Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Liquids

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Studium a uplatnění / Re:Stěhování do zahraničí?
« kdy: 17. 05. 2023, 17:05:10 »
Kauci byste mu měli podle zákona vrátit do konce ledna, ale vyúčtování s možným nedoplatkem dostanete obvykle až v dubnu - a to už ani netušíte, kde bývalý nájemník bydlí, mohl třeba odjet domů do zahraničí, na poslední vám známý telefon nebo mail vám nemusí reagovat - vlastně mu ani nedokážete to vyúčtování doručit. Policie se vám jen vysměje, soud je obvykle řešení na roky a pokud jde o cizince, co už není v ČR, tak stejně asi k ničemu.
Pokud při ukončení nájmu už vidím ze stavu měřičů vody, že tam bude větší nedoplatek (můžou to být i desítky tisíc), je nějaká zákonná možnost pozdržet vrácení části kauce až do provedení vyúčtování?
Ono jde spíše o typickou nesmyslnou českou situaci, kdy se pronajímá jeden byt. Pokud by majitel pronájímal celý bytový dům, tak by ztráta z jednoho bytu nebyla problém.

Nastavte si dostatečně vysoko zálohy a smiřte se s podnikatelským rizikem. Pokud hledáte platiče hypotéky, vykašlete se na nájemní byznys a zhodnocujte peníze jinde. Ušetříte vše zúčastněným dost problémů.

2
Studium a uplatnění / Re:Stěhování do zahraničí?
« kdy: 16. 05. 2023, 21:48:37 »
Je třeba si uvědomit, že nájemní bydlení je pro pronajímatele kšeft, takže logicky bude poskytovat co nejméně za co nejvíce peněz. Až na výjimky pronajímatele nebude zajímat nic jiného, než zda platíte včas, a pokud vydržíte více než rok, zda podepíšete zvýšení nájemného na rok další.
Ano, to píšu, přesně jako autobazary 90. let - https://www.csfd.cz/film/62457-autobazar-monte-karlo/prehled/

3
Studium a uplatnění / Re:Stěhování do zahraničí?
« kdy: 16. 05. 2023, 20:53:34 »
Celé to souvisí s cenou nemovitosti (a náklady na vlastnictví) a související hypotéky a poměrem výše nájmu a příjmu.
Pokud je cena  nemovistostí a hypotéka vysoká a současně nájem relativně nízký a nežere většinu příjmů, tak logicky je výhodnější bydlet v nájmu.  U nás je (byla)  výše nájmu téměř podobná splátce hypotéky a oboje tedy má (mělo) podobný poměr k příjmu. Proto je výrazně výhodnější hypotéka a proto u nás tolik lidí "touží" bydlet ve vlastním. Jako platit polovinu příjmu jako nájem namísto, aby stejnou částkou splácel svoji nemovitost může jenom debil. Ale pokud by například nájem byl poloviční k hypotéce na 30 let, tak už je úvaha jít do nájmu relevantní. Obecně lze říci, že společně se zvyšováním  ceny nemovistosí a úrokové míry hypoték bude stoupat procento lidí v nájmu a naopak.
Ono je zde nejen finanční hledisko. Nájemní bydlení v ČR je ve stavu jako autobazary v 90. letech. Reálně téměř neexistují profesionální služby. Většina soukromých pronajímatelů nehledá nájemníky, ale platiče hypotéky.

4
Studium a uplatnění / Re:Plat programátora
« kdy: 01. 05. 2023, 06:33:19 »

Samotné nájemní bydlení v ČR je naprosto v plenkách, není vůbec "industrializované", a hádáte se s paní Vomáčkovou, jestli vám teda prodlouží o další rok. Nájemní bydlení je naprosto nefunkční dnes prakticky, a v delším horizontu, finančně neudržitelný model, protože se historicky předpokládá, že nájem neplatíte a bydlíte ve svém. Změna tohoto modelu by byla na minimálně nižší dekády, z roku na rok to nebude, ani pár let.

Doplnil bych ještě jednu drobnost. Potřeboval jsem se poohlédnout po bydlení v okolí Prahy. V současné době je evidetní, že nájemné již téměr v tomto místě dosáhlo obdobné výše jako v Německu v podobných lokalitách. Minimálně v neIT oborech to začne být dělící rovina.

5
Sítě / Re:Zyxel VMG8623-T50B - print server
« kdy: 30. 04. 2023, 19:41:14 »
Asi bych to zkusil nastavit stejně jako u jejich sourozence https://support.zyxel.eu/hc/en-us/articles/360004984239-How-to-configure-USB-printer-with-NBG6817-on-Windows-10-
Finálně dořešeno s podporou Vodafone při koupi nové tiskárny. Jejich brandovaný firmware funkci printserveru nepodporuje.

6
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 31. 01. 2023, 08:01:50 »
Jestli je dnes anglictina na urovni C1-C2 neco extra, tak jsem asi blbec, ze mi zamestnavatel neplati vic.
Tak snem každého zamestnavatele v ČR je, abyste měl západní schopnosti/znalosti a platil vám východní mzdu.

Zda je to něco extra, záleží na mzdě a zda to není jenom formální položka v inzerátu

Dovolím si tvrdit, že pokud pracujete v dnešní době jenom pro české klienty, tak stačí překladač a žádné znalosti nepotřebujete. Jsou myšleny i neIT obory.

7
Hardware / Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« kdy: 28. 01. 2023, 22:21:23 »
UPS pro kotel Vám vydrží tak dlouho, jak velkou baterii si koupíte. Pokud zvolite olověné baterie, tak se hodí to trošku předimenzovat. Tato technologie má vysloveně ráda malé nabíjecí a vybíjecí proudy.

Já bych jen rád podotknul, že pokud si koupíte nějakou  malou UPS s tím, že s baterkama, co tam patří, je dimenzovaná na max běh 30 min, tak při připojení několika desítek Ah baterie s tím, aby vydržela UPS 4 hodiny, tak to není dobrý nápad. UPS dříve nebo později odejde.
Hledejte záložní zdroj KEMOT nebo MHpower .... mají čistý sinus.

Co se týče baterie, tak by měla být alespoň trakční, pokud se plánuje hlubší vybíjení.
Koupil jsem od MH zdroj plus gelovku. Dle mého názoru by to jako lowcost mělo fungovat.

Že si někdo koupí nejlevnější APC s šílenou elektronikou a pokusí se tam nabastil externí akumulátor, tak je jenom jeho boj.

8
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 28. 01. 2023, 22:18:04 »
Ano, v sucasnosti tam byvaju na koleji po jednom, asi je to tam novy standard.
Obecně mají Češi a Slováci při porovnání s Německem problém s tím, že neporovnávají stejnou kvalitu, pak to logicky u nich doma vychází levněji.

9
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 28. 01. 2023, 22:16:10 »
V roku 2021 som za ubytovanie dietata platil 625 EUR mesacne + dalsie naklady na zivobytie, takze mesacne sa to splhalo mozno az na 1000 EUR.
To je tedy dost levné. Skoro závidím.
No to sme mali velke stastie, ze sa nam to podarilo zohnat za takuto cenu. Pretoze ine ponuky boli aj za 800 EUR mesacne elabo este drahsie. Ak budes chciet ist studovat alebo pracovat do Düsseldorfu tak su to tieto pekne apartmany - doporucujem https://prodomi.de/standorte/duesseldorf-merowingerstrasse-103/
Okrem mesacneho najmu treba samozrejme zaplatit este zalohu 2 alebo 3 krat Kaltmiete (=najomne bez energii) t.j. 1000 - 1500 EUR, co ti po odstahovani vratia.
Dle mého názoru, pokud by se v ČR nacházel stejný rezidenční projekt ve stejné lokalitě, tak by stál stejně nebo velmi podobně.....Problém je, že zřejmě v ČR neexistuje.

10
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 28. 01. 2023, 14:54:09 »
V roku 2021 som za ubytovanie dietata platil 625 EUR mesacne + dalsie naklady na zivobytie, takze mesacne sa to splhalo mozno az na 1000 EUR.
Ono je nutno se podívat za co se platí. Němci bydlí často na koleji po jednom. V ČR je to spíše neobvyklé. Naopak pak cena v ČR za pokoj vychází výše. Podobně menza. Je opět potřeba se podívat za co cena je. To, co tenkrát servírovalo ČVUT by nikdo v Německu neakceptoval.

Dle mého názoru je to o ekonomické síle rodiny, protože na německé/rakouské mzdě se rozdíl velmi rychle vrátí. Nemluvím ani o tom, jakou startovací pozici po škole potomek bude mít z hlediska kvality vzdělání a jazykových znalostí.

 

11
Hardware / Re:UPS - kotel + oběhové čerpadlo
« kdy: 28. 01. 2023, 07:12:53 »
Podle mě UPS pro kotel nemá smysl, protože barák má akumulační funkci, to je i když nebudete půl dne topit, tak neumrznete, na druhou stranu jak dlouho vydrží běžná UPS, půl dne?
Ale hlavny zmysel UPS pre kotol je ten, ze ta voda musi cirkulovat nez kotol vychladne. Inak sa prehreje a moze roztrhat rurky. U mna napr. cerpadlo ide este cca 3-4 hodinky po tom, co uz nie je ohen v krbe. Vypina mi ho termostat, ked voda z krbu klesne pod 50 stupnov.
Ano, přesně. Tohle byl primární důvod. V tomhle konkrétním případě se to trošku předimenzovalo, aby to pokrylo i situaci, pokud by byla elektřina na příděl. Navíc to pomůže i životnosti systému.

12
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 28. 01. 2023, 06:33:07 »
Nejblizsi poradna skola je TU Munich. Problem muze byt uznani maturity z CR, doporucuji udelat si nejakou mezinarodne uznavanou maturitu nebo si odkroutit bakalare v CR a magistra jit delat do ciziny.
V Nemecku maturitu z SK bez problemu uznavaju, tak urcite aj z CR. Na niektore odbory treba mat certifikat nemcinu az C1 ale na technicke bude stacit asi aj nizsi napr. B2 alebo B1. Myslim ale, ze zakladne predmety sa ovela lepsie chapu v materskom ako cudzom jazyku, preto by som tiez doporucoval urobit bakalara doma a az potom ist von.
Čím dříve na západě začně, tím lépe. Pokud bych se znovu po maturitě rozhodoval a bylo na to finanční zázemí, tak vůbec české VŠ neřeším. Zkušenost je taková, že na první pohled levné české studium vychází pak celkem draho.


13
Studium a uplatnění / Re:Studium IT na vysoké
« kdy: 14. 01. 2023, 08:14:11 »
Pokud byste byl tolik spokojený, tak si tady nevyléváte srdíčko.....

Ale já jsem rád, že na mě tady lidi útočí, to znamená, že moje názory něco znamenají, nikdo neútočí na bezdomovce, lidi útočí na premiéra, prezidentského kandidáta a lidi co něco znamenají.

Já jsem fakt rád, že na mě útočíš, to znamená, že pro mě něco znamená.

Já na tebe nebudu útočit, pro mě jsi ok jak jsi, i tak mám tvé názory tady rád.
Bohužel se mílíte. Nikdo na vás neútočí. Šlo o dobře míněné doporučení, protože vaše peníze zřejmě neivestujete správným směrem.

Chápu vaši frustraci, že jste si zvolil vysokou školu v bývalém východním bloku a ani tu jste nezvládl. V EU a US je spousta kvalitní škol, které by vás mohli uspokojit. Doporučuji to vyzkoušet.

Ono v ČR zjistíte, že je zde spousta lidí, kteří mají na účtech opravdu zajímavé částky, ale lidí, kteří jsou celkově bohatí, je opravdu málo. Stačí srovna chování majitelů prémiových aut v ČR a v Německu.


14
Studium a uplatnění / Re:Studium IT na vysoké
« kdy: 13. 01. 2023, 07:38:30 »
Navíc já jsem rád, že se do mě tady pouští banda vysokoškoláků, alespoň je vidět jak jim ležím v žaludku tím, že se mám dobře bez vysoké, jak jim to prostě leží v žaludku, včetně mnoha dalších "vyjímek", které dokazují, že to jde.
Doporučuji návštěvu psychlologa nebo kouče. Hlavně to leží v žaludku vám. V tomto směru evidentně spokojený život nemáte.

Ale právě tím, že skvěle funguji bez vysoké jsem ohrožení toho vašeho matrixu.
Pokud byste byl tolik spokojený, tak si tady nevyléváte srdíčko.....

15
Hardware / Re:Firemní počítač na soukromé použití
« kdy: 29. 12. 2022, 13:43:28 »

(A ne, skrz firemní telefon, který jsme dostali vyloženě jako benefit a nikdy nikomu na něj nikdo z firmy nevolal a notebook, který jsem stejně vzápětí reinstaloval na Linux mě fakt nesledovali. To, že nejste paranoidní ještě neznamená, že po vás nejdou, co?)
Berte to tak, že jsem v ČR viděl analyzování výpisů hovorů, případně studování GPS záznamů vozidel, proto prostě soukromé věci si koupím za své peníze.

Příteli, pokud bych si telefon stejně platil, stejně bych ty peníze musel vynaložit na tutéž službu. Jste si jist, že zvládáte číst a chápat psaný text? To jsou peníze, za které bych téměř jistě stejně nic jiného nenakupoval než právě tohle. Tou dobou jsem pak za mé neslužební číslo platil 25 Kč měsíčně a používal ho pouze pro příjem hovorů. Výsledek: takovýto "benefit" mi osobně nahrazoval cca 500 Kč finančního příjmu. Nic víc, nic méně.
Tyhle diskuze jsem na pohovorech v ČR opakovaně zažil. Většinou to mělo kompenzovat nebo zakrýt nesmyslně nízkou mzdu.Stran: [1] 2 3 ... 7