Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 62
136
Odkladiště / Re:Helpdesk operátor
« kdy: 31. 01. 2024, 14:21:08 »
"Zkoušel jste to zapnout?"
"Víte, jak funguje tlačítko?"
"Zkoušel si to vypnout a znovu zapnout?"
"Je jeden konec kabelu v počítači a druhý v zásuvce?"
"Elektřina funguje?"

137
O serveru Root.cz / Re:Schvalování pod články
« kdy: 30. 01. 2024, 12:27:52 »
Koule se tu k tomu vyjádřit nemá zjevně nikdo.

138
Sítě / Re:Netflix a IPv6 tunel od vpsFree.cz
« kdy: 30. 01. 2024, 12:26:52 »
Když vybírají peníze, ale službu nedodávají, tak bych pro ten obsah asi šel jinam...

139
A jak víte, kolik ta aut jezdí, když jim to neměříte?

Mě tuhle jebala sousedka, že před jejich barákem, kdy cesta končí o 20 metrů dál u mého baráku, jezdím rychle. No, na rychloměru jsem měl ani ne 20, takže jsem jel tak 15, víc se na úzké klikaté příjezdové cestě, hned za odbočkou, ani jet nedá. No, nenechala si to vysvětlit, tak jsem ji poslal do patřičných míst, protože bych musel za chvíli asi auto přenášet. Jestli má někdo strach o své děti/kočičky/pejsky, tak musí začít u sebe.

On totiž významnou roli při vnímání rychlosti hraje zvuk (hluk) a některá auta - sportovní, vytuněná, se shnilým výfukem, zní rychleji než ve skutečnosti jsou. 20 starý atmosférický šestiválec, prdící do děravého výfuku zní rychleji, než tříválec s turbem, který prdí brčkem. Velkou roli hrajou i gumy. Já mám staré auto třeba pořád na zimákách, a ty jsou pochopitelně hlučnější. A do toho si pustíte nějaké hlasité tuc tuc, aby to ten kravál v kabině přebilo, a hned je z vás pirát silnic, zatímco vy jste rád, že jedete.

140
Jakejch pokut, jakech bodů?

Kočky zavřem, ale děcka - proč? Je to obec, a má se tu jezdit 50kou. Normální lidi jedou 50. Má se ustupovat bezmozkům?

A když dítě vběhne pod auto, které jede 50km/h, nebo ještě pomaleji, tak se mu nic nestane? K fatáním nehodám často dochází právě při nízkých rychlostech a v rezidenčního zónách, kde děti často spoléhají na "tady nic nejezdí", případně na "tady auta jezdí pomalu". Problém moderních aut a malých rychlostí je navíc to, že nejsou slyšet.

Rodiče musí svoje ratolesti edukovat, klidně stylem "pozor pepíčku, tady lidi jezděj jak magoři!". Pokud to děti nechápou, tak si holt musí hrát na uzavřeném dvoře.

Nikdy nelze spoléhat na to, že budou všichni dodržovat nějaká pravidla. Cedule nepomůžou.

A u retardéru budou auta brzdit, mlátit, a následně se rozjíždět, takže o hluk a smrad bude vystaráno.

141
To jen kdyby tazateli pořád připadalo, že jsme málo na východě. :-)

Bydlet u silnice, je pro někoho, komu vadí bydlet u silnice, vždy problém. Někomu zase sviští za barákem vlaky, někomu pod oknem jezdí tramvaje, někde zase pořád létají letadla.

Značky nic neřeší, kdo tudy jezdí často, ví jakou rychlostí se dá jet.

142
Musí řešit vedení obce s vlastníkem komunikace, policií, atp. Je možné, že cesta není obecní, ale krajská. Pro zpomalení provozu se používají kromě měřičů rychlosti i třeba různé ostrůvky se zúžením na vjezdu/výjezdu z obce, které donutí řidiče zpomalit.  Zúžení silnice obecně pomáhá sníží rychlost, jako to dělají například v holandsku. Pro obec jsou to roky plánování a milionové náklady.

Volně pobíhající domácí zvířata na silnici nepatří, to je (ne)zodpovědnost majitele. Jsem taky na vesnici, a kočku bych venku určitě pobíhat nechal, protože aby ji srazilo auto tak nemusí jeť ani těch 50km/h. Kočky chodí i několik km od domu, takže silnice ani nemusí být za domem.

143
Studium a uplatnění / Re:Stačí střední bez maturity?
« kdy: 26. 01. 2024, 09:11:11 »
Možná v IT - možná dříve - ale nedovedu si představit někoho, kdo by měl jenom základku. Můžete falšovat životopis, ale když se to pak zjistí, tak to je extra průser, který končí vyhazovem.
Není potřeba vzdělání v životopise vůbec zmiňovat, a když se vás někdo zeptá, tak nedokončené střední. Ve spoustě firem je důležité, co umíte. Zejména na support často berou každého.

O člověka co dosáhne ve čtvrtém ročníku průměrné známky ze všech předmětů 3,9! se firmy jako o budoucího IT určitě poperou. To není selhání v jednom předmětu, ani v kategorii předmětů (zde jazyky), ale prakticky ve všem.

Nikde se tím chlubit nebude, jeho nejvyšší dosažené vzdělání bude základní, tj. bude ho dokládat vysvědčením z 9. třídy. Ale souhlasím, problém je jinde, a ani s maturitou by to nebyl žádné terno, jen by se to asi ukázalo později.

Je ale otázkou, jak se může někdo s takovýmito výsledky dostat až do čtvrtého ročníku SŠ.

Buď něco umí, nbeo je schopný se to naučit, a maturitu potřebovat nebude, nebo mu ani maturita nepomůže.

144
Studium a uplatnění / Re:Stačí střední bez maturity?
« kdy: 25. 01. 2024, 18:47:26 »
V normální firmě to nezlišují, protože pochopí, že se někdo v IT samovzdělával, místo toho aby házel do míchačky.

145
Studium a uplatnění / Re:Stačí střední bez maturity?
« kdy: 25. 01. 2024, 18:13:42 »
Zjistit, že střední nedáš až u maturity, jsou vyhozené 4 roky života, protože jako nejvyšší dosažené vzdělání budeš i nadále uvádět Základní.

Pokud si šikovný, nemusí absence maturity nikomu vadit. Často se tě při pohovoru na vzdělání nikdo neptá, a je hloupost na sebe prásknout, že si školu nedal.

Výučák si můžeš jít klidně udělat, třeba na zedníka... pokud se tím však nebudeš chtít živit, bude mít stejnou hodnotu jako ta základka.

146
Vyřešeno asi dnešní aktualizací. Ani to netrvalo dva měsíce...

147
O serveru Root.cz / Re:Schvalování pod články
« kdy: 25. 01. 2024, 13:39:00 »
Tady to má na starosti zjevně stejný člověk, jako schvalování komentářů pod články...

148
No tak ale ta konfigurace vyhledávačů bude záviset asi lokalizaci, což dává smysl, že pro českou lokalizaci vám to bude nabízet české vyhledávače. Předpokládám, že jediném co ty doplňky dělají, je přidání položky na seznam vyhledávačů. To někomu jako vadí?

(Některé) vyhledávače lze odebrat v about:preferences#search


149
doplnky, ktere jsem nikdy neinstaloval
Oni se doplňky běžně instalují samy... Jestli to náhodou není nějaký upravený "Firefox" kdo ví odkud...

150
O serveru Root.cz / Re:Schvalování pod články
« kdy: 24. 01. 2024, 09:22:58 »
Současně podezřívám některé místní velmi nechvalně známé tlučhuby, že mají přístup ke schvalování, případně jsou na nějakém názorovém whitelistu (jelikož asi dlouhodobě prokázali, že budou dobrými ipv6 influencery a všechny své master větve přejmenovali na main...  takže není potřeba je moderovat, ať už plácnou cokoli - klidně hloupě trolící sprostý nesmysl a zveřejní se to ihned.)
Co vím z minulosti, tak opravdu existuje whitelist uživatelů, kteří nepodléhají schvalování. V praxi to vypadá přesně tak, že reakce těchto uživatelů jsou zveřejňovány ihned, ikdyž jsou zcela mimo mísu. A když pak chce někdo reagovat, čeká na schválení třeba celý víkend.

Stran: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 62