Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Bazar / Re:Prodám retro audio sestavu: stereo zesilovač a reproduktory
« Poslední příspěvek od Longin kdy Dnes v 14:23:14 »
PIC
2
Bazar / Prodám retro audio sestavu: stereo zesilovač a reproduktory
« Poslední příspěvek od Longin kdy Dnes v 14:22:31 »
Ahoj

přenechám tuhle funkční a otestovanou retro audio sestavu

2-pásmové reproduktory YAMAHA NS-G3 (70 W / 4 Ohm  / https://hifi-wiki.com/index.php/Yamaha_NS-G_3 )
Cena 1500 Kč

zesilovač Siemens RV 152 (2x40W, 8-16ohmů) plus jack kabel
Cena 500 Kč

Osobně Brno eventuálně časem Zásilkovna
3
Server / Re:Privátní adresy ve veřejném DNS, knot-resolver a apple.com
« Poslední příspěvek od pcmonkey kdy Dnes v 13:58:20 »
K potížím vede filtrace. Pak máte zařízení, které přechází mezi internetem a vnitřní sítí, na internetu si nakešuje, že daný DNS záznam neexistuje, pak se to zařízení dostane do vnitřní sítě a musí se čekat, než ten negativní záznam v DNS cache přestane platit. I v té vnitřní síti jste závislý na tom, že se DNS překládá přes interní DNS resolvery v té síti, že se to nepřekládá třeba přes DoH. Přičemž ta vnitřní síť nemusí být nutně nějaká interní firemní síť. Může to být veřejná WiFi ve vlaku, na konferenci, ve škole…

Pokud se IPv4 adresy z privátních rozsahů používají místo veřejných IP adres, nezbývá, než se tomu přizpůsobit i v DNS.
Nerozumím, jak použití privátní IP v DNS ten problém vyřeší. Pokud takové zařízení přejde do veřejné sítě a bude mít nakešovánu privátní IP, bude mít stejný problém. A navíc bude generovat provoz, který se zahodí.

Navíc, v tomto případě nechápu, čeho tím chteli docílit. Je to zcela nefunkční věc a DNS to rozbíjí.
Tomu také nerozumím, spíš mi to připadá jako chyba.
[/quote]
Snad.
4
Distribuce / Re:Zastavení služeb Thunar a Tumbler na Linux Mint 21.3
« Poslední příspěvek od exkalibr kdy Dnes v 13:56:38 »
Díky za rešeršé. Tak se dívám na nastavení Relace a spouštění - Automatické spouštění:
A zdá se, že se tam dá více věcí vypnout. Jako tiskárnu nepoužívám. Aktualizace uživatelských složek - nechápu na co...
AT-SPI bus - nevím co to je.
Blueberry asi nepoužívám.
Bluetooth agent... nepoužívám Bluetooth.
Geoclue demo agent - ten by neměl být aktivován, to jsem odinstaloval, ale je aktivované.
Mint welcome je aktivovaný - ale ve skutečnosti se mi nic nezobrazuje po startu.
Tracker File System Miner - to jsem trvale vypnul - ale taky je zaškrtnutý.

Myslím že tu HW akceleraci jsem v minulosti zkoušel rozjet, a že to nešlo. To si pamatuju.
5
Sítě / Re:Příčina poklesu RX u Wi-Fi karty
« Poslední příspěvek od mensinamlcici kdy Dnes v 13:49:44 »
AP je jedno nebo nějaký mesh?
Když se takhle něco hledá, tak bývá lepší vypnout (nebo lépe) zmapovat všechnu "chytristiku", přepínání, optimalizace apod.
6
Sítě / Re:Příčina poklesu RX u Wi-Fi karty
« Poslední příspěvek od Marvin kdy Dnes v 13:46:04 »
Mezi kanály 1 a 9 je 40MHz a 802.11n umí max 20+20MHz kanál, takže se to nepřekrývá.
Na hranicích kanálů se nevysílá vůbec.
Z 64 nosných na 20MHz jsou 4+4 nevyužity, 2.5MHz mezi kanály je území nikoho.
7
Hardware / Re:Kde koupit kvalitní herní PC
« Poslední příspěvek od Karmelos kdy Dnes v 13:39:15 »
... osobně jsem byl nadšený ze zdroje, kde šla řada kabelů odpojit.

Behemot a jiní by Vás poučili, že ten konektor navíc (na zdroji) znamená přechodový odpor v sérii :-)

Osobně napájení moderních PC moc nechápu. Průřezy kabelů a počet kontaktů v konektorech mi na ty desítky Ampérů (ve špičce) připadají nesmyslně malé. Pracovní zem (černý drát) má obvykle stejný průřez, jako silová větev +12V (žluté žíly), takže na té zemi taky vznikají úbytky, a kromě jmenovitého drátěného rozvodu jsou ty země propojené taky skrz PCI-e sloty a motherboard a ochrannou zem / kostru zařízení (na sekundár zdroje). Tam musí téct zemní proudy křížem krážem, jak jim to pan Kirchhoff rozvrhne.

A pak osazení kondíky. Zdroj o jmenovitých třeba 600-800W může mít na 12V větvi na výstupu třeba jenom 2-3 viditelné solid-polymer kondíky. Které mají ufiltrovat nějakých 50-60 A. Každý má dovolenou střídavou zátěž asi 5A, to je dohromady 10-15A. A protože na VF trafu hlavního měniče je jediné sekundární vinutí, možná s odbočkou uprostřed, tak se nelze vymlouvat, že se do výstupu proloží více posunutých fází (výsledná střídavá námaha koďanů by v tom případě vycházela citelně nižší, než stejnosměrný proud do zátěže). Atd.
Jako člověk asi nevydrží gamesit 24x7, takže není třeba bejt tak útlocitnej, jako když si stavíte stroj na těžbu nebo trénování neuronek... ale je to smutná podívaná to napájení. (A účet za elektřtinu pak asi taky.)
Já se teda, když to někdo přiživil,  ještě  zeptám na upřesnění - já mám za to, že jakákoliv deska (mb i grafika) nepoužívá přimo to napětí co leze ze zdroje, ale že má vlastní zdrojovou část, která si to napětí hlídá, upravuje a ještě třeba vyhlazuje,  ne?
8
Distribuce / Re:Výběr distra bez Pacmanu s KDE Plasma
« Poslední příspěvek od mhepp kdy Dnes v 13:22:53 »
Řešením je seskládání si vlastního RPM/DEB balíku.

Osobně to dělám tak, že vezmu nejnovější dostupný balíček, stáhu si jeho zdrojový kód (apt-get source) a nahradím zdrojový kód aplikace požadovanou verzí (upravím číslo verze, changelog atd.) a pustím build. Pak nainstaluji pomocí dpkg hotový balíček.

9
Sítě / Re:T-Mobile Fiber - Sagemcom 5670 a bridge mod
« Poslední příspěvek od ondrej _ kdy Dnes v 13:17:33 »

Ja mam doma Sagemcom 5670 a mam ho v bridge mode ... povodne som mal Huawei HG8245H, ktory sa dal povesit na stenu. Trvali na tom, ze mi ho nemozu nechat. Udajne by to nezvladlo 500/160 profil, ktory mam aktualne zaplateny :D

Mne to pride, ze dost zalezi na tom na koho clovek narazi na predajni / zakaznickej linke ... za mna by som mal radsej Huawei, ktory bol donedavna poveseny hned vedla mojho mikrotika na stene ... ten priblbly sagecom nema moznost povesit na stenu + nemoze byt ani polozeny na boku (napr v policke).

Len udajne.
Mam rovnaky profil(500/100) a mam ten Huawei, ktory som dostal len nedavno. Doteraz som mal nejaku jeho starsiu verziu bez WIFI, na ktorej som fungoval asi 8-9 rokov.

Skoda, ze Telekom nepunka uplne jednoduchu a malu verziu ONT pre tych, co funguju v bridge mode. Je to mensie, ma to mensiu spotrebu a nema to nepotrebne zbytocnosti.
Este vecsia skoda je, ze sa neda pouzit vlastny ONT/router s optickym vstupom, to by bol pre mna idealny scenar.
10
Distribuce / Re:Výběr distra bez Pacmanu s KDE Plasma
« Poslední příspěvek od fortran1986 kdy Dnes v 12:56:46 »
na povoleni root v *buntu staci take to "sudo passwd root", v podstate tam root je, ale tim ze nema heslo je deaktivovanej ;-)

ad neovim, vyhnout kompilaci se muzes (pokud ti tam dostupna verze bude stacit) pouzitim PPA (obecne s tim opatrne, pokud to neni PPA oficialni dane aplikace, coz tady asi je :)

KDE Neon je asi stale na "*buntu 22.04 LTS" zakladu, prechazeji po vydani XX.04.1 ktere sice uz pred par tydny vyslo ale upgrade ma(mel?) pauznutej kvuli problemum, tak nevim zda to Neon taky pauznul... na jake verzi to mas zjistis: "lsb_release -a"

Unstable PPA: https://launchpad.net/~neovim-ppa/+archive/ubuntu/unstable (0.10.0 pro 22.04 i 24.04)
Stable PPA: https://launchpad.net/~neovim-ppa/+archive/ubuntu/stable (0.7.2-3 pro 22.04, pro 24.04 nic ale to ma samo 0.9.5-6)


No PPA som nepridaval (nie na neovim) lebo uz som to stihol medzitym vykompilovat zo zdrojaku pri takychto malych aplikaciach ako neovim to neni nic casovo narocne, aspon je tam najnovsia verzia, btw ako vlastne updatnem verziu kompilovanej veci? Debian / Ubuntu based distra asi nemaju nejake riesenie ako nahradu za porty, ci? Ale to by isli asi sami proti sebe, lebo tym by ludi motivovali nepouzivat ubuntu repa, ale kompilovat zo zdrojaku.
Stran: [1] 2 3 ... 10