Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - 🇺🇦 GPU

Stran: [1] 2 3 ... 28
1
Pridam se k dotazu, potreboval bych vlastne to same, ale idealne na jeste vic pocitacu (3ks+), ale aby kbd+mys zustaly ENUMEROVANE.

Dale jsem nevyresil prepinani HDMI monitoru, opet aby si pocitac porad myslel, ze tam ma pripojeny monitor, takze predpokladam HDMI switch musi  resit HDMI CEC.

HDMI CEC většinou počítače nepodporují.

Jako workaround místo HW řešení se dá použít třeba RDP/VNC, kdy se z počítače, který má připojené vše k sobě, připojuji třeba na firemní laptop, který je připojený jen k napájení, případně ještě kabelem do sítě. Firemní laptop mám pak k dispozici jako další okno na svém domácím počítači.

=> Jedna klávesnice, myš, monitor


Ja pouzivam software Synergy (linux/windows/OS X/zcasti i android) ....mam pocitace vedle sebe ... a jenom prejizdim mezi nima mysi .... nevim od jake verze lze nastavit i klavesovou zkratku na preskakovani mezi pocitacema

Tohle funguje jen pokud má každý počítač svůj monitor, tj. fajn třeba pro dva laptopy.

2
Nedávno mi byla ze stejných důvodů doporučovánano tato klávesnice, ale osobní zkušenosit zatím nemám.
https://www.alza.cz/gaming/logitech-g915-lightspeed-us-gs-tactile-d5665472.htm

3
Vývoj / Re:Stackoverflow.com licence + licence dokumentací
« kdy: 06. 02. 2023, 17:53:37 »
Řiď se selským rozumem, kdy pokud od někuď kopíruješ nějakou složitější funkci, je asi fér autora zmínit. Pokud se jen řídíš obecnou radou, jakou funkci použít, nebo kopíruješ nějaký velmi obecný příklad, který stejně z 90% přepíšeš, pak to asi nemá cenu řešit.

Jako začínající programátor se snad nemusíš stydět to, že je tvůj výtvor založen na příkladech a řešení problémů z diskusních fór. Naopak je dobré se naučit takto normálně fungovat. Většinou je i výhodné použít ověřený kód/knihovnu, než znovu vymýšlet kolo.

4
Server / Re:Google, Seznam vs. domácí server
« kdy: 03. 02. 2023, 09:19:31 »
A bez toho vas google nebude moct sledovat? Dnes je mozne delat profily na zaklade nejenom IP, ale vaseho browseru, rozliseni, casu kdy dane sluzby pouzivate,… nebo mi chcete tvrdit ze pokazde kdyz lezete na web tak pouzijete anonymni IP, nahodne rozliseni v ciste VM s nahodne vybranym prohlizecem? Takhle se ani paranoidni uzivatele nechovaji, maji svuj oblibeny prohlizec, svou “dynamickou” IP, sve rozliseni,… kdyby jste chtel byt anonymni a nesledovatelny tak na internet vubec nelezete.

No tak počítač, televize, i telefon mají opravdu jiné rozlišení, jiný OS, i jiný prohlížeč. Počítač i telefon mají jiný VPN server, takže mají rozdílné IP. Tím je možnost spojení zařízení poněkud ztížena, což pochopitelně neznamená, že je to nemožné. Není ale důvod  to Google a jiným šmírákům usnadňovat tím, že všechna zařízení jsou svázána jedním účtem.

5
Server / Re:Google, Seznam vs. domácí server
« kdy: 02. 02. 2023, 16:13:04 »
Ale tady přece nejde o emailovou adresu jako takovu, ani o telefonní číslo. Jde o tom, že pomocí toho účtu vás lze sledovat napříč zařízeními. Na počítači se přihlásíte do Gmailu, do Android telefonu, do Youtube na televizi... a už lze sledovat prakticky celou vaší aktivitu. Jakmile se vzdálíte od televize či počítače, šmíruje telefon.

Z Androidu se dají smírovací aplikace bez problému vykuchat a bez Google Play se dá taky fungovat. O alternativních OS ani nemluvě.


6
Až tu školu dostuduješ, bude se 90% programování odehrávat pomocí AI a ty budeš jen určovat co chceš.

Už dneska se snad 90% programovaní odehrává v Indii, takže to vyjde na stejno...

Programování je způsob, jakým počítači říkáme, co po něm chceme. A to je i největší slabinou všech AI - pochopit, co po ní chceme. Komplexní problémy zatím stále moc řešit neumí.

Je třeba se na programování podívat i jako na další oblast lidské činnosti, která bude postupně nahrazována technologií. Je naivní si myslet, že tu nějaká profese bude věčně.

7
Server / Re:MailCow: nedoručování mailů po změně ISP
« kdy: 30. 01. 2023, 09:18:48 »
Mailcow má vlastní DNS resolver - Unbound, takže bych začal tam. Zjistit, zda funguje DNS v samotném kontejneru a pak pokračovat dál.

Mám pocit, že jsem kdysi řešil stejný problém. Bohužel, řešení už si nepamatuji, ale pamatuji si, že když jsem to googlil tak to byl docela běžný problém.

8
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 25. 01. 2023, 21:32:56 »
Co má hraní her společného s IT? Jakože když třeba řídím auto, tak hned mohu jít dělat inžernýra do automobilky?

Ano, spousta hráčů si počítače staví, a tak se dostane k oboru. Pak je ale informace, že nemá žádné předešlé zkušenosti z oboru zavádějící.

Myslíte si, že bez zájmu o obor bych vůbec uvažoval o něčem takovém? Nechte mi Vám položit otázku. Kolik lidí asi tak jako 15 letý proutek ví, kam by tak dál chtěl jít. Někdy se stane, že se někdo netrefí. Kolik z nich má snahu o to, aby se snažili najít nové možnosti a cesty. Proto jsem tady, aby mi někdo poradil kam dál.
P.S. Kdybych si Vás dovolil soudit podle internetu, vsadím se, že u Vás to bylo 80% peníze, 20%, že Vás to baví.

No ale vy už máte rozhodnuto, chcete studovat IT. Jak jste k tomuto rozhodnutí dospěl? V jakém oboru máte dosažené vzdělání? Moc dobře vím, že činit v 15ti letech rozhodnutí na celý život je těžké, ale stejně těžké je to třeba ve třiceti. Běžně se lidem stává, že po nějaké době je profese přestane bavit, a začnou se ubírat jiným směrem. Bez ohledu na věk, bez ohledu na školy. Dokonce i ty profese se mění, IT bylo před 10-20ti lety úplně jinde. Jen hlupák bude nadosmrti dělat to, co ho nebaví. Změna je v pořádku, ale jít na VŠ je velké rozhodnutí. Když nemáte předchozí zkušenosti v oboru, jak víte, že vás to bude bavit? Nebo je vám to jedno, protože peníze?
 
Zájem o obor může být pochopitelně jen ekonomický. Když se někdo rozhodne studovat třeba stomatologii, těžko si lze představit, že ho baví plombovat zuby (čest výjimkám).

Nevím, podle jakého internetu si mě dovolujete soudit, ale řeknu na rovinu, že po těch letech co dělám v IT mě to kolikrát taky nebaví. Co se týče peněz, žrát se musí.

9
Hardware / Re:Laptop Framework DIY - zkušenosti
« kdy: 25. 01. 2023, 15:22:51 »
Tý jo, tak ten Taiwan je asi opravdu Čína...

10
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 25. 01. 2023, 15:18:33 »
nemám s oborem předešlé zkušenosti
A jak se takový člověk rozhodne jít studovat na IT? Chápu, proč se někdo jde učit na zedníka, ale jít studovat IT?

Love kámo, love. To je otázka co snad nemusela být ani položena.

Přece 8K/MD je něco jinýho jak 30k/měsíc za mrdlání se s cihlama na stavbě...

No, bez předchozích zkušeností a zájmu o obor, si může nechat o těch 8K/MD leda zdát. Vyleze ze školy a bude rád za těch 30k/měsíc...

11
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 25. 01. 2023, 14:38:06 »
nemám s oborem předešlé zkušenosti
A jak se takový člověk rozhodne jít studovat na IT? Chápu, proč se někdo jde učit na zedníka, ale jít studovat IT?

12
Sítě / Re:Nová optická síť CETIN (O2 ?) na vesnici
« kdy: 25. 01. 2023, 12:00:59 »
Výměna stávajících metalických rozvodů, ve stávající trase, včetně třeba výměny některých sloupů, by se snad dalo chápat jako rekonstrukce. Pokrytí by se tak více-méně nezvětšilo, ovšem po trase určitě nebude problém zřídit nové přípojky, kde už legislativa nebude tak striktní.

13
Hardware / Re:Chytrý elektroměr pro Home Asistenta
« kdy: 24. 01. 2023, 16:33:40 »
No, já jsem si nechal teď poslat z Alíka todle:
https://www.aliexpress.com/item/1005004354742610.html
Modbus to umí, dokumentace k tomu existuje, něco to měří. Zatím jen testováno na stole. Uvidíme časem.
A jaký to má tedy maximální proud? Uvádí 0.25-5(100)A. Až 100A nebo jen 5A?

Já nevím, jak bych přes to celý barák připojený mít nechtěl, to raději měřící transformátory na vodičích, protože to funguje nezávisle.


14
Hardware / Re:Chytrý elektroměr pro Home Asistenta
« kdy: 23. 01. 2023, 18:56:53 »
A kdyz mam tech mericich zarizeni v rozvadeci vice tak u kabeloveho rozvodu musim resit switch a jeho napajeni (asi PoE). Je tam tedy jeste vetsi krabicka nez malicky wifi AP. Nehlede na dalsi pavucinu kabelu.

Je to ale stejne teoreticka otazka, protoze vetsina malych meraku ethernet ani nema, jen wifi.

Jenže ten switch může být pro celý dům jen jeden, jen se do rozvadeče protáhne potřebný počet kabelů z již existujícícho switche. Těch měřáků tam být tolik nemusí, když třeba Shelly (Pro) 3EM měří zároveň tři okruhy/fáze.

Osobně si myslím, že má smysl buď meřit celý dům na každé fázi, takže jeden měřák stačí. Nebo měřit okruhy s větším odběrem, kde se lze pídit po nějakých reálných úsporách, tj. třeba topení, ohřívače vody, a podobně. Člověk totiž může zjistit, že bojler se vyplatí vypnout na noc i přes den, když nikdo není doma, a nechat si ho zapnout jen ráno a večer, než se všichni umejou. Asi nemá cenu měřit spotřebu běžných spotřebičů v obýváku - televize, nabíječky, počítače, protože zde je úspora, bez ohledu na komfort, nereálná. Těžko budete manželce vysvětlovat, že jeden díl Ordinace v růžové zahradě vás vyjde třeba na 10Kč - protože se obýváku topí, svítí, chladí se víno, dělá se popcorn,...

15
Hardware / Re:Zprovoznění zvukovky na ASUS R556L
« kdy: 23. 01. 2023, 14:06:09 »
Zkus nejnovější Ubuntu 22.10. Stačí z Live-USB, zda bude zvuk fungovat.

Stran: [1] 2 3 ... 28