takovou klávesnici prodá za litr. Možná je realističtější najít nějakého nadšence, který svojí klávesnici ukáže a umožní vyzkoušet. (Já nejsem z Prahy, ale z Brna.)
3
Windows a jiné systémy / Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Poslední příspěvek od k3dAR kdy 22. 09. 2024, 22:50:28 »
Sifrovat disk klucmi ulozenymi v TPM som sa neodvazil
vubec nechapu proc by to nekdo chtel, tim se bezpecne sifrovanej disk ponizi na uroven "neni nejaky bug v lock/screen_saveru ?"

Ale aby som nebol cisto offtopic tohoto vlakna - Windows 11 sa daju kupit radovo za jednotky eur a je to v EU legalne [...]
to je prave offtopic, protoze tady se resi ze je ta predinstalace licencovana a jen se nevedelo co se mysli tim plnohodnotny, tva rada by prisla na radu kdyby chtel kupovat podobne minipc z aliexpresu kde naopak nekde v popisku maji "non activated windows installation" coz je prave ten trial bez zadaneho licencniho cisla a s nedostupnym v "biosu" ;-)
4
Windows a jiné systémy / Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Poslední příspěvek od 5R kdy 22. 09. 2024, 22:19:24 »
Vsetky tieto MiniPC od takychto znaciek maju svoje muchy. [...]

Tu su nejake negativa z mojej osobnej skusenosti. Pozitiva su tiez, len je ich asi menej ako negativ.

Zdroj - nestandardny je jeho vykon - je to notebookovy zdroj 250W! Ak by sa mu nieco stalo, neviem kde budem hladat nahradny. Zrejme na podpore minisforum, ktora btw moj pocitac za pol roka nestihla priradit k mojmu kontu a nahradny zdroj v monuke v eshope nemaju.

Bios - pred updateom nefunkcna (druha) herna grafika
Bios - po updatede funguje vsetko, len sa pocitac sem - tam neprebudza zo spanku a resetne sa
Bios - na forach niekto zistil, ake parametre napajania treba nastavit v biose, aby vyssie popisana situacia s neprebudzanim nenastavala. Uz nenastava, ale vydrzi to tak asi do vypadku elektriny, baterka nebaterka.

Ethernet - po pripojeni ethernetu v 60% pripadoch musim v OS vypnut/zapnut sietovku, aby sa tvarila funkcne. Bez toho sa tvari ako odpojena ale switch deteguje pripojenie 10Mbit. wtf? drivre su najnovsie vyrobcu sietovky, nie pocitaca.

Dizajn - jacky pre audio vstup a vystup su len z predu, takze kabliky pre repraky a mikrofon trcia z predu a vedu dozadu, co je pri minipc urcenom na stol trochu... nedomyslene.
Dizajn - tie jacky su umiestnene v dizajnovej mriezke (model Neptune), kvoli ktorej sa da pripojit iba slim jack, nie akykolvek jack

Cena - za rovnaku cenu sa da zlozit vykonnejsie pc v normalnej bedni. Nebude take male, kompaktne a tiche, ale bude lacnejsie, bez divnych problemov v biose a s dostupnostou nahradnych dielov na druhy den

Sifrovat disk klucmi ulozenymi v TPM som sa neodvazil. Presiel som z neherneho surface booku 2 kde to s intelom fungovalo bez jedineho zadrhnutia. Zalozny notebook/tablet na pracu bude po tejto skusenosti opat surface, asi uz s ARMom.


Ale aby som nebol cisto offtopic tohoto vlakna - Windows 11 sa daju kupit radovo za jednotky eur a je to v EU legalne, lebo MS nemoze zakazovat dalsi prepredaj licencie, ktora nebola pouzita. Daju sa k tomu najst clanky. Casto je to jednorazova licencia ktora sa aktivuje telefonom na loklanje linke MS (komunikujete cislami s automatom) a da sa aktivovat iba raz, takze pri vymene hw alebo disku si treba kupit dalsiu. Mam takto viacero licencii Windows 11, MS Office, Visio niekolko rokov. Videl som takto predavat aj CALy na Windows server alebo licencie na MS SQL server.
5
Sítě / Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Poslední příspěvek od Kolíček kdy 22. 09. 2024, 21:51:40 »
Jinak pro zajmavost, neni to samozrejme. Treba zadal jsem svoji adresu na webu Dragon Internet.
Vybehne me ze pro me nemaji zadne sluzby. Ne vsechny firmy automaticky maji xDSL na dane adrese i kdyz tam je.
Tudiz budu taky zvedavej, jak to Dragon vyresi, hadam ze ukoncenim smlouvy.

Taky mi to nic nenajde, možná je to tím, že tu není žádná další volná kapacita sítě. T-mobile mi taky nic nenajde. Možná po zrušení připojení by to našlo.
Každopádně jsem psal dotaz na adresu Metronetu, od kdy se mě bude týkat změna a zdražení a mi bylo odepsáno, že u smlouvy na dobu neurčitou pro mě zůstavají podmínky stejné, tudíž to beru tak, že kromě názvu firmy to pojede dál beze změny.
6
Bazar / Re:Koupím split programovatelnou klávesnici
« Poslední příspěvek od Tork kdy 22. 09. 2024, 21:40:00 »
Pockej, dyt ten eshop co jsi sem postoval vlastni cech na Praze 3 :)
....

Jo to možná udělám... Díky za nápad, že jsou z ČR jsem věděl, ale jít napřímo mě nenapadlo.

Ona ta cena není kompletní. Většinou je to bez čuflíků a v nenapájeném stavu, se vším všudy se to vyšplhá min k 200E... Samozřejmě si to můžu napájet, čuflíky sehnat jinde, atd, atd.. Ale tohle jsem v nynějším iniciálním stádiu vůbec řešit nechtěl... Prostě si to ošáhnout (za levno), dozvědět se co mi vyhovuje a pak do toho patřičně zainvestovat - to je můj plán...
7
Windows a jiné systémy / Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Poslední příspěvek od ondrej _ kdy 22. 09. 2024, 21:26:01 »

Minisforum zasa nie je taka slava ako vyzera. Sice maju pekne poriesene chladenie a (ne)hlucnost, ale custom bios s bugmi a nestandardny zdroj to vyrazne kazia.

Vsetky tieto MiniPC od takychto znaciek maju svoje muchy. Planoval som nieco od "overenej" znacky ale teraz uz nieco take vyraba v podstate len Asus(prevzal Intel NUC). Chcel som AMD a tam trochu Asus zaspal.
V com maju nestandardny zdroj? To prave Beelink pouzil nestandardny zdroj napriklad pri SER7 a pri SER8 uz ma naspet klasiku.
Mam od nich UM790 Pro asi rok. Za tie prachy si nemozem stazovat. Cakal som nejake problemy a ucelovo som kupoval cosi neskor az v druhej varke. Nech to za mna niekto prv otestuje :) Je tam klasicky zdroj s klasickym konketorom, plus sa da napajat cez USB-C.

Osobne by som pri tych miniPC dvihol vysku o 1cm a dal tam klasicky ventilator s klasickym konektorom. Chladilo by to super, servis v pohode ale holt Cinania maju svojske myslenie.
8
Hardware / Jaký hardware provozovat a co vyhodit?
« Poslední příspěvek od alex6bbc kdy 22. 09. 2024, 20:50:30 »
otazka do plena, jaky hw si odkoupite a provozujete jej a jaka cast z toho pujde do kose?

ma smysl zivit stary hw? a co je nejvyhodnejsi zivit ze stareho hw, disky, cpu, grafarny?

rekl bych, ze jedine disky ma smysl zachovat, zbytek odstranit.
9
Windows a jiné systémy / Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Poslední příspěvek od 5R kdy 22. 09. 2024, 20:36:37 »
Skusa radsej pzoriet na https://store.minisforum.com/collections/all-product

Maju lepsie ceny a aj trochu lepsiu konstrukciu, co sa tyka chladenia. Posielaju z EU skladu, doprava zdarma.

Minisforum zasa nie je taka slava ako vyzera. Sice maju pekne poriesene chladenie a (ne)hlucnost, ale custom bios s bugmi a nestandardny zdroj to vyrazne kazia.
10
Sítě / Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Poslední příspěvek od pedro42 kdy 22. 09. 2024, 20:22:36 »
Já mám také předplaceno do konce roku, optiku 500/500, ipv6 /56 a 1ks ipv4 (zdarma). Dragon slibuje, že 1 rok zachová internet za stejných (cenových) podmínek. No a teď co je to ten internet :). V obchodních podmínkách Dragonu nalezneme dvě různé definice "služby":

1.2.3 Smlouva o poskytování služeb elektronických komunikací připojení k síti Internet,
VS
1.6.3 poskytování přístupu ke službám sítě Poskytovatele a sítě Internet,

Co jsou služby sítě internet? ICMP, BGP, RA, DHCP? :)

Poskytování přístupu se dá IMO chápat jako za NATem; mohu přistupovat k jiným službám na internetu, ale sám nejsem jeho součástí. Kdežto připojení k síti internet chápu jako že jsem jeho součástí, tedy mám normální adresy. Obávám se, že Dragon to chápe tak, že normální IP je doplňková služba a bude chtít ty peníze navíc. No uvidíme, ale už jsem začal obvolávat možné kandidáty.

Ještě mě zaujal bod 5.1.3 Obchodních podmínek (povinnosti):
- neobcházet svoji identifikaci na síti Internet, (tzv. nedovolený proxying)

jsem dosud nevěděl, že používání proxy je zakázané, haha

Jinak na mé adrese Dragon také neposkytuje žádné služby (dle svého vlastního tvrzení)
Stran: [1] 2 3 ... 10