Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31
121
Server / Re:Datacentrum v Praze - dva racky, 7×24
« kdy: 08. 12. 2022, 19:32:17 »
20000kč měsíčně firma v nákladech na provoz kritické aplikace absolutně nemůže poznat.

Jsou firmy, kde už existuje datový sál se zavedenou konektivitou, napájením, chlazením, zálohou, hasícím systémem a podobně. A protože se spousta aplikací v posledních letech přesunula do cloudů, může v něm být nevyužité místo. Slušný office park generátor má, takže firmě stačí UPS, a ta se dnes snad dává ke všemu.

2 racky po 4kW nic není. Před deseti lety byly servery dost žravé, i bez GPU výpočtů.

122
Server / Re:Datacentrum v Praze - dva racky, 7×24
« kdy: 07. 12. 2022, 07:56:54 »
Pokud na tom neběží nic vysloveně kritického, může se to vyplatit provozovat na vlastní triko u sebe. Jestliže na tom stojí firma, pochopitelně by vám DC mělo poskytnou vyšší spolehlivost. Pak ale nebudete řešit cenu za kWh...

123
Odkladiště / Re:Ochota vývojáře
« kdy: 06. 12. 2022, 17:56:24 »
A to testování se dělá kvůli tomu, aby se zjistilo, zda to odpovídá zadání. Pokud to bude testovat sám vývojář, téměř vždy to dosáhne 100% výsledku, protože to normálně testuje průběžně. Jeden z mnoha důvodů, proč zadavatel nechce nic testovat je ten, že sám vlastně neví co chce, a jak by se měl systém v jaké situaci chovat. Není se pak čemu divit, když následně nahlášené chyby nejsou považovány za chyby, protože nikdo toto konkrétní chování nevyžadoval, ale za feature requesty, které budou odpovídajícím způsobem vyfakturovány.

Nejhorší pozici má takový vyvojář na HPP, který musí na jednu stranu být ochotný ledasco domýšlet, aby uspokojil chlebodárce a dosáhl nějakých výsledku, a zároveň musí umět vyslovené hlouposti slušně odmítnout, aby si nekopal vlastní hrob.

124
Odkladiště / Re:Ochota vývojáře
« kdy: 06. 12. 2022, 15:16:55 »
Do jisté míry je to normální, vy musíte vědět, co chcete. Jinak by se mohlo stát, že vývojář dostane požadavek ve stylu "ať je to lepší než konkurence". Vývojář by měl být schopný vám do určité míry poradit a nasměřovat vás, vysvětlit různé možnosti řešení, výhody, nevýhody, důsledky, následky,... ale rozhodnutí bude chtít po vás! Musíte mít ale na své staně někoho, s kým se může na úrovni bavit a kdo může ta rozhodnutí učinit. Vývojář musí vyvíjet podle konkrétního zadání.

A ano, jeho ochota dělat věci nad rámec popisu jeho práce bude úměrná tomu, jak je ohodnocen. Za málo peněz a ve své režii to bude dělat možná tak nějaký nadšenec. Tam ale můžete na s tím, že si to bude dělat zcela podle sebe.

125
Bazar / Re:Prodám Mikrotik wAP ac (RBwAPG-5HacD2HnD)
« kdy: 28. 11. 2022, 12:17:14 »
Ahoj, je možnost převzetí někde v Praze?

126
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 25. 11. 2022, 18:57:15 »
Ono stojí za hovno i jen staré metro, i bez přestupu. V tom kraválu sedět dýl jak 10 minut, tak mi praskne hlava. Číst si v tom fakt nedokážu představit. Céčko je ještě použitelné, i když je zase vždy totálně plné. O tom, že během půl hodiny člověka otravujou tři vágusové ani nemluvit...

Nemám problém se cestou z práce projít, když je hezky a čas neřešit, ale do práce jsem to měl do kopce, tak zase člověk nechtěl smrdět potem už ve dveřích... A když je hnusně a zima, tak je jakýkoliv dojíždění MHD nechutný, když tam po sobě lidi furt smrkaj a chrchlaj. Nezodpovědnej dobytek - když marodim, nelezu mezi lidi.

127
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 25. 11. 2022, 15:23:26 »
Nejlepší na té anglii a holandsku je, když tam tu podporu dělají taky indové...

BTW, češi jsou zřejmě nesehnatelní, asi jsou málo fexibilní. Zatímco když někdo u firmy pracuje v průměru 4 měsíce, je to ukázkou flexibility....

128
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 25. 11. 2022, 14:44:29 »
To je problém toho, kdo nezajistil 24/7 podporu pro kritický systém. Možná usoudili, že 14ti denní odstávka podělaného systému a práce X lopat vyjde stále levněji, než někomu platit za pohotovost, která může a nemusí být potřeba. Třeba o tom nikdo vůbec nepřemýšlel, protože doteď přece vše fungovalo.

129
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 25. 11. 2022, 08:46:33 »
Dohoda o pohotovosti většinou krachne na rozdílných představách o hodnotě klidného spánku a volného času zaměstnance.

130
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 24. 11. 2022, 17:38:47 »
Druhý rok už byli i tito jedinci přestěhováni do lepších podmínek, často mimo Prahu, a dodnes spokojeně pracují z domova a neměnili by.

Když předtím utíkali před dětmi, jaktože teď pracují z domova? Tohle totiž znám až moc dobře; nemít kancelář mimo nemovitost, kde žijeme, neudělal bych doma skoro nic, s tou hromadou malých dětí.

Všichni byli doma, včetně dětí, takže rodině s dětmi už najednou nestačil byt velikosti "vždyť je to jen na přespání". Teď jsou ve větším, děti jsou zpět ve škole, fungují normálně kroužky, doprava a tak, takže rodiče už mají doma klid. Lidi si domu pořídili odpovídající stůl a židli, které doposud neměli, lepší monitor než mají v práci... No a předpokládám, že spoustě lidí společně doma strávený čas pomohl vztah buď utužit, nebo položit, což bývá spouštěčem dalších životních změn... :-)

Spousta zaměstnanců si navíc našla nové zájmy a koníčky, případně si pořídili nové zvířecí mazlíčky. Teď mohou spát o hodinu déle, nebo konečně mají čas si jít před/po práci či o polední pauze zajít zaběhat/na badminton/...

131
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 24. 11. 2022, 14:38:55 »
S naším kanclem to byla tragédie už před covidem. Rok předtím se zavedl hotdesking, protože už dávno bylo víc zadků než židlí, takže když člověk přišel po deváté, tak si těžko hledal místo. No a sedět pohromadě s kolegy byla nereálná věc, takže proč tam chodit, když s nimi stejně nemohu spolupracovat? No a když už člověk místo najde, tak je tam bordel a špína, a rozštelovaný monitory, chybějcí kabel od dockiny, rozbitá židle, a podobně... První rok covidu chodili do kanclu jen ti, co utíkají před druhou polovičkou na HO, či dětmi na domácí výuce. Druhý rok už byli i tito jedinci přestěhováni do lepších podmínek, často mimo Prahu, a dodnes spokojeně pracují z domova a neměnili by.

Letos asi bude přes zimu v kanclech dobrovolně více lidí, protože je tam teplo zadarmo.

132
Studium a uplatnění / Re:Programovat může každý?
« kdy: 23. 11. 2022, 19:45:17 »
Pokud je zkurvené už samotné přijímací řízení, je pravděpodobně firma zkurvená i na jiných místech, a v takovém případě je lepší se poohlédnout jinde.

Pohovor s HR by neměl obsahovat nějaké technikálie, to má přijít až na pohovoru s budoucím nadřízením, nebo kolegou.

133
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 23. 11. 2022, 19:34:06 »
Buď firma sáhne do svých peněz, kdy si dobrovolně dočasně sníží zisk, nebo sáhne do peněz zaměstancům, kteří mohou být za dva měsíce někde jinde. Bohužel, jen málokterá firma si umí spočítat, že efektivita nováčků je nízká, navíc se sníží efektivita současných zaměstanců, protože nováčky musí někdo zaškolit a mít nad nimi dozor. O nákladech s náborem samotným ani nemluvě. Navíc můžete mít nějakou dobu podstav, kdy budete muset těm, co za ty mizerné peníze rušit dovolené, nutit je dělat přesčasy a vůbec si je nasírat. Takže je vždy šance, že ti co neodešli kvůli penězům odejdou kvůli zhoršujícím se podmínkám.

Firma ušetří měsíčně na nezvýšené výplatě 5K, zatímco nábor nového zaměstance bude stát třeba 50K. A protože takový člověk stále bere méně, dlouho ve firmě nevydrží.

Ty miliardové zisky se ve firmě negenerují sami, generují je zaměstanci. I ne-IT firmy nemohou dnes bez IT lidí existovat, bez počítačů prostě dneska nic nejde.

Ani k pásu nemůžete postavit lempla, aby vám sekal zmetky, kazil materiál i stroje, a způsobil to, že nemáte co dodat zákazníkovi.

Ano, je těžká doba, ale pokud mají firmy historicky nejvyšší zisky a přitom křičí, jak musí šetřit, tak nelze brát nějaké ohledy.

134
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 23. 11. 2022, 10:34:34 »
Když lidem vše zdražuje, tak firmy co si to mohou dovolit, musí lidem přidat na penězích. Firma nemůže říct, že nechce zvyšovat inflaci tím, že vám dá dostatek peněz na pokrytí životních potřeb... a že ty miliardové zisky si rozdělí jen pár lidí, co za to nakoupí baráky a jachty, což na inflaci takový vliv nemá...

135
Studium a uplatnění / Re:Neochota firmy zvednout plat
« kdy: 23. 11. 2022, 09:52:13 »
50-60K i víc, dnes dostane člověk na IT supportu, požadavky téměř žádné, stačí že umí zapnout počítač. Schopných lidí je málo, takže se přeplácí. Lemplů je všude plno, ty ale nikdo nechce, takže ti sedí XX let v jedné firmě třeba za 35K.


Ve vždy je ale potřeba hned cílit na 120K, a pak by ve stresu, že to toho po člověku chce moc. To si radši najít pohodový flek třeba za těch 70K a mít čístou hlavu, no- stress,...

to se bez muceni priznam,ze funguju podle pravidla 2: pohodový flek třeba za těch 70K a mít čístou hlavu, no- stress.
hned pomaham resit aktualni chyby, ale sahani do kodu povazuju az za posledni moznost, pred tim zkousim ruzne konfigurace.

Ve světle inflace 2 není udržitelné
Kvůli inflaci se mzdy budou muset zvedat všude, jinak by lidi nikdo neudržel. Prodavačky dřív taky měly 7K... Ani těch 120K vám nestačilo věčně.

Stran: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 31