Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Sítě / Re:Velmi pomalý internete v mobilu
« Poslední příspěvek od Petr Krčmář kdy Dnes v 16:16:15 »
Pokud to bylo spojené s rušením reproduktorů, klasickým „td-td-td“, tak je to přesně tak, jak jsem myslel. Tohle se děje jen při použití 2G sítě, protože GSM používá TDMA, to znamená, že se neustále zapíná a vypíná vysílač. Všechny novější generace používají CDMA, to znamená že vysílač je zapnutý pořád a ten hluk v reproduktorech to negeneruje.

Čili mobil byl přepnutý do 2G a pak je to skutečně na připojení k internetu nepoužitelné. Nehledě k tomu, že při telefonním hovoru v takové situaci data netečou vůbec. Dnes se datuje obvykle na 4G (LTE) nebo 5G, kde to chodí rychlostí desítek až stovek megabitů (podle podmínek). Musí to ale umět telefon a SIM karta, je třeba to pohlídat. U novějších přístrojů a karet to samozřejmě není problém. U starších to může zůstat omezeno na 2G a pak je problém.

Signalizují to právě už zmíněná písmenka vedle ukazatele síly signálu.
2
Hardware / Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Poslední příspěvek od lojza_z_dolni_horni kdy Dnes v 16:11:54 »
Pokud neni potreba Android, tak Android nebrat. Je hardwarove narocnejsi, vic zere baterku. Ale muze se hodit, protoze napr. knihovny pouzivaji Bookport, ktery ma jenom webovou a androidi aplikaci. Na zapade se vic pouziva Libby/Overdrive, ktery ma i integraci v Kobo.

Mam nejake kobo i pocketbooky, ale neumim je uplne porovnat. Nejnovejsi pocketbooky (era, verso) jsou docela dost bytelne. Na druhe strane Kobo ma asi lepsi software. Ne, ze by na tom az tak zalezelo, na oboji jde jednoduse nainstalovat KOReader, ktery ma vic moznosti nastaveni, funkci vcetne integrace s Calibre, ...
3
Sítě / Re:Velmi pomalý internete v mobilu
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 15:37:15 »
dávno jsem kartu z telefonu vytáhl a už číslo zase nemám jen počítač

používám u počítače se dvěma tablety androidy sluchátka s radiovým principem a ty mi stále škrčí když je tam karta na operátora

používám telefon s číslem jen zřídkakdy , mám důchodcovský typ bez internetu

ale už je to tím jasné , to jsem chtěl vědět jestli to tak dělá všem = nedělá , ostatní internet mají dokone 400 Mb/s

děkuji

zajímal bych se o to v obchodě kde to prodávají a tam si to i zaplatím a koupím ale jak říkám :

radiové sluchátka Sehnheiser RS 120-II jsou nepraktické při použití s mobilním číslem , škrčí v tom i v radiu všeobecně

takže to ani nějak nechci
4
Sítě / Re:Velmi pomalý internete v mobilu
« Poslední příspěvek od Petr Krčmář kdy Dnes v 15:32:34 »
Rozhodně ne, to by to nikdo nepoužíval. Právě jsem si udělal speedtest a naměřil jsem 400 megabitů. Pokud to nefunguje, je někde chyba. Jaké písmenko je napsáno vedle ukazatele signálu?
5
Sítě / Zkušenosti s poskytovatelem Silesnet
« Poslední příspěvek od Hornik kdy Dnes v 15:27:20 »
Mate nekdo zkusenosti se silesnet.cz jako zakaznik?
6
Sítě / Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 15:21:54 »
ohledně telefonů mi ujely všechny vlaky už v roce 2002

držím se počítačů

všiml jsem si že každý má mobil s androidem , v tom nemám problém chápu systém a takové věci ale tohle mě udivuje :

všichni si v tom klikají hledají na internetu a to i mobilně venku přes operátory

jak je to s rychlostí ?

stalo se mi že jsem třeba šel s androidem ven a nedává mi to ani v domě ani venku nic ani tǔk

čekám třeba na zobrazení čehokoliv tak dlouho že se mi nikdy nic nezobrazuje

kolik mám jako mít rychlost ?

nejdou ani weby ani aplikace nic prostě , doba čekání na aplikaci na rfocení tachometru pro pojišťovnu byla

tak dlouhá že jsem to dělal doma na wifi a pak šel v kritickém místě ven k autu a tam to fotil

pak šel do domu a zase poslal fotku dál

to dělá takhle všem ? každý to tak má ?
7
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 15:11:59 »
možná jste to přehlédl je to tu už v diskuzi uvedeno

dnes v pondělí jsem si zajistil pevnou veřejnou IP u providera mám jak je vidět na screenshotu 31.47.99.131

porty mají zelené kolečko jako status v klientovi (změna oproti původnímu výstražnému trojúhelníku)

mapovací stránka na sledování portu z venku podle screenshotu (to jsou ty odkazy) ukazuje že je průchozí

bohužel stále není vidět torrent seedovaný , tracker hláška je timed out error

jak jste to řešil ?

mám UPnP zapnuté je tam vidět aplikace Deluge v nastavení routeru , zkoušel jsem to i bez toho stále nefunkční
8
Sítě / Re:IoT předplacená SIM na rok pro ČR
« Poslední příspěvek od DrFreeze kdy Dnes v 14:59:44 »
Vodafone nabízí toto, ale jen na IČO:
https://www.vodafone.cz/podnikatele/internet-veci/iot-easy-connect/
Na druhou stranu platnost 7 a 10 let je na nějaké drobnosti super.
Technická: chodí to tuším z Německa, takže poštovné je bohužel kolem 200 Kč.
9
Software / Re:Webová aplikace pro poznámky, náčrtky, obrázky
« Poslední příspěvek od darebacik kdy Dnes v 14:37:04 »
Mozno by pomohol aj drawio
10
Sítě / Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Poslední příspěvek od Michal Šmucr kdy Dnes v 14:32:04 »
Jinak mám doma O2 VDSL a tohle byl přesně ten důvod, proč si připlácím za službu pevná IPv4. Nejde jen o to, že se nemění adresa, ale že mám veřejnou IPv4 bez dalšího překladu a můžu si to plně ovládat - nejen pro torrenty, ale pro jakoukoliv službu doma, kterou chci mít přístupnou z venku.
Stran: [1] 2 3 ... 10