Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Liquids

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7
16
Hardware / Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« kdy: 29. 12. 2022, 12:44:04 »
Podle mě UPS pro kotel nemá smysl, protože barák má akumulační funkci, to je i když nebudete půl dne topit, tak neumrznete, na druhou stranu jak dlouho vydrží běžná UPS, půl dne?

Na druhou stranu, ani v Kharkivu, což nevím jestli je aktuálně Ukrajina nebo Rusko, v tom se ztrácím, nejsou výpadky elektřiny delší než 12 hodin, asi tak zkušenosti z reálného života.
UPS pro kotel Vám vydrží tak dlouho, jak velkou baterii si koupíte. Pokud zvolite olověné baterie, tak se hodí to trošku předimenzovat. Tato technologie má vysloveně ráda malé nabíjecí a vybíjecí proudy.

17
Hardware / Re:Firemní počítač na soukromé použití
« kdy: 29. 12. 2022, 09:25:42 »
Pokud uvažujete ekononicky, tak chápete, že nejlepší benefit je dostatečná mzda.

Pokud uvažujete ekonomicky, tak chápete, že když vám zaměstnavatel nechá užívat pracovní notebook pro soukromé účely, tak ho to stojí velmi málo.
Takže je to win-win situace.
Pracuji pro korporáty asi 15 let a samozřejmě vím, že je to pro ně levné. Hlavně win je to pro ně. S benefity jsou dva problémy. Mohou vás skrz ně sledovat a dají vám, jaké si hodí jim ne vám. Obojí jsem zažil. Čili je to hlavně win hlavně pro ně.


Ano, zažil jsem pár pohovorů, kde jsem jim otevřeně tohle sdělil a docela se na to ksichtili protože moc dobře chápali, že jejich obvyklá taktika zjevně fungovat nebude, ostatně v tomhle smyslu to skutečně hloupé je, ale i to je podružnost, která mi může být jedno; co se týká financí, mě zajímají na jedné straně pro mě reálně (a to je důležité) užitečné příjmy, na druhé výdaje a to je vše. Zbytek ať si personální vyříká s vedením. Jestli mají podobu finanční nebo jakoukoliv jinou je úplně jedno.
Viz výše a poznámku, že s pěnezi, které mi dorazí na účet mohu naložit dle dvého uvážení a nakoupit věci, které vyhovují mým potřebám, navíc mi zůstanou i při změně zaměstnaní.

18
Hardware / Re:Firemní počítač na soukromé použití
« kdy: 28. 12. 2022, 18:58:49 »
Prostě pracovní ntb jen na práci. A tak to má být. Korporát vám dává ntb nikoliv pro vaši zábavu, ale proto abyste víc pro něj pracovali...
Naprosto přesně. Kompenzace nízkých mezd přes benefity typu PC, auta, telefony...atd. mi přijde dost hloupá.

Co je na ní hloupého? Všechny tyhle řeči ukazují maximálně tak na neschopnost uvažovat ekonomicky. Když mi někdo jako benefit nacpe PC, auto nebo telefon, poskytne mi tím určitou finančně vyjádřitelnou hodnotu. A ta buď mzdu kompenzuje dostatečně nebo nikoliv (obvykle nikoliv, to je pravda, protože je to většinou v zásadě pár korun ale to na věci obecně nic nemění). To je přece celé.
Pokud uvažujete ekononicky, tak chápete, že nejlepší benefit je dostatečná mzda.

Osobně mi v ČR už leze krkem udržování nízkých mezd a vyplácení přes nesmyslné benefity.

19
Hardware / Re:Firemní počítač na soukromé použití
« kdy: 27. 12. 2022, 14:11:07 »
Prostě pracovní ntb jen na práci. A tak to má být. Korporát vám dává ntb nikoliv pro vaši zábavu, ale proto abyste víc pro něj pracovali...
Naprosto přesně. Kompenzace nízkých mezd přes benefity typu PC, auta, telefony...atd. mi přijde dost hloupá.

20
Studium a uplatnění / Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« kdy: 27. 12. 2022, 11:03:23 »
cesi ridi mizerne. a ne, neni to autoskolou ale tim, ze jsme od podstaty arogantni pitomci (v tomhle jsme nefalsovany a plnohodnotny vychod).
Češi arogatní jsou, ale to je podobné v celém bývalém východním bloku. Mizerně řídí třeba Poláci. Češi jsou na tom velmi dobře a hlavně se dost posunuli od 90. let.

21
Studium a uplatnění / Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« kdy: 27. 12. 2022, 10:29:01 »
v cechach zas neplatime cirkevni dan, za navstevu hospody neplatim tisicovku atd atd. tamze ja hlasuji za cechy.
Pokud chcete stejnou kvalitu, tak to stojí stejně v ČR jako v Německu. Pouze v ČR je pivo levnější než voda.

ps: uzasny, tak maj jakoze neomezenou rychlost. husty :D pri mnozstvi tocvolantu, ktery mame v cr, jeste budem radi za ten limit.
Češi neřídí nijak špatně, dle mého názoru skoro stejně jako Němci. Spíše to souvisí s nízkou kvalitou autoškol v ČR.


mimochodem,  doporucim tu dalnici v nemecku vyzkouset  - vic, jak 130 140 jede naprosty minimum nemcu.
Na německý dálnicích jezdím bežně z pracovních důvodů.

22
Studium a uplatnění / Re:Práca IT vo Švajčiarsku
« kdy: 27. 12. 2022, 08:56:15 »


To je bohužel česká klasika.. tráva zelenější, nebe modřejší. Ale většinou se vyskytuje u lidí, co nakouknou za hranice jednou za uherský rok.

Strávil jsem pracovně v Německu asi víc času, než bych chtěl (nebyl jsem tam přestěhovaný, ale cca rok jsem tam strávil po hotelích) a Německo a Česko ..rozdíl limitně nula.

V ČR nejsou služby v některé kvalitě dostupné. Např. zdravotnictví, ICE, není neomezená rychlost na dálnicích, kvalita vysokych škol je horší...

Ale předpokládám, že mi vysvětlíte, že v ČR to není potřeba.......:-)

23
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 04. 12. 2022, 08:05:20 »

Práce remote je specifická, člověk si na ní musí zvyknout, naučit se režim, sociální vztahy atd., trvá to, ale pak je to super. Já třeba vstávám v 5 ráno a v 6 ráno jsem v posilovně, kde buďto posiluji, nebo jsem v sauně, lidi tam potkám, pak občas skočím do coworkingu, vyřídím telefonáty, sociální kontakt mi úplně neschází.

Dá se docházet třeba na 2 hodiny do blízké kavárny apod. Ale práce doma má mnoho výhod. A samozřejmě jsem taky začínal na depresivním stavu, kdy jsem se nedokázal vykopat z domova a hnil jsem tam.

Ale upřímně řečeno práce z domova je lepší ve městě než někde na venkově, tam je to asi fakt blbé. Ve městě problém s internetem není, když mi vypadne pevný internet, tak mi běží 5G 200Mbit, když vypadne elektřina, tak laptop 3 hodiny vydrží a to většinou obnoví.

Neřekl bych, že to není pro každého, jako spíše to, že si člověk na práci z domova musí navyknout. Za mě osobně už bych se do kanclu nevrátil, to bych radši jedl suchý chleba s rohlíkem.

Velice pěkně popsáno.

24
Studium a uplatnění / Re:Ako nájsť kolegu do tímu
« kdy: 12. 11. 2022, 10:34:57 »
Nedávno tu bola rozbehnutá diskusia ohľadne reality českých platov. Autor pôvodného príspevku uviedol príklad šetsťciferného nástupného platu pre juniora s dvoma rokmi praxe. Z príspevkov bolo vidno, že diskutujúci majú rôzne skúsenosti. Niektorí, ktorí sa považujú za seniorných, berú aj nižší plat. Ďalší uvádzali aj násobne vyšší plat (najmä v prípade práce pre zahranicnú firmu).

Prečo píšem? Zaujímalo by ma, aké veci vás oslovujú a kvôli čomu sa najmä rozhodnete a prípadne by ste prijali ponuku práce na projekte, spojenú so zmenou svojho aktuálneho zamestnania. Čo je v práci pre vás dôležité, čoho sa naopak radi zrieknete výmenou za niečo doležité.

Rád si prečítam názory :-)
Naprosto mě odrazuje, pokud firma neinvestuje ani to minimum, aby si zjistila, jaká je cena pozice na trhu v ČR a EU.

Na spoustu vašich otázek vám dá odpověď studium www.atmoskop.cz

25
Odkladiště / Re:Provizorní kancl levně v Praze?
« kdy: 06. 11. 2022, 13:41:08 »
Ahoj,

na 30 dnů bych potřeboval kancl v Praze, doma makat nemůžu.
Koukal jsem po coworkingu a buď je tam peklo s parkováním nebo to jsou zvláštní prostory (akvárko/openspace/práce ve výloze). Měsíc je zase na pronájem kanceláře dost málo.

Takže - kam se na ten měsíc uklidit - aby to nestálo majlant a dalo se tam učit se a programovat?
Nějaký nápad?
Lowcost - NTK - https://www.techlib.cz/cs/
Za víc pěnez třeba tady  - https://vs-kolej-volha.hotel.cz/

Obecně kombinace "aby to nestálo majlant" a  nebylo tam "peklo s parkováním" a současně "zvláštní prostory (akvárko/openspace/práce ve výloze)" jsou neslučitelné.

Aby to nějak vypadalo, tak to bude něco stát. Dobré by bylo nadhodit cenové představy.

26
Sítě / Zyxel VMG8623-T50B - print server
« kdy: 06. 11. 2022, 12:42:08 »
Potřeboval bych se poradit ohledně modemu Zyxel VMG8623-T50B, který prodává Vodafone.

Zkušel na někdo rozběhat print server? Dle dokumentace ho měl tento modem podporovat https://spdl.zyxel.com/VMG8623-T50B/user_guide/VMG8623-T50B_1.pdf

Na předchozím ZTE print server fungoval.

Díky

27
Hardware / Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« kdy: 05. 11. 2022, 19:03:05 »
jsem hledal spis konkretni ekvivalent k tomu diskutovanemu lowcost 12V invertoru od MHPower, kde je explicitne zminena nekompatibilita s LiFEPO4.

BTW, existuje neco takoveho pr oLiFePO4 ? protoze autobaterky jsou cool, ale dlouhodobe planuju fotovoltaiku, a tam asi bude vsechno LiFePO4 .
uz ted mam nekolik UPS a sice nejsem firma, ale mit vprozovu baterky ruznych formatu a typu, je proste bolest.
Lithiová bateriová úložiště jsou běžně dostupná. Příklad třeba tady https://www.victronenergy.cz/
Pokud plánujte panely, tak si postavíte jedno centrální úložiště. Nemá smysl to dělit.

28
Hardware / Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« kdy: 05. 11. 2022, 12:28:10 »
BTW, existuje neco takoveho pr oLiFePO4 ? protoze autobaterky jsou cool, ale dlouhodobe planuju fotovoltaiku, a tam asi bude vsechno LiFePO4 .
uz ted mam nekolik UPS a sice nejsem firma, ale mit vprozovu baterky ruznych formatu a typu, je proste bolest.
Lithiová bateriová úložiště jsou běžně dostupná. Příklad třeba tady https://www.victronenergy.cz/

29
Ja se zeptam z pohledu z te druhe strany - toho nadsence a bastlire. Jak vypada ten podrumerny junior, ci bastlir? A vi ta slecna o programovani neco vic, nez jen seznam pozadavku a skilu, ktere by mel ten pripadny kandidat mit a zvladat? Rozhodne zvladnu vic, nez napsat cyklus a presto mam s firmami trochu jine zkusenosti.

Ano slecna ma s vyvojem nekolik let zkusenosti, a programovani rozumi. Jak rikam, prej ze i lidi co neznaji teorii, udelali si par kurzu programovani na Youtube ale nemaji realne zkusenosti z praxe, casto na tyto mzdy dosahuji
Myslim, že musela v posteli předvést něco naprosto neskutečného, že jí tohle žereš. ;D

30
Mel jsem vcera zajimavou diskusi se svou kamaradkou, ktera dohazuje IT odborniky velkym firmam v Brne a Praze (jedna z tech, kteri vam pisou na Linkedinu ;D). A ta mi rekla, ze je naprosto bezne, ze programator/vyvojar s dvema roky praxe a "nic moc" znalnostma, rekneme prumerny bastlir, bezne dostava nastupni plat 80-100k hrubeho.
Jedna věc jsou sny českých naháněček a druhá realita. Není nic jednoduššího než si na několik pohovorů zajít a zjistit reálná data.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7