Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Sítě / Re:Jak funguje síť Cetinu?
« Poslední příspěvek od uwe.filter kdy Dnes v 09:55:28 »
Díky za zajímavé počtení, rovněž se připojuji k prosbě o zpracování formou článku :-)
2
Sítě / Re:Jak funguje síť Cetinu?
« Poslední příspěvek od dzavy kdy Dnes v 09:26:11 »
Díky pánové za vyčerpávající nálož informací a odkaz na kvalitně schovanou Cetiní dokumentaci, mám co číst na dlouhé zimní večery :)
3
Software / Re:Už se vás AI někdy na něco zeptala?
« Poslední příspěvek od František Ryšánek kdy Dnes v 08:52:03 »
Meh... Elisa.
4
Hardware / Re:Zvuková karta pro Linux
« Poslední příspěvek od redustin kdy Dnes v 08:46:25 »
Jenom mi přišlo trochu razantní, děsit dámu hned symetrickým analogovým vedením - to je hlavolam i pro mírně pokročilého bastlíře :-)

Souhlas, nicméně pokud by plánovala něco kupovat, přijde mi užitečné na to upozornit včas. Spoustu lidí si stěžuje na interní zvukovky, jaké mají špatné regulátory, prokročilejší řeší i bitové rozlišení apod., přitom jsem přesvědčený, že ve většině případů slyší ruchy zemní smyčky a zvukovka je v tom zcela nevinně. Kdyby o jevu zemní smyčky věděli, nekoupili by si bývali ke svému nadupanému PC zesilovač/aktivní repráky ve třídě I se zemnicím kolíkem. To je pozvánka k problémům. Mám k domácímu stereokinu starý americký zesík z r. 1987 se dvěma trafy, 2x 100W a hraje s PC skvěle, naprosto tichý i na max. hlasitost. Ale poctivá konstrukce třídy II, dvoukolík. Stejně tak AVR (tedy centrální huby) se pořád dělají ve třídě II, výrobci ví proč (a nechají si to zaplatit). Ale k PC je většina příslušenství ve třídě I, samozřejmě levnější vyrobit.

Jenom mi vrtá hlavou, proč výrobci desek nepřipojí zem zvukovky/USB portu odděleně přes jeden/více GND pinů/kabelů ATX konektoru, aby se to spojilo až v tom proletovaném hnízdě v PSU, kam vede i PE vodič. Ale možná to někteří tak dělají, netuším.

Citace
Pravda je, že USB má i v "interruptovém" přenosovém režimu de facto periodický polling v taktu 1 ms, plus tam budou nějaké buffery (=latence) takže "ten můj USB dongle" v tomhle ohledu není dokonalý, 

Tak dražší profi USB zvukovky používají highspeed bInterval i 125us, což je úplně v pohodě. Samozřejmě USB MIDI dongle pojede na lowspeed, tudíž min. 1ms již na připojení. Na druhou stranu i ta PCI zvukovka má nějakou latenci obsluhy přerušení...

Citace
Co se týče čistoty výstupu a šířky pásma k basům, stojím si za tím že ten konkrétní model generického USB donglu co jsem uvedl, se 24bit DAC/ADC, není vůbec marnej, i ve srovnání se svým hloupějším 16bitovým bráchou (vypadá stejně, jenom nemá v obj.kódu "HQ").

Máš prosím konkrétní link?

Citace
Pokud tam bude na výstupu zes ve třídě D, tak bych moc neřešil, jestli je DAC 16b nebo 24b,

Jenom k těm D - dneska už se to hodně posunulo. Takové TPA335x 100+ W za 40USD včetně bedny má velice slušné parametry, i ty superlevné TPA3116 minikrabičky hrají velice slušně (mám jich doma několik). A moderní Dčka ve zkreslení při výkonu a celkové vychovanosti v zátěži už jasně nad lineáry vedou, viz např. https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/purifi-eval2-eigentakt-mono-amplifier-kit.54938/


Citace
Pokud se týče výstupu do zesu, ještě bych zmínil, že existuje optický digitální propoj TOSLINK resp. S/PDIF. Je to sice spíš záležitost spotřební elektroniky než profi audia, ale zemní smyčku to přeruší. Nemám představu, jestli to třeba nepřidává nějakou latenci.

Latence bych si asi nebál, vysílač bude mít téměř nulovou, přijímač např. DIR9001 uvádí latenci 3 vzorky, tedy nic.
5
Studium a uplatnění / Re:Byli jste někdy na podpoře?
« Poslední příspěvek od Martin Poljak kdy Dnes v 08:33:49 »
Nezablokují, naopak bych na to byl mnohem víc zvědav místo těch tvých stupidních pozérských žvástů, že něco je jen o mindsetu, a dalších, Poljaku.

Za to, že nejste schopný pozitivně myslet a konstruktivně pracovat s vlastním životem vám ostatní fakt nemohou :D
6
Software / Re:FFmpeg a výroba náhledů v AVIF
« Poslední příspěvek od hknmtt kdy Dnes v 08:29:18 »
Funguje to 👍🏻
7
Software / Re:Už se vás AI někdy na něco zeptala?
« Poslední příspěvek od redustin kdy Dnes v 08:20:50 »
Já bych očekával že právě naopak se z každé session ve které interaguje s uživatelem si něco uloží do té její centrální databáze což pak může využít v budoucnu.

Možná pro trénink dalšího modelu, ale stávající model se tím neučí.
8
Software / Re:Pokročilejší XML browser
« Poslední příspěvek od Filip Jirsák kdy Dnes v 08:15:01 »
Oxygen XML Editor nebo Altova XML Spy (osobně používám ten první). A nejspíš i další.
9
Software / Re:Už se vás AI někdy na něco zeptala?
« Poslední příspěvek od technomaniak kdy Dnes v 08:07:27 »
BTW Dohadujes se s copilotem, coz nepatri mezi super tooly. Navic to jak se te pta, je jen zpusob, jak dostat dodatece inform,ace aby mohla pokracovat v konverzaci...

Možná jo. Odpověděl jsem ji ale to už jsem zde nezveřejnil. Mě spíš zaujalo že se ptala na názor uživatele týkající se morální a etické roviny.

Si myslim, že jsi odhalil singularitu, protože AI dosáhla sebeuvědomění.   Odteď to půjde jenom s kopce.

To ne. Zkusil jsem pak další téma "princip dilematu" že musí rozhodnout kdo umře jestli bílý muž nebo černý muž a když nerozhodne tak umřou oba. Její 3 odpovědi když jsem naléhal byli stále stejné a snažila by se mluvit o tom že by se snažila najít jinou cestu řešení což jsem vyhodnotil že nerozhodla a umřeli oba. Aspoň vím že se neřídí rasovým kritériem jak v pozitivním tak i negativním smyslu což v dnešní marketingem stvořené "cancel culture" a "éře pozitivní diskriminace" je dost příjemné.

No bude to ještě sranda.

Pokud jsem pochopil, jak fungují ty konverzační interfacy, tak se z té předchozí diskuse v rámci sešny model nijak neučí, ale používá ji pro kontext k následným odpovědím v rámci dané sešny.

Já bych očekával že právě naopak se z každé session ve které interaguje s uživatelem si něco uloží do té její centrální databáze což pak může využít v budoucnu.
10
Software / Pokročilejší XML browser
« Poslední příspěvek od rooobertek kdy Dnes v 07:08:01 »
Ahojte. Potreboval by som poradiť nástroj, v ktorom by sa dobre vyznalo v hlbokých xml štruktúrach, dajme tomu okolo 30 úrovní.
  • VSCode a PyCharm ukazujú celkom pekne nadradené elementy, ale iba prvých 5 úrovní od roota
  • Firefox a Chrome síce ukazujú XML pekne naformátované, ale keď potrebujem nájsť cestu k elementu 26. úrovne, nie je to ono
  • Navigator v Netbeanse sa mi zatiaľ pozdáva najviac, ale aj tam sa viem stratiť
Úplne ideálne by bolo, keby som klikol na element pravým tlačítkom a tam mi ponúklo Copy XPath. Existuje na to niečo?
Stran: [1] 2 3 ... 10