Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Server / Re:Virtualizace Hyper-V vs. VM
« Poslední příspěvek od Rike kdy Dnes v 11:35:29 »
Pokud jsi zvyklý na Win a nepotřebuješ v tom Debianu dělat nějaké složitosti (záleží, jestli Ubuntu, nebo Debian?), tak bych asi koukl po kombinaci Win + WSL2 s výchozím Ubuntu, nebo si doinstaloval Debian. Efektivně to znamená, že pracuješ ve Windows ale pouštíš to, co děláš, v Linuxu. A až když se ukáže, že to nestačí, tak začít řešit klasické virtuálky.
Mají ty věci jako WSL2, Hyper-V budoucnost? M$ do toho dost šlape, co jsem tak sledoval chronologii. Nerad bych vsadil na mrtvého koně. Ono to třeba bude fungovat, ale utrhne to větráček chladiče:-)

Dva stroje/remote access fakt ne. Nelíbí se mi to a výrazně to snižuje celkovou mobilitu resp. zvyšuje nároky na přenos, který v některých situacích nemusí být zrovna ideální.
2
Sítě / Re:Výběr síťových prvků
« Poslední příspěvek od Molex1 kdy Dnes v 11:20:21 »
Já bych toto dělal na TP Linku, přijde mi jejich řešení pro takové malé řešení či rodinný domek ideální - v podstatě obdoba Ubiquiti akorát se zlomkovou spotřebou elektřiny... (Dream machine neskutečně žere...)

Router vč. PoE TP-Link ER7212PC - https://www.alza.cz/tp-link-er7212pc-omada-sdn-d7677074.htm
Talířová APčka třeba TP-Link EAP650: https://www.mironet.cz/tplink-eap650-ap-ax3000-dualband-1x-gbe-rj45-poe-8023at-mumimo+dp516685/
3
Distribuce / Re:Spousta hlášek v dmesg
« Poslední příspěvek od Pavel Dufek kdy Dnes v 11:18:05 »
Zdravím, já jsem taky takový virtualista hračička, ale ustálil jsem se v poloze, že na linuxovém desktopu/notebooku provozuju jako pc virtualizační řešení Virtualbox a na windows desktopu Vmware Workstation/dříve Player. Mimochodem někde jsem zaregistroval, že by snad Vmware WS mělo být legálně zdarma ... Vím, že s kompatibilitou Vmware WS a nejnovějšíma Linuxama byly problémy, vyzkoušel bych nejnovější verzi ... Jinak pokud nenajdete u zkušenějších radu na konkrétní Vmware vs. konkrétní Linux, tak asi jedině zkusit to provozovat ve starším prostředí, pokud je to možné ... nějaká vnořená virtualizace typu Vmware WS ve Windows ve Virtualboxu na Linuxu je asi úchylka ... a mimochodem ty Vmware VM ve vmdk formátu by ve Virtualboxu nejely ? - já jsem takhle nějaké VM mezi svými výše uvedenými světy přenášel a šlo to i s Windows VM, o linuxu nemluvím - ten je obecně na změnu hw méně citlivý ...
4
Server / Re:Omylem zmazané jpg soubory - Ubuntu
« Poslední příspěvek od kvas kdy Dnes v 11:14:08 »
Požádal bych hosting o obnovu ze zálohy - nejrychlejší, nejspolehlivější. Možná to bude placená sklužba...

skvely napad, zrejme jedine a zaroven aj najjednoduchsie riesenie, dakujem.
5
Sítě / Re:Výběr síťových prvků
« Poslední příspěvek od _Tomáš_ kdy Dnes v 11:12:55 »
a hlavně v příštím roce tohle spadne pod NIS2, opět nic pro člověka, který to nikdy nedělal.

Měl bys vybírat prvky podle toho jakou mají deklarovanou podporu, jak  se budou řešit aktualizace, měl bys mít nejprve návrh řešení a až pak vybírat konkrétní HW.

Vůbec nepíšeš jaké požadavky na tu síť máš, ale obecně mi tam chybí něco, co bude poskytovat nějakou bezpečnostní vrstvu (např. radius server pro 802.1X), zajišťovat nutné logy, nebo snad to plánuješ provozovat pouze na WPA*-PSK?
6
Sítě / Re:Výběr síťových prvků
« Poslední příspěvek od czechsys kdy Dnes v 10:49:53 »
Verejna sit je jedna vec.
Privatni sit pro ordinaci, bude vyzadovat splneni zakonu apod. tykajici se zdravotnickych zarizeni z duvodu zdravotnickych zaznamu apod.

Rozhodne nic pro nezkuseneho sitare.
7
Sítě / Re:Výběr síťových prvků
« Poslední příspěvek od JanBenicek kdy Dnes v 10:30:22 »
- Router - Ubiquiti UniFi Dream Machine Pro

Pravděpodobně přepal (mám ho doma a stále jsem ho nepřetížil ani několika serverama). Ale toto by pro ordinaci mělo stačit: https://eu.store.ui.com/eu/en/category/all-unifi-cloud-gateways/products/ux
(Funguje i jako Wifi AP)


- Switch - Ubiquiti UniFi Switch 24 PoE

24 porotvý switch bude asi mírně přepal taky, ale obyčejný unifi switch není zas tak drahý: https://eu.store.ui.com/eu/en/category/all-switching/products/usw-24-poe


  - AP - Ubiquiti UniFi AC PRO.

Umí jen AC wifi, což je v dnešní době již několik generací zastaralé. Doporučil bych minimálně U6 ideálně U7. Plus verze by měla stačit, ale pokud chceš jistotu tak klidně PRO verze, ale bude to už přepal.

Je to na tobě, nějaké tipy ti tu lidi načrtnou, ale platí co psal Don.J že bez náčrtu prostor neurčíme kolik wifi AP bude potřeba. A je na tobě jestli půjdeš dříve zmíněnou cestou mikrotiku, nebo touto Ubiquiti (Podle toho s čím se ti bude lépe pracovat/s čím máš zkušenosti - sám preferuju Ubiquiti kvůli uživatelské přívětivosti)
8
Server / Re:Omylem zmazané jpg soubory - Ubuntu
« Poslední příspěvek od ho_st kdy Dnes v 10:28:06 »
Požádal bych hosting o obnovu ze zálohy - nejrychlejší, nejspolehlivější. Možná to bude placená sklužba...
9
Server / Omylem zmazané soubory jpg na serveru
« Poslední příspěvek od kvas kdy Dnes v 10:07:05 »
Ahojte, nechtiac som zmazal tisicky suborov (obrazky) z virtualneho servera v hostingu. Je to Ubuntu 20.04. Co by ste mi poradili na ich obnovu? skusal som narychlo scalpel ale bez uspechu. Su to isto jpg/png obrazky, ale na priponu sa chytat nemozem, subory boli premenovane (phpbb)
10
Server / Re:Jak s webhostingem řešit únik dat zákazníků?
« Poslední příspěvek od _Tomáš_ kdy Dnes v 09:46:46 »
a zase se na něco vymlouvájí, prý chyběl kolega. Nepoučí se a nepoučí se.

Tohle je dost závažný problém a ukazuje to na systémovou chybu, core dump a ještě přístupný uživatelům a ne jen rootu.

U wedosu se zásadně bezpečnostní věci musí hlásit přímo panu Grillovi, nebo to zveřejnit po fórech, protože jinak jsou pevností, kde přes podporu se nedokopeš nikam. My jsme jim to jednou posílali i datovkou, bylo to rychlejší než podpora.

Vtipná je i jiná věc, ne všechny programovací jazyky nulují paměť při jejím vyprázdněný, je docela sranda si alokovat neinicializovanou paměť a pak si číst, co tam je, takové ty ArrayBuffer věci jsou na to super, bohužel php je dostatečně hloupé, aby to neumělo bez dodatečné .so.
Stran: [1] 2 3 ... 10