Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 [2] 3 4 ... 31
16
Hardware / Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« kdy: 14. 03. 2023, 18:40:05 »
Asi bude záležet na druhu papíru. Já tenhle problém pozoruji třeba u starých dokumentů, které jsou tištěné na nějaký tiskopis, třeba vysvědčení ze ZŠ se mi myslím slepila. Možná bude potřeba takové dokumenty prokládat listem papíru, podobně jako se to dělá u starých fotografií.

Každopádně inkoust bych doma, na občasné tištění taky nechtěl. Tiskárna spoustu inkoustu vytříká do odpadní nádobky při čistění hlav. A rozpíjivost je taky docela otrava.

17
A ty obavy pramení z jednoho pozorování, bez prokázané souvislosti mezi kvalitou hovoru a vzdáleností od PC?
Kolik milionů lidí denně telefonuje v blízkosti počítače, a nemá žádný problém...

Takže, myslíš to vážně nebo jen trolíš?

19
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 14. 03. 2023, 10:07:56 »
NAS mám pochcopitelně taky, jen místo Plexu mám Emby.

Reklamy v Youtube aplikaci nelze blokovat pomocí DNS. Já bych klidně za ten Premium zaplatil, ale opět se to váže na nějaký účet. Až půjde v krámě koupit nějaký kupon s kódem, který tam jen zadám, no problem.

20
Vývoj / Re:AI a poker
« kdy: 14. 03. 2023, 08:42:19 »
Ah, chybička se vloudila, já tam měl původně 1:100000, ale to se mi zdálo moc, tak jsem pak ty nuly umazával a holt jsem umazal jednu navíc, a dál si toho nevšiml. Holt příspěvkům v diskusních fórech nevěnuji tolik pozornosti, neboť to není můj zdroj příjmu ani zábavy.

Ono se to ale komplikuje tím, že ten automat nezná jen výhru/prohru, ale pokud se nepletu, lze vyhrát i nižší částky. Tím je hráč motivován k další hře, a ty peníze tak jako tak naháže do bedny zpět. Jako výhru můžeme počítač vyplacení XX% vybrané částky, řekněme 80%, nějakému počtu hráčů.

Popravdě vůbec netuším, jaké jsou tam pravděpodobnosti na výhru, kolik stojí jedna hra, ani výše výher, protože se okolo beden nemotám. Čísla jsem si vymyslel pouze pro ilustraci.

Matematika stranou, v praxi to funguje tak, že X lidí prohraje všechny peníze, YY% z nich sice bedna rozdá na výhrách, ale ty peníze opět skončí v nějaké bedně. Určitě lze hraním automatů vydělat, ale to je zcela o náhodě. Občas se stane, že někdo v náladě z zadeke do té bedny tu dvacku hodí, a bedna mu něco nasype. Pokud bude žízeň větší než touha po bohatsví, zaplatí šťastlivec panáka svým kumpánům a dál se bedně nevěnuje.

Pěkný článek mají třeba na technetu:
https://www.idnes.cz/technet/veda/vyherni-automaty-vas-vzdy-okradou.A140415_143930_veda_kuz

21
Vývoj / Re:AI a poker
« kdy: 13. 03. 2023, 15:46:10 »
V případě automatu vám větší čáska dá více pokusů. Může se stát, že přijdete k automatu, vhodíte dvacku a vyhrajete, nevím, tisícovku? V ruletě s dvackou vyhraje max. 40Kč. V ruletě musíte částku zvyšovat, aby případná výhra pokryla všechny předchozí prohry. U automatu hrajete dokud prohraná částka nedosahuje maximální výhry, protože pak nemá cenu hrát dál. Tím je i maximální sázka u automatů omezená. Proto je tu taktika pozorování jiných hráčů, neboť část z těch 10 000 odehraných her může zaplatit jiný zoufalec. Ta taktika má ale tu slabinu, že z výherce se jindy stává zoufalec.

Ten princip je ale v podstatě stejný, hrajete dokud nevyhrajete, a tím nedostanete prohrané peníze zpět.

Jestli je u výherního automatu šance vyhrát třeba 1:10000, tak k výhře teoreticky stačí odehrát 10 000 her. Pokud jedna hra stojí 20KČ, tak to znamená do bedny naházet 20 000. Protože ale výhra těžko bude více než 20 000, ale třeba jen 15000, má smysl přestat hrát třeba už po prohraných 14000. Takže jeden hráč prohraje třeba 14000, pak přijde jiný, naháže do bedny 1000, a vyhraje těch 15000. A ty pak náháže do jiné bedny, protože má dneska šťastnou ruku, a nevyhraje nic.

22
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 13. 03. 2023, 15:17:08 »
Ja by som skusil nieco od firmy khadas napr. khadas vim3l s androidom, alebo DFRobot LattePanda ;)
To vypadá zajímavě.

za me jednoznacne Kodi na GNU/Linuxu, v nouzi asi i na Androidu, ALE nepouzivam Netflix, Youtube (i kdyz mozna na oboje jdou do Kodi doplnky?)

nicmene NUC coz je normalni mini x86 by ASI mel umet CEC (jen z rychlej google nemam jasno: 1. zda je CEC modul onboard, 2. jake tlacitka z ovladace to prenasi (pripadne zda to zalezi na (ne/)doplneni o ten modul)) :-)


No, mě zajímá primárně ten YouTube, respektive alt. aplikace bez reklam a šmíráků. Netflix ani jiný komerční obsah mě nezajímá.

HDMI-CEC oželím, on ten Samsung ovladač stejně za moc nestojí.

Na předchozí plazmě jsem měl TV Box s LibreElec (KODI), ve kterém kdysi nebyly dostupné všechny požadované pluginy (IPTV) a rozjet Netflix bylo i podle návodů zoufalé a navíc vypadal divně.
Potom jsem přešel na HTPC s Windows a aplikací Seznam filmů https://seznamfilmu.com , kde i jiné aplikace byly dostupnější, nebo to vyřešilo přehrání v prohlížeči.
Nyní mám OLED s Webos a aplikací Plex, kde většinu stahuji ve 4k + H265 + 10bit + HDR (Dolby Vision) a Plex je po všech zkušenostech nejlepší. Stáhnu, zaškatulkuji, přednastavím zvukovou + titulkovou stopu např. v prohlížeči a přehrání na TV může posléze kdykoliv začít.

LibreELEC musím určitě vyzkoušet, jen bohužel ještě nemám vybraný žádný HW...

Plex má televize rovněž nativně, ale ten mě nezajímá, protože se z toho stal komerční brak. Používám Emby, ale na televizi musím aplikaci co měsíc přeinstalovat, protože aplikace instalované z USB víc jak měsíc nefungují, a ve store to nemají...

Ale ani tohle mě úplně nezajímá, protože na filmy se nedívám a ni nemám zájem je torrentit a pak roky skladovat někde na NASu.

Zajímá mě především obsah na YT, kvůli informační hodnotě. iVysílání je taky fajn, kvůli české tvorbě.

23
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 13. 03. 2023, 10:29:13 »
Stejně tak jsou uzavřené telefony, a přesto je tu okolo komunita, která je otevírá a vytváří alternativní OS. Očekával jsem tedy něco podobného u TV boxů. Možná mylně, protože telefony jsou tu s námi o mnoho déle.

Tech boxů je asi milion druhů, a já nic použitelného najít nedokázal. Proto se ptám zde.

Je možné, že nakonec u počítače skončím, ale pořád nevím jakou platformu zvolit a co tam provozovat za OS, aby se to dalo pohodlně používat z gauče.

Nedovedu si moc představit, jak mám za televizí hozený tablet. Můžeš to nějak rozvést, jak si to představuješ? Klidně i nějaký vhodný tablet doporuč.

24
Vývoj / Re:AI a poker
« kdy: 13. 03. 2023, 10:18:55 »
To ale vycházíte z předpokladu, že vám peníze nedojdou dřív, než dojde k výhře. To je stejné jako u těch automatů - hraju dokud nevyhraju.

25
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 12. 03. 2023, 17:47:23 »
Aktuálně mám Xiaomi Mi TV Stick 4K EU za 1169,- (SunnySoft.cz) běží na tom vše co potřebuju: Netflix, HBOMax, Sledovani.tv, SkylinkLive, O2tv, T-mobile tv, Disney+ atd. Navíc to umí zdrcadlit obraz z mobilu přes Chromecast.
Tohle jsou aplikace, které mám v té televizi nativně a nemám zájem používat ani jednu.

Apple TV nechci, nestojím o nějakej iAccount, a ani nechci být závislý na jediném store.

Pokud zařízení není odemčené, nelze nainstalovat jiný OS, a nelze instalovat aplikace třetích stran mimo officiální store, tak nemám zájem. Na mobilu mi taky stačí F-Droid.

26
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 10. 03. 2023, 11:04:17 »
No tak laptop si taky koupím hotovej, jen si nainstaluju OS dle libosti. Očekával jsem, že lze nějakou krabičku k TV také sehnat. O NVIDIA Shield TV jsem rovněž už informace zjišťoval, jen mám pocit, že to právě bylo staré.

Android na tohle není špatný OS, funkcionalita je snadno rozšířitelná, protože ty aplikace existují, ale pochopitelně záleží, aby nás neomezoval HW. U toho Tizenu je bohužel omezující ten OS a absence aplikací.

Televize má SteamLink (bohužel bez 4K) a snad i nějakého RDP klienta, tak vyzkouším zda by to šlo napojit na VM, kterou bych měl na NASu a používat to takhle. Dalšímu počítači se ale chci vyhnout, protože to dneska furt s něčím otravuje. Stačí to jen zapnout, a už to chce aktualizaci...


27
Hardware / Re:Hledám síťovou laserovou tiskárnu se skenerem
« kdy: 09. 03. 2023, 23:01:35 »
Jasně, když bez inkoustu Canon ani neskenuje!
https://www.canonwatch.com/canon-sued-because-printer-wont-scan-when-out-of-ink/

Už jen to, že se tiskárna vůbec stará o originalitu toneru je špatně. A to pak stačí jedna aktualizace FW, a tiskárna může přestat tisknout.

Raději rovnou koupit od výrobce, který se o tohle nestará.

Nepletu-li se, Samsung se potřeboval své tiskárnové divize zbavit, tak ji odprodal HP, které už bylo postavené na hlavu už dávno předtím, skoro by se chtělo říct odjakživa. Jinak dělal Samsung docela slušné tiskárny, jednu mám zrovna doma.

28
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 09. 03. 2023, 19:55:09 »
Jde Chromecast používat bez Google služeb - tedy bez Google účtu?

Rasberry Pi 4 zvládne přehrát Youtube ve 4K?

Nějaký normální HW pro LibreELEC není?

Co se týče aktualizací Androidu, právě proto nechci nic, k čemu neexistuje alternativní OS. Telefon, kde jsem odkázán pouze na výrobce už bych si nikdy nekoupil. A nějakou čínskou krabičku už tuplem ne.

29
Vývoj / Re:AI a poker
« kdy: 09. 03. 2023, 19:36:54 »
Pokud je šance na výhru řekněme 1:100, tak po odehrátí 50 her bych měl TEORETICKY v jedné z dalších 50 her vyhrát. Taky se může stát, že ani po odehrátí 150 her nikdo nevyhraje, ale v dalších 50 hrách dojde ke dvěma výhrám. Z tísíce her by mělo být 10 výherních.

Pravděpodobnost na padnutí panny je stále 50%, ale pokud vám 3x po sobě padne orel, musím vám dříve nebo později padnou panna. Když si hodíte mincí 100x, výsledek by měl být cca 50:50. Čím více hodů člověk učiní, tím blíže by měl být člověk tomuto poměru. U toho automatu je jedno, jestli někdo 3x vyhraje (panna) během dne, a pak si někdo ani týden nešrtne (orel).

Stačí tedy do automatu házet peníze, a k výhře dříve nebo později dojde.

30
Hardware / Re:Poraďte box k televizi
« kdy: 09. 03. 2023, 18:07:08 »
Co se týče aplikací, ideálně aby na tom jely Android appky.

Jmenovitě:
Emby
Odysee
NewPipe
Youtube Vanced
iVysílání
Mazaná.TV
Firefox
SteamLink

Stran: 1 [2] 3 4 ... 31