Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od hknmtt kdy Dnes v 22:06:56 »
niche.. najskor embedded systemy a proste hardware.
2
No to jo to, ono si nad tim mohu přes PPP udělat i síť (to jsem zkoušel, měl jsem podmínku že tam nebude slattach,ppp,ani socat- nahrazený netcat) zkoušel jsem ip tuntap ... add mode tun + ip addr add, route add , set tun0 up, a následně něco jako
Kód: [Vybrat]
nc -v -u -l -p 12345 < /dev/tty0 | nc -v -u 10.0.0.2  > /dev/tty paralalně ně obou pc, ale nefungovalo mi to  prostě rozhraním tun0 nic neteklo. (Ten kód není přesně opsaný nemám ho před sebou)

Ale zpátky k sériové lince. Obousměrně současně.
Citace
ttymux
Půjde   ten fígl  MUX (třeba ttymux konrétní implementace) začlenit do linuxové distribuce, tedy konkrétně ta modifikace, aby tam fungoval ten fígl MUX už od začátku bootu?
- a co víc, třeba některé počítače píšou na sériovou linku ještě dřív než nastartuje jádro, (je tam vidět progress , jak se rozbaluje nějaký dtb a U-boot)
- a dokonce je možné po výzvě (stisknout Entr) se dostat do něčeho připomínající UEFI shell
- jak to bude se zpětnou kompatibilitou (když na jednom stroji nebude upravená verze)

Z toho mi vyplývá, že nějaký standard té sériové konzole, je hodně 1) zakořeněný ve všech vrstvách pc a dokonce 2) unifikovaný (pre-boot> (UEFI shell>) u-boot> kernel> systemd> login ) .
Tím pádem (moje domněnka) je, že to musí být něco strašně jednoduchého - prostě proud znaků. (a následně 115200 8n1 kódování)


(To mě přivádí k myšlence, jak to, že když zapnu ten komp, tak vidím výpis ve všech fázích  pre-boot,kernel,systemd-boot, bez přerušení Přitom jádro má svůj parametr console=, kde se nastavuje baudrate+8N1)



Asi hledáte něco takového:
spinac-s-rele---4-tlacitka...Má to mikroUSB,
Ne, hardware rozhodně nehledám.
3
Distribuce / Re:Výběr distra bez Pacmanu s KDE Plasma
« Poslední příspěvek od fortran1986 kdy Dnes v 21:24:32 »
ad kde neon

S tým KDE neon si mal pravdu, neon je presne to čo potrebujem distro s novým KDE a novým SW s apt. Štve ma že som zabil celý večer nastavovaním užívateľov, oprávnení, skupín atď aby som nakoniec zistil, že mi aktuálnosť debianu nevyhovuje a že to budem robiť nanovo. Skúsil som upgrade debianu na testing, ten síce prešiel, ale už tam vidím nejaké divné hlášky... takže debian ide preč a ide tam kde neon (dúdfam že už s KDE6).


.. ked si debian predtym neinstaloval tak si si mal najprv vyskusat vo VM, ci nema instalacia nejake uskalia a az potom to davat na HW ..

co sa tyka instalacky debianu jo problem s grafikou by mo VM asi neodhalila ale ten som ajtak raz dva fixol, ale hej keby som mal viac casu mohol by som si to najprv nahodit do VM.
4
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od Wavelet kdy Dnes v 20:26:16 »
Hele v niche doméně dělám. Ale makat se tam musí stejně. Právě proto, že to dělá málo lidí, ale výsledek musí být vidět -- jsi na to sám nebo s pár kumpány. Plat lepší než píšeš, ale s lenochy je to těžký všude. Omlouvám se za názor.
5
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od alex6bbc kdy Dnes v 20:17:37 »
hele ty mi ctes myslenky. jsem tesne pred 50 a furt delam korporatni hovadiny, uvazoval jsem najit pozici uchylneho programatora v systemu as/400, nebo ten sap. taky hledam niku, kde se zasiju a mladosi me nebudou otravovat s javascriptem na serveru.
6
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od jnnj kdy Dnes v 20:02:58 »
kilčo? good luck
7
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od Neslušný kdy Dnes v 19:29:21 »
Ahoj, z toho, co vidím, je nejlepší se zašít do banky. Pak se asi naučit nějakou novou interní aplikaci, se kterou se dá dlouho přežít. Peníze určitě nejsou špatné, jen je to holt korporát.
Ale zas ty benefity... :)
8
Studium a uplatnění / Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od greenlinuxguru kdy Dnes v 19:09:20 »
Dělal jsem systémového administrátora, pak cloud ops, a nyní devops, mám pocit, že se tyhle trhy lidmi vždy často rychle saturují - ponechme kvalitu lidí. Přijde mi, že všechny takové hlavní trhy v IT - data scientist, java programátor, devops jsou strašně vytížené lidmi, každý bootcamp vysoká, a kdo ví co ještě to tam žene plnou parou, je tam pár hodně dobrých lidí co si za neskutečnou dřinu hodně vydělají, ale obecně tlak na výkon v těchto oborech stoupá spolu s konkurencí.

Chtěl bych se zaměřit na nějaké niche, kde jsou dobré prachy, a není moc tlak na výkon - ServiceNow, SAP, atd. a vlastně rád i něco totálně nudného co nikoho nezajímá a nikdo to nechce, moc se tam nepředřu a přijde kilčo čistého. Na co bych se měl zaměřit. A ne žádné novinky jako AI kam se všichni hrnou, chci právě něco nezajímavého co není cool.
9
Hardware / Re:Hloupý USB časový spínač s ovládáním tlačítky
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy Dnes v 19:04:02 »
Asi hledáte něco takového:

https://hadex.cz/m482-casovac---programovatelny-casovy-spinac-s-rele---4-tlacitka/

Napájíte to z počítače přes microUSB, zespoda plošňáku je přístupných 5V z USB, které proženete přes to relé do zátěže.
10
Hardware / Re:Sériová konzole mezi dvěma počítači současně
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy Dnes v 19:01:33 »
Asi hledáte něco takového:

https://hadex.cz/m482-casovac---programovatelny-casovy-spinac-s-rele---4-tlacitka/

Má to mikroUSB, kterým to propojíte s počítačem, zespoda plošňáku pak pájecí plošky s napájecími 5V, které můžete prohnat přes to spínací relátko.
Stran: [1] 2 3 ... 10