Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 60
31
Android je jeden velký bordel a prakticky na každém zařízení se to chová a vypadá jinak, protože výrobci mají potřebu si dělat i takovéto detaily po svém, každý jinak.

Já třeba nedokážu udělat, aby by dual SIM telefon nežral data na druhé SIM, když první SIM s daty ztratí připojení. Prostě si to čas od času přepne na druhou SIM, sežere všechna data, a mě přijde až SMS od operátora o vyčerpání měsíčního limitu a +150Kč na měsíčním vyúčtování.

32
Hardware / Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« kdy: 22. 03. 2024, 13:37:07 »
Proč bych měl řešit chlazení v ledničkách? Leda v mobilech a tam má Samsung lepší odpařovací komory u letošních modelů, takže cajk :P
Protože ta firma není schopná vyrobit nic, co by se neposralo dřív, než je běžné u jiných výrobců. Navíc si Samsung účtuje prémiové ceny a srovná se s Applem, a přitom není schopný vyrobit ani ledničku, která by udržela nastavenou teplotu. Telefony jsou prolezlé jejich spywarem. Nafouklá baterie v telefonu už se taky stala typickým znakem zařízení této značky.

No a přístup Samsungu ke všem těmhle kauzám? Zatloukat...

Zde je video, kde technik Samsungu úmyslně poškodí TV, aby se vyhnul záruční opravě.
https://www.youtube.com/watch?v=cyWlACuhqNg

33
Hardware / Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« kdy: 22. 03. 2024, 11:48:17 »
A Xiaomi dělá koloběžky a podpora taky nulová.

Však Xiaomi je jen další laciný čínský šmejd, ať už se jedná o koloběžku či telefon.

Vše co jsem od Samsungu koupil vždy mělo nějaký zásadní nedostatek.

Kvůli ledničkám, které nechladí, Samsung čelí v USA i hromadné žalobě.
https://eu.usatoday.com/story/news/investigations/2022/11/04/samsung-refrigerator-complaints-key-takeaways/10619194002/34
Hardware / Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« kdy: 22. 03. 2024, 08:11:23 »
Samsung dělal třeba foťáky, vykašlal se na to = podpora nula
Samsung dělal tiskárny, vykašlal se na to, prodal to HP = podpora nula, už pomalu nelze stáhnout ani ovladače.
Totálně proprietárny a uzamčené televize s jejich geniálním Tizen OS, na který většina aplikací prostě není. Předinstalované aplikace se mění s každým update, zabírají většinu úložiště, nelze je odinstalovat.
Z lednice teče voda.
U pračky upadl po pár letech buben.
Nový monitor má mrtvé pixely - nezájem.

Prostě jsou to šmejdy.

Bankovní aplikace a další podobné zmetky, které mi tvrdí, že telefon plný čínského malware je bezpečnejší, než telefon s čistým OS, mě opravu nezajímají. Doklady nenosím, řidičák je v autě, platební kartu si vemu když jdu do krámu, a nemusím s sebou vláčet telefon.

Jsme na IT fóru, proto rady necílí na BFU. BFU ať jde to Datartu a koupí si tam něco vystaveného.

Samsung má úplně stejný zájem, aby ti zboží vydrželo, jako číňan, Apple, a jakákoliv jiná, na zisk orientovaná, firma = téměř nulový.

Co bych dělal s Netflixem na telefonu netuším. Představa, že někde čumím hodinu do telefonu na nějaký seriál mi přijde ujetá. Jako kde? Se jako půjdu projít do lesa, sednu si na pařez, a budu čumet na seriál?

35
Windows a jiné systémy / Re:Antivirus pro Windows zadarmo
« kdy: 22. 03. 2024, 07:12:16 »
To je fakt jak u blbejch na dvorku...

36
Hardware / Re:Cena notebooku Notebook T580
« kdy: 21. 03. 2024, 20:30:53 »
Okolo 10k, podle toho, na koho narazíš a v jakém to je stavu.

37
Hardware / Re:Chytrý telefon pro běžné používání
« kdy: 21. 03. 2024, 20:21:13 »
Výhradně Samsung, neboť v podstatě neexistuje přímá konkurence, která by dodržovala standardy, poskytovala dlouhodobou podporu
Já už od Samsungu nechci nic, ani zadarmo. Za mnoho let jsem vyzkoušel snad vše co Samsung, všechno je to krasný HW, který se buď do pár let rozpadne, nebo to má nedodělaný SW, kterému Samsung brzy ukončí podporu. Každá aktualizace přináší víc problémů než řeší. Ta firma neumí ani pračku vyrobit, aby vydržela záruku...

Za mne brát jedině telefon, který lze snadno rootnout, odemknout bootloader, a v případě potřeby nahrát jiný OS. Ideálně do 5000Kč. Všechno jsou to ve směs velká skleněnáý pádla, kterým se jeden pád často stává osudným.

38
Windows a jiné systémy / Re:Antivirus pro Windows zadarmo
« kdy: 21. 03. 2024, 11:10:16 »
Hlavně je to systém pro běžné používání, a ne pro forenzní analýzu...

Všichni počítají s běžným use-case
Nainstaluju Windows - Defender funguje
Nainstaluju jiný AV - Defender se deaktivuje
Odinstaluju jiný AV - Defender se aktivuje

Občas se je potřeba AV ručně vypnout, protože je například podezřejní, že blokuje nějakou legitimní aplikaci. To by ale neměl provádět běžný uživatel, když mu nejde otevřít soubor hot_nudes.JPG.exe, který mu přišel emailem. A někdy jsou infikované i soubory aplikací, které byly svého času považovany za důvěrné.

39
Taky jsem tu měl kdysi Cisco 1130 AP, sám jsem do nich nahrával ten autonomní FW, a pak jsem se podíval kolik to žere a jak to topí... takže šli dávno z domu za odvoz. Umí to jen 802.11g, a už před lety nemělo cenu se tím zabývat, protože FW je starý, omezený,... OpenWRT na to nejde.

Klidně si s radius serverem hraj, ale asi by mělo smysl opět k tomu využít nějaký obyčejnější HW, než tyhle staré korporátní křápy.

40
To vždy musí posoudit uživatel. Často se OpenWRT dává na zařízení, která už výkonově (či jinak) nepostačují ani s originálním FW. Přesto mohou bez problému sloužit jako AP někde v dílně, garáži, případně dělat prostě hloupý switch. Dlouho jsem použival starý TP-Link jako separátní AP pro všemožné IoT krabičky, které stejně nepodporují nejnovější Wi-Fi standardy a nemají velké požadavky na šířku pásma.

41
Windows a jiné systémy / Re:Antivirus pro Windows zadarmo
« kdy: 20. 03. 2024, 09:37:47 »
Ve Windows je už Defender. ŘÍkejte mu jak chcete, ale je tam, a když není detekován jiný antivir, nebo si ho uživatel sám nevypne, tak je aktivní a funguje. Kde ho ve Windows najít se dá i s obrázky najít na Google na první dobrou. Vyhledávání je zabudované i ve Windows samotných, a když tam napíšu "defender", bude to pravěpodobně první výsledek. Jakákoli další diskuse je jen házení perel sviním.

42
To je otázkou, asi bude potřeba trochu experimentovat

Někdy má laciný čipset no-name výrobce v zařízení problém s kompatibilitou. Už mi prošlo rukama X zařízení, kvůli kterým jsem musel doma musel dělat extra AP, protože se to za žádnou cenu k domácí Wi-Fi nepřipojilo. Starší čipsety mohou mít problém třeba s novým zabezpečením, o nových Wi-Fi standardech ani nemluvě.

Některé čipsety zase nemusí umět našich 13 (2.4Ghz) kanálů, protože jinde jich mají méně (11) i více (14), takže když AP přepne na kanál 12-13, klient ho nevidí...

Když se zařízení připojí na Wi-Fi, může třeba detektovat captive portal, ten většinou taky vyskočí jako notifikace.

43
A to je v pořádku, protože právě OpenWRT je velkou šancí pro zařízení, která by jinak byla jen eWaste, protože obsahují děravý/zabugovaný firmware, případně chybí nějaká funkcionalita, ač by ji HW bez problému umožňoval. A pochopitelně si jen málokdo chce kupovat úplně nové zařízení na podobné experimenty.

44
Možná nějaká notifikace o funkčnosti/nefunkčnosti/problémovosti s konkrétní Wi-Fi sítí?

Nebo je ten tablet prostě šmejd...

45

Když tady někdo píše dotaz, že má problém, který potřebuje vyřešit, tak dost těžko to lze nechat jenom na něm samotném, protože právě on sám si s tím neporadil.

Od toho se snad pokládají dotazy me? Proč by se někdo ptal na něco, co ví? Proč bych si nechával radit s něčím, čemu rozumí? Proč bych se ptal jak opravit něco, co funguje?


Jak vyměním žárovku? Kup si nový lustr.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 60