Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ondrej Nemecek

Stran: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 90
301
Odkladiště / Re:Háčkovaní maskoti
« kdy: 14. 12. 2020, 01:04:41 »
Nabídnout to jako vánoční dárček pro zaměstnance ve vhodných IT firmách? To už je ale pozdě, tak napřesrok.

302
Vývoj / Re:Python: čtení z COM portu a odstranění balastu
« kdy: 14. 12. 2020, 01:02:09 »
Balast je tam možná kvůli špatně nastavenému COM portu. Mělo by to dávat data čistá...

303
Vývoj / Re:Python: komunikace mezi dvěma programy
« kdy: 13. 12. 2020, 05:10:01 »
Řeší se to podle nároků na objem dat, frekvenci komunikace, požadavků na dobu round-trip, požadavků na zabezpečení komunikace, integritu, charakter dat, požadavků na heterogenitu prostředí - více strojů, více OS, více jazyků atd.

Z hlediska výkonu porovnejte požadavky na rychlost odbavení (čas) vs. objem dat (velikost). Z hlediska heterogenity zvažte kdo všechno se odkud kam a jak bude připojovat.

304
Sítě / Re:Poda GPON - zlepšení Wi-Fi připojení
« kdy: 12. 12. 2020, 00:42:51 »
Pokud to jede v rámci jedné místnosti jen 8 mbps, je někde problém. Zkusil bych zjistit ztrátovost paketů a počet retry, zkusil různé klienty - měřil signál, zarušení (SNR), zkusil přídavné antény (pendreky - řada USB karet má připojitelnou anténu přes RSMA konektor).

První co bych pak změnil jsou kanály a dále šířka pásma. Pokud by byla zařízení těch ostatních rušivých signálů ve vaší správě, můžete stáhnout šíři kanálu, nebudou pak tak rušivě zasahovat do sousedních kanálů.

Jinak samozřejmě existují kvalitnější zařízení (např. z provenience UBIQUITI nebo Mikrotik), s cenou do cca 5 tis. Kč, které poskytnou lepší službu. Ale je výhoda si s tím trochu polaborovat případně si nějaké zařízení půjčit na zkoušku a porovnání.

305
Sítě / Re:Počet IRQ/sec na paket při trafficu
« kdy: 12. 12. 2020, 00:21:42 »
Jestli to je přes převodníky, tak bych se moc nedivil, zvlášť na RPI.

306
Sítě / Re:Počet IRQ/sec na paket při trafficu
« kdy: 11. 12. 2020, 07:03:11 »
Spustil jsem monitor přerušení a sleduji počet přerušení za sekundu pokud probíhá traffic na routeru (při velkém downloadu (vnější je wlan); přímo stahuje stroj a nebo to forwarduje na jiný stroj v síti přes druhé další rozhraní)

Jde o rychlost kolem 5 MB/s. Při tom mám 15000 IRQ/s, Vychází to na 220-300 bajtů na IRQ. Při 1500b paketech tedy 5až7 IRQ/na paket (ignoruji ACK pakety, ale to je možná je nebezpečný krok zanedbání malého paketu, který ve výsledku nemá být ignorován, možná to zkreslí úvahu, ale vycházím z toho, že tyto ack pakety jsou menší a jsou tak v v poměru jeden ACK na 2-3 příchozí)

na jeden 1500b paket vychází 5-7 IRQ. Dá se to nějak Odůvodnit?
V příloze je screenshot z watch  -n 4 -d  cat/proc/inte...rupts po 4 sekundách(ty bílé obdélníky  je zvýraznění díky -d)

 .... mmc1 je pravděpodobně  wifi karta , řádek 56 je síťovka na USB, pak je tam DMA IRQ


při kopírování z eth0 to je 2 IRQ na 1500b paket



Co je ještě zajímavější, tento počet je uplně stejný při forwardování i při stahování přímo do zkoumaného stroje, a dokonce i při uploadu ... vypadá to jako kdyby traffic na eth generoval 3.5x méně přerušení , takže se to může zdát že při přenosu z wlan do stroje nebo forwardování  je celkový počet IRQ/paket skoro stejný


Je běžné, že obsluha paketu si žádá víc než 1 IRQ?

Nápad od boku - nebloudí tam ten paket nějak? Měl jsem za to, že to bývá cca 1 přerušení na 1 paket nebo možná i míň, pokud jsou to nějaký chytrý karty (offload).

307
Image disku 1:1 můžete udělat pomocí dd.

309
Vývoj / Re:PHP SRV_SQL charset vracia zle enkodovane znaky
« kdy: 07. 12. 2020, 15:05:49 »
Zdravim.
Doteraz som nemal problem s pouzivanim tohoto
Kód: [Vybrat]
 $info = array('Database'=>$db,'UID'=>$user,'PWD'=>$pass, 'CharacterSet'=>'UTF-8','ReturnDatesAsStrings'=>true);
// Connect to the database
        $connector = sqlsrv_connect($host, $info);
avsak pri jednej aplikacii mi to vrazia mena uzivatelov v tvare
Kód: [Vybrat]
Žilíková
a podobne. Co s tym? Pozeral som po googly ale nenasiel som nic co by mi pomoholo.
Databaza je nastavena Slovak_CI_AS tak ako vsetky

Je otázkou jestli data v té databázi jsou skutečně v kódování, které je nastavené v databázi. Databáze může mít například nastavenou latin1, nicméně data mohou být v 1250. Pokud byste nespecifikoval kódování, a očekával 1250, tak dostanete data korektní. Pokud ale chcete dostat data v UTF8, tak se použije transformace latin1->UTF8, která data zdeformuje. Takže bych se podíval na vlastní kódování databáze, i na to jestli data tomuto kódování odpovídají. Bylo zde docela dost MySQL databází s výchozím Latin1 kódováním, nicméně data v nich byly v Latin2 nebo spíš v 1250.

A nejsnašší cesta k opravě? Dump + jeho ruční oprava následovaný zpětným importem dumpu?

310
Server / Re:Automatizace nasazení na sdílený webhosting
« kdy: 07. 12. 2020, 14:32:07 »
Zde pro inspiraci  https://gitlab.com/gitlab-examples/php/-/blob/master/.gitlab-ci.yml

Nevím jak máte organizovaný kód ale zajímavé je použítí
Kód: [Vybrat]
only:
        - deploy
v jobu - job se spustí jen pokud se push týká branche deploy.

No a v tom jobu můžete v klidu udělat "můj FTP client" zdroj cíl  (nechete přejít na SSH ...)

Obával bych se, zda to to ftp neuvaří (složitější PHP aplikace - stovky/tisíce souborů). Já měl skript v lftp které umí paralelní přenos více souborů, i tak to trvalo. Nahrával jsem zvlášť statické soubory (aby to šlo nahrát jen jednou) a zvlášť php zdrojáky (tím jsem přenášel změny v aplikaci).

Podle mě je ideální použít hosting, který podporuje lepší metodu deploye. Na VPS se dá udělat přímý deploy z verzovacího systému nebo deply pomocí rsync, někteří poskytovatelé popodrují deploy z gitu, pomocí CI atd.

Pokud je pouze klasické ftp (stále jediná možnost u množství levných sdílených hostingů) tak zkusit nějakýftp git hook (nemám zkušenost).

311
Odkladiště / Re:Prodej Excel spreadsheetu
« kdy: 04. 12. 2020, 14:20:13 »
Rad bych se mylil, ale tudy se ztraci nase penize z dani  :)

Těch penězovodů ze států je tolik(od sociálních dávek, předražené zakázky, přezaměstnatnost státního sektoru, zdravotnictví, školství, tajné služby, armáda, dotace,  atd..), a cca 20-30% republiky z nich žije.

Naivní detailisto, se myslíš, že to je někde lepší ? Stejný bordel je typický pro každou civilizaci za vrcholem.

IMHO je tohle nevinná improvizace na pracovišti, které je obvykle hrubě podfinancováno. Skutečné peníze se ztrácí úplně jinými tunely.

312
Vztah digitálního a analogového světa je skvělé téma na filosofickou diskuzi (bez urážky). Já bych elektronkové audiozesilovače nezatracoval, ty stroje mají svoje kouzlo a zaobírat se s nimi může být věc osobního zalíbení. Někdo vyřezává ze dřeva a jiný vyrábí elektronky :) Tím nepopírám jejich z dnešního pohledu nedokonalosti (technické i zvukové).

313
Odkladiště / Re:Prodej Excel spreadsheetu
« kdy: 02. 12. 2020, 16:53:38 »
Dá se to sfouknout normálně na smlouvu o dílo podle autorského zákona, akorát by to ona sama musela prohnat zdaněním. Žádný peněžní limit "pro příležitostnou činnost" neexistuje, tam se počítá "soustavnost". Nicméně podle toho autorského zákona může dělat v pohodě bez ŽL. Je jen limit, pod který se nemusí podávat extra daňové přiznání, a ten je jen 6.000,-, tedy by ho nejspíš přešvihla.
Nějaký titul Příležitostná činnost bez zdanění s limitem 30 tis. existuje, viz třeba https://www.jakpodnikat.cz/prilezitostna-cinnost.php

314
Odkladiště / Re:Prodej Excel spreadsheetu
« kdy: 02. 12. 2020, 15:07:06 »
Podle mě to může prodat jako software, pokud jsou v organizaci peníze na software. Limit pro příležitostnou činnost bez ŽL je tuším 30 tis. Kč/rok.

315
PS: Jinak výhoda toho digitálního výstupu, že se dá připojit k dalšímu digitálnímu zařízení bez ztráty kvality. Zda je kabel optický nebo metalický je IMHO vedlejší. Má to smysl pro propojení komponent, které zpracovávají signál komplet digitálně - zamezí se opakovanému DA-AD převodu. Také to umožňuje použít jiný DA převodník, než který máte v počítači. Můžete například pracovat s vyšší bitovou hloubkou apod. Význam to má spíš pro audiofily či profesionály.

Stran: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 90