Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Windows a jiné systémy / Re:Komentář při dlouhém řádku v cmd.exe
« Poslední příspěvek od neregistrovany kdy Dnes v 09:46:39 »
Windows na interaktivní příkazové řádce komentáře podporují. Zkuste třeba:
Kód: [Vybrat]
REM Echo Komentare nefunguji
Komentáře fungují jen na začátku příkazu. To jde v tomto případě občů obejít tím, že vložíte před kometář (REM nebo :: ) oddělovač příkazů &. Takže &REM nebo &::
Kód: [Vybrat]
program.exe /F sjdlkf jslk fjlskdjf /n:4 &:: lsdjf lfsddjf lskdjf lksdjl ksdj ldsjf lksdjf lsdf jlsdjflk sjdlkf jslk fjlskdjf lsdjf lfsddjf lskdjf lksdjl ksdj ldsjf lksdjf lsdf jlsdjflk sjdlkf jslk fjlskdjf lsdjf lfsddjf lskdjf lksdjl ksdj ldsjf lksdjf lsdf jlsdjflk sjdlkf jslk fjlskdjf lsdjf lfsddjf lskdjf lksdjl ksdj ldsjf lksdjf lsdf jlsdjflk sjdlkf jslk fjlskdjf lsdjf lfsddjf lskdjf lksdjl ksdj ldsjf lksdjf lsdf a do konce řádku máš zakomentováno

Ovšem nesmí se vám tam objevit (třeba překlepem) nenapárované dvojuvozovky (které by bez toho nevadily), protože pak už to nemaká.

Kód: [Vybrat]
ping.exe "127.0.0.1" -l "1430"" &:: lsdjf lfsddjf lskdjf
Taky je dobrý vědět, že :: samo o sobě není komentář ale bug který se ke komentářům jen zneužívá. Když ve win konzoli bezprostředně za dvojtečkou následuje druhá, tak vykonávání dané řádky prostě spadne a interpreter přechází na řádku další.
2
Vývoj / Re:Pomalý Linux po instalaci Pythonu
« Poslední příspěvek od mikrom kdy Dnes v 08:46:29 »
Linuxove distribucie mavaju predinstalovany python, ktory vyuziva system. Do tohto pythonu netreba zasahovat (upgradovat ho alebo hocico do neho instalovat), lebo sa ti moze rozbit nieco v systeme. Okrem toho je systemovy python casto v starsej verzii ako chces.

Nepises jake balicky si nainstaloval, ale zrejme ich budes musiet odinstalovat.

Na buduce si nainstaluj napr. Anacondu, kde budes mat novu verziu pythonu (alebo aku chces), ktora ti nebude zasahovat do systemoveho pythonu a s tym mozes volne  experimentovat. Ked si environment nahodou nejako rozbijes, jednoducho ho vymazes a vytvoris novy.
3
Server / Re:Chyby na různých discích na Btrfs poli
« Poslední příspěvek od maruncz kdy Dnes v 08:30:20 »
Tak jsem tam kde jsem byl.
Po tom co mi scrub nenašel žádné chyby jsem odebral staré dísky a přidal ty 2 nové které jsem považoval za problémové. Mám tedy v poli 4x4TB a 2x3TB. Pak jsem udělal full rebalance abych ty data rovnoměrně rozložil, a pak jsem pro jistotu udělal další scrub.
Tento scrub nahlásil asi 1600 opravených chyb a 5 neopravitelných. Napadlo mě, jestli není problém v sata kabelech, tak jsem projistotu všechny u kterých nebylo patrné zda jsou na 6Gb/s vyměnil. Další scrub našel ty stejné neopravitelné chyby a 165 opravil.
Když jsem se díval do dmesg tak tam něco bylo ale nemyslím si, že to množství odpovídá počtu chyb na BTRFS.

poslední scrub:
Kód: [Vybrat]
UUID:             b9c58577-a996-4c69-bd43-4a2596eeb90d

Scrub device /dev/sde1 (id 4) history
Scrub started:    Sat Oct 12 13:02:00 2024
Status:           finished
Duration:         3:43:05
Total to scrub:   1.54TiB
Rate:             119.79MiB/s
Error summary:    csum=5
  Corrected:      5
  Uncorrectable:  0
  Unverified:     0

Scrub device /dev/sdb1 (id 5) history
Scrub started:    Sat Oct 12 13:02:00 2024
Status:           finished
Duration:         4:10:41
Total to scrub:   2.44TiB
Rate:             168.92MiB/s
Error summary:    no errors found

Scrub device /dev/sda1 (id 6) history
Scrub started:    Sat Oct 12 13:02:00 2024
Status:           finished
Duration:         4:21:21
Total to scrub:   2.44TiB
Rate:             162.00MiB/s
Error summary:    no errors found

Scrub device /dev/sdf1 (id 7) history
Scrub started:    Sat Oct 12 13:02:00 2024
Status:           finished
Duration:         3:38:16
Total to scrub:   1.54TiB
Rate:             122.43MiB/s
Error summary:    read=160 csum=5
  Corrected:      165
  Uncorrectable:  0
  Unverified:     0

Scrub device /dev/sdd1 (id 14) history
Scrub started:    Sat Oct 12 13:02:00 2024
Status:           finished
Duration:         5:24:37
Total to scrub:   2.45TiB
Rate:             131.26MiB/s
Error summary:    csum=5
  Corrected:      0
  Uncorrectable:  5
  Unverified:     0

Scrub device /dev/sdc1 (id 15) history
Scrub started:    Sat Oct 12 13:02:00 2024
Status:           finished
Duration:         5:24:30
Total to scrub:   2.45TiB
Rate:             131.31MiB/s
Error summary:    csum=5
  Corrected:      0
  Uncorrectable:  5
  Unverified:     0

4
Distribuce / Re:Slackware nenačítá některé stránky
« Poslední příspěvek od Zopper kdy Dnes v 07:48:40 »
404 je nenalezeno, ne chyba s certifikátem. Překládá se DNS správně, není ten stroj za nějakou http proxy?
5
Distribuce / Slackware nenačítá některé stránky
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 01:52:15 »
stalo se mi že na linuxu slaxu (slax.org) po instalaci verze slackware 15 mi nejde otevírat některé stránky např 2captcha.com

píše chybu http 404

snažil jsem se o přidávání certifikátů ale nepomohlo mi to

balíčky ssl3 mám nainstalované
6
Vývoj / Pomalý Linux po instalaci Pythonu
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy Dnes v 01:47:37 »
instaloval jsem kvůli něčemu více pythonových balíčků asi 150, po instalaci se mi začal zpomalovat počítač. Myslím si že běží nějaký daemon v pythonu který to zpomaluje. Prosím poraďte co z pythonových závislostí je známé tím že zpomaluje počítač.
7
Windows a jiné systémy / Re:Komentář při dlouhém řádku v cmd.exe
« Poslední příspěvek od viste kdy 12. 10. 2024, 22:11:30 »
Windows na interaktivní příkazové řádce komentáře podporují. Zkuste třeba:
Kód: [Vybrat]
REM Echo Komentare nefunguji
Komentáře fungují jen na začátku příkazu. To jde v tomto případě občů obejít tím, že vložíte před kometář (REM nebo :: ) oddělovač příkazů &. Takže &REM nebo &::
Kód: [Vybrat]
program.exe /F sjdlkf jslk fjlskdjf /n:4 &:: lsdjf lfsddjf lskdjf lksdjl ksdj ldsjf lksdjf lsdf jlsdjflk sjdlkf jslk fjlskdjf lsdjf lfsddjf lskdjf lksdjl ksdj ldsjf lksdjf lsdf jlsdjflk sjdlkf jslk fjlskdjf lsdjf lfsddjf lskdjf lksdjl ksdj ldsjf lksdjf lsdf jlsdjflk sjdlkf jslk fjlskdjf lsdjf lfsddjf lskdjf lksdjl ksdj ldsjf lksdjf lsdf jlsdjflk sjdlkf jslk fjlskdjf lsdjf lfsddjf lskdjf lksdjl ksdj ldsjf lksdjf lsdf a do konce řádku máš zakomentováno
8
Windows a jiné systémy / Re:Instalace Windows na oficiálně nepodporované PC
« Poslední příspěvek od jauznevimco kdy 12. 10. 2024, 21:52:58 »
@k3DAR:
Piplat se s netboot kvuli instalaci widli, a neni to malo? :-)


Bohate postaci stahnout ISO Win11, dat na flashku, na flashku prihodit par drobnosti, nabootovat z ni, v instalacce Windows vlizt do konzole (F8? Shift+F10? whatever), spustit si z flashky skript, kterej ty potrebny klice (ofiko workaround od Microsoftu) prida a wokna nainstalovat standardnim zpusobem.
Vytvoreni autounattend.xml snad neni nutna, ale neublizi.
Tenhle generator je docela hezkej, nabizi i spoustu debordelizace a obsah clovek vidi predem, takze vi, co se dela :-)
https://schneegans.de/windows/unattend-generator/


Jinak W11 bez problemu funguji na 3rd gen i5 (trosku vopruz byl akorat s ovladacem pro integrovanou grafiku od Intelu, ktery pry jakoze neexistuje, ale nakonec se chytnul sam... Thinkpad T430).
Ve verzi W11 24H2 pak dojde k zariznuti podpory CPU starsich nez plus minus Nehalem (pribyva tvrdy pozadavek na podporu SSE4.2, resp. AMD ekvivalent).


O funkcnost na Skylake tak netreba mit obavy. Rozdilu oproti Kaby Lake, jejichz cast je ofiko podporovana, nebylo mnoho. 
9
Windows a jiné systémy / Re:Instalace Windows na oficiálně nepodporované PC
« Poslední příspěvek od uwe.filter kdy 12. 10. 2024, 21:17:42 »
Ty Windows 11 se nebudou aktualizovat, protože nebudou sedět na podporovaném hardwaru. K čemu teda budou?
Je to asi týden zpátky co jsem pokusně instaloval win11 na core2duo 8GB ram na starý PATA disk. Zatím se to tváří že to funguje. Včetně aktualizací! Akorát je to pomalé jak šnek, asi to smažu. Linux na tom stejném železe lítá jak z praku. Instaloval jsem to z USB flešky na které mám ventoy, ten nějak dokáže ty windowsí ochrany proti staršímu HW obejít.
Nedávno jsem "upgradoval" jeden oficiálně nepodporovaný stroj na W11, aby bylo možné upgrade spustit, musel jsem přidat nějaký klíč do registru (dá se to někde vygooglit). Trvalo to celou věčnost, ale instalace doběhla, aktualizace normálně fungovaly. Osobně se spíš domnívám, že ta nedostupnost aktualizací je jen nějaká fáma - odhaduji, že aktualizace normálně budou, jen je možné, že jednoho dne přistane nějaká, která instalaci s nepodporovaným HW pošle do kytek, protože bude počítat jen s HW podporovaným. A nebo taky ne.
10
Vývoj / Node-RED komunikace přes MQTT
« Poslední příspěvek od BigSandy kdy 12. 10. 2024, 14:56:21 »
Zdravím.
Najde se tu někdo, kdo v tom umí?
Mam na raspi Zigbee2MQTT a v něm spárované zařízeni.
Třeba switche.
Normálně přes terminál je umím ovládat.
mosquitto_pub -t 'zigbee2mqtt/0xa4c13868fac742c1/set' -m '{ "state": "ON" }'
mosquitto_pub -t 'zigbee2mqtt/0xa4c13868fac742c1/set' -m '{ "state": "OFF" }'

Jak přes zigbee2mqtt, tak přes mqtt odposlouchávat už umím a data mi vypisuje v debugeru.
I odesílat příkazy přes zigbee2mqtt už umim.
S odesíláním přes mqtt mam problém.
mqtt out mam připojený, ale asi nedovedu upravit ten Topic co se má odeslat.
 'zigbee2mqtt/0xa4c13868fac742c1/set' -m '{ "state": "ON" }'
'zigbee2mqtt/0xa4c13868fac742c1/set' -m '{ "state": "OFF" }'

Neumí někdo?
Děkuji
Stran: [1] 2 3 ... 10