Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Svarta

Stran: 1 2 3 [4]
46
Studium a uplatnění / Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« kdy: 06. 06. 2011, 21:40:29 »
Jaky veci mas na mysli? :)

Utec co nejrychleji to jde, klidne se zkus dostat na univerzitu v zahranici a pak se vrat. Za rok v cechach na dustojne studium nevydelas a ty zkusenosti jsou nenahraditelne.

Tohle si určitě vezmi k srdci, ale stejně je potřeba tento rok aspoň něco málo vydělat abych mohl v cizině studovat. Napsal sem to asi špatně, těmi "věcmi" mám na mysli jak probíhala vaše příprava např. když jste se učili objektové databáze.

47
Studium a uplatnění / Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« kdy: 06. 06. 2011, 21:37:18 »
Tolik obecně, ale já FIT VUT nedoporučuji, protože během posledního roku-dvou začaly panovat mezi studenty mimořádně nelibé nálady ve vztahu ke škole. Těžké předměty si drží svou náročnou úroveň, ale z těch lehčích se stávají ještě těžší. Pokud někdo počíta s video záznamy přednášek, tak jejich nahrávání bylo výrazně zredukováno (pokud se dříve nahrávalo 90% předmětů, tak nyní je to tak 10%).

Mám to chápat tak že škola více tlačí na studenty? A tu větu "z těch lehčích se stávají ještě těžší" mám chápat tak, že nepříliš důležité předměty se berou zbytečně do hloubky??

Jinak učebnici určitě pořídím, ale chtělo by to ještě něco víc. Přeci jen tohle je "jen" C a já bych rád načerpal co nejvíc informací co půjde. Hlavně co nejvíce abstraktně.


48
Studium a uplatnění / Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« kdy: 06. 06. 2011, 18:42:49 »
Teď dva měsíce mám práci jistou tady v Čechách a dále se uvidí. Jinak zahraničí je taky v plánu, ale tam je to s prací složitější. Jinak otázka k tématu: Jak se vy učíte nové věci? Přednášky, skripta, pokus-omyl, publikace?

49
Studium a uplatnění / Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« kdy: 06. 06. 2011, 16:24:02 »
Citace
jak jednou skolu prerusis tak uz se tam nevratis
Nejvetsim problemem je, ze naprosta mensina lidi dela v oboru ktery vystudovala a to prave proto, ze se dali do studia neceho, co jim prislo fajn, ale kdyz se to obrati v praxi tak uz to tolik netahne.

Přesně můj případ, dal sem si přihlášky na školy o kterých sem si myslel že by mě mohli bavit, naštěstí jsem se nedostal a v hlavě se mi rozsvítilo co vlastně chci. Chci určitě studovat, ale je potřeba mít nějaký finanční základ.

50
Studium a uplatnění / Re: Rok čas na přípravu - FIT VUT
« kdy: 06. 06. 2011, 14:49:49 »
A proč se chceš hlásit až za rok? Akorát teď zratíš rok.

Potřebuji si tenhle rok vydělat, abych potom mohl důstojně potom studovat.

51
Studium a uplatnění / Rok čas na přípravu - FIT VUT
« kdy: 06. 06. 2011, 14:23:51 »
Ahoj, mám teď po maturitě (gymnázium) a příští rok se budu hlásit na FIT VUT. Tudíž mám rok času, a ten budu věnovat přípravě, resp studia Informatiky. Na gymnázium byl učitel dost slabota, tudíž mám celkem mezery. Proto bych vás chtěl poprosit o doporučení nějakých knížek, které se dají použít k samostudiu. Ještě nevím v čemu bych se chtěl v IT věnovat naplno, tudíž pokud možno aby ty materiály byly co nejvíce abstraktní. 

Stran: 1 2 3 [4]