Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: [1] 2 3 ... 14
1
Odkladiště / Re:Doporučte online brokera
« kdy: 10. 08. 2022, 12:52:14 »
Fio, sice má rozhraní takové z doby kamenné, ale funguje to.

2
Hardware / Re:Fake SSD na eBay
« kdy: 10. 08. 2022, 11:07:31 »
Působí poněkud komicky, když se někdo naváží do BFU a sám neumí používat základní předpony soustavy SI.
Nebo jste skutečně myslel megaampérhodiny???
Viděl jste někdy čínskou powerbanku z aliexpresu? "MAh" jsou jednotky, se kterými se kupující při výběru powerbanky běžně setká.

[...] U číňana na aliexpresu a podobně se těžko něčeho dovolávat. [...]

Alliexpress funguje tak, ze penize drzi dokud zakaznik nepotvrdi prevzeti zbozi a ze je v poradku, pak teprve jdou penize prodejci...

No jo, jenže to zboží se prvně jeví jako v pořádku. Třeba ty disky běžně hlásí udávanou kapacitu, problém je až ve chvíli, kdy člověk dosáhne kapacity skutečné.

Většinou to testují lidé, kteří mají ty nákupy jako loterii - buď to bude výdohná koupě, nebo podvod. Normální člověk opravdu nic nestestuje, neměří a podobně. Přišlo to, bylo to nerozbité, svítí to/bliká to = Vše je OK.

Navíc jsou popisky předmětů v obchodech často nejednoznačné a obrázky ilustrační. Když pak dojde na spor, těžko se dohadovat.

3
Hardware / Re:Fake SSD na eBay
« kdy: 09. 08. 2022, 18:24:36 »
Jenže běžný uživatel 1TB+ disk nezaplní ani za rok a jen minimum lidi ty disky nějak testuje. Spousta lidí věří uvedeným parametrům a když se objeví problém, je už pozdě, protože prodejce skončil, nebo skončila "záruka". A nebo budete muset zboží poslat zpět do číny, což většinu lidí odradí, protože to bude stát víc, než zboží. Navíc spousta prodejců často vymění refund výměnou za stažení negativního komentáře/pozitivní komentář a podobné praktiky.

Než uplynou všelijaké lhůty a podobně na ebay, a než se sejde dostatek stížností, prodejce prodává dál. Následně většinou ztrátu hradí ebay, protože co si kdo veme na nějakém šmejdovi. U číňana na aliexpresu a podobně se těžko něčeho dovolávat.

Řada lidí to taky kupuje jako dárek pro někoho, a pochopitelně dotyčného mají tak rádi, že na dárku chtějí za každou cenu ušetřit. Obdarovaný pak věc vyhodí, protože s dárcem nechce nic řešit, a už vůbec nechce nic řešit s prodejcem.

Když BFU nestačí "10 000MAh" powerbanka ani k jednomu nabití telefonu, začne se poohlížet po "100 000MAh"...

4
Hardware / Re:Fake SSD na eBay
« kdy: 08. 08. 2022, 19:47:35 »
Však byly "velmi levné", cos čekal? Podobných šmejdů je plný internet, od disků, přes grafické karty, power banky, telefony, svítilny...

Vždy podobné nabídky spojuje to, že je to příliš levné na to, aby to byla pravda...

5
Sítě / Re:Změna switchů a úspora energie v racku
« kdy: 08. 08. 2022, 18:22:27 »
Nejvíc energie je potřeba na roztočení disku, na držení otáček už tolik ne. Při předčasném měnění čehokoliv je potřeba si spočítat dobu návratnosti investice. 10W 24/7 spotřeby je nějakých 30Kč/měsíc. Rozdíl spotřeby do 50W se asi nevyplatí řešit.

6
Ale tady nejde o procesor, ale o celou platformu, která má prostě určitá specifika (=omezení). To ale synátora nezajímá, protože ten chce hlavně vypadat cool s nakousnutým jabkem, které zaplatí tatík.

Těžko mu to budeš rozmlouvat, takže pokud se vešel do tvého rozpočtu, tak bych mu to klidně koupil, ať se s tím třeba po... není mu 5 let...

7
Sítě / Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« kdy: 08. 08. 2022, 16:38:00 »
To je jako bydlet na vesnici a stěžovat si na hluk projíždějících kombajnů a smrad hnoje.

Nemáte kabel, bezdrát vypadává a pokrytí mobilní sítě chybí? Pořiďte si Starlink.

Já se občas divím, jakou vesnici se ISP obtěžuje pokrývat a pak chtít za připojení dvě stovky. Jen návratnost investice za HW je často 2 a více let.

Já mám třeba bezdrát a jako zálohu na střeše LTE s desetinovou rychlostí, ale za dvojnásobné peníze. Jenže když má bezdrát nějaký výpadek, právě třeba kvůli nějakému výpadku napájení, tak se na to dá normálně fungovat. UPS mi to nějakou hodinu-dvě podrží, pak se musím přesunout s laptopem, s vestavěným LTE, někam kde je alespoň nějaký mobilní signál.

Hodinové výpadky ale určitě nejsou běžnou záležitostí a na plánovanou odstávku se dá připravit.

8
Vývoj / Re:Vývoj mobilní aplikace pro osobní použití
« kdy: 08. 08. 2022, 12:26:44 »
Nejjednodušší řešení je použít kalendář, ať již lokální či nějakou cloudový.

Jinak appku by mělo být možné jednodušše vytvořit i ve Visual Studiu, od té doby co získali Xamarin a integrovali Xamarin forms. Dříve jsem používal dot42, než projekt nějak umřel. Dlouho se tomu nevěnuji, tak nevím co teď letí.

9
Ještě může pořídit UPS pro zálohování UPS ... ;D

10
Sítě / Re:Proč mi vypadavá internet při bouřkách?
« kdy: 05. 08. 2022, 21:44:43 »
A proč se nezeptáš ISP? Jak to mi máme vědět, jestli mu někde na půdě neumře nějaké zařízení z důvodu přepětí, jestli někam nezatéká do rozvaděče, jestli mokré větve nejsou někde mezi P2P spoji, jestli vítr někde nemlátí se stožárem, nebo jestli v nějaké obci po cestě nevypadl proud?

Pátrej u zdroje, slušný ISP ti tu informaci sdělí.

11
Hardware / Re:TP-link MR200 v1.0 OpenWRT a LTE
« kdy: 05. 08. 2022, 13:38:40 »
Dříve bylo téměř na každé stránce zařízení, na wiki OpenWRT, i návod na všelijaká HW vylepšení, včetně upgrade RAM, ROM, výstup konzole, USB a podobně, takže začal bych tam.

Většinou tam větší SPI čip dát jde, jen tam nelze dát ledajaký. Zásah do obrazu může a nemusí být potřeba.

Pokud LTE modem komunikuje přes USB, pak by ho možná šlo vyvést a připojit přes nějaký USB HUB. To už by ale vznikl slušný bastl (vyplatí se to?)

12

Olověné 12V akumulátory udržuji na těch 13,7 V. Tato nabíječka je připojena trvale. Nepotřebuji, aby mi baterka bublala. Pokud tomu routeru stačí zmíněných 9-12 V, použiji step-down měnič.

Jaká nabíječka? Ten adaptér od routeru? To jím chcete napájet router a ještě nabíjet olověnou AKU?

13
Sítě / Re:Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« kdy: 05. 08. 2022, 09:34:17 »
Veřejnou IP ISP nenabízí?

14
Jenže olověný akumulátor můžete dobíjet až 14,5V. Nebo se očekává, že nabíječka připojená nebude a někdo bude denně měřit napětí na baterii? Jsou pochopitelně zařízení, která podle vestavěného regulátoru snesou i vyšší napětí, ale nelze na to spoléhat. Tolerance napětí se běžně bere +/-10%. I těch vašich 13,7V je už od 12V vzdáleno víc.

Mám tu třeba nějaké Mikrotiky, které berou snad 9V-30V, ale to není úplně běžné.

15
Napájení routeru bude z 95% bohatě stačit 12V/1A
Tady se ale řeší, kde je vzít. :-)

Stran: [1] 2 3 ... 14