Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18
181
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 23. 03. 2022, 10:59:50 »
Moje žárovky fungují na elektřinu, nikoliv na osvědčení a certifikáty...

Pochopitelně, né každý by se měl v hrabat v elektrice, ale to platí úplně o všem. To by pak člověk nesměl ani měnit píchlé kolo u auta, neboť když blbě utáhne šrouby a okolo mu někde uletí, může z toho být neštěstí. To by pak člověk nesměl nic.

Elektrikář je učební obor a domácí rozvody nejsou žádná věda. IT lidi běžně pracují s mnohem komplexnějšími systémy.

182
Odkladiště / Re:Účet v EUR na práci v zahraničí (EU)
« kdy: 23. 03. 2022, 10:18:57 »
Účet v místní bance a přebytky třeba jednou měsíčně posílat na účet třeba ve Fio. Úspory ve Fio klidně nechat v EUR a vyměnit až podle potřeby, pravděpodobně ve směnárně, která nabídne lepší kurz než banka.

Jen pozor na země před krachem, protože kapitálové kontroly dokáží docela zkazit plány...

183
Hardware / Re:Zmenšení baterie v ThinkPadu T490
« kdy: 22. 03. 2022, 08:26:06 »
Baterii s nižší kapacitou najdeš bez problému, dokonce i ta tvá bude mít po letech o dost nižší kapacitu. Hmotnost však bude přibližně stejná.

Já mám T480, ještě s vyměnitelnou externí baterií, tu mám velkou 6ti článkovou, a za tu výdrž jsem rád, protože mohu jet celý den na baterii. Zásuvek je sice všude dost, ale nikdy ne tam, kde je potřebuješ.

Špatná volba stroje.

184
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 17. 03. 2022, 17:03:04 »
Rohovejma lištama se nedostanete doprostřed místnosti... a nějaká přechodová lišta taky padá, protože závodní dráha...

takže opravdu jedině po stropě...

185
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 17. 03. 2022, 09:26:38 »
Ještě ho v těch nesmyslech podporuj...

186
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 15. 03. 2022, 20:01:48 »
Drž se svého navijáku... Neděláš třeba u hasičů nebo tak něco? Tam by se takovéto nápady daly alespoň svalit na profesionání deformaci...

187
Odkladiště / Re:Náhrada za Lide.cz a chat obecně?
« kdy: 15. 03. 2022, 09:31:09 »
Hlavně nikdo neví, kdo bude názor analyzovat v budoucnu, a jaká bude v tu dobu situace ve společnosti.

Jednou někam napíšete, že jste třeba žid, a za pár let...

188
/dev/null / Re:Pravnické důsledky cenzury na českém webu
« kdy: 15. 03. 2022, 09:10:27 »
Nevadí mi, že jsou zablokované weby, na které chodí hlupáci. Nějak ty hlupáky musíte chránit, ale to dělá stát pořád.


189
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 15. 03. 2022, 09:05:01 »
Řešení (navíjecí kabel) zvolil tazatel sám už v prvním příspěvku a po nás chce zjevně najít jen vhodný produkt, možná i poplácat po rameni za inovativní řešení. To, co tady všichni řeší je důvod, proč zvolil zrovna toto řešení. A je to opravdu asi ta největší blbost, pro kterou se mohl rozhodnout.

Nakonec napíše, že nechce dělat drážku do plovoucí podlahy... Asi nechápe, že plovoucí podlaha není podlaha, ale podlahová krytina, neboť bylo řečeno, že drážka se má udělat do podlahy, nikoliv do krytiny (PVC, dlažba, lamino, koberec...).

Plovoucí podlahu lze ve většině případů mírně přidzvednout a ten plochý kabel tam položit. Leží to na měkké pěně a ten kabel se tam zamáčkne tak, že nad není nic znát. S dlažbou či přilepeným linem by to bylo pochopitelně horší.

Vždy, když se tu objeví podobný dotaz tak si říkám, jestli tazatele už s takovu pitomostí všude poslali do háje, nebo jestli je to jenom troll.


190
Sítě / Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« kdy: 14. 03. 2022, 17:57:01 »
Takže při práci se kabely po zemi povalovat můžou? A nebude se přes ten kabel, který bude od věčného namotávání zvlněný a zkroucený, zakopávat? Není lepší ten kabel jednou a pořádně, permanentně ke stolu natáhnout? Taky můžete vést kabel po stropě, když podlaha je svatá...

Nejjednodušší by bylo si prostě pořídit nějaký funkční Wi-Fi AP, kdy by nebylo potřeba tahat kabely.

A to k tomu stolu není dostažená elektřina? Jakože pracovní stůl, kde nelze zapojit lampičku, nabít si notebook, telefon či třeba mít externí monitor? WTF

191
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 03. 03. 2022, 18:53:12 »
Stejně to ale o ničem nevypovídá. To, že má focus okno s excelem neznamená, že v druhém okně nehraje porno. A to, že mám fokus na okně s minama neznamená, že nemám na druhé půlce obrazovky školení o bezpečnosti práce či jinou hovadinu.

Pokud má někdo potřebu zaměstance šmírovat, protože nedokáže měřit jejich výsledky, tak to znamená, že nemá absolutně ponětí co je náplní jejich práce.

192
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 02. 03. 2022, 16:48:12 »
Vyhláška není zákon.

Bez ohledu na to, zda "mám" vyhlášku 50 či nikoliv, pokud se někomu něco stane na zařízení vyrobených/obsluhovaných mou osobou, budou se to řešit podle jiných paragrafů.

Domy taky nesmí stavět jen vyučení zedníci a i domy postavené zedníky padají.

U rozvaděče máte dvě možnosti - buď si nastudujete to, co je potřeba k realizaci díla podle vašich požadavků a práce provedete sami, nebo si seženete elektrikáře, který má sice vyhlášku 50 ale dílo schopen realizovat není, protože "tak se to nedělá" a "tak se to neučil". Případně seženete někoho s papírem, který vám ukousne většinu rozpočtu, kdy vám zbude už jen na jističe "Made in PRC", takže budete mít sice rozvaděč s papírem, ale plný jističů, které dělají děti v číně ze starých petflašek a plechovek.

Elektrikář vám i rád vymluví množství vámi vymyšlených zásuvek, protože on má doma tři v každém pokoji a stačí mu to. Ušetříte 500kč za místnost na materiálu, ale následně budete všude tahat čínské prodlužky.

Cokoliv chytrého a připraveného na budoucnost je pro ně tabu.

Firma vám ráda udělá cokoliv, jen na to nebudete mít. Realizaci stejně budou dělat poláci a podobně.

Ne díky, radši si to udělám sám.


193
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 01. 03. 2022, 13:23:14 »
Nedovedu si představit pracovat ve firmě, která mi nevěří. To bych taky mohl v kanclu s končit s koulí na noze, abych v náhodou v pracovní době neutekl.

Osobně neberu ani píchačky.

Já pracuji tím stylem, že moje práce je hotová v normálním čase. Když něco hoří, člověk přidá, udělá hodinu přes čas a ani ji nevykazuje a na druhou stranu očekává, že když je tempo volnější, tak se může sebrat a jít ještě za světla ven na vzduch. Tak jako tak si v průměru svých 8 hodin odpracuji, někdy méně, někdy více. Hlavně no stress.

V kanclu to často vypadá tak, že všichni předstírají práci. Spousta lidí je zbytečných - produkují nějaké excely, grafy a prezentace, které často ani nikdo nechce. Spousta lidí není shopná odpovědět na otázku, co je výsledekm jejich práce.

Já když jdu jednou za čas do kanclu, jsem akorát nasranej. Přijdu tam, špinavej stůl, rozhozený monitory, případně rovnou něco z vybavení nefunguje. Místo toho abych pracoval se to musím snažit dát do hromady. Takže radši udělám během dne deset kafí, pokecám s každým koho potkám a ve výsledku práci neudělám.

Doma ráno vstanu, zapínám notebook, jsem okamžitě k zastižení a ještě než vylezu z postele mám projeté nové tickety.

194
Windows a jiné systémy / Re:Kontrola práce na home office
« kdy: 28. 02. 2022, 09:34:28 »
Normální zaměstnavatel má zaměstnance k tomu, aby odváděli nějakou práci, nikoliv k tomu aby seděli X hodin u počítače.

195
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 26. 02. 2022, 09:04:20 »
U mě už platí: "Řemeslník do domu, hůl do ruky." Řeknete jim své požadavky, oni vám tvrdí, že takhle to nejde, takhle se to nedělá, takhle to neumí, takhle to nedělají,... Spousta z nich věci dělá tak, jak se to naučili před dekádami, často stylem "to stačí", "takhle se to dělalo vždycky" a budoucnost nikdo neřeší. Když už se na nečem dohodnete, často to částečně uděláno jinak, stylem "poradili jsme si". Časové harmonogramy často neplatí, nemají přece jenom vás. Že předchozí domluva neplatí vám často nikdo nezavolá, mají moc práce, takže přijedou dělat jindy, jak jim to vyjde a "můžete být rád, že vůbec přijeli, práce mají dost".

Žádný papír v praxi nepotřebuješ, jelikož papír neznamená, že člověk něco umí. "Seš blbej, půjdeš na zedníka" a někteří umí sotva namíchat maltu... U jiných řemesel tomu není jinak, a jsem si jist, že u spousty elektikářu je vrcholem dovednosti zapojit vypínač či zásuvku, případně někde zkroutit dráty stejné barvy dohromady.

Stran: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 18