Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 27
106
Studium a uplatnění / Re:Plat pro studenta/juniora s praxí?
« kdy: 25. 10. 2022, 11:44:12 »
V čem se liší práce v Praze a Dačicích, aby se ospravedlnil zásadní rozdíl ve finančním ohodnocení? Na podobných pozicích je snad už snad běžné dělat z domova, takže nějaká lokalita nehraje roli - bydlet můžete tam, kde vám to vyhovuje.

Covid hodně pomohl tomu, že lidé mohou pracovat a bydlet tam, kde jim to vyhovuje. Pochopitelně, kdo chce mít papírově hodně peněz, musí jít do Prahy, ale je třeba si uvědomit, že tam ty peníze i utratíte.

Ideál je brát pražské peníze, a bydlet někde mimo Prahu. Lze pak lépe najít práci, která člověku vyhovuje, protože není třeba jít po co nejvyšší mzdě, jako když by měl člověk náklady jako pražák.

107
Bazar / Re:Prodám sestavu i9-7960X, 64GB RAM, 3x500GB SSD
« kdy: 25. 10. 2022, 09:49:50 »
Hoď to na Aukro po dílech. Jen desku bych asi nabízel společně s CPU.

108
Sítě / Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 24. 10. 2022, 22:57:10 »
No STARNET mě hodil leták do schránky tak jsem na to koukal co nabízí.  "Až" 300Mbit bezdrát za 250kč jinde to je 100Mbit a optika do 1Gbit. To může být na 60Ghz ale na to AP navěsí lidi a večer ta rychlost padne až všichni začnou tahat. Ostatně na Rychlost.cz moc dobrý hodnocení nemají a ta rychlost co tam lidi měří nic moc.

I kdyby ta rychlost ve špičce padala na polovinu toho, co nabízí, pořád jsem na tom lépe, než s VDSL protože budu tak někde na 150/50 (což odpovídá zdejšímu VDSL) a za poloviční cenu než za VDSL. Proto taky píšu, že tohle třeba u nás bude jiné tak leda s optikou.

Vždyť je jedno, jestli za 250Kč/měsíc mám napsaných 100Mbps, 300Mbps, 1Gbps, nebo něco mezi. I kdyby měla ve špičce rychlost spadnout na polovinu, za ty peníze jsou to všechno slušné rychlosti, navíc často dostupné v lokalitách, kde je buď nějaký skomírající bezdrát, až 6Mbps xDSL, nebo vůbec nic. V podstatě platíte jen za připojení, rychlost je daná pouze kapacitou v dané lokalitě. Žádné umělé tarify typu 20/5, 50/10, 100/20 a podobně.

Máme od nich připojení ve třech různých lokalitách, různé technologie, a všude již dlouhá leta bez problémů.

Do jedné lokality teď dotáhl CETIN optiku až 1Gbps, ale i s příplatkem za statickou veřejnou IP bych byl na trojnásobku ceny oproti Starnetu.

109
Sítě / Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 22. 10. 2022, 14:21:50 »
Kde je optika, není problém ani s rychlostí bezdrátu, protože vysílače máte na optice. A kde je optika, je často i slušná metalika, protože v nejbližším možném místě to opět přejde na optiku. I pro ISP je kabel výhodnější, takže jakmile dokončí novou optickou trasu, velice rádi stávající zákazníky bezdrátu přepojí. Horší je to tam, kde nic není, a vše se musí tlačit vzduchem, včetně páteřního spoje pro celou lokalitu. K nám do obce je to vzduchem na nejbližší optiku asi 5 přeskoků, cca 12km+.

Ve městě máte rychlé xDSL, optiku, kabelovku, bezdrát, LTE, 5G,... pár kilometrů za městem je člověk rád, že si zavolá z mobilu... Tam kde lítají gigabity po optice, mohou lítat i vzduchem.

Investuje se stále ve stejných oblastech tam, kde se to vyplatí.

110
Sítě / Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 22. 10. 2022, 07:56:00 »
Wifi ve meste je pochopitelne bud pro setrilky, nebo pro ty, co zadny kabel do domu nemaji. Uz jen s ohledem na hustotu zalidneni neni mozne, aby byl kazdy pripojen bezdratem. Pred 15 lety to ale bylo jinak, protoze ADSL bylo max par Mbps, za moc penez, zatimco bezdrat nabidl nasobne rychlosti za polovic.

111
Hardware / Re:Hardware pro virtualizaci a domácí router
« kdy: 20. 10. 2022, 11:34:56 »
Taky bych chtěl varovat před snahou montovat neoriginální desku do Supermicro case, vůbec nebude pasovat bracket, takže je potřeba do toho říznout a problém je i s pasivním chlazením, desky od SM mají zespodu místo na kovový držáky, normální desky to většinou nemají a musí se to nějak složitě bastlit. Pro tyto účely je určitě pořídit nějakou univerzální značku 1U case.

Já ty čtyři zalisovaný matice, do kterých se uchycuje originální SM chladič prostě z toho plechu odvrtal a vyklepl, práce na pár minut. Pak do case bez problému pasuje běžná mATX deska. Sehnat běžný chladič, který se vleze do 1U, už zase není takový problém. Nebo to řeší deska integrovaným CPU a chladičem.

Je to pochopitelně nouzovka na doma, ale case byl zadarmo a na nějaký skoro pasivní stroj s Intel Atomem/Celeronem/jak se to dneska menuje to stačí.

Nic aktivně chlazeného bych tam nedával, protože ty malé větráčky jsou prostě hlučné a malý heatsink se musí furt profukovat.

Osobně bych u něčeho, co má jet doma 24/7 už nešel do ničeho, co má vyšší TDP než 10W - Na nenáročné výkání.

112
Hardware / Re:Hardware pro virtualizaci a domácí router
« kdy: 20. 10. 2022, 08:26:40 »
Pokud to má běžet 24/7 tak bych starý HW nebral, protože spotřeba. Jen kvůli IPMI se to nevyplatí, protože jestli to budeš mít doma, tak si k tomu můžeš přípojit klávesnici a monitor podle potřeby, jednou za čas. Serverový HW bude mít podporu ECC pamětí, potřebuješ je?

Do nového HW bych šel jen v případě, že potřebuješ vyšší výkon, tedy nějaký CPU v socketu, mnoho RAM a velké úložiště.

Jinak, pokud nepotřebuješ milion přídavných portů, šel bych do Odroid H3, pích do toho nějaký notebookový zdroj z domácích zásob či Aukra, tam bych koupil i použitou RAM. Pak nějaký NVMe na systém, a pak nějaké dva disky dle potřeby. Pokud nepotřebuješ mnoho TB, do HDD bych nešel a raději investovat do SSD.

Celé to hodit do 1U case, to se taky bude někde povalovat.

113
Sítě / Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 19. 10. 2022, 14:05:43 »
Když máš signál na střeše, tak přece není problém sehnat nějaký LTE router s možností připojení externí antény a mít ho v záloze třeba s tou zmiňovanou Datamanií nebo Twist internetem na rok. Nebo ten router rovnou nechat zapojený na obě konektivity, kdy při výpadku jedné automaticky dojde k přepnutí na druhou. Bavím se o tom ale jenom v souvislosti s tím, že někdo nemůže být bez netu ani den, nikoliv aby se záložní konektivitou řešily špatné služby primárního ISP.
Mám to tak. Ale kvůli tomu, že mám záložní konektivitu přece nemusím šidit konektivitu primární. Pracovat na připojení v jednotkách Mbps, s desetinovým uploadem, nemluvě jiných rychlostech ve špičce, se člověk snaží vyhnout. Těch ušetřených pár korun za to nestojí.

Kdyby byla primární konektivita tak špatná, respektive kdybych to připojení tak moc potřeboval, tak pochopitelně bych to řešil jinak, ale to by bylo o jiných penězích. Přeci jen, i ten Starlink je docela drahá sranda.

Výpadky pochopitelně hrozí všude, ale volbou spolehlivého ISP se jim mnohdy dá předejít. 365 internet už podle mého spolehlivý ISP není, neboť má finanční potíže. O komunikaci směrem k zákazníkům ani nemluvě.
Jistě, ale hrozí u Cetinu, že zkrachuje? Proč mít internet od poskytovatele, který neplní závazky? To je nějaké samaritánství? Snad ne kvůli té uspoře...
Prave, tady nejde jen o krach a ukonceni, ale o to ze by mohl 365internet stale tvrdit..

Jistě, ale tohle je spojené snad s většinou krachů. Nikdo vám v září neřekne "Nemáme prachy na listopad, najděte si někoho jiného". Všichni vždy až do poslední chvíle mlží, lžou, nebo alespoň mlčí.

fascinuje me a smeju se, kdyz nekdo resi 23kc mesicne  ;D to je 1 pívo...

Lahvový ...  ;D

114
Sítě / Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 19. 10. 2022, 11:39:26 »
To bydlíš snad někde v jeskyni, ne? I tak ale lze řešit třeba zálohou v podobě SAT internetu (pokud tedy bez netu nevydržíš ani ten den).
Ne, kamenej barák v obci 15 km od okresního města, údolí řeky. Uvnitř mobilní signál povětšinou není, na střeše na stožáru se chytá LTE - jednotky Mbps.

Víš kolik stojí satelitní připojení a jaké jsou rychlosti (vyjma Starlinku)? Navíc by to tu stejně nefungovalo, protože není výhled na horizont.

Bavíme se tady o úspoře, doslova, pár stovek za cenu toho, že ten ISP na tom není dobře a může zákazníky nechat ve štychu znovu. Technický výpadek pochopitelně hrozí všude, ale když ISP nemá prachy ani zaplacení konektivity, myslíte si, že na technologii a údržbu ty prachy má? Proč jít problémům na proti?

Když nepůjde elektřina/internet tak zvednu zadek, a půjdu si sednout s laptopem třeba do nějakého zařízení s dobrým jídlem a pitím, kde asi utratím víc, než těch pár korun ušetřených na internetovém připojení.

115
Sítě / Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 19. 10. 2022, 09:43:54 »
To za to riziko, že budu byť jen 1 den bez internetu, až zase krachnou, jistě stojí!
Ty opravdu nemáš net v mobilu, přes který můžeš v případě potřeby fungovat? :P
Mám tři SIM s datovým tarifem, ale když doma není signál, tak jsou mi k prdu.

To za to riziko, že budu byť jen 1 den bez internetu, až zase krachnou, jistě stojí!
S jedním typem připojení je to riziko vždycky. Může mít výpadek i samotný Cetin, a jako že historie to už pamatuje.
Jistě, ale hrozí u Cetinu, že zkrachuje? Proč mít internet od poskytovatele, který neplní závazky? To je nějaké samaritánství? Snad ne kvůli té uspoře...

116
Sítě / Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 18. 10. 2022, 18:13:28 »
To za to riziko, že budu byť jen 1 den bez internetu, až zase krachnou, jistě stojí!

Je ale možné, že se tiše spojí s někým jiným, a zůstane jen značka pro stávající zákazníky.

117
Hardware / Re:OpenWrt po bootu nerozpozná ADATA UV100
« kdy: 18. 10. 2022, 15:49:03 »
Tak to asi bude jen z těch divných. Zkusil bych ještě odstranit tabulku oddílů na jiné platformě, třeba na Windows:
Kód: [Vybrat]
diskpart
list disk X
select disk X
clean

Linux se mi občas nedokázal sám zbavit všeljakých "divných" linuxových oddílu, lvm a podobně. Windows na to nebral ohledy.

Jinak bych to někomu podaroval na vánoce, ať je to z domu... :-)

118
Hardware / Re:OpenWrt po bootu nerozpozná ADATA UV100
« kdy: 18. 10. 2022, 14:24:27 »
Blbá rada, zkusit použít jiný flash disk a neřešit tento konkrétní. Pokud je cílem to používat, né řešit záhady.

O jaký Turris se vůbec jedná? Zkusil bych jiný USB port USB 2 vs USB 3.

Ze zkušenosti můžu říct, že některé USB flashky se prostě chovají divně, nejen v Turrisu, nejen v linuxu.

119
Bazar / Re:Prodám: „Speciální“ CPU od AMD (Ryzen 5 1600)
« kdy: 17. 10. 2022, 13:20:31 »
Vzácné jsou všelijaké Qualification Samples a Engineering Samples

Nejsou, nějaké mám doma - byť od Intelu - včetně nápisu "Intel Confidental", což mají ES vzorky.
Taky jsem měl jeden Intel ES doma, ani nevím jak ke mě přišel, ale odešel stejně... nejspíš šel společně s deskou.

Vzácné je to v tom ohledu, že se to k tobě nedostane normálně z obchodu. Dostanou se k tomu buď OEM, případně následní "likvidátoři". Pak už si to pochopitelně žije svým životem...

120
Bazar / Re:Prodám: „Speciální“ CPU od AMD (Ryzen 5 1600)
« kdy: 17. 10. 2022, 12:45:35 »
Vzácné jsou všelijaké Qualification Samples a Engineering Samples, to co se běžná nemá dostat k ven.

Já bych ho normálně nabídl na Aukru nebo na Ebay, a cenu určí trh. Pokud k tomu CPU fakt nemáš extra vztah, asi je zbytečný aby někde ležel.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 27