Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Software / Re:Aplikace pro analýzu měřených dat
« Poslední příspěvek od lazywriter kdy Dnes v 15:07:23 »
Když to zmiňujete na tomto serveru, tak předpokládám, že minimálně uvažujete o tom, že projekt bude jako open-source. Myslím, že by se tu našlo dost lidi, kteří by pak rádi pomohli, ať už názorem nebo kódem. A pokud by se zapojily i další města, tak by se náklady (včetně lidských zdrojů) mohly sdílet.
2
Sítě / Re:starlink
« Poslední příspěvek od mensinamlcici kdy Dnes v 15:02:02 »
A co výhled v tu dobu, je čistý? Jak dlouho trvají výpadky, kolik minut? Ve statistice v appce je vidět v tu dobu co?
3
Sítě / Večer vypadává Starlink
« Poslední příspěvek od Petr Duda kdy Dnes v 14:51:00 »
Ve večerních hodinách cca od 20.30h nestálé výpadky starlink. Podpora tvrdí že je vše v pořádkua žádné výpadky nevidí, co s tím?

 :(
4
Hardware / Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Poslední příspěvek od R3 D3 kdy Dnes v 14:32:20 »
Android s e-ink rozhodně není plnotučný, málo co na něm funguje dobře a smysluplně.
5
Software / Re:Aplikace pro analýzu měřených dat
« Poslední příspěvek od hmmmw kdy Dnes v 13:33:53 »
Zvolit vhodnou databázi, kam se budou sypat data, nejlépe nějaká time-series jako již zmíněné InfluxDB nebo Prometheus. - je to stavěno na přesně taková data, kdy se jedná o vzorek v nějakém čase.

Z toho si pak velice snadno můžete tahat data do Grafany, kde se dá hezky vyhrát s různým porovnáním. Ale samozřejmě i kamkoliv jinam.

Grafana má i alerting, takže stačí si nadefinovat pravidla.

Problémem je si tu databázi dobře navrhnout aby se s tím dobře pracovalo (udělat labely). Navíc to není relační databáze, takže to funguje jinak, než jsou správci běžně zvyklí a každá používá svůj Query Language.
6
/dev/null / Re:FB: 100% homo obsah?
« Poslední příspěvek od Ivo2003 kdy Dnes v 13:03:08 »
Tohle se mi stalo před rokem. Zničehonic ze dne na den. Trvalo to asi 3 dny, poté to skončilo.
Nikde jsem nic nelajkoval ani nekomentoval. FB mám pouze pro čtení pár technických skupin.
7
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od Ivo2003 kdy Dnes v 12:59:51 »
Při nezaplacených dat u operátora, nebo neaktivních dat v telefonu by mu to nejelo vůbec. Ale píše, že mu to jede velmi pomalu.
To vypadá opravdu na to, že jede buď na EDGE a nebo dokonce GPRS.
8
Sítě / Re:Velmi pomalý internet v mobilu
« Poslední příspěvek od Hoskin55 kdy Dnes v 12:14:34 »
Už podle prvního postu, bych nezavrhoval nějakou takovou možnost, jakože nemá zaplacený data, nebo aktivovaný v telefonu, nebo nějaká jiná kulišárna.
Podobných situací už jsem zažil několik. Stačí se občas podívat tady fóru, když se najde někdo kdo se zuby nehty brání aspoň obyčejnýmu smartphonu, a přidělá nebo vytvoří si tím tolik zajímavých situací, co kolikrát člověka ani nenapadne, nebo se snaží ho přenastavit na "kalkulačku".
9
Software / Re:Aplikace pro analýzu měřených dat
« Poslední příspěvek od _Tomáš_ kdy Dnes v 12:00:55 »
do R nechoďte, zbytečně komplikované a náročné na znalosti.

Existují poměrně levné nástroje jako Prometheus/victoria metrics, Grafana, Influxdb, timescaledb, na tom jsme schopní budovat i enterprise systémy. Robustní řešení pak třeba nabízí cloudový PowerBI (tam by se šlo dostat i na rozumné peníze).

Doplnění nějakých transformací a prací lze použít věci jako vector.dev, fluent-bit. Pokud byste potřebovali dělat hlubší datové analýzy a modely, opět MS nabízí v PowerBI silné nástroje, na vlastním triku je možné provozovat věci jako Trino, iceberg, spark/dask/pytorch/pandas a s tím se dají dělat.

Předpokládám, že na to nemáte velký rozpočet a nejste schopní si nechat udělat projekt na míru. Možná by šla domluvit nějaká bezplatná spolupráce na dobrovolné bázi či výměnou za PR. Mám k dispozici tým 40 lidí, kteří dělají jen tohle. Stejně tak jsem schopný poskytnout nějaké konzultace sám, záleží o jaké lokalitě se bavíme.
10
Hardware / Re:Doporučte čtečku knih, ne Kindle
« Poslední příspěvek od kate kdy Dnes v 11:40:18 »
Tak existence fyzických tlačítek ještě neznamená že je musím používat pořád, je to jen jedna z možností, a zrovna u PB Era jsou docela sympaticky nenápadná. Navíc mě na něm láká fakt že na rozdíl od starších má tu širší část z boku, takže se přirozeněji drží.

K Androidu, sice je to lákavá možnost, ale osobně je pro mě jeden z důvodů pro čtečku mimo e-inku i ta jednoúčelovost. Plnotučný android a jeho možnosti by mě rozptylovaly od čtení.
Stran: [1] 2 3 ... 10