Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
2
Sítě / Re:Metronet končí, ke komu přejít?
« Poslední příspěvek od ripper6 kdy Dnes v 23:15:14 »
Kolíček: ano je pravdou ze je docela podezrele, kdyz mrknes na cenik a ani tam ipv6 neni k DSL.
Nevim kolik lidi prechazi, ale ja u nich jeste mam predplaceno, takze musim pockat a zatim to funguje za stejnych podminek. Za 250Mb/s je to 629czk mesicne, verejna ipv4 a ipv6 stale v cene.
3
Bazar / Re:Koupím split programovatelnou klávesnici
« Poslední příspěvek od Tork kdy Dnes v 23:12:58 »
OT: Neni to split keyboard.
Ale pokud hledas fakt dobrou klavesnici po strance HW a po strance SW, tak muzu doporucit
https://wooting.io

Ani tak nejde o split, jako o nestandartní layout - především ty palcové tlačítka. Wooting jak vidím nabízí spoustu zajímavých věcí (spíš ale pro hráče), ale stále ve standartním layoutu... 
4
Bazar / Re:Koupím split programovatelnou klávesnici
« Poslední příspěvek od MrWhite69 kdy Dnes v 23:06:27 »
OT: Neni to split keyboard.
Ale pokud hledas fakt dobrou klavesnici po strance HW a po strance SW, tak muzu doporucit
https://wooting.io
5
Vývoj / Zmena verzie Clangu pre celý systém
« Poslední příspěvek od fortran1986 kdy Dnes v 23:02:52 »
Ako zmenim verziu clangu pre celý linux? Mám tam 14ku a 18ku AI mi poradila toto ale asi tie priority zruším lebo to nemalo taký efekt aký som očakával, najlepšie by bolo odinštalovať ostatné verzie a nechať tam len 18?:

Kód: [Vybrat]
su
update-alternatives --config clang
update-alternatives --config clang++
update-alternatives --config llvm-dis
update-alternatives --config llvm-link
update-alternatives --config llvm-nm
update-alternatives --config llvm-objdump
update-alternatives --config llvm-ranlib
update-alternatives --config llvm-readobj
update-alternatives --config llvm-size
update-alternatives --config llvm-strip llvm-dis
update-alternatives --config llvm-link
update-alternatives --config llvm-nm
update-alternatives --config llvm-objdump
update-alternatives --config llvm-ranlib
update-alternatives --config llvm-readobj
update-alternatives --config llvm-size
update-alternatives --config llvm-strip

lenže čo všetko odinštalovať? keďže clang / llvm neni v jednom balíku ale v 10tkach.
6
Desktop / Re:GUI admin aplikácie a utilitky pre unix
« Poslední příspěvek od NANOOK kdy Dnes v 22:55:20 »
Většina toho v Plasmě je.

Ad 1. btop, glances, htop jsou normálně v ubuntu repu, Plasma má své GUI System Monitor.
Ad 2. Plasma má Partitionmanager, já mám raději Gparted, oboje umí více méně totéž.
Ad 3. Plasma má GUI System information (Informační centrum) - netuším, k čemu to může komu být, tohle nejsou Windows.
Ad 4. Nedoporučuji dělat.
Ad 5. Standardní config app v Plasmě.
Ad 6. viz. 2.
Ad 7. Plasma má Discover, ale  apt / aptitude je mnohem rychlejší. Bacha na Neonu se updatuje přes pkcon ne apt update.
Ad 8. Plasma má tzv Plasmoidy - widgety, které se dají vložit do panelů nebo na desktop. Tam je např. ChatAI - plasmoid, který dělá, co chcete.

Co je ale pro mě "killer feature" je Yakuake - vyskakovací terminál a pokud máte velký monitor Kwin script Kzones.
Především ale doporučuji aplikaci: "nerozvrtat, co funguje".
7
Distribuce / Chybí podpora Wi-Fi po upgrade Ubuntu 22.04 -> 24.04
« Poslední příspěvek od Kit kdy Dnes v 21:32:02 »
Udělal jsem upgrade distribuce a nejede mi WiFi. Netuší někdo, proč to takhle zlobí po skoro každém povýšení verze Ubuntu? Problém je hlavně v tom, že bez připojení se to opravuje opravdu blbě.

HW: HP EliteBook, nefunguje ani externí USB dongle.
8
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od anonacct kdy Dnes v 21:09:59 »
100k v čistém měsíčně zvládne i tester v Praze na HPP. U práce na IČO se dá vyjednat rate kolem 10k/MD (Praha), takže tam se bavíme o 200k brutto, pokud budu pracovat celý rok bez nějakého velkého volna, což lidi za tyto prachy většinou dělají (volno si dají větší třeba po skončení projektu nebo než začnou další práci). No a kdo chce víc tak musí být buď ve správnou dobu na správném místě, mít dobré kamarády a nebo tvrdě makat.

Zajímavost z mojeho života je, že mi nikdy recruiter nepomohl k práci. Vždycky jsem se bavil přímo s CEO nějakého startupu a nebo se mi ozval kamarád z jiné práce atd... Známosti jsou podle mě to nejdůležitější, ale ty se dají získat jen prací (takže je celkem důležitý start, kde člověk začne, jak se mu tam daří, kolik lidí vnímá tvoje kvality, atd...) - no a pak už jen člověk zvedne telefon a slyší "Divej dostal jsem se do této firmy, začínáme tu nový projekt a chtěl bych tam tebe, zaplatíme ti víc než máš teď" :)
9
Windows a jiné systémy / Re:Win 11: systém je plnohodnotně licencovaný
« Poslední příspěvek od Standa2017 kdy Dnes v 20:39:47 »
Vůbec není zřejmé, jestli jde o Home nebo Pro verzi a pokud jde o to N viz. windows 11\n, tak tahle verze je specifická, ale Media Feature Pack se dá doinstalovat.
10
Studium a uplatnění / Re:Niche trhy v IT
« Poslední příspěvek od jnnj kdy Dnes v 20:18:28 »
A aby ti dali 100 cistyho, to by museli byt nejaci magori. Proc by to delali?

pro jeho hezký oči přeci...
Stran: [1] 2 3 ... 10