Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Petr Krčmář

Stran: 1 [2]
16
Software / Čím děláte mp3?
« kdy: 24. 09. 2010, 18:42:00 »
Ahoj, potřebuji doporučit jednoduchý GUI nástroj na tvorbu mp3. Tchyně dostala k narozeninám kapesní přehrávač a tak pro ni potřebuji nějaké jednoduché klikátko, které zjistí z internetu názvy skladeb (není podmínkou) a na jeden klik dumpne obsah CD a do zvoleného adresáře uloží mp3. Ideálně aby to bylo pod GTK, tchyně má Ubuntu. Díky za tipy!

17
Software / Chcete http:// v adresním řádku?
« kdy: 14. 05. 2010, 12:38:17 »
(Nahoře je anketa, nejdříve hlasujte, pak komentujte.)

Webový prohlížeč Google Chrome si pohrává s myšlenkou vyhodit z adresního řádku protokol http://. Ve starších vývojových verzích byla adresa takto pokrácena, později se vrátila a aktuální vývojová verze text opět smazala. U ostatních (ftp, https...) je protokol stále uveden. Co si myslíte o takovém postupu? Samozřejmě zkracuje adresu a tak se jí na obrazovku vejde více, ale zároveň může mást uživatele a občas zlobit při kopírování přes schránku. Co si o této "novince" myslíte vy?

18
Software / V čem dělat vektorové grafy pro TeX
« kdy: 23. 04. 2010, 15:44:45 »
Hezký den, potřebuju do TeXu sypat hezké vektorové grafy a netuším, v čem je generovat. Nepotřebuju vědecké 3D věci, takže GNUPlot je kanón na vrabce, takže ten si nechávám jako poslední možnost.

Jde mi o jednoduché grafy typu koláč, jedna čára a podobně. Stačilo by to, co umí OpenOffice.org, bohužel výstup z OOo je příliš velký. Udělal jsem si v Calcu graf, ten jsem zkopíroval do OOo Draw a uložil jako eps. Má to 40 KB, což mi přijde na velmi jednoduchý 2D koláčový graf trochu hodně (přihodil jsem ho sem do přílohy). Nemáte nějaký tip, jak to zoptimalizovat nebo udělat podobnou věc jinak? Beru i webové nástroje. Díky

19
Odkladiště / Jaké bylo LinuxExpo 2010?
« kdy: 20. 04. 2010, 23:14:42 »
Byli jste na letošní konferenci LinuxExpo? Co se vám na konferenci líbilo a co byste naopak změnili?

20
O serveru Root.cz / Chcete si na fóru raději tykat nebo vykat?
« kdy: 11. 04. 2010, 09:44:18 »
Sám někdy nemám jasno v tom, jestli bych měl lidem na fóru tykat nebo vykat. Co si o tom myslíte? Vyplňte prosím anketu nahoře a pak teprve diskutujte.

21
Software / Jaký software používáte na prezentace?
« kdy: 10. 04. 2010, 12:15:14 »
Hezký den,
   dřív jsem používal na tvorbu prezentací Beamer (skripty k LaTeXu), později jsem zkoušel Impress z OOo. Beamer je trochu moc ukecaný na psaní a příprava šablon a složitějších věcí je hrozně krkolomná. Ani Impress mě moc neoslovil, nechová se to moc dobře, není to moc intuitivní.
   Máte nějaký tip na jinou aplikaci? Mohla by být GUI, ale není to podmínkou. Jde mi o to udělat rychle a jednoduše hezké slajdy s obrázky. Animace a další fičurky nejsou potřeba. Ideálně něco specializovaného.

22
O serveru Root.cz / Odhlašuje vás fórum po pár minutách?
« kdy: 09. 04. 2010, 23:14:12 »
Někteří uživatelé (i na dalších našich serverech) si postěžovali, že jim fórum nastavuje příliš krátkou cookie, takže než dopíšou příspěvek, vyhazuje je to. Radil jsem se s chytrými americkými borci a ti mi poradili nějaké konfigurační zásahy, které by to mohly odstranit. Byl bych rád, kdybyste mi to pomohli otestovat. Nedokážu to replikovat sám, protože mi to nedělá. Takže: zlobilo vám to? Zlobí vám to dál nebo je to OK?

23
O serveru Root.cz / Návod: jak si na fóru udělat vlastní RSS
« kdy: 17. 03. 2010, 15:41:10 »
Systém SMF, který používáme na našem fóru, je známý tím, že má široké schopnosti co se týče RSS výstupu. Některé standardní výstupy máte přednastavené v hlavičce stránky (stačí si kliknout v prohlížeči na ikonku RSS), ale pokud byste chtěli speciální výstup, máte možnost si ho vyrobit. Stačí si sestavit vlastní URL.

Jednotlivé parametry v URL se oddělují středníkem. Pokud si chcete vytvořit RSS výstup, musíte do URL přidat položku ;action=.xml. K tomu si můžete ještě vybrat typ RSS:

;type=atom - Atom
;type=rdf - RDF
;type=rss - RSS 0.91
;type=rss2 - RSS 2.0

Chcete-li omezit RSS jen na konkrétní část fóra, můžete použít parametry:

board=číslo - jen pro konkrétní sekci
boards=číslo,číslo,číslo - více čísel můžete oddělit čárkami

Zmíněná čísla zjistíte jednoduše tak, že část fóra navštívíte a přečtete si číslo v URL.

Stejně tak je možné změnit standardní počet posledních příspěvků, které se objevují v RSS. Přednastaveno je číslo pět, ale pomocí parametru limit= si můžete počet přenastavit.

Pokud chcete vidět jen nově založená témata, můžete přidat ještě parametr sa=news.

Příklad pro třicet posledních témat v sekci Server:

http://forum.root.cz/index.php?action=.xml;type=rss2;limit=30;board=14;sa=news

24
Bazar / Prodám mininotebook HP 800CT
« kdy: 17. 03. 2010, 13:16:16 »
Prodám historický notebook HP OmniBook 800ct, ve funkčním stavu a s příslušenstvím. Hmotnost příjemných 1,6 kg a rozměry (švh) 28x4x18 cm. Konfigurace:

 • Pentium 133 MHz
 • 48 MB paměti
 • 3 GB disk (snadno nahraditelný větším)
 • displej 800x600
 • zvuková karta se vstupy i výstupy
 • výstupy: IrDa, VGA, SCSI, serial, paralel
 • integrovaná myš
 • PCMCIA slot pro karty (viz dále)

Počítač je funkční, je na něm nainstalován Slackware 10.0, ale samozřejmě je možno nahradit libovolnou jinou distribucí.

Kromě samotného počítače přidám ještě tři PCMCIA karty:

 • USB 2.0 porty
 • Ethernetová karta 10/100
 • druhá Ethernetová karta 10/100

Další fotky a informace najdete u mě na blogu. Cenu nabídněte nebo vymyslete nějakou hezkou protihodnotu :-).

25
O serveru Root.cz / Co se spamem na fóru?
« kdy: 12. 03. 2010, 09:43:54 »
Bohužel už po pár dnech se nám sem začali tlačit spammeři a některým se daří procházet. Přestože máme u neregistrovaných postů požadavek na doplnění dvou českých přísloví včetně diakritiky. Nechceme kvůli tomu přistoupit k povinné registraci, takže otázka zní: co se spamem? Jaká varianta je podle vás nejlepší? Máme nasadit reCAPTCHA? Nebo existuje jiná varianta?

26
O serveru Root.cz / Jaká nová školení byste uvítali?
« kdy: 10. 03. 2010, 13:53:47 »
Chceme připravit nějaká nová školení pro Akademii Root.cz a zajímaly by mě vaše nápady ohledně témat. Co je podle vás právě atraktivní a mohlo by zajímat linuxáky, administrátory, vývojáře a obecně lidi "našeho ražení"? Co právě frčí a zároveň čemu lidé nerozumí? Díky za nápady. Dobrá myšlenka bude odměněna pozvánkou na školení :-).

Stran: 1 [2]