Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - freeguy

Stran: [1]
1
Citace
Tak to bych chtěl vidět firmu co normálně platí lidem 300k/měs.

I při 300k/měsíc by byly mzdové náklady na zákazkách cca 3,5% ale myslel jsem to tak, že bych ty zákazky i sháněl...

Citace
Jinak k těm 8K/MD, osobně si myslím, že většina má fantasmagorní představy o cenách práce
Znám elektrikaře, co dělá zabezpečovácí systémy pro nejmenováný retězce maloobchodu, práce je to spíš narazový ale co vím,tak fakturuje mezi 300k až 400k/měsíc.

2
Jde o instalace produktu jedné firmy, který existuje přes 20 na trhu a předpokladám že bude exitovat dál. Pracoval bych pod dozorem proto těch 8k/MD jinak kdybych časem dělal úplně sám, bezpečně bych se dostal na 12k-15k/MD. Zatím je nedostatek vývojářů ale zájem o studium IT v posledních letech dost stouplo,stavá se, že klidně 1/4 lidi ze gymplu se hlasí na IT. Je otázka jak dlouho ten nedostatek potrvá.

3
Dokončil jsem VŠ elektrotechnického směru, při škole jsem se zajímal o vývoj softwaru, AI, ML, dělal jsem  na několik menších projektech ve Pythonu nebo v C++. Měl jsem v úmyslu po škole sehnat práci ve Praze jako vývojář,  byl jsem na několika pohovorech, nabízeli kolem 3500-4000/MD na OSVČ. Pak přišel jeden známý s tím, jestli bych něchtěl dělat elektroinstalatéra, s tím že bych dostal 8000/MD na OSVČ, zákazky bych pravidelně měl dostat od jedné firmy. Teď uvažuji jakým směrem jít. Jako elektroinstalátér bych měl lepší peníze hned od začátku a po práci čistou hlavou ale zas jsem investoval dost času do vzdělaní, který bych teď nevyužil. Za jak dlouho se junior vývojář může dopracovat k 8000/MD?

4
Studium a uplatnění / Re:Plat embedded programátora po škole
« kdy: 07. 05. 2022, 17:15:29 »
Není ojedinělý, že dělník ve fabrice má 40 tisíc v hrubém, do toho má často navíc 13. 14. plat a různé bonusy, klidně  to dělá 60 tisíc navíc za rok. Nešel bych být tebou pod 60 tisíc, vem si, že budeš muset se stále vzdělavat, budeš pracovat pod stresem...

5
Studium a uplatnění / Re:Profinit - junior java dev
« kdy: 05. 01. 2022, 18:50:15 »
Řekl bych si o 60k v hrubým, 40k má kdejaký dělník v montovnách a ještě k tomu má 13. 14.plat. Jeden můj kamarád má v jedné firmě jako obráběč 120k v hrubém, nevěřil jsem mu dokud jsem neviděl jeho výplatní pásku.
Je to jeho první práce po škole, tak asi fakt nemá takový výběr. Pokud mu nabídnou v Profinitu těch 40k, tak je to o tom se v práci naučit co nejvíc a během víkendů se připravovat na další pohovory. V prvním zaměstnání jsem jako junior javista taky měl 40k a po půl roce jsem šel o dům dál za 60k a po roce zase... Hlavně se nebát změny. Já se bál toho, že v životopisu to bude vypadat blbě, když tam budu mít několik změn během pár let, ale naopak to při pohovorech brali jako plus, že mám zkušenosti z vícero prostředí.

Dělám odborné pohovory u tří velkých společností a prochází mi rukama spousty CV už dlouhodobě, samozřejmě nemám přehled o celém trhu, ale nevěřím, že existuje ostrůvek, kde běžně dávají 5k/MD po 2 letech.
Dva roky jsou možná ještě na hraně, ale pro lidi se třemi lety praxe je podle mých osobních zkušeností z loňského roku 5000k/MD skutečně běžná suma pro průměrně inteligentního člověka bez technické VŠ. Zkoušel jsem asi patnáct pozic a většina se pohybovala v rozmezí 4500 až 6000. A ano, mluvím o firmách působících v ČR (T-Mobile, Komerční banka, PwC, IBM) a ne full remote do Sillicon Valley.

45k jsem dostával při škole, když jsem dělal věci v  HTML a CSS. A to bylo před 5ti léty. Jistě lze dělat za 40k a po půl roce jít jinam za víc ale proč? Když lze říct o víc  hned od začátku? 

6
Studium a uplatnění / Re:Profinit - junior java dev
« kdy: 05. 01. 2022, 17:38:42 »
Řekl bych si o 60k v hrubým, 40k má kdejaký dělník v montovnách a ještě k tomu má 13. 14.plat. Jeden můj kamarád má v jedné firmě jako obráběč 120k v hrubém, nevěřil jsem mu dokud jsem neviděl jeho výplatní pásku.

Stran: [1]