Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 32
31
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 12. 03. 2023, 17:47:23 »
Aktuálně mám Xiaomi Mi TV Stick 4K EU za 1169,- (SunnySoft.cz) běží na tom vše co potřebuju: Netflix, HBOMax, Sledovani.tv, SkylinkLive, O2tv, T-mobile tv, Disney+ atd. Navíc to umí zdrcadlit obraz z mobilu přes Chromecast.
Tohle jsou aplikace, které mám v té televizi nativně a nemám zájem používat ani jednu.

Apple TV nechci, nestojím o nějakej iAccount, a ani nechci být závislý na jediném store.

Pokud zařízení není odemčené, nelze nainstalovat jiný OS, a nelze instalovat aplikace třetích stran mimo officiální store, tak nemám zájem. Na mobilu mi taky stačí F-Droid.

32
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 10. 03. 2023, 11:04:17 »
No tak laptop si taky koupím hotovej, jen si nainstaluju OS dle libosti. Očekával jsem, že lze nějakou krabičku k TV také sehnat. O NVIDIA Shield TV jsem rovněž už informace zjišťoval, jen mám pocit, že to právě bylo staré.

Android na tohle není špatný OS, funkcionalita je snadno rozšířitelná, protože ty aplikace existují, ale pochopitelně záleží, aby nás neomezoval HW. U toho Tizenu je bohužel omezující ten OS a absence aplikací.

Televize má SteamLink (bohužel bez 4K) a snad i nějakého RDP klienta, tak vyzkouším zda by to šlo napojit na VM, kterou bych měl na NASu a používat to takhle. Dalšímu počítači se ale chci vyhnout, protože to dneska furt s něčím otravuje. Stačí to jen zapnout, a už to chce aktualizaci...


33
Hardware / Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« kdy: 09. 03. 2023, 23:01:35 »
Jasně, když bez inkoustu Canon ani neskenuje!
https://www.canonwatch.com/canon-sued-because-printer-wont-scan-when-out-of-ink/

Už jen to, že se tiskárna vůbec stará o originalitu toneru je špatně. A to pak stačí jedna aktualizace FW, a tiskárna může přestat tisknout.

Raději rovnou koupit od výrobce, který se o tohle nestará.

Nepletu-li se, Samsung se potřeboval své tiskárnové divize zbavit, tak ji odprodal HP, které už bylo postavené na hlavu už dávno předtím, skoro by se chtělo říct odjakživa. Jinak dělal Samsung docela slušné tiskárny, jednu mám zrovna doma.

34
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 09. 03. 2023, 19:55:09 »
Jde Chromecast používat bez Google služeb - tedy bez Google účtu?

Rasberry Pi 4 zvládne přehrát Youtube ve 4K?

Nějaký normální HW pro LibreELEC není?

Co se týče aktualizací Androidu, právě proto nechci nic, k čemu neexistuje alternativní OS. Telefon, kde jsem odkázán pouze na výrobce už bych si nikdy nekoupil. A nějakou čínskou krabičku už tuplem ne.

35
Vývoj / Re:AI a poker
« kdy: 09. 03. 2023, 19:36:54 »
Pokud je šance na výhru řekněme 1:100, tak po odehrátí 50 her bych měl TEORETICKY v jedné z dalších 50 her vyhrát. Taky se může stát, že ani po odehrátí 150 her nikdo nevyhraje, ale v dalších 50 hrách dojde ke dvěma výhrám. Z tísíce her by mělo být 10 výherních.

Pravděpodobnost na padnutí panny je stále 50%, ale pokud vám 3x po sobě padne orel, musím vám dříve nebo později padnou panna. Když si hodíte mincí 100x, výsledek by měl být cca 50:50. Čím více hodů člověk učiní, tím blíže by měl být člověk tomuto poměru. U toho automatu je jedno, jestli někdo 3x vyhraje (panna) během dne, a pak si někdo ani týden nešrtne (orel).

Stačí tedy do automatu házet peníze, a k výhře dříve nebo později dojde.

36
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 09. 03. 2023, 18:07:08 »
Co se týče aplikací, ideálně aby na tom jely Android appky.

Jmenovitě:
Emby
Odysee
NewPipe
Youtube Vanced
iVysílání
Mazaná.TV
Firefox
SteamLink

37
Hardware / Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« kdy: 09. 03. 2023, 17:12:58 »
HP a Canon nebrat, moc velký tlak na používání originálního spotřebního materiálu.

38
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 09. 03. 2023, 17:11:14 »
No, já zrovna ty věci od Apple kvůli uzavřenosti a neopravitelnosti moc nemusím. Na konzumaci obsahu asi dobrý, ale předpokládám, že to vyžaduje zase nějakej účet a podobně, jen aby to člověk mohl používat. Pokud tam nelze aplikace nahrávat jinak než z officálního store, tak to není nic pro mne. Nerad bych vyměnil jednu klec za jinou, byť za zlatou.

Chápu ale, že pro běžného uživatele je to asi nejlepší řešení.

39
Hardware / Poraďte box k televizi
« kdy: 09. 03. 2023, 15:42:46 »
Mám tu Samsung televizi s Tizenem a už na ten jejich taky-Linux nemám nervy. Nabídka aplikací žalostná, Youtube plný reklam, neodstranitelné predinstalované aplikace, které se s každým updatem mění.

Poptávám tedy nějaký TV box, u kterého budu pánem já, kdy bude možnost minimálně instalace Androidu a alespoň nějaké linuxového distra.

Požadavky:
  • Přehrát 4K obsah
  • Dálkový ovladač - ideálně bez tlačítek typu "Neflix"
  • HDMI-CEC - aby to umělo vypnout/zapnout televizi a já tak nemusel používat původní ovladač

Aby byl dostupný nějaký běžný OS, nejlépe Android, který může být uživatelem nahrazen. Nerad bych za rok řešil to, že nějaká verze aplikace vyžaduje novější OS, který ale pro mé zařízení neexistuje.

Existuje něco takového? Díky

PS: Nedoporučujte mi Raspberry Pi a jiná samodomo.
PS2: A aby se to dalo ideálně "normálně" koupit, a nemusel to objednávat z Číny.

40
Vývoj / Re:AI a poker
« kdy: 09. 03. 2023, 13:38:07 »
No tak výhře se blížíte, dříve nebo později totiž někdo NĚCO vyhraje, ale pochopitelně to neznamená to, že výhra pokryje ztráty. Ten automat prostě víc než XX% procent ze vsazených prostředků nevrátí.

Já bych ten hazard taky zákazal, stejně jako cigarety, fastfoody, sociální sítě,... Je to závislost jako kterákoli jiná. Jenže zákaz nic neřeší, bude to tady dál, pouze v ilegalitě, jako další zákázané činnosti.

Bylo by fajn, aby se témata po X dnech zamykala. Kdo má pořád kontrolovat datum předcházejících odpovědí...

41
Vývoj / Re:AI a poker
« kdy: 09. 03. 2023, 13:11:29 »
Tomu automatu je jedno, jestli na vyplacení výhry v zásobníku peníze má či nikoliv - výhry běžně vyplácí i obsluha. Jenže ty automaty jsou nastaveny tak, aby byly v plusu, což může být indikováno třeba tím, že dlouho nikdo nevyhrál, takže se automat jen plnil, a mohl by brzy nějakou korunu pustit.

Jenže je docela možné, že stejnou taktiku použilo i několik předchozích hráčů, kteří však odešli s nepořízenou. Čím déle hrajete, tím více se blížíte výhře. Otázkou je, zda vám zatím nedojdou peníze...

42
Vývoj / Re:AI a poker
« kdy: 09. 03. 2023, 11:15:17 »
Mě toto potvrzoval jeden závislák ze své zkušenosti. Že k tomu automatu sedne a kouká, jak na něm ostatní hrajou. A pak odhaduje, kdy je ten automat nacucanej. A prej do toho nahází dva a půl tácu, a klidně mu to ty dva táci vrátí. Tak, matematika trochu falíruje, ale byl to závislák no.

To je skvělej kšeft, "zhodnotit" 2500Kč na 2000Kč. Každá závislá troska si myslí, jak skvělou má strategii... Proto často končí na ulici v dluzích.

Bedna může klidně 96% vybraných peněz vracet, ale ty vyhrané peníze skončí ve vedlejší bedně. Ještě jsem neviděl hráče automatů, co by sbalil vyhrané prachy a šel zaplatit třeba nájem. Ty prachy se v té bedně točí tolikrát, že z nich nic nezbude.

43
Bazar / Re:Sháním malý rack za půl darma
« kdy: 08. 03. 2023, 17:07:53 »
Osobně aktuálně poptávám rovněž nějakou 4U bedničku na půdu, a cca 10U s hloubkou alespoň 70cm pro NAS, UPS a věci okolo.

Tak né každý chce utrácet tisíce do škatule na půdu. Jsou věci, které nemá smysl kupovat  domů nové. Pochopitelně se nevyplatí pro to jet přes půl republiky, ale v každém větším městě je šance, že se to někde někomu válí a rád se toho, třeba za pár šušňů zbaví.

Mám spoustu dalších věcí, do kterých padají desetitisíce měsíčně, takže každá ušetřená tisícovka, na ne-kritických věcech jez znát.

44
Hardware / Re:Vytačení kontaktů v autě nefunguje s VoLTE
« kdy: 07. 03. 2023, 15:58:27 »
Co na to říká výrobce (auto)mobilu?

45
Doporučil bych Turris, ale nevím, proč chceš na routeru Debian a HDMI. Server je široký pojem a ani tam to HDMI tak často (potřeba) nebývá.

Na routerování si kup router, na server si kup to, co ti bude výkonově vyhohovat. Zbytečně zase shánět nějaký univerzální kočkopes, který nebude umět pořádně ani jedno.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 32