Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: [1] 2 3 ... 54
1
Jsou servery, které dlouho, nebo už vůbec nikdy, nikdo neopraví.

2
Hardware / Re:Linux na Thinkpadu P14s Gen4 AMD
« kdy: 19. 02. 2024, 14:03:05 »
U T14 s AMD jsem měl problém i na Windowsech. S intelem to funguje v Ubuntu jako kterýkoliv jiný Thinkpad - funguje to, občas to drhne. Ubuntu mi na všem "desktopovém" šlape nejlíp.

3
Server / Re:Vypnutí serveru na dvou UPS
« kdy: 17. 02. 2024, 20:38:02 »
https://networkupstools.org/

By to mělo umět.

4
Tak u nás se ten budget na bonusy rozděluje podle výsledků, takže kdo má lepší hodnocení musí dostat víc, než ti s hodnocením horším. Nic určitě peklu nepropadá. Pokud by se stalo, že budou mít všichni naprůměrné hodnocení, tak budou mít všichni stejné bonusy, a asi i stejné jako by měli všichni hodnocení průměrné, protože budget je asi pořád stejný.

Na lopaťáckých pozicích se často takovéto věci řešit nemusí, protože každý dostává stejně nějakou 13. mzdu...

5
Odkladiště / Re:Helpdesk operátor
« kdy: 14. 02. 2024, 15:10:38 »
Jako nejdůležitější  otázka se mi osvědčilo "co problému předcházelo?". Je to lepší, než právě se vrhnout hned na problém, protože je potřeba napřed určit příčinu.

Taky je důležité se správně ptát, protože je rozdíl, zda je tázací zájmeno na začátku či na konci věty, protože člověk na druhé straně většinou neposlouchá.

Člověk dostane jinou odpověď podle toho zda se zeptá například "Kde jste koupil počítač?" nebo "Počítač jste koupil kde?".

6
Průběžně to řešit nejde, protože je potřeba vědět, že na to budu mít budget a že tím, že tobě schválím nějaký školení nebude znamenat to, že už nezbudou peníze na někoho dalšího, kdo žádal týden/měsíc po tobě. Zároveň potřebuju ty peníze do konce roku utratit. Právě proto, aby to bylo fér, se to většinou řeší předem.

Chápu, že spoustě lidem přijde zbytečný i školení BOZP, o obtěžování na pracovišti, atp. ale přesto to každý rok musíme podstupovat.

7
A proč prostě nenastavit rozumné cíle, které lze splnit, a na konci roku dát odpovídající hodnocení? V normálním týmu se šéfem mluvíte častěji, než jen na začátku a na konci roku, takže není problém probrat i stav cílů.

8
Mám pod sebou lidi a taky tohle musím řešit. Firmy to tak mají nastavené, smiřte se s tím.

Na druhou stranu, berte to tak, že se firma o vás zajímá a potřebuje si dopředu vyčlenit nějaké peníze na školení, certifikace, konference, a logicky se to musí naplánovat dopředu a splnit, protože jinak ty peníze zbydou, a další rok dostanou o to méně. Všichni bychom asi rádi viděli ty peníze na svém účtě, ale tak to holt nefunguje.

Certifikace vám zůstanou a díky nim stoupá vaše hodnota na trhu práce, takže na zvýšení mzdy pak lze tlačit tímto směrem. Je ale třeba taky trochu pokory a vděku, kdy když vás firma nechá vyrůst a investuje do vás, tak vy hned neřeknete, že jdete dělat jinam za víc.

9
Studium a uplatnění / Re:Možnosti prace na dálku v IT
« kdy: 13. 02. 2024, 19:30:43 »
Hlavně, peníze které by člověk vydělal navíc, často ani nechybí. Najednou, místo fitka, které člověk stíhá jen brzy ráno, nebo večer, můžu cvičit venku za denního světla. Nebo civčit nepotřebuje, protože má najednou možnost se hýbat přirozeně. Člověk má najednou čas si nakoupit, uvařit, a normálně se najíst, a nemusí jíst pořád někde v kantýně. Najednou není potřeba ani lítačka, protože nemám potřebu někam za každého počasí dojíždět. A pochopitelně není potřeba bydlet na metru, nebo vůbec v Praze.

10
Server / Re:Zabezpečení Home Assistanta
« kdy: 06. 02. 2024, 12:21:48 »
Určitě bych přes počítač neovládal cokoliv, co může způsobit závažnější škodu v případě selhání/zneužití. Doba, kdy vám někdo přes wifi hackne varnou konvici a způsobí požár asi ještě nenastala, ale doba, kdy vám někdo hackne ledničku a bude vyhrožovat, že vám nechá roztát zmrzlinu, se asi blíží.

Každý spínač, sensor a podobné chytré krabičky v sobě maji počítač vlastní. A jak víme, počítače se dokážou podělat neuvěřitelným způsobem v době, kdy to zrovna nejméně potřebujete. A vy si pak třeba nemůžete ani rozsvítit v době, kdy už je třeba ve čtyři odpoledne tma.

11
Hardware / Re:Switch před dockstation
« kdy: 05. 02. 2024, 09:14:46 »
A nebo mít jen stroj jako promární a zněj se pomocí RDP připojovat na stroj druhý, třeba mocí RDP.

12
Hardware / Re:Dell Latitude E6420 - nové baterie se nenabíjí
« kdy: 02. 02. 2024, 17:13:28 »
Kulatý konektor má na vnější straně zem, na vnitřní + a pin hlásí wattáž.

Případně se parametry určují pomocí rezistoru, podobně jako je tomu u USB.

15
O serveru Root.cz / Re:Schvalování pod články
« kdy: 01. 02. 2024, 19:09:16 »
Při odpovědi přeci není třeba nic citovat. Navíc již byl tento problém hlášen, pokud se nepletu. Zjevně tady toho nefunguje víc, a nikoho to nezajímá.
Test citace sama sebe ve Firefoxu i s vlaječkou.

Stran: [1] 2 3 ... 54