Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Abc2243

Stran: [1]
1
Odkladiště / Re:Soukromí v dnešní době
« kdy: 29. 08. 2021, 22:57:47 »
Jsem mozna naivni, ale myslim si, ze digitalni soukromi v soucasne dobe mozne je. Jen to bude asi ponekud drazsi zalezitost.
Nepouzivat telefonni cisla se smlouvou, zadny pevny internet se smlouvou, ale jen predplacene sluzby a verejne wifi. Davat si pozor na kamery, ktere by mohly snimat verejny prostor pri pouzivani mobilu. Casto menit telefon i operatora a hlavne prisne dodrzovat kazen a neprihlasovat se z tohoto zarizeni na nejaky jiz drive pouzity emailovy ucet nebo eshop ci bankovnictvi. O platbe kartou ani nemluve. Zridit si anonymni platebni kartu, mam pocit, ze do urcite vyse je bez jmena. A pokud je potreba neco platit, tak jen slozenkou A, do urcite castky neni potreba se prokazovat OP. A to same pro prijem zasilek. Zasilkovna nevyzaduje identifikaci a v posledni dobe ani posta. Staci jen kod, ktery prijde na mobil.
To zní zajímavě,chtěla jsem nejnovější telefon používat jen na procházení internetu,ale porušila jsem to a přihlásila jsem se na internet banking a používala kreditku..Dobře vědět,že každá z těchto akcí mě identifikuje.Jen jsem netušila,že do takové míry,že mi to začne nabízet služby a informace použité úplně na jiném čísle a telefonu.jde mi o to,že když se mi někdo dostane do mobilu,tyto informace jsou zneužitelné. Být aspoň z části anonymní se zdá být nicmene docela dost zahul.Clovek musí stále přemýšlet nad tím,kde co a jakým způsobem platit,jaké weby na jakém zařízení možno navštívit a podobně. Díky za názor!

2
Odkladiště / Re:Soukromí v dnešní době
« kdy: 29. 08. 2021, 22:40:12 »
Byla jsem zvědavá,jak to dneska chodí a zda je vůbec možné dosáhnout alespoň iluze soukromí,shánění informací není na psychiatrii. Je spíše velmi naivní domnívat se, že lidé jsou všichni hodní a s vašimi informacemi budou zacházet ve vší počestnosti.Lidé jsou sv*ine. Těm,kteří jsou  sladce nevědomí, závidím.
Tak díky těm,kteří přispěli hodnotnými příspěvky! Čau!

3
Odkladiště / Soukromí v dnešní době
« kdy: 29. 08. 2021, 20:29:24 »
Zdravím, omlouvám se,pokud je toto téma duplicitní někde na fóru, nicméně zajímají mě aktuální názory lidí na možnosti soukromí v době internetu.
Pracuji hodně veřejně a před nějakou dobou mi došlo,že moje aktivita v PC je sledována.Duvody, kvůli kterým jsem o tom přesvědčena nechme stranou.
Od té doby jsem zkoušela různé možnosti,jak zůstat anonymní a mít alespoň falešný pocit soukromí. Chci vědět,zda je to vůbec možné?Řekla jsem si,že prejdu na telefon...v dřívějším mobilu jsem vypla mobil,jela do nějaké lokality a po zapnutí se mě Google mapa ptala "jak se vám tam líbilo"?
 Koupila jsem si Apple a novou SIM kartu s číslem,které bylo vloženo pouze v tomto zařízení a stejně mi za pár dní volala anonymní čísla a čísla "že Španělska" ATP. Podotýkám,že číslo bylo uvedeno jen v Apple ID...Takze Apple mě zklamal. Poté jsem koupila jiný mobil-android,s dalším číslem od jiného operátora a místo WiFi používala mobilní data s vpn-nainstalovala jsem snapchat s novým emailem vytvořeným přes tato data a světe div se,navrhovalo mi to přátele ze starého čísla z minulosti -z telefonu,který jsem užívala předtím nejvice. Jak je to mozne? Bylo by jednoduché si říct,že jsem prostě paranoidní - ale tyhle věci se fyzicky dějí a já se cítím opravdu nepříjemně. Jediná naděje je prostě používat tlačítkový telefon a číst si knížky.Ale doprčic fakt neexistuje jediná možnost,jak nebýt viditelně smirovan?Tyto informace jsou pak využívány.A argument "pokud nejsi kriminálník,může ti to být jedno" fakt nemůžu brát vážně. Je tu někdo,kdo řešil někdy něco podobného? A jak to řeší?Předem děkuji za Vaše postrehy

Stran: [1]