Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - lojza007

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
61
Sítě / Re:Tip na krimpovací kleště
« kdy: 22. 05. 2023, 11:00:41 »
Levný kleště vážně nebrat, kromě toho, že se občas prostě rozpadnou, tak často mají problém, že nedolísují konektor a třeba jeden pin nebo jak to nazvat má špatný nebo žádný kontakt. Už jsem takto vyhodil několikery kleště, který se tvářili jako profi, stály i několik stovek a byly i dražší než Knipex a byl to prostě šunt.
S Knipexem mám jenom dobrý zkušenost a to i v případě jakýchkoliv jiných kleští, takže je taky doporučuju. Budou na dosmrti nebo dokud se neztratí.
Já jsem nakonec našel kleště, co stály přes tisícovku, protože jsem bohužel netušil, že je dělá i Knipex a stojí půlku.

62
Hardware / Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« kdy: 21. 04. 2023, 11:02:50 »
Tak snad detekcia pohybu pri dome v noci o 1 bude k niecomu nie?

Ani moc ne, během pár dní to osídlí pavouk, který na kameře udělá pavučinu, která se ve větru třepe a generuje pohyb. Přes den to není vůbec vidět, v noci je ta pavučina vidět moc hezky.
Ve finále zkoumat záznamy a "razítka" s pohybem tě bude bavit pár dnů a pak to pojede samo, dokud nebudeš potřebovat vytáhnout něco ze záznamu.

63
Hardware / Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« kdy: 20. 04. 2023, 10:18:41 »
Detekce pohybu je vesměs na nic. Funguje opravdu jenom u kamer někde ve skladu nebo na chodbách, kde se celou noc nic nehýbe. Venku to skoro vůbec nefunguje, přesně jak píše Ditys Cidae. Jinak je potřeba pustit zrychlený přehrávání záznamu a to místo ručně najít.

64
Hardware / Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« kdy: 19. 04. 2023, 10:50:27 »
David: Přidání NVR to nabízí asi 5 typů, jedno je scan QR (NVR musí být připojeno kamsi do Číny) a pokud se nepletu, tak to zásadní je IP/Domain, kam se zadává IP nebo DNS název, port a uživatel/heslo. Pokud má být přístup z internetu, doporučuju omezit počet přístupných IP (např. na československý rozsah nebo ideálně jenom těch pár lidí, co na to poleze) a změnit port. A taky pokud se jedná třeba o 8 let starý NVR, tak ty streamy nemusí stíhat a ani IVMS pak samozřejmě nepomůže. U těch starších NVR bylo spolehlivým zabijákem H.265. Pro starší PC pak dopročuju IVMS dvojkové řady, má horší GUI, ale je mnohem míň náročný a celkově je svižnější. A především v nastavení je potřeba zatrhnout hardwarovou akceleraci, která je ve výchozí stavu vypnutá a všechno pak počítá CPU.

JurajP: Ty PoE verze NVR jsou dražší, netuším o kolik, ale pokud by se to navýšení ceny blížilo ceně switche, doporučuju trošku připlatit za extra switch, klidně i nějaký z inzerátu. Starších 100Mbit PoE s gigovým uplinkem je různých HPE a Cisco hromada za pár korun. A ty kamery jsou obvykle 100Mbit, určitě všechny do 6MPix.

65
Hardware / Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« kdy: 18. 04. 2023, 09:46:42 »
K tomu modelu, vyhni se verzím s PoE, časem ta PoE část umře a stejně bude potřeba pořídit PoE switch. Navíc je mnohem jednodušší připojit kameru do nejbližšího switche, když nebude PoE, tak prostě použít injektor za pár korun. Teď nechci kecat, ale myslím si, že ta PoE část v těch NVR ani neumí vypnout/zapnout PoE, když je potřeba restartovat kameru.
Dál si vyber, kolik portů budeš i do budoucna potřebovat 4,8,16,32 a pak se rozhodni, jestli stačí nahrávat na jeden disk nebo chceš více disků a jestli to chceš do racku. Nic víc nemá doma smysl řešit, ale každopádně každý požadavek navíc zvyšuje cenu.
A samozřejmě nemá smysl řešit, co kamera či NVR kam posílají, prostě je musíš dát do oddělené sítě s řízeným přístupem a zakázanou komunikací ven.
No a poslední varování, který se tě určitě týkat nebude, ale třeba si to časem bude číst i někdo s jinými požadavky. Maximální počet živých streamů z NVR je 128. U 4,8,16 kamerových modelů je to úplně jedno, tolik lidí si to obvykle nepouští, ale u 32 kamerového modelu jde hravě narazit na limit počtu streamů. Takže v případě potřeby většího počtu kamer je lepší pořizovat 16 kamerový modely a prostě je nasázet do IVMS. To je mimochodem i doporučení českého zastoupení Hikvision.

66
Sítě / Re:Poraďte router pro středně velkou firmu
« kdy: 17. 04. 2023, 13:03:26 »
Začni tím, že si ověříš, že nebudete spadat pod NIS2 a osobně si myslím, že při této velikosti budete. Abys nevyhodil prachy a spoustu času za nějaký řešení, který se za rok buď bude muset rozšířit nebo úplně vyměnit.

67
Hardware / Re:NVR pre kamery značky Hikvision
« kdy: 17. 04. 2023, 12:54:41 »
K Hikvision kamerám bych pořídil Hikvision NVR dle požadavků (počet portů, počet disků,...). Ve finále ty NVR vydrží strašně moc, přežijou disk, maximálně jednou za hodně let je potřeba vyměnit zdroj (u levnějších modelů je externí).
Synology jsem před pár lety zkoušel a díky ceně licencí to nic nepřineslo. Navíc bylo vidět, že to je taková dodělávka bokem, aby se neřeklo, když má někdo doma jednu nebo dvě kamery.
ZoneMinder jsem zkoušel 2x a vždycky jsem ho opustil, většinou to nějak začlo blbnout, asi to potřebuje ještě pár let vývoje,  ale jinak je to pěkná myšlenka.
S BlueIris zkušenosti nemám, cena odrazuje, navíc PC hardware bude mít vyšší spotřebu a nižší spolehlivost než NVR. A taky si myslím, že cílovka je 100+ kamer.
No a k ovládání, u Hikvision je potřeba překousnout konfiguraci kamer i NVR přes to zběsilý rozhraní a pak prostě používat IVMS, který jde krásně nastavit pro monitoring, mnohem líp se v tom hledá v záznamu a taky se líp záznam exportuje. A samozřejmě přes to není problém spravovat třeba 10 NVR.

68
Hardware / Re:Kamera s IR přísvitem na zadní dvůr
« kdy: 05. 04. 2023, 10:10:42 »
Je to cina, ale rikat tomu lowlevel - nechapu proc. Kvalita provedeni je slusna, kvalita obrazu je slusna, dokumentace uchazejici a  cena je ok. Nenatacim tim umelecke dokumenty, takze jsem spokojeny.

Ale - jestli se ti nelibi, porid si samozrejme co chces - klidne si dvorek natacej na Imax kameru, treba jsi z tech stastnejsich s neomezenym rozpoctem :-)

Podle meho - tenhle cinan se dost poucil od ostatnich cinanu, takze nevyrabi uplny smejd ale zcela konkurenceschopne vyrobky. Porovnavam treba s Hikvisionem, ktery tu ma svoje jmeno a moc rad jsem se ho zbavil. Asi nedosahuje takovych kvalitativnich vysin jako kamery od RED, ale svuj ucel plni.

Smrtelně vážně, ta kamera je šunt a na obrazu je to vidět. Je to na úrovni noname z Aliexpressu za tisícovku.
Pokud to má mít aspoň trošku slušný obraz za rozumnou cenu, tak jedině Hikvision nebo Dahua, cokoliv srovnatelnýho a ne z Číny bude stát násobky ceny. Hodně se dá ušetřit při nákupu z Číny, hlavně na Aliexpressu, jenom je potřeba počítat s tím, že v těch kamerách nejde upgradovat firmware, jinak budou mluvit jenom čínsky nebo si připlatit za evropský model. Já jsem tam bral Dahua IPC-HFW4433F-ZSA, přísvit bez problémů svítí na 20m, ani by mě nenapadlo k tomu přikupovat další infra, protože prostě není potřeba a sám jsem tomu nechtěl věřit, ale nejstarší dvě kamery mají kolem sedmi let a pořád fungují bez problémů včetně přísvitu. Jediná jejich nevýhoda je, že jsou to starší modely se zamčeným firmware, takže tam nefunguje HTML5. Ty první vyšly kolem 60USD, dneska už stojí okolo stovky. U novějších kamer a NVR má Dahua HTML5, takže náhled normálně funguje v prohlížeči.
Pro představu přikládám link, kamera je na maximálním zoomu, ptačí budka je 15m od té kamery, brána v pozadí 27m, tam už je vidět, že infra přestává stačit. To bílý jsou pavučiny a podobnej bordel, největší nepřítel nočního vidění. https://imgur.com/TgSow1K

69
Pro jak velkou je to firmu? Podle dotazu malá firmička 20-50 lidí. Na DC bych necpal žádnou službu, maximálně fileserver. Zbytek dokáže jet při rozumné kombinaci na druhým serveru (server myšleno OS), maximálně stojí za úvahu DB provozovat jinde. ESET bych doporučil převést na linux.
Druhý DC je na zvážení, pokud shoří disk na jednom serveru a běžel tam i zbytek virtuálů, tak je sice super, že se uživatelé přihlásí do domény, ale už méně super je, že stejně nebudou schopni nic dělat. Základ je kvalitní zálohování. Druhý DC má smysl, pokud firemní rozpočet utáhne druhý serverový hardware + licenci a osobně tipuju, že to není tento případ.

70
Server / Re:Převod domény z Webnode
« kdy: 27. 03. 2023, 16:18:52 »
Tohle má snad každý registrátor jako položku při převodu - Zaslat AUTH-ID. Zatím jsem to při převodech domén všude viděl, není to třeba generovat přes nic.

71
/dev/null / Re:Máte zkušenosti s Altaro VM Backup na Hyper-V?
« kdy: 23. 03. 2023, 11:17:34 »
U předchozí verze jsem narazil na problém, že není schopen obnovit maily z Exchange, protože bylo použito ReFS. Zdarma verze je na 2VM/host, to je dost málo. Za mě pořád vede Veeam, i ve verzi 12 je zdarma 10VM.

72
Hardware / Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« kdy: 23. 03. 2023, 10:59:58 »
Pokud má kamera ONVIF, tak s ní problém nebude. Nativní protokol nebo výměna firmware za originální je spíš taková třešnička a případně se to může hodit jako reference pro další lidi.

73
Hardware / Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« kdy: 21. 03. 2023, 10:41:18 »
ONVIF bude fungovat všude, nativní protokol Hikvision by šel prověřit v jejich NVR a možná i přes IVMS.

74
Hardware / Re:Nákup IP kamer na AliExpressu
« kdy: 20. 03. 2023, 11:08:48 »
Ty levnější kamery jsou pro čínský trh, kde oficiálně není angličtina. Číňani to různě kreativně obchází, ale problém u těch kamer je, že na nich nikdy nesmíš updatovat firmware, jinak zase budou mluvit jenom rozsypaným čajem. Já jsem si takto koupil 5 kamer Dahua a NVR a problém s tím není. Dokonce jsem NVR vyměnil za normální evropský model a všechno dál funguje. Kamery mají přes pět let a za tu dobu jim neodešla ani jedna infra dioda.
Takže pokud ty kamery a NVR nebudeš vystavovat do internetu, tak si to klidně kup v Číně.
Kamery budou mít tracking number, pokud se ztratí po cestě, tak normálně otevřeš spor a vrátí ti peníze. Pokud ti je nevrátí, v bance budeš reklamovat platbu kartou, banka peníze stáhne zpět a vrátí ti je. Obojí bez problémů funguje.

75
Sítě / Re:Jak protáhnout optiku trubkou do obýváku?
« kdy: 17. 03. 2023, 14:30:31 »
Turris by měl ukázat kvalitu signálu na tom modulu, pokud to tedy umí. Problém může být i v kvalitě toho SFP modulu a to včetně toho, že diagnostiku neumí. Podle toho označení je to Cisco kompatibilní modul na 10km, výrobců bude hromada, cena pár stokorun, tak bych případně zkusil dalšího výrobce a na vzdálenost 20km. Občas prostě bývá problém kvalita svárů cestou a moc velký útlum, který by měl modul na větší vzdálenost vyřešit.
A pokud Turris diagnostiku SFP modulu neumí, tak si někde půjčit switch s SFP a diagnostiku si vypsat na něm.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9