Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Liquids

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 15
31
Studium a uplatnění / Re:Snížení mezd v IT
« kdy: 29. 06. 2024, 12:13:25 »
Nebudete z tech, co si mysli, ze junior, co sotva vylezl ze skoly, by mel mit 100+ ? :D
Pokud se daný člověk vykašle na ČR, tak je mít bude naprosto v klidu. Stačí jít za jedny hranice. Mohu se tedy zeptat, jaká mzda tedy byla nabízena?

32
Studium a uplatnění / Re:ČVUT VS VUT - Nekonečný problém
« kdy: 29. 06. 2024, 08:48:47 »
Věnovat 1 rok studiu jazyku a pak jit na TU-Wien, nebo FH-Wien.

Tohle považuji za úplně nejlepší volbu. Osobně být znovu v této časti života, tak jdu touhle cestou.

není všem dnům konec, na TU Wien v budově FH1 chodím jednou za měsíc na java meetup, možná by se tam našlo něco, co tě zajímá?
Děkuji za nabídku, ale můj obor není přímo IT.

Asi před dvěma roky jsem na konferenci potkal mladého Slováka, jehož rodiče se v jeho malém věku přestěhovali k Vídni. Akorát končil TU Wien magisterský stupeň. Teď bude mít velmi snadné uplatnění na celém německy mluvícím trhu, což se s diplomem z ČVUT/VUT říci nedá. Pokud už se ze Slovenska stěhovat za školou do podobné vzdálenosti, tak bych šel do Rakouska.


33
Studium a uplatnění / Re:Snížení mezd v IT
« kdy: 28. 06. 2024, 13:17:33 »
Zas tak zhave to neni.

Ted jsme hledali (obycejnyho c# devika s webem) cloveka, penize nenabihime vubec spatne, a bylmto pain … Ozvali se 4 a nakonec jsme nevzali ani jednoho.

Tech pouzitelnych deviku je porad strasne malo.
Zřejmě pro ty použitelné nebyla vaše nabídka zajímavá a pokud mi někdo v ČR tvrdí, že nenabízí vůbec špatné peníze, tak bývá problém většinou zde....

34
Studium a uplatnění / Re:ČVUT VS VUT - Nekonečný problém
« kdy: 27. 06. 2024, 19:29:01 »
Věnovat 1 rok studiu jazyku a pak jit na TU-Wien, nebo FH-Wien.

Tohle považuji za úplně nejlepší volbu. Osobně být znovu v této časti života, tak jdu touhle cestou.

35
Studium a uplatnění / Re:Snížení mezd v IT
« kdy: 27. 06. 2024, 11:54:37 »
Mám od známého recruitera informaci, že mzdy v IT se snížili, na pozice kde byly mzdy 140-150k a firmy roky nemohly nikoho sehnat jsou dnes mzdy 100-110k a firmy pozice relativně snadno obsadí, často i lidmi s východu, kteří jsou levnější.
Jaké máte zkušenosti a informace vy?

V mém neIT oboru to potvrzuji od začátku války v roce 2022.

36
Studium a uplatnění / Re:ČVUT VS VUT - Nekonečný problém
« kdy: 27. 06. 2024, 11:52:18 »
Z pohledu vlastni skoly mas jedno, jestli VUT nebo CVUT.
Hlavni je, aby te to bavilo a vyjet na Erasmus za holkama.

Co se ve skole naucis, bude 5 let po vylezeni ze skoly vicemene zastarale, na VS jsou nejdulezitejsi kontakty.
Takze CVUT, VUT je Brno, tedy zadnice sveta.
Praha je v CR jedine evropske mesto, jedine pouzitelne mezinarodni letiste, HQ korporatu a statni spravy.

Tady neni co resit.
Brno má lepší "kulturně vzdělávací" vyžití než Praha. ČVUT má hnusné koleje a o mezinárodním letišti kam se jezdí busem bych se moc nezmiňoval. Brno historicky spáduje k Vídni, která může Prahu ve vše naprosto v klidu strčit do kapsy.

Obě lokality jsou naprosto srovnatelné. Očekávat, že v době jednotného evropského pracovního, zůstanu tam, kde jsem vystudoval, je naivní. 

37
Studium a uplatnění / Re:ČVUT VS VUT - Nekonečný problém
« kdy: 26. 06. 2024, 12:46:09 »

Mám stavební průmyslovku a stavební ČVUT, a nakonec jsem vývojář Postgresu. Jsem stavař, ale většina mých dobrých kamarádů dělalo strojárnu, a výšku jsme si užili. Můj názor je, že pokud se člověk neumí rozhodnout, tak je více méně jedno, jak se rozhodne. Život je jen málo deterministický - většinou vás výrazně víc ovlivní to, koho potkáte na vysoké škole, než to, co děláte za vysokou školu - pokud jsou to školy, které mají rozumnou kvalitu, což ČVUT i VUT jsou. Pro mne jako průmyslováka byly stavební předměty většinou brnkačka, a u jiných - matematika, fyzika, pro mne geologie bylo něco, co člověk se musel nadrtit, napočítat, něco tomu dát. Nicméně zpětně to vidím tak, že nic co by průměrně inteligentní člověk nemohl dát.

Jestli teď se rozhodujete jestli budete na VŠ, tak do praxe půjdete za 5 let. Nikdo netuší, co bude za pět let, a co bude trend, a co bude to správné na CV. To vůbec nemá cenu řešit. Vysoká škola není jen o tom, abyste měl zápis v CV. Pro dost lidí je to místo a prostor, aby dozráli, třeba získali představu, co chtějí dělat, nebo naopak, co nechtějí dělat. Navázali kontakty, dospěli v trochu kultivovanějším prostředí, které nemusí být tak orientované na byznys a efektivitu. A i na VŠ vás stejně naučí všeobecný přehled, a sem tam fundamentálnější základy. Pro to, co bude člověk dělat stejně potřebujete praxi, zvlášť v IT, kde se technologie každých 10 let promění. VŠ by vás měla naučit trochu jinak přemýšlet o věcech a dát větší rozhled.

Velice pěkně napsáno, ještě bych doplnil, že bych si k tomu dodělal certifikáty z jazyků, tedy angličtina + oblíbený národní jazyk, aby mohl využít výhod jenotného pracovního trhu.

38
Studium a uplatnění / Re:ČVUT VS VUT - Nekonečný problém
« kdy: 26. 06. 2024, 12:38:21 »
Tím jak roste počet lidí s VŠ, a klesá počet dobrých řemeslníků, si velice dobře dokáži představit, že za 5 let si slušný elektrikář vydělá výrazně víc a výrazně jednodušeji než průměrný inženýr.
Tohle jsem poprvé slyšel někdy okolo roku 2010 a stále se na tom nic nezměnilo. Dovolím si tvrdit, že dokud bude ČR země zaměřená na levnou práci, tak se ani nezmění.

39
Je to sice sebevražda celé civilizace, spoléhat se na digitální obsah.
Vy se nebojíte mít informace na hořlavém materiálu? Jediné trvanlivé je to tesat do skály jako Římané v Trenčíně.

Teď vážně........co je opravdu problém, že si často kupujete přístup do portálu, nikoliv konkrétní publikaci/hudbu/video...atd.. 

40
Prostorové důvody chápu – v tom případě je řešením lokální kopie knihy v otevřeném formátu – ta ti stejně jako papírová kniha vydrží desítky a více let. U „portálu“ se totiž můžeš dočkat toho, že až ho za pár let budeš potřebovat, už bude zrušený, rozbitý, zpoplatněný, zcenzurovaný nebo si bude klást nějaké nesmyslné podmínky atd.
Bavím se o koupi knihy, ne přístupu do portálu.

41
Studium a uplatnění / Re:Navýšení nabídky
« kdy: 23. 06. 2024, 10:39:30 »
Pohovor je psychologická hra, jak udělat z kandidáta neschopnýho, aby náhodou za svou práci nechtěl moc peněz.
Co si nevyhádáš při nástupu, težko doženeš. Od nástupní mzdy se odvíjí vývoj mzdy budoucí, korporáty navyšují rozpočty plošně a individuálně nerady něco řeší. Dát jednomu něco navíc znamená odrbat druhého. Příležitost na větší korekci máš jen při změně práce.
Růst průměrné mzdy v CZ je od 2016 asi 7% ročně, o 15% nižší nástup jsou dva roky života.
Na bonusy není nárok, vždycky se najde záminka jak je pokrátit nebo o kvartál odložit. Za 10 let u firmy přijdeš v součtu o několikery bonusy.
Hromadné propouštění bývá před výplatou bonusů. Když odejdeš sám, poslední bonusy skončí u někoho jiného, tebe už k práci motivovat nepotřebují.
Jako benefit je zajímávé to, co nejde koupit za peníze, zbytek řeší univerzální položka - plat.
Nezapomeň že HR vagina je jen parazit, co žije z peněz ušetřených na ostatních. Lovené ovci naslibuje cokoliv, pak následují výmluvy.

Boze, to jsou blaboly :D

Tak ono si stačí zajít na pohovor v ČR a Německu. Je vidět řádový rozdíl.

42
Nevíte o tom někdo něco? Lehce jsem googlil, jestli se k tomu třeba někdo nevyjadřoval, ale nic jsem nenašel. Zkusím asi oslovit nějaké nakladatelství, jestli by si někdo nenašel čas mi k tomu poskytnout uspokojivou odpověď.
Kromě již zmíněných a v ČR platí, kde to skladovat v současných mikrobytech. V elektronické verzi se snadno vyhledává a je možno jí lehce opravit či aktualizovat, proto třeba v dnešní době nevychází dílenské příručky o osobním vozidlům, ale je na to portál. O nákladech, náročnosti a manipulace s fyzickým výtiskem ani nemluvit.

43
Studium a uplatnění / Re:Navýšení nabídky
« kdy: 20. 06. 2024, 20:22:36 »
Já teď napsal na dvacet jobů a zatím mám jen dva pohovory.
Ještě nedávno to bylo tak, že jsi napsal na pět jobů a šel na tři pohovory.

Asi delam roky neco spatne, kdyz nikam nepisu a stejne mam ve fronte alespon ctyri strany co me prosi prosi at delam pro ne :D
Ona je jedna věc matlání medu okolo pusy od naháněčů a druhá podepsaná smlouva.... :D

44
Hardware / Re:PC se samo vypíná a restartuje
« kdy: 15. 06. 2024, 00:06:59 »
Zda jde čistě o zdroj, nebo napájecí kaskádu desky, to bez měření nezjistíš (ID v EventLog nemůže z principu rozlišit, zda je problém ve zdroji, nebo MB).
Ano, to je pravda, ale obvykle BFU (čti Běžný Franta Uživatel) nemá doma na měření vybavení a znalosti. První volbou je vyměnit zdroj obzvláště, pokud nemá prémiové osazení.

Samozřejmě v případě, že by šlo rizikového výrobce jako třeba MSI, tak bych přemýšlel o desce.

45
Hardware / Re:Životnost microSD karty
« kdy: 24. 05. 2024, 06:46:47 »

V šuplíku mi pochcípaly Ťamťungy :(
Já se obávám, že to je nějaká bláznivá obecná vlastnost těchto pidi paměťovek.

Od počátku věků se vždycky zdůrazňovalo, že flash paměti jsou nestabilní médium.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 15