Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 63
841
Hardware / Re:NVME adaptér do staršího serveru
« kdy: 05. 04. 2022, 10:58:53 »
A k čemu tu podporu potřebujete? Paleta vysloužilých serverů vyjde levněji, než koupě jednoho serveru nového.

842
Hardware / Re:HDD WD RED Pro 16TB a vibrácie
« kdy: 04. 04. 2022, 17:49:01 »
Ne gumové podložky, ale guma od kalhot. Jednoduché a účinné.

Natáhneš tam gumu od kalhot, a na ní to zavěsíš. Buďto ji natáhneš dvojmo, našponuješ, vždy dvakrát překřížíš a do toho křižení dáš (nedošroubovanej) šroubek do disku, nebo můžeš ten šroubek tou gumou obtočit (když předchozí způsob dostatečně nedrží). Funguje to spolehlivě (jen se nesmí disk nikde dotýkat casu).
Pat a Mat v akci... a disk si vibruje dál.

843
Hardware / Re:Lze zapojit serverový zdroj do ATX desky?
« kdy: 04. 04. 2022, 11:55:59 »
Navíc to ani oficiálně nepůjde nikam zapojit.
Co v tomto případě znamená "oficiálně"?

844
Hardware / Re:HDD WD RED Pro 16TB a vibrácie
« kdy: 04. 04. 2022, 11:53:57 »
To úložiště zřejmě není stavěno pro použítí takovýchto disků. Nejedná o nějaké SOHO zařízení (lehké, stolní, plastové), které bude prostě skákat tak, jak disk "píská"? I u velkých enterprise řešeních mohou být vibrace problém, a to jsou na to ta zařízení stavěna. HDD, nevím jak spotřebitelské, dnes už často vibrace měří a v případě překročení výrobcem dané hladiny zaniká záruka.

845
O serveru Root.cz / Re:Moderace pod clanky
« kdy: 01. 04. 2022, 12:31:47 »
Taky mi nejsou pod články schvalovány komentáře. K videu o výrobě Turris Omnia jsem napsat, že "Pěkné, ale natočené asi bramborou" poukazujíc  na mizernou kvalitu. Kritika asi není v komentářích povolená, pouze chvála. Možná se redakce snaží nenaštvat lidi okolo CZ.NIC, protože část kvalitního obsahu je od nich. Číst Ježkovo žvásty sem snad nikdo normální nechodí.

Dnes zase neschválena nezávadná reakce na komentář pod zprávičkou o zálohování.

Ale chápu, že si místní pisálci musí nějak kompenzovat své komplexy.

846
No jo, zdejší systém přihlašování je řádně dokurvený.

847
Hardware / Re:lze zapojit server zdroj do ATX desky?
« kdy: 31. 03. 2022, 10:36:35 »
Pro jeden kus se to asi nevyplatí, pokud bys to chtěl využívat ve větším počtu, vyplatilo by se tu redukci udělat, včetně PCB s pasujícím konektorem.

848
Studium a uplatnění / Re:Práce IT Admina
« kdy: 30. 03. 2022, 11:39:20 »
Jednou není do čeho píchnou, protože vše funguje, je opatchováno a nikdo nic nechce, podruhý zase nevíš kam dřív skočit, protože vedení si na poslední chvíli vymyslelo nějakou hovadinu. Nutí tě vybrat si dovolenou, ale záskok za tebe není, protože budget je jen na managery.

Hlavně mě už nikdo nedostane do kanclu, protože tam furt někdo s něčím otravuje, takže člověk nemá čas ani na tickety, ale svůj ticket si nezaloží.

849
Odkladiště / Re:Registrace domény kradenou identitou
« kdy: 29. 03. 2022, 10:24:47 »
Kde není žalobce, není ani soudce.

850
Odkladiště / Re:Registrace domény kradenou identitou
« kdy: 28. 03. 2022, 16:17:31 »
Tak hlavne udelat prevod domeny, kterou nevlastnite, je podvod.

Pokud je u domény uveden jako vlastník, tak ji vlastní. Jak jinak byste chtěl evidovat vlastnictví?

851
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 25. 03. 2022, 10:29:51 »

Ne, ale pokud budete pracovat na spotrebici pripojenem pres tuto zasuvku (napr vymena zarovky), tak vam nemusi dojit, ze je to potreba vytahnout uplne. To byl jen priklad z mnoha, napr. nespravne zapojeni zasuvek, propojovani PE-N, tahani zasuvek ze svetelneho rozvodu, dvojzilove prodluzovaci privody, umisteni instalacnich krabic na horlavy podklad, poddimenzovani kabelaze, ruzne domaci opravy porusenych privodnich snur, umisteni zasuvek do zony 2 apod.

Jen jsem chtel oponovat k tomu tvrzeni, ze v IT se resi daleko slozitejsi problemy. To je sice mozne, ale vubec to neznamena, ze jste tim padem schopen automaticky provest spravne upravy v domovnich rozvodech.

Pokud provádím údržbu/opravu na elektrickém zařízení, měl bych zajistit jeho bezpečné vypnutí a to se snad nikdy neprovádí spínačem. Buď se zařízení odpojí nebo se vypne jistič. To je snad i v manuálu u každého zařízení a selský rozum praví stejně.

Zrovna třeba u výměny žárovky v lampičce je zvykem ji odpojit vždy, protože vidlice není polarizovaná, takže fáze může být na libovolném kontaktu patice. Pokud toto někdo neví, ať raději zavolá na výměnu žárovky někoho povolanějšího.

Pochopitelně, to že dělám v IT neznamená, že budu hned dělat do elektroinstalací, ale mám kapacitu k tomu se naučit, jak se to správně dělá. Pokud je někdo vyučený kuchař číšník, s velkou pravděpodobností k tomu tu kapacitu nemá.

852
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 25. 03. 2022, 10:18:39 »
"Kůň je nebezpečný zezadu, bejk zepředu. Blb je nebezpečný ze všech stran! Dokonce i za rohem!"

Ale jistě, že i blb se může doma svým vlastním výtvorem otrávit. Stačí, když někde koupí levně maso, ideáně neznámého původu. To zelené se přece opláchne octvou vodou... To je stejný, jako s tou zásuvkou z bazaru.

Proto říkám, pokud se člověk sám něco naučí, třeba vařit guláš, není důvod, aby na něj musel chodit do restaurace.

853
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 25. 03. 2022, 09:48:48 »

Delam v IT a zaroven mam vyhlasku 50 §8. Opravdu neni dobry napad poustet k domacim rozvodum IT lidi co maji pocit, ze rozumi vsemu, uz jsem toho videl hodne ;-) A kdyz uz si to chcete udelat sami, tak to pak nechte zkontrolovat kamaradem, co tomu rozumi a neco vam k tomu rekne. Maly priklad za vsechny, chytra zasuvka Philips HUE odpina nulak a ne fazi. Prijde nekdo jako tady kolega, zasuvka je sice vypla, ale .....  ;D

Tady ale nejde o pocit všemu rozumět, ale o to se to naučit na úroveň, kdy si v domácnosti udělám co potřebuji, minimálně na úrovni elektrikáře. Do zapojování trafostanice se určitě pouštět nehodlám.

A na zapojení zásuvky Philips HUE mám volat elektrikáře? A co se změní?

854
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 25. 03. 2022, 09:44:06 »
V autoškole se taky nenaučíte řídit, tam si jdete pro řidičák.  Stejně tak na účňák se jde pro výučák či jiné lejstro.

Guláš si snad udělám taky doma. Přece nebudu žrát z plechovky, jako nějakej čokl. Zrovna jídlo z restaurace opravdu není zárukou nějaké kvality a zdravotní nezávadnosti, když tam dneska vaří vše co má ruce a nohy.

Pochopitelně, pokud někdo neumí vařit a nemá zájem se to učit, ať se stravuje z restaurací nebo konzerv. Naprostá většina populace ale vaří doma. Kdo nerozumí elektrice ani nemá zájem se to učit, ať si sežene elektrikáře, to je v pořádku. Spousta lidí si zvládne udělat drobné elektroopravy sama. I při vaření se dá vyhořet.

855
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 20:34:23 »
Otázkou je pouze to, co si kdo představí pod slovem "předražené"...
Já to beru tak, že pokud sám zvládnu vykonat stejnou práci levněji, je to pro mne předražené. Započítávám čas, materiál i nářadí. Pokud mi servis nacení opravu na 6000, kdy díl stojí 2000 a zbytek je za dvě hodiny práce, je to předražené. I kdybych měl montovat stejný díl 4 hodiny, pořád mě to vyjde levněji. Pochopitelně za předpokladu, že nemusím pořizovat nějaké speciální nářadí. Často se ale oprava vyplatí i při potřebě nářadí pořídit.

Stran: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 63