376
Sítě / Re:Jak je to teď s UPC?
« kdy: 01. 09. 2020, 19:52:59 »
Pevnou verejnou IP uz Vodafone (UPC) pro domacnosti nenabizi, i kdyz adres maji nasysleno dost. Logiku v tom nevidim.
Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.
Na webu UPC je sice stejná cena jako Vodafone ale k tomu je započtena "sleva" 100CZK "pro každého". UPC(Vodafone) skutečně momentálně nabízí zcela veřejně všem internet včetně pronájmu modemu levněji.To mě překvapilo. Možná se jedná o nějakou lokální nabídku, každopádně na mé adrese vidím ty ceny, které jsou v ceníku.
Na COMPAL jste přecházel dobrovolně?V podstatě ano, tehdy jsem přecházel na tarif 400/40 hlavně kvůli uploadu. Ten pak srazili na 30 Mbps u tarifu 500/30. Problémy se ztrátovostí a jitterem a vysokou latencí IPv4 via DS-Lite jsem viděl hned (mimochodem ty už na Vodafone Station nevidím), problém s tunely jsem identifikoval až s výrazným zpožděním (dlouho jsem pozoroval pomalost, ale neměl jsem úplně čas dělat diagnostiku a najít příčinu problému).
Aktuální ceny včetně pronájmu jsou nižší. Za 150Mbit přípojku s koupeným modemem (mám EPC3208) účtuje UPC 459CZK. Při změně na modem COMPAL nabízí na zákaznické lince stejnou službu 150Mbit za 399CZK včetně pronájmu modemu (doba neurčitá).To jsou retenční/motivační neveřejné nabídky. Podobnou cenu (~329 Kč bez pronájmu modemu) jste mohl získat už dřív, jen jste si neřekl. Prakticky dávali lepší cenu každému, kdo si řekl. UPC se samozřejmě snaží zákazníky neztratit, proto ta lepší nabídka než je v ceníku.
I kdyby platily ceny z webu UPC, pak 150Mbit přípojka vyjde od 7. měsíce na 429CZK a 300Mbit za 529CZK včetně pronájmu modemu. To je méně než aktuálně platí zákazník s vlastním modemem.Na webu Vodafone vidím od 7. měsíce 529 Kč (150 Mbit/s), 629 Kč (300 Mbit/s), 929 Kč (500 Mbit/s) resp. 999 Kč (gigabit), což jsou stejné ceny jako v aktuálním ceníku Vodafonu/UPC. Zákazník s vlastním modemem a ceníkovou cenou a tarifem do 500 Mbit/s by tak platil o 70 Kč méně. U gigabitu je to bez diskuse, Vodafone Station se neprodává a Fritz!Box u nás Vodafone nepřipojí. :-(
Kde se pak muze pohybovat moznost konektivity? 1G - 10G? a cenove na mesic?
díky za reakce, DSLAM mám vzdálený 110m, páteřní síť optiky na hranici pozemku a metalický kabel na pozemku (metalika k původnímu ojektu, nyní v demolici)Tak ten si určitě nechte, resp. napojte ho do nově stavěného RD; vybudování optiky může trvat delší dobu než samotná stavba RD a do té doby je určitě lepší VDSL 250/25 než nic.
Pohopil jsem správně, že i kdyby se realizovala optika do domu (přípojka), tak bude snaha napojit RD na ten DSLAM?Tohle hodně záleží na tom, jakou konkrétní technickou realizaci by CETIN zvolil. Možná přímo do karty v DSLAMu, možná jen na optický kabel, který vede k DSLAMu (budou tam nejspíš nějaká rezervní vlákna). Možná na optickou spojku/komoru, která může být někde poblíž v zemi.
Dále jsem si odnesl, že na tu optiku můžu na pár desítek let zapomenoutNestahoval bych kalhoty tak brzy. Pokud jste ochoten zaplatit těch 100-150kKč za připojení a domluvíte se s CETINem, bude to spíš v jednotkách měsíců až let.
co nema ziaden vplyv na performance Vasej domacej FTTx konektivityNení to pravda. Má to vliv například na: