Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 59
166
Je to tak.

Jsem se taky nadchnul nad funkcemi jako je zmíněný Miracast/Wifi, dokud jsem nezjistil, že to v různých zařízeních funguje různě, nebo taky vůbec.

A já podporuju všechnu tu otevřenost do té doby, dokud to nechci používat pouze jako BFU, tedy třeba poslat soubor mezi telefony, a nechci při grilovačce řešit, proč přenos selhává. Telefon i počítač je pro mě především nástroj, a už dávno to pro mne není předmět nějakých experimentů. Počítače jsou dneska spotřebka, a i když jsme u nich mnozí vyrůstali, máme dnes (i) jiné zájmy a od počítačů už především očekáváme, že budou fungovat.

Když usedám do auta, taky očekávám, že otočením klíčem nastartuje a bude bez problému fungovat až do cílové destinace. A očekávám, že tomu tak bude vždy. Představa, že mám v řídící jednotce nějaký OSS je sice u srdce hřejivá, ovšem jen do to doby, kdy si představím, že to bude spolehlivé jako OSS kdekoli jinde.

167
Spousta ovladačů jsou binární bloby, včetně těch Linuxových, do kterých nikdo nevidí a pro hardware není řádná dostupná dokumentace. Jak chcete psát ovladač pro takový HW, když originální ovladač zlobí, nebo prostě časem zastará, protože je roky neudržovaný?

Teoreticky je pochopitelně možné cokoli, třeba si mohu vyrobit telefon vlastní...

168
/dev/null / Re:Youtube - level žumpa
« kdy: 18. 11. 2023, 18:54:43 »
Vyhledávání často nabízí absolutně irelevantní obsah, i když člověk ví co hledá, má kolikrát problém to najít. Chodím prakticky pořád na ty samé kanály, tak už mám linky stranou a chodím napřímo.

169
No a pokud ten test někdo nemá, tak to těžko bylo vyvrácené.

Je to stejný, jako když mi někdo tvrdí, že Linux je plně funkční a spolehlivý systém, který lze rozběhat téměř na čemkoli. Pak člověk vezme běžný laptop, nainstaluje mainstreamovou distribuci, a nefungujou třeba tak základní věci jako je zvukový výstup, či probuzení ze spánku.

Už pár měsíců mám Ubuntu na služebním ThinkPadu a pomalu se začínám cítit jako pravý Linuxák, kdy nefunkční věci jsem prohlásil za nepotřebné a nadbytečné, takže mohu všude tvrdit, jak mi vše skvěle funguje, zatímco polovinu času trávím ve virtualizovaných/remote Windows.

170
Jenže Android je často kompatibilní jen na papíře, kdy zařízení podporuje nějaký standard, v nějaké verzi, nějak implementovaný, ale reálně to často nefunguje.

171
Odkladiště / Re:Phishing - zda a kam hlásit
« kdy: 18. 11. 2023, 09:46:57 »
Jenže "vzbudil mě po noční" není asi ani pro psychopata dostatečný motiv pro vraždu. Navíc předpokládám, že takový psychopat musí taky zrovna být v rozpoložení vraždit, protože přece nevraždí každého, kdo se na něj blbě podívá. To by byl brzy silný nedostatek státních úředníků, pokladních, a jiných zaměstnanců ve službách, se kterými může takový psychopat přijít o styku snáze, než že mu náhodně  zavolají v nevhodnou dobu.

172
Odkladiště / Re:Phishing - zda a kam hlásit
« kdy: 17. 11. 2023, 18:35:57 »
Tohle mě spíš překvapuje u telefonních opruzovačů - to se nebojí, že narazí na psychopata, který si s nimi domluví schůzku a zavraždí je? Ale asi se to fakt děje málokdy - stejně tak mě překvapuje, že třeba někdo nevypálil různé „tourist traps“, takové ty věci o kterých točí Janek Rubeš.

Telefoního opruzovače vždy dělá někdo s íkvé tykve, kdo cílí na sobě rovné a hloupější. Zpravidla se sami topí v dluzích a mají existenční potíže, takže reálné nebezpečí jim hrozí odjinud (exekutor, sociálka, vymahači, absták,...). Normální člověk podobně zoufalou práci nedělá. Jsou to všechno individua, která se s vidinou rychlého zisku neštítí ničeho. Úplně stejná sorta lidí, co zmlátí babičku kvůli dvoustovce...

To, co točí Janek Rubeš, vlastně nikoho z "místňáků" reálně nepálí. Je to takové typické čecháčkovství, kdy všichni víme, že je to zlodějina, nadáváme na to, ale nikdo s tím reálně nic nedělá. Já se občas divím, že Janek takhle riskuje, ale zjevně ani on Bulhary a další šméčkaře moc nepálí, protože reálně jim zas tak moc neškodí, protože jinak by si na něj někdo někde počkal...

173
Sítě / Re:Co je s odpory?
« kdy: 17. 11. 2023, 18:22:04 »
Potíž se zdrojem je, že to je netypicky mrňavý válcový konektor kolem průměru 1mm.
Původní konektor se vždy může naroubovat na nový zdroj. Zkroutit k sobě dva vodiče, nebo to dát do čekulády či wagosvorky, snad není tolik práce navíc.

174
Odkladiště / Re:Zdravé sezení u počítače
« kdy: 16. 11. 2023, 12:12:55 »
Sedím na dřevěné židli, chodím pěšky, jezdím na koni, hýbu se a makám okolo baráku. Nejhorší je pro mě z dlouho sedět nebo ležet, to mám pak ztuhlá záda. A znám spoustu lidí, co je záda bolí při nečinnosti, ale nemají problém celý den tvrdě makat.

175
Odkladiště / Re:Zdravé sezení u počítače
« kdy: 15. 11. 2023, 13:47:38 »
Jakákoli poloha na jakékoli židli, či jiném sedacím nábytku, bude po určitě době nezdravá. Je potřeba sedací polohy měnit, chvíli stát, jít se projít... Je to stejné, jako když někdo řeší, jaký monitor si koupit, aby do něj mohl "zdravě" koukat 12 hodin denně...

Židle si myslím by neměla být moc pohodlná, protože pak člověk tráví dlouhou dobu v jedné poloze. Není nad to, když vás po chvíli začne bolet zadek a donutí vás to si přesednout. :-)

176
kazdopadne velmi podarena je funkcionalita airplay, vyuzivam casto na soundbare, kedy prepojim youtube v mobile so soundbarom. Myslim, ze cez android by sa musel soundbar zapnut, prepnut do modu bluetooth

No hlavně pokud chce člověk přenést třeba i obraz na TV, tak to funguje geniálně. Nějaký Miracast a podobné věci, pokud to vůbec funguje, protože spolehlivé to je jak přenos souborů přes bluetooth, se může jít zahrabat.

A ono je to podobné třeba s Wi-Fi, která je taky standard, ale už jsem setkal s X zařízeními, kvůli kterým jsem musel přenastavovat AP, protože se jim nelíbilo zabezpečení, kanál,... nebo nic z toho nepomohlo a určité zařízení se na dané AP prostě nedokázalo připojit.

Tak zrovna s iphonním wifi hotspotem mám nejhorší zkušenosti, protože se mi x-krát stalo, že se po připojení k neapplímu klientovi po chvíli vypíná/usíná. Zatímco při připojení iphonu nebo ipadu samozřejmě drží pořád (i pro další neapplí klienty). Zrovna tohle mi přijde větší čuňárna, než neimplementace pomalého přenosu souborů přes BT.

No a nevypíná se hotspot po odpojení posledního klienta? Myslím, že jsem tohle nastavení někdy někde viděl. A ono je docela logický, že se uspí klient, odpojí se od wifi a tím se uspí i hotspot. Taky se některé zařízení umí zapnout hotspot přes bluetooth, případně podle potřeby typ spojení přepínat.

177
Bazar / Re:Prodám MikroTik CCR1072, stav skoro jako nový
« kdy: 14. 11. 2023, 09:51:54 »
Plánuješ na tom "hrát" Doom?  ;D

178
Sítě / Re:MikroTik - zablokování MAC
« kdy: 14. 11. 2023, 09:46:24 »
Čeho se snažíš dosáhnout?

DHCP server přiděluje IP adresy, když zařízení adresu nedostane, pořád ji může mít nastavenou staticky.
Nebo chceš zahazovat veškerou komunikaci pro dané zařízení? A co když si zařízení MAC změní?

179
BT je standard, který si ale každý výrobce implementuje po svém. Existují různě kvalitní implementace, různě kvalitní chipsety a ve výsledku to funguje různě.

Za svůj život jsem narazil při přenosu souborů přes bluetooth na mnoho problémů, kdy mezi některými zařízeními to prostě někdy nešlo, a pokud člověk neměl po ruce jiné zařízení, aby to mohl zkusit s ním, tak se nikdy nedozvěděl, kde byl vlastně problém.

A nezapomeňte, že ten přenos souborů přes bluetooth nemusí fungovat jen mezi androidy, ale i mezi zařízeními s Windows a třeba i tím naším/vaším Linuxem. No, ale někdy to prostě taky nefunguje ani tam.

No a než aby Apple implementoval něco, co "prostě někdy nefunguje a smiřte se s tím", tak to udělal po svém, ale funkčně. Pochopitelně už ale těžko zajistí, aby Airdrop implementovali jiní výrobci, a možná ani nechce, protože by to dopadlo stejně...

A ono je to podobné třeba s Wi-Fi, která je taky standard, ale už jsem setkal s X zařízeními, kvůli kterým jsem musel přenastavovat AP, protože se jim nelíbilo zabezpečení, kanál,... nebo nic z toho nepomohlo a určité zařízení se na dané AP prostě nedokázalo připojit.

Standardy jsou fajn, ale je jich tolik a nabazí tolik variant, že běžný uživatel, ale i výrobci, se v tom ztrácejí.

180
No tak ty fotky se do iCloudu zálohují, a může se tam zálohovat celý telefon. Pokud máte fotek více, než se vleze do telefonu, tak si dovedu představit, že starší fotky jsou dostupné pouze v cloudu.

Když má plné úložiště Android telefon tak je mega pomalý celý, a nefotí a skoro vůbec nefunguje. To se mi zdá řešení Applu tedy mnohem uživatelsky přívětivější.

Nejsem Apple fanoušek, iZařízení mám pouze firemní a z principu bvych si to nekoupil. Některé výhody tomu ale nelze upřít.

Další funkce co mě dostala je třeba AirPlay, neboť jsem doposud nenarazil na nic, co by se tomu jen vzdáleně vyrovnalo.

Stran: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 59