Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - buldr

Stran: 1 2 [3]
31
Hardware / Re:Dell vs HP
« kdy: 10. 09. 2021, 20:45:59 »
....Dellu dělá desky Foxconn (design i výrobu). Navigace po desce je podobná jako u Applu, logické členění taky. Použité součástky jsou bottom of the barrel, o

Co si pod tím představit?
-navigace
-spodek barelu

Hantýrku, to jsem pochopil ihned co mi chtěl sdělit. Při troše snahy a dostupné dokumentace, lze dohledat konkrétní součástku a tu například pomocí pájecí stanice (tím se myslí opravdu profesionální dílenské/opravárenské pájecí stanice) dané zařízení opravit. Přeloženo do příkladu: Záložní zdroje od APC řady Smart-UPS jsou narvané tím nejhorším šmejdem, ba hůř přímo za hranou (stačí je důkladně změřit, zapláčete), ale protože existuje dokumentace, mohou být poddimenzované a nekvalitní součástky vyměněny. Nakoupíte vše potřebné a obětujete jedno odpoledne u pájecí stanice a kontrolního proměření. A když se k tomu přidá např.: Panasonic UP-VW1245P1, máte špičkový napájecí zdroj na mnoho let.

P.S.: Ještě je potřeba opravit pájení, odstranit kuličky cínu, vyměnit poddimenzované průřezy vodičů (katastrofa) a další fušařinu. Už jsem jich dělal dost, stejně tak dokážu opravit prostou výměnou kondenzátorů třeba monitory Samsung, které  často odchází jen proto, že jsou tam tragické GP kondenzátory a ještě poddimenzované, aby se ještě více ušetřilo, stejně tak dokážu opravit i napájecí zdroje. Opravy u průmyslových řídících jednotek apod. nejsou výjimečností, tam je to udělané sice všechno poctivě, ale sehnat některou součástku po 30 letech provozu už není možné a kupovat nový je taková šílená raketa (dodání, odstávky, testování ...), že je prostě lepší podle technické dokumentace sehnat součástku a udělat ruční opravu. Navíc já se rád vrtám v čemkoliv (také na to mám celou dílnu a měřící lab), do čeho teče elektřina.

32
Hardware / Re:Je už doba „len SSD“?
« kdy: 31. 08. 2021, 23:59:52 »
Disky prostě odchází a příčin může být mnoho, často leží příčina ve zdrojích a divočině na jednotlivých větvích, které jsou zcela mimo specifikaci a veškerou toleranci, nemluvě o zvlnění. Mnoho prodávaných zdrojů značně vybočuje od specifikací, natož pak tolerance, ačkoliv se tváří jako bezvadné, po připojení na laboratorní osciloskop Tektronix MSO44 4-BW-1000 vyplave děsivá realita na povrch. Výhodou je dílenské vybavení a také skutečnost, že mi někdo z okruhu známých sem tam donese nějakou "mrtvolu" na přezkoušení a proměření. Ještě větší problémy jsou s filtracemi, kde člověk čeká minimálně kvalitní 10 μF/50 V se najdou poddimenzované příšery, nekvalitní transformátory, usměrňovací můstky a tak dále. O kondenzátorech by se dal napsat román na pokračování.

To je jako koupit si UPS od APC (Schneider) řady SmartUPS 1000VA. Zásadní je nedívat se dovnitř a hlavně neměřit, jinak skončíte u kompletní výměny kondenzátorů včetně měničů. Objednat součástky a hurá k pájecí stanici, nepočítám kolik oprav uděláte na základní desce, protože vyhotovení bývá dost nekvalitní. Automaticky měním baterie za Panasonic apod.

Naučil jsem se raději nedívat se dovnitř a za většinu problémů stojí napájecí zdroje.

33
Hardware / Re:Dell vs HP
« kdy: 30. 08. 2021, 14:21:22 »
14ks HP Elitedesk 800 G6 SFF, Core i5-10500, 16GB RAM, 512MB SSD, Win10Pro
10ks HP Elitebook 830 G8 Core i5-1135G7, 16GB RAM, 512GB SSD, Win10Pro
14ks HP P27q G4 QHD
4ks HP OfficeJet Pro 9022e
1ks HP Color LaserJet Pro MFP M479fdw
V ceně (smlouvě) je zahrnutý servis v délce trvání 5 let na místě a garance náhradních dílů i ovladačů v délce trvání 8 let.

Díky za názory. 


34
Hardware / Re:Slušné pracovní křeslo
« kdy: 30. 08. 2021, 14:01:51 »
No já si nábytek nechávám dělat na míru (v rodině) a hodně věcí zvládnu udělat sám, přece jen než jsem přesedlal do kanceláře, tak jsem dělal svýma vlastníma rukama 20 let. Člověk se hodně naučí a šikovnost zůstává, čili i o víkendech si rád něco vyrobím, nebo postavím.

Ještě můžeš zkusit Spinalis, hodně podobné, ale osobní zkušenost nemám.

35
Hardware / Re:Slušné pracovní křeslo
« kdy: 29. 08. 2021, 14:06:43 »
Vyzkoušej, protože aktuálně jsi ve stavu, kterým si prošel asi každý. Možná budeš hodně překvapený pohodlím a přirozeností. První posazení bude tak trochu šokem.

36
Hardware / Re:Slušné pracovní křeslo
« kdy: 29. 08. 2021, 13:21:57 »
Chápu i když osobně nemusím.

Židle s pohyblivým sedákem funguje opačně. Pevná záda a opěrky s pohyblivým sedákem fungují na principu rovnoměrného rozložení zátěže se zapojením svalů. Jde o prevenci a uvolnění jednostranné zátěže páteře i plotének. Nesedíte pasivně, ale nenásilně zapojujete celé tělo a tím jak je sedák pohyblivý, kopíruje celé tělo, což je přirozené.

37
Hardware / Re:Slušné pracovní křeslo
« kdy: 28. 08. 2021, 21:57:04 »
Nezvyklá, ale to celá konstrukce a skutečnost, že jde o českého výrobce. Náhradní díly opravdu nejsou problém.

Vyzkoušejte, v tomto směru jsou velice vstřícní a při firemní nákupu jsme měli zapůjčeno 10 židlí Evora celý týden. Každý si tak mohl vyzkoušet posezení, nastavení a také se vyjádřit. Každý na tu pružinu koukal s hodně velkou nedůvěrou a vidíte, za tři roky co je máme si nikdo nestěžuje, naopak si chválí pohodlné posezení bez únavy. Osobně jsem si zvykal asi dva dny, potom už mi to ani nepřišlo zvláštní.


38
Hardware / Re:Slušné pracovní křeslo
« kdy: 28. 08. 2021, 20:59:04 »
Zkuste se podívat do nabídek společnosti Adaptic. Nemohou se chlubit nejnižší cenou na trhu, ale nabízí hodně vysokou kvalitu, odolnost a nestandardní konstrukci. Samozřejmě si můžete vybrat velikost pístu, kolečka a doladit model podle sebe. Když se dotáhnou a namažou, vydrží sloužit navěky.

Jen je potřeba si trochu zvyknout, přece jen jde o hodně netradiční řešení.

39
Hardware / Re:Dell vs HP
« kdy: 28. 08. 2021, 11:43:13 »
Netvrdil bych zkušenosti, jen se nám ty Elitebooky nerozpadají, nepotřebují servis a jsou bezproblémové s převodníky.

I tak děkuji za názor, cením si toho a s největší pravděpodobností podepíšu HP.

40
Hardware / Re:Dell vs HP
« kdy: 27. 08. 2021, 22:50:23 »
Kdepak, dlouhé roky využíváme provázanost Exchange, Office a Sharepoint, samozřejmě doménový řadič a funguje to ke spokojenosti. Pravděpodobně se nějaký Linux vyskytuje v jednorázovém měření, signálovém zpracování, nebo diagnostické jednotce, ale to bych nepočítal.

Každý Dell Latitude E7440 měl minimálně 4 reklamace (servis), pryžové těsnění lezlo z lícování a nepočítám problémy s převodníky sériového rozhraní, které se používají k nastavování řídících jednotek. Ty stejné USB jednotky/převodníky s Elitebook/Probook a Toughbook fungují celé roky. Nikdo nepřišel na důvod proč, Latitude E6440 tímto problém netrpěla.

Zatoužil jsem po dalším názoru osob s dlouhodobou provozní zkušeností. Nesmím si dovolit sebemenší nedokonalost, nedostatek v dokumentaci, odklon od platných norem a standardů. Proto k smrti nenávidím neprofesionální polofukční výrobky prodávané s vědomými nedostatky ... omlátím jim to o hlavu. Zkrátka a dobře, investice by se mi měla vrátit ve spolehlivosti, životnosti a bezproblémovém příjemném používání.

41
Hardware / Re:Dell vs HP
« kdy: 27. 08. 2021, 12:06:05 »
V současnosti probíhá průběžné stěhování do nových prostor v rekonstrukci, dle důležitosti (dílna, měření, sklad, ...) a kanceláře v patře se teprve začínají stavět. Podlahy jsou hotové, okna, příčky, rozvody sítí a kovové konstrukce kanceláří. Samozřejmě zatím chybí sádrokartonové stěny, stropy, světla a podobně, ale to bude hotové během 2 - 3 týdnů. Počítám o pár dní déle s vymalováním, položením koberců a nastěhováním nábytku. Obě nabídky garantují termín dodání 29. září 2021 (Dell) a 4. říjen 2021 (HP). Respektive další kanceláře, protože kuchyňka, sociální zařízení apod. již plně funguje.

Stejně tak technické prostory s chlazenou 42U skříní, ve kterém jsou oba servery Dell R340, úložiště Supermicro, kamerový systém UniFI UNVR-Pro, switche UniFI, napájení pro kamery a asi i Edge router firewallem. Já tomu moc nerozumím, tohle si vymyslela a dodala firma, co se mi o to stará. Zařizoval jsem skříň, senzory teploty, chlazení a záložní zdroj a montáž 18 přístupových bodu UniFIU6LR. Ve skříni se nachází veškerá technika, od IT po ovládání termostatů, senzorů otevřených oken, hlásičů, alarmu až po vstupní systém pomocí karet. Nechybí online záložní zdroje 3000VA 2700W

Proto je z mého pohledu irelevantní, jestli 29. září, nebo 4. října.

42
Hardware / Dell vs HP
« kdy: 27. 08. 2021, 07:18:55 »
Nemohu se rozhodnout po Burianovsku, tedy jestli chci dřevěný, nebo železný spánek. Zkrátka se neumím popasovat s nabídkami. Jmenovitě se jedná o 14 stolních počítačů s 27" monitory a 10 notebooků. Cenová nabídka, záruky i servis jsou v podstatě identické a protože mi chybí jakékoliv přímé srovnání, trochu s tím bojuji.

HP Elitedesk 800 G6  s monitorem HP P27q G4 QHD
HP Elitebook 830 G8

Dell Optiplex 7090 s monitorem Dell P2720D
Dell Latitude 13 5320

Společnosti zajišťující celkovou správu (s plnou odpovědností) je v podstatě jedno, zda to bude Dell, nebo HP, v jejich očích jsou mírným favoritem HP. Konfigurace musí podporovat zabezpečení a správu, začlenění do doménového prostředí Windows 2019 Server a zbytek již zůstává zcela standardní. Windows 10 Pro se základní 16GB operační paměti s možností rozšíření a 512GB SSD. Servisní smlouvy a délku podpory uzavírám vždy s dodavatelem (jeho hlava ručí).

Současné Optiplex jedou téměř 10 let a nemohu si je vynachválit, to samé ale mohu říci o noteboocích Elitebook, které vydrží více než Latitude (ty se nám začali rozpadat po třech letech) a dokážeme na ně připojit jakýkoliv převodník pro průmyslová rozhranní i měřící techniku. To se o Latitude tak úplně říci nedá.

Jsou vůbec mezi oběma výrobci nějaké rozdíly?

Stran: 1 2 [3]