Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27
331
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 15. 03. 2022, 09:05:01 »
Řešení (navíjecí kabel) zvolil tazatel sám už v prvním příspěvku a po nás chce zjevně najít jen vhodný produkt, možná i poplácat po rameni za inovativní řešení. To, co tady všichni řeší je důvod, proč zvolil zrovna toto řešení. A je to opravdu asi ta největší blbost, pro kterou se mohl rozhodnout.

Nakonec napíše, že nechce dělat drážku do plovoucí podlahy... Asi nechápe, že plovoucí podlaha není podlaha, ale podlahová krytina, neboť bylo řečeno, že drážka se má udělat do podlahy, nikoliv do krytiny (PVC, dlažba, lamino, koberec...).

Plovoucí podlahu lze ve většině případů mírně přidzvednout a ten plochý kabel tam položit. Leží to na měkké pěně a ten kabel se tam zamáčkne tak, že nad není nic znát. S dlažbou či přilepeným linem by to bylo pochopitelně horší.

Vždy, když se tu objeví podobný dotaz tak si říkám, jestli tazatele už s takovu pitomostí všude poslali do háje, nebo jestli je to jenom troll.


332
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 14. 03. 2022, 17:57:01 »
Takže při práci se kabely po zemi povalovat můžou? A nebude se přes ten kabel, který bude od věčného namotávání zvlněný a zkroucený, zakopávat? Není lepší ten kabel jednou a pořádně, permanentně ke stolu natáhnout? Taky můžete vést kabel po stropě, když podlaha je svatá...

Nejjednodušší by bylo si prostě pořídit nějaký funkční Wi-Fi AP, kdy by nebylo potřeba tahat kabely.

A to k tomu stolu není dostažená elektřina? Jakože pracovní stůl, kde nelze zapojit lampičku, nabít si notebook, telefon či třeba mít externí monitor? WTF

333
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 03. 03. 2022, 18:53:12 »
Stejně to ale o ničem nevypovídá. To, že má focus okno s excelem neznamená, že v druhém okně nehraje porno. A to, že mám fokus na okně s minama neznamená, že nemám na druhé půlce obrazovky školení o bezpečnosti práce či jinou hovadinu.

Pokud má někdo potřebu zaměstance šmírovat, protože nedokáže měřit jejich výsledky, tak to znamená, že nemá absolutně ponětí co je náplní jejich práce.

334
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 02. 03. 2022, 16:48:12 »
Vyhláška není zákon.

Bez ohledu na to, zda "mám" vyhlášku 50 či nikoliv, pokud se někomu něco stane na zařízení vyrobených/obsluhovaných mou osobou, budou se to řešit podle jiných paragrafů.

Domy taky nesmí stavět jen vyučení zedníci a i domy postavené zedníky padají.

U rozvaděče máte dvě možnosti - buď si nastudujete to, co je potřeba k realizaci díla podle vašich požadavků a práce provedete sami, nebo si seženete elektrikáře, který má sice vyhlášku 50 ale dílo schopen realizovat není, protože "tak se to nedělá" a "tak se to neučil". Případně seženete někoho s papírem, který vám ukousne většinu rozpočtu, kdy vám zbude už jen na jističe "Made in PRC", takže budete mít sice rozvaděč s papírem, ale plný jističů, které dělají děti v číně ze starých petflašek a plechovek.

Elektrikář vám i rád vymluví množství vámi vymyšlených zásuvek, protože on má doma tři v každém pokoji a stačí mu to. Ušetříte 500kč za místnost na materiálu, ale následně budete všude tahat čínské prodlužky.

Cokoliv chytrého a připraveného na budoucnost je pro ně tabu.

Firma vám ráda udělá cokoliv, jen na to nebudete mít. Realizaci stejně budou dělat poláci a podobně.

Ne díky, radši si to udělám sám.


335
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 01. 03. 2022, 13:23:14 »
Nedovedu si představit pracovat ve firmě, která mi nevěří. To bych taky mohl v kanclu s končit s koulí na noze, abych v náhodou v pracovní době neutekl.

Osobně neberu ani píchačky.

Já pracuji tím stylem, že moje práce je hotová v normálním čase. Když něco hoří, člověk přidá, udělá hodinu přes čas a ani ji nevykazuje a na druhou stranu očekává, že když je tempo volnější, tak se může sebrat a jít ještě za světla ven na vzduch. Tak jako tak si v průměru svých 8 hodin odpracuji, někdy méně, někdy více. Hlavně no stress.

V kanclu to často vypadá tak, že všichni předstírají práci. Spousta lidí je zbytečných - produkují nějaké excely, grafy a prezentace, které často ani nikdo nechce. Spousta lidí není shopná odpovědět na otázku, co je výsledekm jejich práce.

Já když jdu jednou za čas do kanclu, jsem akorát nasranej. Přijdu tam, špinavej stůl, rozhozený monitory, případně rovnou něco z vybavení nefunguje. Místo toho abych pracoval se to musím snažit dát do hromady. Takže radši udělám během dne deset kafí, pokecám s každým koho potkám a ve výsledku práci neudělám.

Doma ráno vstanu, zapínám notebook, jsem okamžitě k zastižení a ještě než vylezu z postele mám projeté nové tickety.

336
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 28. 02. 2022, 09:34:28 »
Normální zaměstnavatel má zaměstnance k tomu, aby odváděli nějakou práci, nikoliv k tomu aby seděli X hodin u počítače.

337
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 26. 02. 2022, 09:04:20 »
U mě už platí: "Řemeslník do domu, hůl do ruky." Řeknete jim své požadavky, oni vám tvrdí, že takhle to nejde, takhle se to nedělá, takhle to neumí, takhle to nedělají,... Spousta z nich věci dělá tak, jak se to naučili před dekádami, často stylem "to stačí", "takhle se to dělalo vždycky" a budoucnost nikdo neřeší. Když už se na nečem dohodnete, často to částečně uděláno jinak, stylem "poradili jsme si". Časové harmonogramy často neplatí, nemají přece jenom vás. Že předchozí domluva neplatí vám často nikdo nezavolá, mají moc práce, takže přijedou dělat jindy, jak jim to vyjde a "můžete být rád, že vůbec přijeli, práce mají dost".

Žádný papír v praxi nepotřebuješ, jelikož papír neznamená, že člověk něco umí. "Seš blbej, půjdeš na zedníka" a někteří umí sotva namíchat maltu... U jiných řemesel tomu není jinak, a jsem si jist, že u spousty elektikářu je vrcholem dovednosti zapojit vypínač či zásuvku, případně někde zkroutit dráty stejné barvy dohromady.

338
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 26. 02. 2022, 07:03:34 »
Root mi sežral příspěvek... Napřed "Přístup odepřen" a pak "Tento příspěvek jste již odeslali! Možná jste nedopatřením kliknuli dvakrát?!" A příspěvěk nikde...  takže krátce...

Mě to furt přijde, že je někdě uvolněný nulák, jak už zaznělo. Buď u konkrétního obvodu nebo třeba u elektroměru. Taky zjisti, jestli nemá problém někdo ze sousedů.

339
Podívejte se na data třeba z projeku Turris a jejich honeypotů.

340
/dev/null / Re:První skutečná cenzura na českém internetu
« kdy: 25. 02. 2022, 15:42:42 »
Je demokracie, vládnoucí stranu volí především "hloupá" většina a tu hloupou většinu je holt potřeba chránit.

Ty zablokovaný weby normálním lidem nechybí, protože normální lidi takovýhle plky nečtou. Zde jde o ochranu těch nejhloupějších, protože ti jsou často nejnebezpečnější.

341
/dev/null / Re:Blokace ruských IP
« kdy: 25. 02. 2022, 09:25:53 »
Rus jako rus, ať si doma udělají pořádek.

342
Třeba se domnívá, že tiskárna bude tisknout rychleji...

343
Sítě / Re:WireGuard - nastavení IP
« kdy: 22. 02. 2022, 11:50:48 »
Do AllowedIPs si dej rozsah místní sítě. Cokoliv mimo rozsah pojede mimo WG.

344
Sítě / Re:Sítové prvky pro síť v RD
« kdy: 22. 02. 2022, 10:36:11 »
Kabely snad patří do trubek či chrániček. Pokud by se někdo bál, že mu myši budou žrát PVC, může koupit kovové.

Pokud vám stropem vede elektrika ke stropním svítidlům, je asi hlavní riziko tam. Proudový chránič na každém obvodu je snad u novostavby samozřejmost.

Více bych se ale bál třeba požáru UPS.

345
Pokud je možnost to tahat ze stropu/půdy, tak je to nejjednoduší, protože vždy vede svod jen rovně dolů bez zatáček. Navíc vám to umožní dávat Wi-Fi AP rovnou na strop aniž by byly někde vidět nějaké kabely.

Pro souběh se silovými rozvody bych volil optické kabely. Technologie bude sice z počátku dražší, ale zase ušetříte tím, že to natáhnete souběžně v jedné trase se silovými rozbody. Do budoucna nebude třeba řešit nějaký upgrade. Navíc to nikdy nebude nic rušit ani ničím rušeno.

Stran: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27