Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Sítě / Re:O2 Greenpacket h5 IPv6 v bridge
« Poslední příspěvek od Martin-2 kdy 24. 10. 2024, 23:50:10 »
Ale máš tam jako bonus heslo superadmina. Vivat kyslík!
 ;D ;D ;D

Plošné se měnili hesla na všech jednotkách.
Bohužel místo toho aby se o tom jakože nevědělo a tiše
A to měl být superadmin k čemu? k nějakému centrálního routru v prádelně kellnerové ? Nebo snad admin přístup ke svému zařízení (terminátor, smrtbox nebo co jávím co za o2 dýluje). Jakože co si to lidi dovolovali, že si snad administrovali svůj router?:!

Stejný byl názor na Cetin terminátor, protože se do něj nedalo dostat. Dnes je to naprosto všemi doporučované zařízení na jakékoliv DSL, žádné nastavení není potřeba, zapojím a funguju, zbytek řeší router (pointa jasná).

Místo GP H5 je k dispozici odemčený a volně prodejný zte mc889 5g nebo zyxel nr7101. Stejně to všechny táhne k jedinému blokovanému 5G modemu. 4G modemy MF268 nebo WF830 také nikdo neblokuje.

Už jsem to psal v jiném vlákně ale ve zkratce, pokud měníte 4G/5G Band, nastavíte nesmyslnou kombinaci a dohoto ji zamčete na buňku tak se jednotka kousne (dá se odblokovat, ale je na to zdlouhavý postup). Reset nepomůže a to je ten kámen úrazu.
Co udělá typický krajan, který všechno dělá bez návodu? Podívá se na internet, zjistí že to podělal a hned volá, že zařízení je vadné, je hluboce zklamaný a zvažuje odchod. Je to pokaždé naprosto stejné u jakéhokoliv zboží/zařízení/služby.

Ta blokace (superadmin) je ochrana proti lemplům, kteří by jen obtěžovali s problémem, který si sami vytvořili, ale chcou to opravit zadarmo, hned a ještě slevu na vyúčtování, aby se mohli pochlubit jak s tím vydrbali. Za mne je to legitimní důvod. Kdo to zná, ví že se to takto přesně děje.
Jako vždy tím trpí normální uživatel, který si nastuduje problematiku a chce si to upravit pro maximální efektivitu. Jenže se předpokládá, že takový uživatel si koupí více Hi-end zařízení s plnou kontrolou, tak se s tím ani moc nepočítá. Nutno si uvědomit, že většina lidí neví ani nezajímá jak něco funguje a podle toho se to celé točí.


Tak hlavně tam nemáme sim kartu O2 takže technik nic neudělá. Vyresetovaný jsem to už koupil na testování. Nicméně zkoušim to heslo získat klasicky za něco do kapsy abych si právě povypínal bandy, protože tady to podle všeho lízá btsku vytíženou co je 800 a pak lítá rychlost nahoru dolu i po ty hodině co jsem to ladil
Jinak fakt nechápu ty super přístupy - maj to takhle už všichni OP bohužel. Nejspíš se bojej o TR069 nebo že si budou lidi zamykat právě frekvence a tim pádem vytěžovat jedno pásmo nejrychlejší

Tak to je nemilé, dejte si pozor na T-mobile u některé verze jejich SIM nešla (myslím .136) ale to už snad dnes neplatí. Doporučuju nezamykat buňku, přinese to spíše problémy. Nastavte si pouze potřebné bandy a jednotka si rozhodne co a jak.

Je tu jedna varianta, ale je riziko že tu jednotku zablokujete. Podmínka ale je, že to zůstane konfidentní a nebudete dále nic šířit ani sdílet s kýmkoliv. Pokud souhlasíte napište mi na mail. Pokud se zadaří tak případné problémy s nastavením by pokračovali zde.
2
Desktop / Re:Cinnamon se seká na Debianu 12
« Poslední příspěvek od mikrom kdy 24. 10. 2024, 22:48:43 »
Ak nas v tom Debiane Cinnamon taketo nastavenie (ako v Linux Mint)
  User Interface scale
tak co tam mas nastavene ?
https://www.youtube.com/watch?v=CWfNQ7d-za8&t=2m40s
3
Windows a jiné systémy / Re:Windows7 SP1 x32: boot zo SATA, systém na NVMe
« Poslední příspěvek od Standa2017 kdy 24. 10. 2024, 21:08:50 »
Dá se editovat BIOS desky a bude nativně bootovat z NVMe disku v PCIe
4
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od TechnikTom kdy 24. 10. 2024, 21:06:46 »
Snaží se tu všichni krásně, ale osobně si myslím, že původní tazatel vůbec netuší, že musí mít zaplacená - aktivovaná data.
Takže proto venku "ani ťuk".
On to sice nazval jako pomalý internet, ale píše, že se mu vlastně nenačte vůbec nic...
5
Sítě / Re:O2 Greenpacket h5 IPv6 v bridge
« Poslední příspěvek od vitajakoubek kdy 24. 10. 2024, 19:57:17 »
Tak hlavně tam nemáme sim kartu O2 takže technik nic neudělá. Vyresetovaný jsem to už koupil na testování. Nicméně zkoušim to heslo získat klasicky za něco do kapsy abych si právě povypínal bandy, protože tady to podle všeho lízá btsku vytíženou co je 800 a pak lítá rychlost nahoru dolu i po ty hodině co jsem to ladil
Jinak fakt nechápu ty super přístupy - maj to takhle už všichni OP bohužel. Nejspíš se bojej o TR069 nebo že si budou lidi zamykat právě frekvence a tim pádem vytěžovat jedno pásmo nejrychlejší
6
Sítě / Re:O2 Greenpacket h5 IPv6 v bridge, super admin pro co
« Poslední příspěvek od mikesznovu kdy 24. 10. 2024, 19:51:33 »
Ale máš tam jako bonus heslo superadmina. Vivat kyslík!
 ;D ;D ;D

Plošné se měnili hesla na všech jednotkách.
Bohužel místo toho aby se o tom jakože nevědělo a tiše
A to měl být superadmin k čemu? k nějakému centrálního routru v prádelně kellnerové ? Nebo snad admin přístup ke svému zařízení (terminátor, smrtbox nebo co jávím co za o2 dýluje). Jakože co si to lidi dovolovali, že si snad administrovali svůj router?:!
7
Sítě / Re:O2 Greenpacket h5 IPv6 v bridge
« Poslední příspěvek od Martin-2 kdy 24. 10. 2024, 19:09:43 »
Plošné se měnili hesla na všech jednotkách.

Bohužel místo toho aby se o tom jakože nevědělo a tiše se to tolerovalo, tak to začali lidé dávat volně k dispozici.

Pak už stačil horlivý O2 guru, který prochází různé diskuze, nahlásil to a zařízlo se to.

Technik O2 mi před 1/2 rokem říkal, že to je otázka času než se to začne šířit a pak to plošné zablokují, no a tady jsme.

Škoda že jste udělal reset, vaše konfigurace byla nedotčena. Po resetu pojede všechno na "auto" ale verze .139 je tu už delší dobu tak bude fungovat i tak spolehlivě. Případně se obraťte na O2 guru, pošlou Vám technika který ty frekvence přenastaví.

Nejlepšího výsledku v současné situaci dosáhnete (bez admin přístupu) je nasměrovat na správný vysílač, zapnout a nechat tak hodinku aby si to v klidu prošlo všechny bandy a vybralo ty nejlepší. Pak testovat.
8
Sítě / Re:O2 Greenpacket h5 IPv6 v bridge
« Poslední příspěvek od vitajakoubek kdy 24. 10. 2024, 17:40:45 »
pánove pardon že to tady otvírám,ale nemáte někdo ten návod kde byl superadmin přístup? Koukal jsem že o2 to už smazalo a já si to neuložil. Děkuji

User-name pro techniky O2: superadmin, heslo: BCTO=O2!
bohužel nechytá se ani po resetu
9
Windows a jiné systémy / Re:Windows7 SP1 x32: boot zo SATA, systém na NVMe
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy 24. 10. 2024, 17:23:57 »
Na efi partysne mas nejaky loader a konfigurak, ktery mimo jine rika, kde (na jakym disku a partysne) je system. Takze to staci prepsat aby to bylo spravne.

Ale pocitej s tim, ze win7 bydefault nvme disk vubec nevidi. Musis v nich mit spravny drivery. A pocitej taky s tim, ze v zadnym pripadne nesmis dopustit spusteni "opravy disku".
10
Hardware / Re:Modem k RPi Zero 2W, ideálně s podporou OpenWrt
« Poslední příspěvek od jauznevimco kdy 24. 10. 2024, 15:24:05 »
Tohle by to melo umet, podle komentare zakaznika pod produktem ;⁠-⁠)

https://allegro.cz/nabidka/lte-modem-4g-usb-wifi-na-sim-kartu-router-rebel-14256442076
Dekuji prevelice, dnes dorazilo, uz jsem to prubnul.
Po vypnuti clients isolation se oba interfejsy objevi na stejnem bridge a vsechno jede tak, jak chci.

Akorat LTE rychlost je nejaka divna.
Se spanelskou SIM ( = latence bezne kolem 100 ms) mam DL 15 Mbit/s (celkem bezna rychlost), ale upload sotva pres 1 Mbit ... jako budiz, asi to postaci, ale prece jen jsem doufal v citelne vyssi rychlosti oproti EDGE :D


Jeste se v tom budu muset trosku porejpat, pripadne zkusit s ceskou SIM.
Stran: [1] 2 3 ... 10