Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Windows a jiné systémy / Re:Mac UTF-8 a Samba s vfs_fruit
« Poslední příspěvek od kutildomaci kdy Dnes v 17:57:04 »
Tuhle to maji ponekud jinak nez to mas ty. https://wiki.samba.org/index.php/Configure_Samba_to_Work_Better_with_Mac_OS_X
To mě nepřekvapuje. Na mnoha místech to mají trochu jinak.

Mě by víc zajímalo, co konkrétně mám špatně, nebo co se vám (zdejším diskutujícím) osvědčilo / neosvědčilo. A pokud to bylo problematické, jak a proč? (pokud možno)

Vím, že fruit:nfs_aces = no je nezbytné k tomu, aby fungovala vynucená práva pomocí create mask, directory mask... to mám stejně.

fruit:metadata = stream jsem byl nucen přidat, protože selhávání Finderu bylo ve skutečnosti způsobeno pádem vfs_fruit a tedy odpojením MACku od Samby. Jestli to pomůže dlouhodobě zatím nevím. Proč k pádu vfs_fruit docházelo taky nevím, jen to, že se pád zapsal do logu Samby.

fruit:model = MacSamba je default volba, netuším, proč bych se měl obtěžovat to tam vůbec dávat.

fruit:posix_rename = yes máme shodné...

fruit:delete_empty_adfiles = yes jsem zakomentoval, protože nevidím přínos. Zatím.

Verze mé Samby je 4.17.12-Debian - tj. to, co je aktuální v aktualizovaném Debian 12.
2
Hardware / Re:Jaký hardware na domácí Asterisk?
« Poslední příspěvek od Jaroslav Juha kdy Dnes v 17:27:35 »
Já netvrdím, že nezůstane prostor pro VOIP, ale že se scvrkne na okrajovou záležitost.

- pár telefonů v nemocnicích
- pár telefonů tam, kde se musí komunikace nahrávat (věznice, dráha, letiště, armada)

Ale tak to už je v podstatě současný stav, ne? Tedy ten ustálený, co se zformoval už lety. Pak si nemyslím, že by se VoIP mělo považovat za mrtvou technologii. Školy, nemocnice, vlastně jakékoliv rozlehlé areály, kde se nějak sdílí pracoviště, nemohou mít "pevné" telefony nahrazeny mobilem.
Vlastně mě vždycky fascinovalo, jak třeba i v Globusu mají na každé kase velký Cisco IP telefon, mívali něco jako 7942G, dnes mají něco novějšího, právě i tam asi nebude Jaruna z infa volat Maruně na kasu č. 10 na její soukromý mobil :-)

Ne, je to jasné, jen mě dost zarazilo prohlášení, že VoIP is dead... ;-)

Za sebe myslím, že i na mém domácím psacím stole ještě hodně dlouho neztratí svoje místo - volání po domě, nahrávání hovorů, když je potřeba, dveřník, ale i volání do Anglie nebo USA za dumpingovou cenu s Odorikem, nic z toho mi zatím mobil neumí nahradit. Jo a telefon si aktualizuji, když chci já, ne když chce on, nikdy se nevybije a vždy lze volat ihned po zvednutí sluchátka :-)
3
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od Jaroslav Juha kdy Dnes v 17:18:49 »
Připojuji se k předchozímu příspěvku, resp. pokud se jedná o obyčejný rodinný dům, tak k čemu CAT7, který je jednak "na doma" nesmyslně drahý, dále extrémně náročný na dobrou instalaci a vůbec... když už to má být ve stylu, že nevíme, co bude potřeba za 5 nebo 10 let, tak raději průchozí husí krk s Cat 6, pomalu ještě klidně i Cat 5e a až to přjide, zatáhne se jiný.
Zrovna tak to stínění - neuzemněné stínění je horší, než žádné a také přizemněné na obou koncích může být problém kvůli nežádoucímu vyrovnávání potenciálů. Správně by pak, myslím, to druhé přizemnění mělo být přes svodič.

Vím, nepřicházím v tomto příspěvku s žádnou radou, ale nedalo mi to nepodpořit předchozí názory, že si dnes lidé myslí, že čím vyšší kategorie a čím více stínění, tím lépe. Bohužel je to často naopak.
4
Windows a jiné systémy / Re:Mac UTF-8 a Samba s vfs_fruit
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 17:02:53 »
https://wiki.samba.org/index.php/Configure_Samba_to_Work_Better_with_Mac_OS_X

Tuhle to maji ponekud jinak nez to mas ty.

S vecma od jabka je to easy, proste nefungujou (resim s dodavatelem, ze jablecny kramy se neumej prihlasit domenovym uctem k firemnimu webu, cokoli jinyho funguje). Opakovane resim problemy s certifikatama, vpnkama ... atd atd.

A rekni uzivatelum at diaktiriku (nejen v nazvech) nepouzivaj ;D.
5
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 16:44:20 »
...dvojitě stíněný Cat 7...
Hele nechci podcenovat tvoje schopnosti, ale presne tohle je kamen urazu 90% samorobo instalaci, kdy si lidi myslej, ze cim vic stineni tim vic abibas ...

Protoze aby ti vubec stineny kabel fungoval, musi byt spravne zakoncen a ukostren. Kdyz neni, klidne muzes mit konektory i "spravne" zapojeny a fungovat ti to nebude bud vubec (coz je vlastne jeste fajn), nebo se ti budou na siti dit ruzny podivuhodnosti.

A jestli si sem necim jistej 100%, tak tim, ze nezapojis CAT 7. To totiz v 90% nezvladnou ani ti, co se tim zivi. Jakakoli bizuterie na to je totiz pekelne draha, a pri tom zapojovani uz nejde o milimetry ale o desetiny. Proto se to pouziva maximalne jako hotovy kabely mezi racky. Coz dneska, kdyz metr optiky stoji 10x min ... taky uz nedava smysl.

Ad mereni, jak tu zaznelo, vsemozny pipace se sice daji pouzit jako zakladni indikator, ale to ze pipaji spravne znamena vlastne uplny prd. Skutecny merak promeri pary v celym frekvencnim spektru (pro 1Gbit je to do 250MHz) a aby tomu kabel vyhovel, tzn dalo se o nem rict ze splnuje normu, nesmi byt nikde ani moc ohnuty (namlaceni do listy pres roh neprojde ani ve snu).

Merak se da po trose toho hledani pujcit za cenu zhruba dvou piv pod konem ;D

BTW: Jestli se to zapoji podle v evrope pouzivanejsi normy B nebo podle US A je jedno, pokud je to zapojeno vsude stejne.

6
Distribuce / Re:Kdy vyjde beta RHEL 10?
« Poslední příspěvek od _Tomáš_ kdy Dnes v 16:16:55 »
očekává se do konce roku, ale lepší info nemám.

Sleduji https://composes.stream.centos.org/stream-10/development/latest-CentOS-Stream/ a aktivity tam je pořád hodně a už si to můžeš vyzkoušet.
7
Hardware / Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Poslední příspěvek od jjrsk kdy Dnes v 16:16:06 »
Zdravím. Potreboval by som pre príbuzného stabilnú čítačku do cca 200e/5000korun - niečo čo "neseká" s dobrou výdržou batérie a nerozpadne sa po roku. Z "politických" dôvodov nechcem Kindle. Co by ste poradili? Kobo, Pocketbook, Onyx?

Pocketbooky bejvaly celkem fajn, melo to docela dlouhej support, a proste to fungovalo, narozdil od kindlu to nemelo problem se zadnym formatem. Ten co se mi nekde vali umel i velice slusne cist nahlas (mel jack pro sluchatka).

Vyhoda pro stouraly - dal se do toho nahrat vlastni firmware a SW (v raci mezi co dal ten e-ink).
8
Hardware / Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Poslední příspěvek od SpaceExit kdy Dnes v 15:48:34 »
Já jsem koupil Tolino Vision 3. Je to starší model, ale má jemný displej, podsvícení. A na Ali byla za super cenu 75USD.  Nevýhodou je microUSB, ale čtečku člověk nabíjí párkrát do roka.

https://www.aliexpress.com/item/1005006811124028.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.9d971802peACXo
9
Distribuce / Kdy vyjde beta RHEL 10?
« Poslední příspěvek od filbarcz kdy Dnes v 15:32:21 »
Ví se, kdy tak nějak vyjde Beta RHEL 10?
10
Sítě / Re:Ethernetový kabel nefunkční, ale elektricky průchozí
« Poslední příspěvek od redustin kdy Dnes v 14:34:22 »
Připojuji se k poděkování panu Ryšánkovi za osvětu v oblasti impedančního přizpůsobení linek a za detailní dokumentaci svého zajímavého reflektometru. Hezké jednoduché low-cost řešení s pravděpodobně velice slušnými parametry pro praktické využití.
Stran: [1] 2 3 ... 10