Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18
166
Studium a uplatnění / Re:Práce IT Admina
« kdy: 30. 03. 2022, 11:39:20 »
Jednou není do čeho píchnou, protože vše funguje, je opatchováno a nikdo nic nechce, podruhý zase nevíš kam dřív skočit, protože vedení si na poslední chvíli vymyslelo nějakou hovadinu. Nutí tě vybrat si dovolenou, ale záskok za tebe není, protože budget je jen na managery.

Hlavně mě už nikdo nedostane do kanclu, protože tam furt někdo s něčím otravuje, takže člověk nemá čas ani na tickety, ale svůj ticket si nezaloží.

167
Odkladiště / Re:Registrace domény kradenou identitou
« kdy: 29. 03. 2022, 10:24:47 »
Kde není žalobce, není ani soudce.

168
Odkladiště / Re:Registrace domény kradenou identitou
« kdy: 28. 03. 2022, 16:17:31 »
Tak hlavne udelat prevod domeny, kterou nevlastnite, je podvod.

Pokud je u domény uveden jako vlastník, tak ji vlastní. Jak jinak byste chtěl evidovat vlastnictví?

169
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 25. 03. 2022, 10:29:51 »

Ne, ale pokud budete pracovat na spotrebici pripojenem pres tuto zasuvku (napr vymena zarovky), tak vam nemusi dojit, ze je to potreba vytahnout uplne. To byl jen priklad z mnoha, napr. nespravne zapojeni zasuvek, propojovani PE-N, tahani zasuvek ze svetelneho rozvodu, dvojzilove prodluzovaci privody, umisteni instalacnich krabic na horlavy podklad, poddimenzovani kabelaze, ruzne domaci opravy porusenych privodnich snur, umisteni zasuvek do zony 2 apod.

Jen jsem chtel oponovat k tomu tvrzeni, ze v IT se resi daleko slozitejsi problemy. To je sice mozne, ale vubec to neznamena, ze jste tim padem schopen automaticky provest spravne upravy v domovnich rozvodech.

Pokud provádím údržbu/opravu na elektrickém zařízení, měl bych zajistit jeho bezpečné vypnutí a to se snad nikdy neprovádí spínačem. Buď se zařízení odpojí nebo se vypne jistič. To je snad i v manuálu u každého zařízení a selský rozum praví stejně.

Zrovna třeba u výměny žárovky v lampičce je zvykem ji odpojit vždy, protože vidlice není polarizovaná, takže fáze může být na libovolném kontaktu patice. Pokud toto někdo neví, ať raději zavolá na výměnu žárovky někoho povolanějšího.

Pochopitelně, to že dělám v IT neznamená, že budu hned dělat do elektroinstalací, ale mám kapacitu k tomu se naučit, jak se to správně dělá. Pokud je někdo vyučený kuchař číšník, s velkou pravděpodobností k tomu tu kapacitu nemá.

170
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 25. 03. 2022, 10:18:39 »
"Kůň je nebezpečný zezadu, bejk zepředu. Blb je nebezpečný ze všech stran! Dokonce i za rohem!"

Ale jistě, že i blb se může doma svým vlastním výtvorem otrávit. Stačí, když někde koupí levně maso, ideáně neznámého původu. To zelené se přece opláchne octvou vodou... To je stejný, jako s tou zásuvkou z bazaru.

Proto říkám, pokud se člověk sám něco naučí, třeba vařit guláš, není důvod, aby na něj musel chodit do restaurace.

171
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 25. 03. 2022, 09:48:48 »

Delam v IT a zaroven mam vyhlasku 50 §8. Opravdu neni dobry napad poustet k domacim rozvodum IT lidi co maji pocit, ze rozumi vsemu, uz jsem toho videl hodne ;-) A kdyz uz si to chcete udelat sami, tak to pak nechte zkontrolovat kamaradem, co tomu rozumi a neco vam k tomu rekne. Maly priklad za vsechny, chytra zasuvka Philips HUE odpina nulak a ne fazi. Prijde nekdo jako tady kolega, zasuvka je sice vypla, ale .....  ;D

Tady ale nejde o pocit všemu rozumět, ale o to se to naučit na úroveň, kdy si v domácnosti udělám co potřebuji, minimálně na úrovni elektrikáře. Do zapojování trafostanice se určitě pouštět nehodlám.

A na zapojení zásuvky Philips HUE mám volat elektrikáře? A co se změní?

172
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 25. 03. 2022, 09:44:06 »
V autoškole se taky nenaučíte řídit, tam si jdete pro řidičák.  Stejně tak na účňák se jde pro výučák či jiné lejstro.

Guláš si snad udělám taky doma. Přece nebudu žrát z plechovky, jako nějakej čokl. Zrovna jídlo z restaurace opravdu není zárukou nějaké kvality a zdravotní nezávadnosti, když tam dneska vaří vše co má ruce a nohy.

Pochopitelně, pokud někdo neumí vařit a nemá zájem se to učit, ať se stravuje z restaurací nebo konzerv. Naprostá většina populace ale vaří doma. Kdo nerozumí elektrice ani nemá zájem se to učit, ať si sežene elektrikáře, to je v pořádku. Spousta lidí si zvládne udělat drobné elektroopravy sama. I při vaření se dá vyhořet.

173
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 20:34:23 »
Otázkou je pouze to, co si kdo představí pod slovem "předražené"...
Já to beru tak, že pokud sám zvládnu vykonat stejnou práci levněji, je to pro mne předražené. Započítávám čas, materiál i nářadí. Pokud mi servis nacení opravu na 6000, kdy díl stojí 2000 a zbytek je za dvě hodiny práce, je to předražené. I kdybych měl montovat stejný díl 4 hodiny, pořád mě to vyjde levněji. Pochopitelně za předpokladu, že nemusím pořizovat nějaké speciální nářadí. Často se ale oprava vyplatí i při potřebě nářadí pořídit.

174
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 20:24:37 »
Pokud má někdo byt na kšeft, nebude do něj nic moc investovat, protože tím snižuje svůj zisk. Tedy, bavíme se o bydlení pro běžné lidi.

Problém je v tom, že když se člověk obrátí na řemeslníka nezaručí to kvalitní materiál, ani kvalitní práci. Řemeslník rád koupí materiál nižší kvality, na kterém si snadno zvýší přirážku, aniž by to bylo "moc drahé". Co se ušetří za materiál, naúčtuje se za práci, aby rozpočet nezůstal nevyužit.

U elektrikářů je navíc ten problém, že prakticky vše je schované, takže pokud mu pořád nestojíte za zadekí a sami se v tom nevyznáte, těžko hodnotit kvalitu odvedené práce. Když vám obkladač blbě nalepí dlaždičky v koupelně, je to vidět hned.

Elektrikář pochopitelně rád přijede vyměnit i jednu zásuvku, jenže to je doprava tam, doprava zpět, každá započatá hodina práce, materiál i s přirážkou ... + čas strávený naháněním, čekáním, úklidem vzniklého bordelu... Pod tisíckovku nejdete...

2000 na hodinu v autoservisu? To možná  tak za Porsche, ne?



175
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 16:41:23 »
Jasně, prodej rodnej barák a odstěhuj se do nájmu, kde je vše uděláno jen na oko, protože v tom majitel nebydlí a dokud to funguje, nesahá se na to. To může napadnou snad jen měšťáka, který je zvyklý celý život jen platit. Copak si někdo, něž si pronajme byt, nechává dělat revizi elektroinstalace?

Šmejdská zásuvka je problém systému, který je nastaven tak, že k tomu aby mohl být výrobek uveden na trh, stačí nějaký cár papíru o tom, že je bezpečný atp. Může to být klídně zásuvka z nějakého hobby marketu, kde to prodávají jako housky. Laik i odborník pak může nabýt dojmu, že jakýkoliv výrobek na trhu je bezpečný, protože jinak by nemohl být na trhu.

176
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 14:42:19 »
Na západě dělají elektroinstalaci taky stejně lidi z východu. A spousta univerzálních řemeslníků, kteří fušují do elektroinstalací, je i u nás. Vy, když k vám přijde řemeslník, požadujete po něm ukázat výuční list či jiné listiny dokazujícící jeho kvalifikaci? Když jdete k doktorovi, taky kontrolujete jeho diplom a atestace?

To, že něco je objednáno od české firmy neznamená, že to ve výsledku nezfušuje Tonda s Frantou, nebo Sergej s Toljou...

Je ale i spousta šikovných řemeslníků ze zahraničí, takže tímto bych jim nerad křivdil. Jen nevím, jestli zrovna elektroinstalaci bych chtěl mít v domě třeba "po lotyšsku".

177
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 14:21:13 »
A považujete za chirugický zákrok třeba i vytahování zadřené třísky? Někteří jistě ano.

Pokud je něco dojebané, je jedno jestli je to dojebané laikem nebo odborníkem. Na zelené louce je vždy vše jednodušší. Zkuste ale opravovat a předělávat barák, ve kterém žijete a nemůžete ho celý najednou rozmlátit. Každé řemeslo k vám bude muset asi tak 100x a jen na účtech za telefon vás to bude stát víc než na materiálu.

Kupovat cokoliv z bazaru je loterie. Na druhou stranu, každou chvíli hoří a bouchají nové laptopy, mobily, auta,...

178
Odkladiště / Re:Účet v EUR na práci v zahraničí (EU)
« kdy: 24. 03. 2022, 10:18:03 »
Místní banka pravděpodobně nebude chtít posílat TFA kódy na jiné, než místní číslo. Dnes už tohle asi řeší aplikace, pokud ji banka má.

179
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 24. 03. 2022, 10:14:18 »
Jo jo, kdo si nastrká místo pojistek hřebíky...

A je to asi rok, co se nějaký elektrikář pokoušel opravovat zapnuté čerpadlo v rybníce a skončilo to rodinnou tragédií.

To je potom těžký, když člověk nedodržuje ani základní pravidla, natož pak základní pravidla bezpečnosti. Často to jsou lidé zkušení a z oboru, protože počítají s tím, že když jim to v minulosti už mnohokrát vyšlo, vyjde to znovu. Profesionální řidiči pak musí porážet závory na přejezdech a v číně jim padají baráky, protože v betonu není cement a armován je bambusem.

Takže není nad to radši udělat vše sám, než si to nechat zkurvit nějakým odborníkem, za 10x tolik peněz. Mezi zásuvkou a jističem je 3x2,5mm2 drát. Dříve by vás za takovouhle magii asi upálili, dneska už to snad magie není. Samozřejmě, pokud neznáte barvy a pletete si levou a pravou, do elektřiny se neserte... a do řízení radši taky ne...

180
Odkladiště / Re:Vyskočení chrániče likviduje elektroniku
« kdy: 23. 03. 2022, 10:59:50 »
Moje žárovky fungují na elektřinu, nikoliv na osvědčení a certifikáty...

Pochopitelně, né každý by se měl v hrabat v elektrice, ale to platí úplně o všem. To by pak člověk nesměl ani měnit píchlé kolo u auta, neboť když blbě utáhne šrouby a okolo mu někde uletí, může z toho být neštěstí. To by pak člověk nesměl nic.

Elektrikář je učební obor a domácí rozvody nejsou žádná věda. IT lidi běžně pracují s mnohem komplexnějšími systémy.

Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 18