Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Hardware / Re:Modem k RPi Zero 2W, ideálně s podporou OpenWrt
« Poslední příspěvek od jauznevimco kdy Dnes v 15:24:05 »
Tohle by to melo umet, podle komentare zakaznika pod produktem ;⁠-⁠)

https://allegro.cz/nabidka/lte-modem-4g-usb-wifi-na-sim-kartu-router-rebel-14256442076
Dekuji prevelice, dnes dorazilo, uz jsem to prubnul.
Po vypnuti clients isolation se oba interfejsy objevi na stejnem bridge a vsechno jede tak, jak chci.

Akorat LTE rychlost je nejaka divna.
Se spanelskou SIM ( = latence bezne kolem 100 ms) mam DL 15 Mbit/s (celkem bezna rychlost), ale upload sotva pres 1 Mbit ... jako budiz, asi to postaci, ale prece jen jsem doufal v citelne vyssi rychlosti oproti EDGE :D


Jeste se v tom budu muset trosku porejpat, pripadne zkusit s ceskou SIM.
2
Ten SATA HDD ani nepotrebujes, staci ti flashka a bootovat budes jakoze z flashky.

Na te trvale vlozene flashce budes mit Clover bootloader, kterej umi presne to, co potrebujes.

Tudle je navod, je to uz starsiho data - ale starsiho data bude zrejme i ten pocitac, o kterej se jedna, zeano.

https://winraid.level1techs.com/t/guide-nvme-boot-without-modding-your-uefi-bios-clover-efi-bootloader-method/31665#msg107724
3
Windows a jiné systémy / Windows7 SP1 x32: boot zo SATA, systém na NVMe
« Poslední příspěvek od LA MA kdy Dnes v 14:39:46 »
Ahoj,

ako nastavit bcd (UEFI instalacia), aby Windows 7 x32 SP1 bootovalo zo SATA disku, ale cely system aj s datami bol na NVMe disku.

PRECO:
doska nepodporuje boot z NVMe disku v PCIe (NVMe + adapter + PCIe 16x v3), ale samotny NVMe disk je viditelny a pouzitelny v OS.

PLAN:
preklonovat povodny SATA disk na PCIe NVMe disk. Povodny disk ponechat v SATA a pouzit ho iba na boot do systemu na NVMe. Pomocou bcdedit nastavit bootloader na NVMe disk.

4
Sítě / Re:O2 Greenpacket h5 IPv6 v bridge
« Poslední příspěvek od honzahommer kdy Dnes v 13:33:01 »
pánove pardon že to tady otvírám,ale nemáte někdo ten návod kde byl superadmin přístup? Koukal jsem že o2 to už smazalo a já si to neuložil. Děkuji

User-name pro techniky O2: superadmin, heslo: BCTO=O2!
5
Sítě / Re:O2 Greenpacket h5 IPv6 v bridge
« Poslední příspěvek od vitajakoubek kdy Dnes v 12:57:07 »
pánove pardon že to tady otvírám,ale nemáte někdo ten návod kde byl superadmin přístup? Koukal jsem že o2 to už smazalo a já si to neuložil. Děkuji
6
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od k3dAR kdy Dnes v 12:40:51 »
[...] obcí na Vysočině [...]
Ale v interiérech ho nejen tady narozdíl od 2G prostě nechytnete [...]
1. VoLTE neni logicky vhodne pouzivat v dome s metrovou kamenou zdi, ale s WiFi v interiouru naopak pouzijes VoWifi
2. tazatel nema problem s internetem doma, ale s internetem venku
BTW: zdravim z male obce na Vysocine, LTE venku mam a v interieru mam Wifi, resp. i na pude mam zalozni LTE modem u toho Wifi routeru ;-)
7
Desktop / Re:Cinnamon se seká na Debianu 12
« Poslední příspěvek od husqvik kdy Dnes v 12:23:05 »
Používáš neceločíselné škálování? Zkus celočíselné (100, 200, + změna rozlišení místo škálování).

Na to jsem taky narazil pri googleni. Ale ne, nepouzivam - nastaveno na 100%.
Pokud snizim rozliseni, tak se lehce zlepsi, ale zadny zazrak. Navic mensi rozliseni furt neresi, ze v jinem prostredi je to plynule pri nativnim rozliseni monitoru.

Jeste jsem zkusil vyhazet motivy vzhledu, ikony atd. - vicemene to vratit do "tovarniho" nastaveni a nic. Porad je to po pripojeni velkeho monitoru nepouzitelne.
8
Bazar / Re:Sháním 2,5" SAS disky za čokoládu
« Poslední příspěvek od Jen Kings kdy Dnes v 11:43:32 »
Super. Gratuluji k sehnání.

Moje poznámka ale mířila spíše k těm minidiskům :)

Momentálně mám ve vitrínce jen instalačni 3.5 diskety MS DOS 6.22, diskety 5.25 od DOSu 5 a pár originálních CD a manuálů od Windows 95, 98 a XP. A taky vlastně jednu ZIPdisketu ze dvou co jsem sehnal, a nevracel se jí ten "převlek", tak šla taky na výstavku.

Každopádně klidně by se mi tam hodily ještě Win ME, a případná další, klidně prázdná, nebo funkčně poškozená média s jakýmkoliv obsahem. Například nějaký ten mikro-HDD (fakt plotňák) co dávala Nokie do mobilů, nebo nějaké nestandardní, klidně nefunkční, paměťovky co přišly do mobilů/foťáků
9
Bazar / Re:Sháním 2,5" SAS disky za čokoládu
« Poslední příspěvek od jan-kratochvil kdy Dnes v 11:10:57 »
Žádná vitrína, už mi to tu vrčí.
Děkuji moc RDa.
Jen bych zdůraznil, že předávka byla 100% legal!
10
Desktop / Re:Cinnamon se seká na Debianu 12
« Poslední příspěvek od tecka kdy Dnes v 09:18:01 »
Používáš neceločíselné škálování? Zkus celočíselné (100, 200, + změna rozlišení místo škálování).
Stran: [1] 2 3 ... 10