Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Distribuce / Re:Výběr distra bez Pacmanu s KDE Plasma
« Poslední příspěvek od lajka27 kdy Dnes v 01:01:42 »
Citace
na taketo exoticke distra som asi moc konzervativny. najme potom ako už zakapali aj oveľa známejšie distrá. ale je dobre že aj taketo projekty vznikaju.

Můžu se zeptat co je na Nobaře exotického podle tebe?
2
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od _Jenda kdy Dnes v 00:17:11 »
U práce na IČO se dá vyjednat rate kolem 10k/MD (Praha)
Kontext byl že půjde do oblasti kde je nováček. Tam asi nebude ičař za 10k.
3
Vývoj / Re:Zmena verzie Clangu pre celý systém
« Poslední příspěvek od fortran1986 kdy 21. 09. 2024, 23:43:37 »
Edit: Tu je skript na inštaláciu balíkov konkrétnej verzie, ktorý mi poradila AI. Napríklad pre verziu 18:

Kód: [Vybrat]
wget https://apt.llvm.org/llvm.sh; chmod u+x llvm.sh
sudo ./llvm.sh 18

Lenže, spomínaný skript urobí z tejto verzie aktívnu? Alebo aspoň odinštaluje predchádzajúce verzie? Nechcem to ani spúštať kým nebudem vedieť čo to robí (teraz by sa mi hodili snapshoty, naštastie som si urobil aspoň zálohu image celého systému, škodaže obnova trvá 20 min).

Lebo sú dve možnosti, ktoré ma napadajú, ako to môžem vyriešiť:

1. Odinštalovať starý Clang 14 a nainštalovať verziu 18. Lenže ktoré všetky balíky? Iba tie, čo majú prefix clang-* a llvm-*?
Určite tam budú závislosti, kvôli ktorým niektoré balíky verzie 14 neodinštalujem. Ideálne by bolo nejako verziu 14 úplne nahradiť verziou 18. Aké je najjednoduchšie riešenie? V JavaScripte sa kedysi dali meniť verzie prostredia cez nvm, Clang niečo také nemá?

2. zmeniť verziu nejako globálne
5
Sítě / Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Poslední příspěvek od ripper6 kdy 21. 09. 2024, 23:15:14 »
Kolíček: ano je pravdou ze je docela podezrele, kdyz mrknes na cenik a ani tam ipv6 neni k DSL.
Nevim kolik lidi prechazi, ale ja u nich jeste mam predplaceno, takze musim pockat a zatim to funguje za stejnych podminek. Za 250Mb/s je to 629czk mesicne, verejna ipv4 a ipv6 stale v cene.
6
Bazar / Re:Koupím split programovatelnou klávesnici
« Poslední příspěvek od Tork kdy 21. 09. 2024, 23:12:58 »
OT: Neni to split keyboard.
Ale pokud hledas fakt dobrou klavesnici po strance HW a po strance SW, tak muzu doporucit
https://wooting.io

Ani tak nejde o split, jako o nestandartní layout - především ty palcové tlačítka. Wooting jak vidím nabízí spoustu zajímavých věcí (spíš ale pro hráče), ale stále ve standartním layoutu... 
7
Bazar / Re:Koupím split programovatelnou klávesnici
« Poslední příspěvek od MrWhite69 kdy 21. 09. 2024, 23:06:27 »
OT: Neni to split keyboard.
Ale pokud hledas fakt dobrou klavesnici po strance HW a po strance SW, tak muzu doporucit
https://wooting.io
8
Vývoj / Zmena verzie Clangu pre celý systém
« Poslední příspěvek od fortran1986 kdy 21. 09. 2024, 23:02:52 »
Ako zmenim verziu clangu pre celý linux? Mám tam 14ku a 18ku AI mi poradila toto ale asi tie priority zruším lebo to nemalo taký efekt aký som očakával, najlepšie by bolo odinštalovať ostatné verzie a nechať tam len 18?:

Kód: [Vybrat]
su
update-alternatives --config clang
update-alternatives --config clang++
update-alternatives --config llvm-dis
update-alternatives --config llvm-link
update-alternatives --config llvm-nm
update-alternatives --config llvm-objdump
update-alternatives --config llvm-ranlib
update-alternatives --config llvm-readobj
update-alternatives --config llvm-size
update-alternatives --config llvm-strip llvm-dis
update-alternatives --config llvm-link
update-alternatives --config llvm-nm
update-alternatives --config llvm-objdump
update-alternatives --config llvm-ranlib
update-alternatives --config llvm-readobj
update-alternatives --config llvm-size
update-alternatives --config llvm-strip

lenže čo všetko odinštalovať? keďže clang / llvm neni v jednom balíku ale v 10tkach.
9
Desktop / Re:GUI admin aplikácie a utilitky pre unix
« Poslední příspěvek od NANOOK kdy 21. 09. 2024, 22:55:20 »
Většina toho v Plasmě je.

Ad 1. btop, glances, htop jsou normálně v ubuntu repu, Plasma má své GUI System Monitor.
Ad 2. Plasma má Partitionmanager, já mám raději Gparted, oboje umí více méně totéž.
Ad 3. Plasma má GUI System information (Informační centrum) - netuším, k čemu to může komu být, tohle nejsou Windows.
Ad 4. Nedoporučuji dělat.
Ad 5. Standardní config app v Plasmě.
Ad 6. viz. 2.
Ad 7. Plasma má Discover, ale  apt / aptitude je mnohem rychlejší. Bacha na Neonu se updatuje přes pkcon ne apt update.
Ad 8. Plasma má tzv Plasmoidy - widgety, které se dají vložit do panelů nebo na desktop. Tam je např. ChatAI - plasmoid, který dělá, co chcete.

Co je ale pro mě "killer feature" je Yakuake - vyskakovací terminál a pokud máte velký monitor Kwin script Kzones.
Především ale doporučuji aplikaci: "nerozvrtat, co funguje".
10
Distribuce / Chybí podpora Wi-Fi po upgrade Ubuntu 22.04 -> 24.04
« Poslední příspěvek od Kit kdy 21. 09. 2024, 21:32:02 »
Udělal jsem upgrade distribuce a nejede mi WiFi. Netuší někdo, proč to takhle zlobí po skoro každém povýšení verze Ubuntu? Problém je hlavně v tom, že bez připojení se to opravuje opravdu blbě.

HW: HP EliteBook, nefunguje ani externí USB dongle.
Stran: [1] 2 3 ... 10