Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 14
31
Bazar / Re:Co se starými součástkami (a jiným haraburdím)?
« kdy: 15. 07. 2022, 21:18:45 »
To má jednoduché řešení - nekupovat to, jak jen to jde. Děti nepotřebují být napájené chemickými koktejly, kterými jsou ta vaše pitíčka a podobně. Jenže ono je jednodušší dát dětem pytel bombónů, než řešit logistiku okolo čerstvého ovoce - kazí se, potluče se, musí se omýt či nějak opracovat. Takový pytlík bombónů je věčný, navíc je to sladké a barevné.

Spousta výrobků není k životu potřeba, stačí se jen omezit. V případě, že něco potřebuji, je zde často sekundární trh a zboží lze koupit použité. Jenže to je ono, omezit se sám nikdo nechce, všichni potřebují neustále spoustu dalších věcí, pochopitelně nových a vždy ten poslední model. Nejen, že z těch věcí se dříve nebo později stane odpad, ale všechno je to pochopitelně odněkud přivezeno a v něčem zabaleno.

Ty obaly pochopitelně platíte taky, takže proč by to výrobce nějak omezoval, když to je zaplaceno. Mám pocit, že třeba u elektroniky už se třeba z polystyrenových a všeljakých jiných plastvových výplní přešlo na papír. U potravin se mi zdá situace stále horší, kdy spousta marketů už nemá žádný volný/pultový prodej a vše je zabaleno v plastových krabičkách - maso, pamazánky, saláty, sýry, ovoce, zelenina, hotová jídla,...

32
Bazar / Re:Co se starými součástkami (a jiným haraburdím)?
« kdy: 14. 07. 2022, 09:36:01 »
Asi důsledek těžkého dětství, kdy (zadarmo) nedostal ani lízatko...

33
Odkladiště / Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« kdy: 13. 07. 2022, 14:47:36 »
Jo a je možný, že televize podporuje externí storage pro instalaci aplikací přes USB, takže by mě zajímalo, jestli když někdo nainstalujte tu aplikaci na USB, jestli pak ty soubory nepůjde použít v jiné TV.

34
Odkladiště / Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« kdy: 13. 07. 2022, 14:45:39 »
Do té televize by měl jít taky bezdrátově promítnout obraz z jiného zařízení, takže pokud ten Skylink pustíte třeba na telefonu, tabletu, notebooku,... můžete ho do ní bezdrátově promítnout přímo z gauče.

Né nutně je potřeba mít za televizí separátní krabičku.

Je to pochopitelně rovnák na ohýbák, ale účel to splní - Skylink na velké TV bez potřeby dalšího zařízení.

35
Bazar / Re:Co se starými součástkami (a jiným haraburdím)?
« kdy: 13. 07. 2022, 10:25:01 »
Základem je to alespoň na hromadách nafotit a nějakém zájmovém webu to vystavit. Je spousta lidí, co si přijdou pro jednu konkrétní věc ale nakonec odjedou s několika krabicema, protože by se jim to mohlo hodit. Navíc tak více cílíte na lidi, kteří s těmi věcmi mají lepší úmysly, než je prodat do šrotu - pokud vám na tom záleží.

Univerzální darovací weby jsou plné všemožných sběračů, kteří berou vše co se dá zpěněžit a zbytek někde pohodí.

Nejrychlejší je vždy to naházet do kontejneru, protože už jen komunikace se zájemci zabere spoustu času. Existují i různé vyklízecí "firmy".

36
Odkladiště / Re:Pořízení anonymní domény
« kdy: 12. 07. 2022, 20:03:09 »
Ani nemusí být potřeba chtít publikovat něco v rozporu s něčím. Můžete mít doménu pro cokoliv, třeba nějaký OSS projekt, a prostě nemáte potřebu troubit do světa kdo jste, kde bydlíte a jaké máte telefonní číslo.

37
Odkladiště / Re:Pořízení anonymní domény
« kdy: 12. 07. 2022, 15:48:22 »
Nekteří registrátoři, třeba name.com, to nabízejí jako příplatkovou službu. Je ale možné, že to nejde u všech domén z důvodu rozdílných podmínek registrace.

U většiny registrátorů kontaktní údaje nikdo neověřuje. Jak již ale zaznělo, v případě nějakého sporu to může způsobit nějaký problém.

38
Bazar / Re:Prodám - Elitebook 430 G3 Touch + dock
« kdy: 12. 07. 2022, 09:59:49 »
Dejte sem fotku, a lidi se budou ptát, jakou barvu. :-)

39
Odkladiště / Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« kdy: 11. 07. 2022, 16:56:41 »
Z USB jsem instaloval aplikaci Emby (alternativa Plexu). Stačí zasunout správně naformátovaný USB disk s balíčkem aplikace a televize sama appku nainstaluje.
https://emby.media/community/index.php?/topic/74969-samsung-tizen-smarttv-2015-present-beta-app-install-from-usb/

Nemyslím si, že by zrovna změna regionu měla vliv na záruku.

40
Odkladiště / Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« kdy: 11. 07. 2022, 11:28:09 »
Rovněž používám Aurora Store a F-Droid.

Bohužel, na Tizen OS Android aplikace nainstalovat nelze, mám ale pocit, že to dříve šlo ale pak to Samsung zařízl. Možná to tak šlo ale jen na Tizen telefonech, televize tuším přišly později.

Klidně bych zkusil napsat na Skylink podporu, zda by ti tu aplikaci nemohli dodat nějak mimo ten App Store. Za zkoušku člověk kromě času nic nedá.

HDMI-CEC je pěkná věc, jen podporu mají jen všemožné ARM boxy a do toho často člověk taky moc nevidí. Rád bych něco x86, protože tam si člověk nainstaluje cokoliv, ale tam HDMI-CEC zase člověk hledá těžko. Zatím jsem se tím ale moc nezabýval, potupem času se tomu ale nevyhnu.

41
Odkladiště / Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« kdy: 11. 07. 2022, 09:50:30 »
Co udělá změna regionu se současným stavem TV netuším, ale jestli to jde změnit, půjde to změnit i zpátky. Asi bude nejjednodušší a nejrychlejší to prostě vyzkoušet.

Tizen na mobilech, a vlastně ani nikde jinde, se jim nepodařilo prosadit. Taky ho dávali do foťáků, ale dopadlo to stejně, respektive se na vykašlali na foťáky úplně. S tiskárnama taky sekli (prodali to HP). App Store na televizích stále normálně funguje a zatím bych se o něj nebál. Ta nabídka aplikací je ale hodně tristní, navíc ještě omezená na region...

Problém bude sehnat instalační soubor té aplikace pro instalaci z USB. On je dnes problém sehnat .APK pro Android, mimo Google Play, natož pro nějakou Tizen televizi... Instaloval jsem tak třeba Emby, protože ti nepublikují do App Store. Předpokládám, že dostat applikaci do App Store musí být taky voser...

Já mám 2020 model, a i tak už uvažuju, co k tomu připojit za box. Tuner nepotřebuju, vše jde buď přes internet nebo z NASu. Jen bych nerad přišel o možnost dálkáče nebo abych jich měl několik.


42
Odkladiště / Re:Instalace Skylink Live TV na Samsung NU7470
« kdy: 11. 07. 2022, 00:27:29 »
Region jde snad změnit přes servisní menu, ale pak zase můžeš přijít o appky pro CZ...

Aplikace lze taky instalovat z USB, takže pokud by tu aplikaci šlo někde stáhnout, byla by to další cesta.

Jinak mám taky Tizen telku, a je to poslední věc, co jsem si od Samsungu kdy koupil. To už sice říkám od Samsung telefonu, co jsem měl někdy před 15ti lety, pak jsem si koupil i jejich foťák. Super HW, ale ten jejich uzamčený a omezený SW, na který po roce zapomenou a přestanou to úplně podporovat mě už několikrát totálně vytočil. Vždy si zbastlí něco svého a pak se na to vyserou. No a pračku, kde pár letech upadl buben ze hřídele nebudu ani komentovat.

Do televize se mi neustále instalují aplikace služeb, které nepoužívám, a nelze je odinstalovat. Pak mi chybí místo na disku pro aplikace, které používat chci. Prostě geniální...

43
Studium a uplatnění / Re:Skoleni linux
« kdy: 07. 07. 2022, 18:51:40 »
Když se dělá v autoškole řidičák, taky se nezačíná jezdit napřed na koni...

44
Sítě / Re:Pokrytí WiFi na chalupě
« kdy: 06. 07. 2022, 06:14:12 »
A řešíš vzhled, abys nekazil dojem z pobytu na chalupě, nebo ti nevadí třeba AP na strop? AP na stropě jsou fajn z toho důvodu, že k nim snadno dotáhneš kabel stropem přes půdu, takže je to často nejčistčí řešení. Kabely pochopitelně do husých krků, protože na půdě může bydlet kde co. :-)

Jinak by se mohl hodit nějaký nákres chalupy, protože není chalupa jako chalupa. Mě tu třeba stačí Turris na pokrytí celého baráku i okolí do vzdálenosti minimálně 20m a to i přes ty tlusté stěny.

45
Bazar / Re:Prodám CPU Intel Core2 Duo E6600 2,4GHz
« kdy: 29. 06. 2022, 20:59:04 »
Jenže podobné peníze dám za stroj s i5 a DDR3. Když pár stovek přihodím, dostanu to i komplet v bedně se zdrojem.

Cokoliv se socketem 775 je dobré leda tak za odvoz. Možná to nechat pár let ležet, a pak umístit do muzea...

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 14