Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: [1] 2 3 ... 19
1
Sítě / Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 06. 10. 2022, 18:38:38 »
Tak předpokládám, že chtějí předat své stávající zákazníky někomu, kdo rovněž poskytuje služby na infrastruktuře CETINu. Nějaký poskytovatel si určitě rád o pár tisíc zákazníků přilepší. A ještě by z toho mohlo něco kápnout.

2
Sítě / Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 06. 10. 2022, 16:12:55 »
By mě zajímalo, proč by u nich po tomhle divadlu někdo zůstával. Z lenosti? Z lítosti? Z hlouposti?

Každý normální člověk přejde jinam, a jestli se nepoloží teď, tak to nebude dlouho trvat.

3
Hlavní problém vidím v tom, že DS slouží k výměně starých lejster a formulářů. Místo toho aby se lejstro podávalo na podatelně či posílalo poštou, pošlete ho přes DS. A s odpovědí je to zrovna tak. Často vám do DS přijde oskenovaný papír. Všechno se furt tiskne, orazítkovává a podepisuje jako dřív. Proto úřady nemají DS v lásce, protože musí vše navíc ještě skenovat... V existujících historických systém asi tlačítko "Poslat do DS nemají". Ať žije digitalizace...

Ideální by bylo, aby když člověk po úřadu něco chce, aby si to mohl naklikat na nějakém portále, místo vyplňování X stránkového formuláře, kdy následně obdrží Y stránkové vyjádření...

Pořád je ale lepší to posílat přes DS, než stát frontu na úřadě, případně na poště...

e-goverment je kapitola sama o sobě, každá instituce si tohle řeší sama, každý webový portál vypadá a funguje jinak. Absolutně chybí jednotný koncept a sdílená platforma.

4
Sítě / Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 05. 10. 2022, 19:34:13 »
Jak může takováhle firma, která pouze přeprodává služby vůbec zkrachovat? Jak se tohle někomu povede?

Chápu, že cena plynu a elektřiny šla skokově nahoru, zatímco zákazníci měli smlouvy na fixní cenu. Copak ale "internet" nějak skokově podražil?

5
Oznámení o uložení zásilky je relativně malý lísteček. Pokud to pošťák nedá do schránky vyloženě blbě, aby to z ní koukalo ven, nemůže se k tomu nikdo jiný dostat. A dovedu si představit, že někdo ze schránky krade buclaté dopisy, kde může být něco zajímavého, ale oznámení o uložení zásilky nebo obálku s modrým pruhem? To by kradl jen blázen.

V paneláku jedním klíčem otevřete X schránek. Navíc jsou zámky často vypáčené, na "lepších" adresách i jinak poničené. Pak už je potřeba jen ten blázen... Pošahaná bába krade veškerou poštu, doma si to asi čte místo novin, nebo tím topí, nebo si tím vytírá...

6
- meli jsme i sousedku co vybirala schranky -> fikce doruceni
Mám podobnou zkušenost. Snad v každém větším paneláku je taková bába.

Pak se děje to, že listonoška vás nezastihne a nechá lístek, který se "ztratí". Dopis po X dnech pošta doručí do schránky, kde se taky "ztratí". Člověk pak o ničem neví a zatím mu běží nějaká lhůta, úroky, penále,...

Když to přijde do DS, přijde mi upozornění na email o nové zprávě DS.

Jako bonus se lze přes DS přihlásit i do portálu občana, katastr, atp. Všude se přihlašuju přes e-občanku, funguje i v linuxu.

Do běžné schránky mi chodí snad jen volební lístky, a přes léto tam bydlí vosy.

7
Studium a uplatnění / Re:Změna práce
« kdy: 05. 10. 2022, 09:40:01 »
Je nereálné mít v čechách mzdy na úrovni švédska a podobně.
Dokud to bude nereálné zvyšovat mzdy, tak Vám do výběrových řízení bude chodit tohle, co kritizujete. Sorry.

Zvyšování mezd není problém, ale kam až je chcete zvyšovat? Jediný, k čemu tohle povede je to, že životní náklady se úměrně zvýší, a to všem. Dnes už se zaměstnanci leckde přeplácejí, stejně jako se přeplácejí nájemní byty, protože rovněž nejsou (v odpovídající kvalitě). Ale ono není vše jen o penězích. Ano, někdo dá výpoveď, protože firma na druhým konci Prahy mu dá o dva tisíce víc, zatímco někdo se deset let nehne z místa a ani nechce přidat, a klidně dělá za polovic.

Pořád je ale ten problém, že školy neprodukují lidi v dostatečné kvalitě, respektive asi ani neumí přilákat lidi se zájmem o obor. Je tedy jedno, kolik platíte, protože "srdcařů" se zájmem je prostě málo. Proto je ČR především montovna, protože bez ohledu na vzdělání lidí, pořád se hodí leda tak k tomu pásu.

Dneska jdou mladí studovat proto, aby nemuseli do práce, je to zadarmo, odsedí pár let a dostanou papír, díky kterému vydělají více pěněz.

8
Studium a uplatnění / Re:Změna práce
« kdy: 04. 10. 2022, 17:31:15 »
A tohle jsou ti lepší, co projdou výběrkem... A všude slyšíte, že lidé nejsou... Není to o tom, že lidé nejsou, ale spousta z nich se nehodí ani k lopatě.
Máte celý pracovní trh EU. Furt chcete tvrdit, že na něm nejsou kvalitní lidé? Jsou, ale muselo by se zaplatit, že?
To by je musel zaplatit koncový zákazník...

Ono je ale jedno, kolik ve výsledku platíte, protože se vám furt hlásí ti samí lidé. Naopak už se i lidi na supportu dost přeplácí. Prakticky se nestává, že by nabídku někdo odmítl kvůli penězům.

U zaměstnanců ze zahraničí je ten problém, že je v podstatě nikde nic nedrží a jdou pouze po pěnězích, takže je problém takové lidi udržet, neboť jdou kamkoliv, kde jim dají o 100€ více. Je nereálné mít v čechách mzdy na úrovni švédska a podobně.

9
Sítě / Re:Optika od T-Mobile a vlastní MikroTik
« kdy: 04. 10. 2022, 15:35:59 »
Na měření spotřeby v jednotkách wattů je potřeba nějaký lepší měřák.  "Hračka" za pár stovek u malé spotřeby nemusí naměřit nic, nebo to bude nepřesné.

Tipoval bych spotřebu okolo 10W.

10
Studium a uplatnění / Re:Změna práce
« kdy: 04. 10. 2022, 15:25:18 »
Není potřeba chodit pro indy. Už mnohokrát se mi stalo, že nastoupil člověk s IT vzděláním, ať již jen SŠ nebo i VŠ, a měl problém se základní obsluhou počítače, často i s jeho pouhým zapnutím... Klávese Fn a její funkci je pravděpodobně věnovat alespoň celý semestr...

Občas takový člověk i kope okolo sebe, že mu se "zprovozněním" počítače nikdo nepomohl. Když paní na účtárně, pár let před důchodem, neví, jak změnit jazyk klávesnice, tak to člověk ještě pochopí. Když tohle nezvládá člověk co nedávno vylezl z nějaké školy, jakékoli školy, tak to hlava nepobírá.

A tohle jsou ti lepší, co projdou výběrkem... A všude slyšíte, že lidé nejsou... Není to o tom, že lidé nejsou, ale spousta z nich se nehodí ani k lopatě. A protože se lidem dneska nechce makat rukama, a nemají o nic zájem, tak studují a studují.

11
Studium a uplatnění / Re:Změna práce
« kdy: 04. 10. 2022, 11:45:44 »
Pokud někdo chce studovat zadarmo, měl by být nějaký závazek ty náklady státu vrátit.

12
Sítě / Re:Optika od T-Mobile a vlastní MikroTik
« kdy: 04. 10. 2022, 11:11:57 »
Však ať si ty náklady promítne do cen, to je v pořádku. Bude to alespoň průhledné. Aktuálně jsou tyto náklady skryté, a to je ten problém. Aktuálně jsou z ISP prodejci/nájemci super rychlých, super stabilních,... zařízení za super výhodnou cenu... ale jen pro ně.

Pokud je předávacím rozhraním telefoním zásuvka, neměl by mi ISP nutit nějaký xDSL modem. Může mi ho pochopitelně nabídnout, to je v pořádku. Pokud je u optického připojení předávacím rozraním RJ45, neměl by mi ISP nutit nějaký media convertor a podobně, ten ať si nechá třeba ve společných prostorách domu, já chci jen ten RJ45.

A pokud je předávácím rozhraním něco obskurního, že to lze používat pouze se zařízením od ISP, tak holt službu neprodá.

Představa, že někdo dotáhne optiku, a všichni kvůli tomu padnou na zadek je mylná.Myslím si, že je zcela v pořádku neustupovat, i za cenu toho, že budu nucet využít alternativní službu. Už je nám toho v našich životech, za naše peníze, diktováno až dost...

13
Sítě / Re:Optika od T-Mobile a vlastní MikroTik
« kdy: 04. 10. 2022, 09:55:54 »
Nejde jen o nájem za krabičku, ale i o elektřinu, kterou to spotřebuje. Obojí jde za zákazníkem, a přidaná hodnota je nulová. Pokud je nějaký media konvertor či modem součástí infrastruktury ISP, ať si náklady hradí sám. Zejména u velkých ISP je tohle iritující.

Neřeknu, když nějaký malý ISP, který nabízí 100Mbps za 250Kč/měsíc, chce abych mu napájel reverse POE switch někde na chodbě či na půdě, to lze ještě pochopit. Ale platit 600Kč/měsíc, 50kč za pronájem, krmit to elektřinou a ještě být nucen mít vlastní router, protože do toho co platím ISP mě nepustí, je na hlavu.

14
Studium a uplatnění / Re:Změna práce
« kdy: 03. 10. 2022, 18:29:28 »
Vysokoškoláků jsou plné kancly, kde jsou v podstatě na úrovni dělníků u pásu. Jen místo toho, aby strkali díly do stroje, tak sypou nějaká data do počítače. Tyhle pozice existují jen proto, že se zatím nikdo neobtěžoval nahradit nějaký letitý stroj/systém něčím moderním, kde už by tohle bylo zautomatizované.

Dělají práci cvičené opice, ale hlavně, že mají VŠ. Spousta takových nic složitějšího nezvládá a raději hledají pozice cvičených pozic jinde, případně jdou opravdu k pásu, nebo se rovnou psychicky hroutí.

15
Odkladiště / Re:Falešné prozvánění z mého čísla
« kdy: 03. 10. 2022, 14:50:14 »
Ani se mi nechce věřit, že v dnešní době je něco takového vůbec možné. Na druhou stranu, je to prehistorická technologie, která se v různých částech vyvíjela různě, a vše to spolu musí být kompatibilní.

To si potom říkám, jesli není lepší to brát jako prehistorickou technologii, kdy volat mi může kdokoliv a já vůbec nemám možnost si ověřit, kdo je na druhé straně, a kdo poslouchá po cestě. Dřív telefony žádná čísla nezobrazovaly, a taky se žilo.

Otázkou potom je, jaké jsou alternativy...

Stran: [1] 2 3 ... 19