Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Annkaa

Stran: [1]
1
Sítě / Virtualbox a filtrování IP
« kdy: 30. 12. 2022, 06:32:40 »
Mám na Ubuntu nainstalovaný Virtualbox, ve kterém je stroj s Windows, které mají přes Virtualboxí NAT přístup do sítě. Zajímalo by mě, zda lze nějakým způsobem filtrovat IP adresy na které mají Windows přístup (řešit to uvnitř stroje s Windows nechci). Potřebuji ale i nadále Virtualbox provozovat v režimu NAT. Někde jsem četla, že se to dá zajisit s pomocí cgroup+iptables - moc se mi ale do toho nechce.

Chtěla bych se proto zeptat, zda neexistuje nějaká možnost, jak tuto filtraci zadefinovat ve Virtualboxu (třeba něco přes vboxmanage)...

2
Mám na Ubuntu 22.04 nainstalovaný smplayer, ve kterém mám označeny nějaké média jako oblíbená. Problém je v tom, že ten seznam oblíbených, potřebuji nějakým způsobem přesunout do jiného zařízení. Doufala jsem, že objevím nějakou složku s konfigurací, jako třeba  v ./config, ale nic takového tam není. Stejně tak, jako na stránkách projektu uvedenená rada pro zobrazení konfiguračního adresáře: kliknout na Help->Open configuration folder - po kliknutí na tuto volbu se nic neděje.
Dále jsem si našla info, že se tyto oblíbené soubory nacházejí v souboru s příponou .m3u8, ale nic takového na disku nemám...

Stran: [1]