Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 43
181
Hardware / Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« kdy: 28. 03. 2023, 20:50:59 »
Doma je nejlepší barevný tisk neřešit, protože většinou člověk stejně tiskne jen nějaké dokumenty. Těch pár fotek si raději nechám za pár korun vytisknout na profi stroji, na kvalitní papír, třeba i většího formátu.

182
Teď můžeš napsat, že iPhony nestojí za řeč...

K čemu pak jsou tam asi ty cívky...

What is This Inside iPhone Speaker??
https://www.youtube.com/watch?v=HS2idcGll44

183
Pokud máte síť, vždy vám jejími oky něco proleze. Frekvence bude záležet na velikosti ok.

To, že magnet zničí disk neznamená, že vymazal data na plotnách. Je více pravděpodobné, že magnetické pole způsobí pohyb ramen uvnitř disku, čímž dojde k jejich odparkování, a následnému kontaktu hlaviček s povrchem disku. Zejména v autě, a jiných prostředích se silnými vibracemi a rázy, chcete mít ramena s hlavičkami bezpečně zaparkovaná.


184
fantazii se meze nekladou.

No právě, tohle téma je toho důkazem.

Hlupák si svou pravdu vždycky najde, a většinou zvolí tu nejjednoduší cestu. Miliardy lidí se třeba modlí k imaginárním bytostem. Je jednodušší věřit, že za všechno může vyšší moc, osud, ilumináti, mimozemšťané, ... než složité fyzikální zákony.

185
Sítě / Re:Zvýšení rychlosti LTE
« kdy: 22. 03. 2023, 09:58:47 »
Super, už se těším, až k nám LTE taky dorazí, nebo alespoň nějaký mobilní signál. :-)

186
/dev/null / Re:kvalita tistenych knih versus e-ink
« kdy: 21. 03. 2023, 11:18:21 »
Tak dřív zase tolik tiskáren nebylo a cena se asi v podstatě neřešila, respektive se asi více četlo a tisklo se tak ve velkých nákladech, takže se tam ta cena rozpustila. Dneska tiskne kde kdo a minimální náklad je snad pár tisíc kusů. Tomu odpovídá i použitá technologie. Knihy jsou dnes spotřební zboží a kvalita tomu odpovídá.

187
Studium a uplatnění / Re:Firma Lundegaard
« kdy: 20. 03. 2023, 08:20:02 »
Magor a totální zoufalec budeš nejspíš zejména ty, když tohle píšeš. Já když si jako junior hledal práci, tak mi nevadilo na pohovorech takovou věc vyřešit. Když je někdo junior, tak se chce u pohovoru ukázat, že tu javu a spring prostě umí.
No a není právě tohle příznakem zoufalství?

Od toho je zkušební doba, aby si tě firma vyzkoušela. Jenže to by firma musela zaplatit, takže by musela mít lepší náborový proces, aby nenabírala nemehla, kterých se bude po týdnu zbavovat.

Pokud firma už na pohovoru takto zjišťuje ochotu pracovat zadarmo, je to pro mě jasným varováním. Stejně jako píchačky, striktních 30 minut na oběd, a dotazy na ochotu pracovat přesčas - nejlépe zadarmo, v rámci soudržnosti s týmem a firmou, když je nějaký projekt pozadu.

188
Studium a uplatnění / Re:Firma Lundegaard
« kdy: 19. 03. 2023, 12:02:38 »
Strávit celý den na nějakém nesmyslu a nemít nic jisté, to může asi jen magor nebo totální zoufalec. Kolik by taková firma musela nabízet, aby do toho někdo šel?  Stávající osazenstvo budou tvořit jen další takoví magoři a zoufalci, takže si myslím, že normální člověk stejně nemá o co stát.

Microsoft má zvučné jméno, už jen proto má o zaměstnání zájemců dost a nemá důvod si lidí vážit. A kvalita lidí, kteří se tam cpou taky nic moc, protože jsou to většinou právě jen kariéristi, co jim jde především o zápich do CVčka.

189
Sítě / Re:Full Remote práce - mobilní internet? (sw dev)
« kdy: 18. 03. 2023, 19:51:49 »

Pod to se klidně podepíšu.

Nechápu lidi, co platí za možnost smrdět ve fitku, když tu energii lze spálit účelně a na čerstvém vzduchu. Sám mám kolikrát chuť udělat pro měšťáky z kanclu u sebe nějakou brigádu. Seker, lopat, krumpáčů a dalšího nářadí máme dost, jen rukou je stále málo. Když ono dneska dělat rukama není cool.

A proč si pořizují někteří děcka, když využijí každé příležitosti se jich zbavit, to jde také mimo mé chápání. Není divu, že jsou děcka nevychovaná, když mobil drží už i dítě v kočárku, a pak se jen přesouvají mezi institucemi. Rodiče se pak diví, že děcka s nimi naloží stejně, a šoupnou je při první příležitosti do síbrťáku.

190
Windows a jiné systémy / Re:Jak rozbalit v IE všechny pluska?
« kdy: 17. 03. 2023, 07:41:48 »
Hikvision kamery jsem hodně rychle vrátil. Jeden by čekal, že kamera s webovým rozhraním půjde ovládat z čehokoli, kde je jeden ze 3. top prohlížečů. Nope, je potřeba instalovat do počítače nějaký čínský bazmek, a ani pak to pořádně nefunguje. Ani si nechci představovat, jak to bude fungovat třeba za 10 let.

191
Problém je v tom, že už jen samotná změna práce jen pro většinu lidí stresující záležitost. Nikdy nevíte, do čeho opravdu jdete, zejména je to o lidech. Zlepšení není nijak dopředu garantováno, často se nedostatky firmy projeví až pro nějaké době, nebo při nějaké konkrétní situaci.

Někomu vyhovuje zkostnatělá firma se zavedený procesy, protože ví na čem je, zatímco někomu jiném vyhovuje bordýlek, ve kterém nikdo neví jak, ale všechno se dá zařídit.

Možná je to ale taky o tom, zda chce člověk skutečně makat, nebo si jen tu pracovní dobu nějak odkroutit, i za cenu nižší mzdy.

192
Studium a uplatnění / Re:Kde studovat dále
« kdy: 15. 03. 2023, 21:08:12 »
Co klasika, herní průmysl? Začíná se právě většinou na pozici testera, ale šikovný člověk se většinou dostane postupně ke všemu a je už jen na něm, u čeho zůstane. Určitě lepší, než dělat nějaký eshop nebo automaty na kafe.

193
Mám to podobně jako WIFT. Důležité je najít balanc mezi penězi, množsvím práce, stresem, volným časem,...

V každém oboru najdeš štastné i nešťastné lidi. Jaké si to uděláš, takové to máš.

Když se chce, dá se vydělat hromada peněz, ale za cenu toho, že je člověk ve stresu, nemá volný čas, nebo se ve volném čase dává dohromady (nebo ještě více huntuje). Co s hromadou peněz? Spousta lidí syslí na stáří, ale to nemáme nikdo jisté. Navíc ve stáří už nám nemusí zdraví dovolit užívat si tak, jak bychom mohli teď.

194
Hardware / Re:Wi-Fi 6 pomocí karty Qualcomm QCNFA765
« kdy: 14. 03. 2023, 20:43:28 »
A podařilo se ti to kartu někde rozhodit, třeba v tom Proxmoxu? Proxmox stojí taky na Debianu, tak je divný, že ve VM už to nejde, ale třeba je problém někde v tom PCIe passthrough. Nevím. Zkoušel si to VM hodit přímo OpenWRT, jestli je tohle konečný výsledek? A nebo jestli je cílem mít to nakonec úplně někde jinde, třeba v nějakém routeru, tak to zkusit zprovoznit rovnou tam a vykašlat se na experimenty.

195
Na základě jednoho pozorování, jednoho modelu a konkrétního kusu telefonu, jednoho konkrétního modelu a kusu počítače docházíte k nějakým závěrům.

To, že rádio v blízkosti telefonu vydává divné zvuky je dáno tím, že je v něm zesilovač, který zesiluje signál vysíláný telefonem na slyšitelnou úroveň. Proto se toto projevuje při přehrávání kazet nebo třeba i gramodesek.

To, že v telefonu chrčelo může být z mnoha důvodů, třeba i tím, že telefon byl zrovna připojen do sítě, a tím se do něj dostalo rušení nějakého spotřebiče ze sítě, třeba z ledničky. Prakticky každý spotřebič dnes generuje nějaké rušení a vůbec se nemusí jednat o spotřebič, jehož funkcí je něco vysílat/příjímat.

Na disketách se data ukládají magnetickým zápisem a v mobilním telefonu máte elektromagnet (reproduktor), takže tím pochopitelně může dojít k poškození uložených dat. Stejně tak může dojít k poškození dat v tramvaji, aniž by tramvaj něco vysílala, elektromotory opět vytvářejí (elektro)magnetické pole.

Stačí nebýt paranoidní a více se věnovat fyzikálním zákonům. Jedná se o obecně známé skutečnosti a podobné dotazy snad může vznášet jen totální ignorant.


Stran: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 43