Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 63
856
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 16:41:23 »
Jasně, prodej rodnej barák a odstěhuj se do nájmu, kde je vše uděláno jen na oko, protože v tom majitel nebydlí a dokud to funguje, nesahá se na to. To může napadnou snad jen měšťáka, který je zvyklý celý život jen platit. Copak si někdo, něž si pronajme byt, nechává dělat revizi elektroinstalace?

Šmejdská zásuvka je problém systému, který je nastaven tak, že k tomu aby mohl být výrobek uveden na trh, stačí nějaký cár papíru o tom, že je bezpečný atp. Může to být klídně zásuvka z nějakého hobby marketu, kde to prodávají jako housky. Laik i odborník pak může nabýt dojmu, že jakýkoliv výrobek na trhu je bezpečný, protože jinak by nemohl být na trhu.

857
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 14:42:19 »
Na západě dělají elektroinstalaci taky stejně lidi z východu. A spousta univerzálních řemeslníků, kteří fušují do elektroinstalací, je i u nás. Vy, když k vám přijde řemeslník, požadujete po něm ukázat výuční list či jiné listiny dokazujícící jeho kvalifikaci? Když jdete k doktorovi, taky kontrolujete jeho diplom a atestace?

To, že něco je objednáno od české firmy neznamená, že to ve výsledku nezfušuje Tonda s Frantou, nebo Sergej s Toljou...

Je ale i spousta šikovných řemeslníků ze zahraničí, takže tímto bych jim nerad křivdil. Jen nevím, jestli zrovna elektroinstalaci bych chtěl mít v domě třeba "po lotyšsku".

858
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 14:21:13 »
A považujete za chirugický zákrok třeba i vytahování zadřené třísky? Někteří jistě ano.

Pokud je něco dojebané, je jedno jestli je to dojebané laikem nebo odborníkem. Na zelené louce je vždy vše jednodušší. Zkuste ale opravovat a předělávat barák, ve kterém žijete a nemůžete ho celý najednou rozmlátit. Každé řemeslo k vám bude muset asi tak 100x a jen na účtech za telefon vás to bude stát víc než na materiálu.

Kupovat cokoliv z bazaru je loterie. Na druhou stranu, každou chvíli hoří a bouchají nové laptopy, mobily, auta,...

859
Odkladiště / Re:Účet v EUR na práci v zahraničí (EU)
« kdy: 24. 03. 2022, 10:18:03 »
Místní banka pravděpodobně nebude chtít posílat TFA kódy na jiné, než místní číslo. Dnes už tohle asi řeší aplikace, pokud ji banka má.

860
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 10:14:18 »
Jo jo, kdo si nastrká místo pojistek hřebíky...

A je to asi rok, co se nějaký elektrikář pokoušel opravovat zapnuté čerpadlo v rybníce a skončilo to rodinnou tragédií.

To je potom těžký, když člověk nedodržuje ani základní pravidla, natož pak základní pravidla bezpečnosti. Často to jsou lidé zkušení a z oboru, protože počítají s tím, že když jim to v minulosti už mnohokrát vyšlo, vyjde to znovu. Profesionální řidiči pak musí porážet závory na přejezdech a v číně jim padají baráky, protože v betonu není cement a armován je bambusem.

Takže není nad to radši udělat vše sám, než si to nechat zkurvit nějakým odborníkem, za 10x tolik peněz. Mezi zásuvkou a jističem je 3x2,5mm2 drát. Dříve by vás za takovouhle magii asi upálili, dneska už to snad magie není. Samozřejmě, pokud neznáte barvy a pletete si levou a pravou, do elektřiny se neserte... a do řízení radši taky ne...

861
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 23. 03. 2022, 10:59:50 »
Moje žárovky fungují na elektřinu, nikoliv na osvědčení a certifikáty...

Pochopitelně, né každý by se měl v hrabat v elektrice, ale to platí úplně o všem. To by pak člověk nesměl ani měnit píchlé kolo u auta, neboť když blbě utáhne šrouby a okolo mu někde uletí, může z toho být neštěstí. To by pak člověk nesměl nic.

Elektrikář je učební obor a domácí rozvody nejsou žádná věda. IT lidi běžně pracují s mnohem komplexnějšími systémy.

862
Odkladiště / Re:Účet v EUR na práci v zahraničí (EU)
« kdy: 23. 03. 2022, 10:18:57 »
Účet v místní bance a přebytky třeba jednou měsíčně posílat na účet třeba ve Fio. Úspory ve Fio klidně nechat v EUR a vyměnit až podle potřeby, pravděpodobně ve směnárně, která nabídne lepší kurz než banka.

Jen pozor na země před krachem, protože kapitálové kontroly dokáží docela zkazit plány...

863
Hardware / Re:Zmenšení baterie v ThinkPadu T490
« kdy: 22. 03. 2022, 08:26:06 »
Baterii s nižší kapacitou najdeš bez problému, dokonce i ta tvá bude mít po letech o dost nižší kapacitu. Hmotnost však bude přibližně stejná.

Já mám T480, ještě s vyměnitelnou externí baterií, tu mám velkou 6ti článkovou, a za tu výdrž jsem rád, protože mohu jet celý den na baterii. Zásuvek je sice všude dost, ale nikdy ne tam, kde je potřebuješ.

Špatná volba stroje.

864
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 17. 03. 2022, 17:03:04 »
Rohovejma lištama se nedostanete doprostřed místnosti... a nějaká přechodová lišta taky padá, protože závodní dráha...

takže opravdu jedině po stropě...

865
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 17. 03. 2022, 09:26:38 »
Ještě ho v těch nesmyslech podporuj...

866
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 15. 03. 2022, 20:01:48 »
Drž se svého navijáku... Neděláš třeba u hasičů nebo tak něco? Tam by se takovéto nápady daly alespoň svalit na profesionání deformaci...

867
Odkladiště / Re:Náhrada za Lide.cz a chat obecně?
« kdy: 15. 03. 2022, 09:31:09 »
Hlavně nikdo neví, kdo bude názor analyzovat v budoucnu, a jaká bude v tu dobu situace ve společnosti.

Jednou někam napíšete, že jste třeba žid, a za pár let...

868
/dev/null / Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« kdy: 15. 03. 2022, 09:10:27 »
Nevadí mi, že jsou zablokované weby, na které chodí hlupáci. Nějak ty hlupáky musíte chránit, ale to dělá stát pořád.


869
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 15. 03. 2022, 09:05:01 »
Řešení (navíjecí kabel) zvolil tazatel sám už v prvním příspěvku a po nás chce zjevně najít jen vhodný produkt, možná i poplácat po rameni za inovativní řešení. To, co tady všichni řeší je důvod, proč zvolil zrovna toto řešení. A je to opravdu asi ta největší blbost, pro kterou se mohl rozhodnout.

Nakonec napíše, že nechce dělat drážku do plovoucí podlahy... Asi nechápe, že plovoucí podlaha není podlaha, ale podlahová krytina, neboť bylo řečeno, že drážka se má udělat do podlahy, nikoliv do krytiny (PVC, dlažba, lamino, koberec...).

Plovoucí podlahu lze ve většině případů mírně přidzvednout a ten plochý kabel tam položit. Leží to na měkké pěně a ten kabel se tam zamáčkne tak, že nad není nic znát. S dlažbou či přilepeným linem by to bylo pochopitelně horší.

Vždy, když se tu objeví podobný dotaz tak si říkám, jestli tazatele už s takovu pitomostí všude poslali do háje, nebo jestli je to jenom troll.


870
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 14. 03. 2022, 17:57:01 »
Takže při práci se kabely po zemi povalovat můžou? A nebude se přes ten kabel, který bude od věčného namotávání zvlněný a zkroucený, zakopávat? Není lepší ten kabel jednou a pořádně, permanentně ke stolu natáhnout? Taky můžete vést kabel po stropě, když podlaha je svatá...

Nejjednodušší by bylo si prostě pořídit nějaký funkční Wi-Fi AP, kdy by nebylo potřeba tahat kabely.

A to k tomu stolu není dostažená elektřina? Jakože pracovní stůl, kde nelze zapojit lampičku, nabít si notebook, telefon či třeba mít externí monitor? WTF

Stran: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 63