Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jakukkub

Stran: [1] 2
1
Studium a uplatnění / Re:Siemens - Jaký je zaměstnavatel?
« kdy: 19. 09. 2021, 21:39:58 »
Zajímalo by mě, jak je na tom teď, o rok později, ten keks.

Já nevím, jestli je to jenom opravdu dobrej troll, nebo je ten člověk tak zakomplexovaný, že není schopný jít např. na StartupJobs a vidět, že mediorům nabízejí o dost více, než těch 45k a senioři se lehce dostanou nad 120k

https://www.startupjobs.cz/nabidky/vyvoj?seniorita=medior&pouze-s-odmenou=1

A pokud se nemýlím, před rokem to o moc jiné nebylo

2
/dev/null / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 08. 08. 2021, 12:55:38 »
ten scenar kam to smeruje je uplne jednoznacny ale bolo by to na siahodlhy elaborat a to sa mi jaksi nechce ... podla mna to uz nie je ani konspiracia ale uplne ocividny fakt a nevidi to len ten kto nechce.

v kocke, na Zapad smeruje rovnaky system ako je v Cine - social credit a masivny surveillance. tie covid passy atd to je len pilotny projekt. Par rokov to bude takto, potom si vymyslia nieco ine atd, proste salamova metoda. Sloboda uz skoncila, ja buducnost nevidim vobec ruzovo. Do 20 rokov sa to tu zmeni na nepoznanie.

* neockovani budu vyradeni na okraj spolocnosti
* na vsetko bude treba "pass", aj na to, ci sa mozes vycurat v kadibudke na dialnici
* zdvihnu sa dane, full on socialny stat, zeleni a eko / bio
* zavedu sa digitalne meny, uz teraz sa ECB ponahla s digitalnym eurom
* vsade sa DOST pritiahnu skrutky
* masivna cenzura v mediach a koniec internetovej neutrality
* cancel culture, "fact checking" atd atd atd

nic dobre. obcas mam z toho dost depresie, neviem presne ako to cele pobrat. rozmyslam nad nejakym "exit planom" do "divociny" alebo sa proste odpojit od toho celeho lebo toto je brutal :D

Souhlasím, bohužel spousta z toho už tu je, minimálně napůl. Dávám tomu 5 let a bude to tu zavedené všechno. Už teď se na tebe spousta lidí dívá skrz prsty kvůli tomu, že si nechceš dát očkování, které je stejně naprosto k ničemu - funguje v 33% případů a musíš se každých x měsíců přeočkovávat - wow, to se fakt vyplatí.

A to ještě ani nepřišla nějaká varianta "epsilon", na kterou to nemusí fungovat třeba vůbec. A ta na podzim stoprocentně přijde.

Eko/bio sračky jsou tu čím dál víc, cenzura v médiích tu už je několik let, hlavně věci jako twitter, facebook apod. - když se něco nelíbí jejich agendě, jde to pryč :)

Velká sranda byla, jak facebook mazal příspěvky, které psaly o tom, že covid může být uměle vytvořený. A najednou jak tu možnost CDC potvrdila tak se samozřejmě museli omlouvat a vracet je zpátky. Což je samozřejmě ta správná reakce, jde o princip, že stačí mít jinačí myšlenku, než "společnost" považuje za "přijatelnou" a jsi všude zabanovaný a outcast.

Stačí myslet trochu jinak nebo být jinak politicky orientovaný a ty sociální media ti nedají absolutně žádný prostor :)

Cancel culture je asi největší rakovina dnešní doby, už by to ty liberální holky s vystudovanými gender studies a modrými vlasy mohlo přejít. Nebo by spíš tihle "cancelnutí" lidi mohli nabrat koule a ignorovat je. Za chvilku by je to přestalo bavit a našly by si jiný terč - klasická mentalita šikanátora

Bohužel tihle šikanátoři (čti liberálové/socialisti) jsou opravdu hlasití a těžko se nechají. Ti normální lidi pak radši drží hubu a podrobí se těm jejim dementním požadavkům - zakázaná brčka apod. Prostě si to nechají líbit. No a pak ten svět tak vypadá 

3
/dev/null / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 07. 08. 2021, 22:43:37 »
komouše, nebo socany,... kteří se pokusí zavést nějakou fešnou daň nebo dávku (která vlastně ale nic neřeší, protože pouze hojí následky, ale neřeší příčiny)

Souhlasím. Škoda, že těchto lidí, co volí zajebané socany je čím dál víc. A z nějakého důvodu si ti lidi neuvědomují, že jdou doslova jen sami proti sobě. Viz USA - stačí porovnat modré státy s červenýma, červené jsou relativně v klidu, ty modré jsou plné bezdomovců, odpadu a injekčních stříkaček doslova všude, obrovská kriminalita... Jediné plus je snad legalizovaná marihuana. :) A neskutečně přemrštěné krádež-, pardon, daně :)

A už se to jako mor šíří i do Evropy.

4
/dev/null / Re:Práce pro české společnosti
« kdy: 07. 08. 2021, 21:10:26 »
IMHO tady nám žádné daně nepomůžou, jediné co by způsobilo pokles cen nemovitostí je rapidní zvýšení úrokových sazeb tak, aby se jejich financování prostě nevyplatilo. Jenže to z milionu důvodů udělat nemůžeme. Takže je lepší jít s davem, zadlužit se, fixnout si úroky a najednou se z inflace stane kámoš

No ale přece někdy to musí dojít do fáze, kdy ani na tu hypotéku velká většina populace nedosáhne, a pokud jo, tak to budou sotva zvládat spláect a lidi nebudou mít na nájmy, ne? Nebo že by se to opravdu dostalo až do situace, kdy opravdu vymizí střední třída a budou tu jen chudí a bohatí? Jako je pravda, že jsme v Česku, takže bych se vlastně ani vůbec nedivil.

5
Odkladiště / Re:Odpočet DPH z auta
« kdy: 04. 08. 2021, 15:11:01 »
Napiš tam normálně 100% a když se jim to nebude zdát, pusť jim tuhle písničku :)

https://www.youtube.com/watch?v=P6Wm6mXCoJs

6
Studium a uplatnění / Re:OSVČ vs SRO
« kdy: 30. 07. 2021, 00:57:54 »
No jo no. Pak se všichni diví, že se mladí, schopní lidé stěhují z Česka pryč. Kdo by taky chtěl zůstávat v postkomunistické zemi se socialistickým mindsetem většiny obyvatelstva, velice diskutabilními politiky a s otřesným důchodovým a daňovým systémem?

7
Studium a uplatnění / Re:OSVČ vs SRO
« kdy: 29. 07. 2021, 22:51:09 »
Jinak zdravotnímu pojištění se nevyhneš nikdy. Buď budeš mít s.r.o. a sám se zaměstnáš (pak se to bere jako běžný zaměstnanec se vším všudy, tj. zdravotní a sociální) nebo ta funkce jednatele bude bez honoráře, ale pak se staneš osobou bez příjmů a zdravotní si musíš platit sám v minimální výši. A u OSVČ je to jasné.

Tak v tom případě teda nechápu, proč by se někomu vyplatilo jít do toho SRO? Když zdravotní sociální platit musím stejně, daním furt 15% a ještě k tomu 19% jako sro? stránka https://www.osvcnebosro.cz/ počítá, s tím, že je zdravotní a sociální 0.

Leda že bych tedy byl jednatel bez honoráře, platil tu minimální výši a všechny svoje peníze měl v té firmě a všechny věci kupoval přes firmu. Je to ale takhle vůbec legální? A co se týče půjček a hypoték, tak to asi taky nic, co? Možná mi tu něco uniká

8
Do začátku bych prachy spíše utrácel, klidně bych si vzal do začátku pár stovek tisíc půjčku na pokrytí rozjezdu, teď rozhodně není čas nějak šetřit či spořit. Doporučuji se nějak základně zadlužit, vzít si životko (co kdyby nemoc, že jo), a investovat top do sebe (konference, cestování, atd., vzdělávání).

Proč by se měl devatenáctiletý cápek ve škole zbytečně zadlužovat? Není to trochu finančně negramotné, brát půjčku úplně zbytečně? Cestovat, vzdělávat se a chodit na konference může úplně v klidu za peníze, co sám vydělá, potažmo dostane od rodičů, bez dluhu a poměrně velkého závazku.

No jsem sice ještě mladý soplák, tak je možné, že mi tu něco nedochází a nemám dostatečné životní zkušenosti, ale jestli má většina čechů k půjčkám takový vztah jako ty, není se čemu divit, že je každý desátý v exekuci.

9
Hele co se týče platu záleží na hodně proměnných. 30k může být dost, pokud je to pohodová práce s dobrým šéfem i kolegy, je to občas flákárna a můžeš si přihodit pár hodin navíc (práci mám hotovou za hodinu, do výkazu napíšu 3 apod.) a nikdo si toho nevšimne / nikomu to nevadí, tak je to dobré. Ale taky to může být kurva málo, pokud budeš muset makat jak stroj a budou po tobě chtít obrovský výkon, i třeba na úkor tvého osobního života nebo studia

Mně je 18, pracuju ve firmě vedle školy skoro dva roky jako frontenďák (čti lopata) mám 200 za hodinu, ale časové výkazy si často znásobím 1.5x, občas 2x, takže dejme tomu reálně okolo 350kč/hod. Práce je většinu času pohodová, no stress, dost se toho naučím, šéf i kolegové v pohodě lidi, jsem spokojený. I když bych někde jinde mohl dostat možná i dvojnásobek toho, co mám teď. Ale na druhou stranu bych přišel o "svobodu" a "pohodovost" mé současné práce a riskoval bych, že bude šéf kokot.

Dle mého je v našem věku důležité najít balanc mezi penězi a pohodlím. Makat budeš celý život, je taky potřeba si užít své mladé léta, abys pak ve čtyřiceti nelitoval, že jsi je jenom proseděl u kompu programováním.

10
Doteď jsem myslel, že MD je pouze informační hodnota přepočítaná jako hodinovka * 8, že ve smlouvách bývá odměna za hodinu a MD se vlastně používá prostě jen informačně. Ale teď jsem četl jeden článek, kde mezi tím autor rozlišil, napsal, že přepočty na MD chtějí programátoři víc jak na hodinovku, nevysvětlil ale proč.

Jaký je mezi tímto rozdíl a proč je jedno nebo druhé lepší?

11
Odkladiště / Re:Čeština a IT výrazy
« kdy: 14. 07. 2021, 17:18:33 »
Doporučuji vyšetření na schizofrenii. Napsat

Mně naopak přijde odporné používání českých výrazů ... A opravdu stojí za to učit se další set slovíček jen kvůli komunikaci s kolegy, když bohatě postačí ta anglická slovíčka a všichni jim rozumí?

s tímto

Citace
... pak si prostě puberťácké pipky připadají velice "cool", když mluví napůl anglicky a napůl česky. Ono se dá ještě pochopit, když ti vypadne české slovíčko a v ten moment si vzpomeneš pouze na anglické, ale existují i takové, které řeknou jednu větu anglicky a druhou česky 🤮

do jednoho příspěvku s odůvodněním, že u IT se to dá, ale jinak je to odporné, vyžaduje určité rozdvojení osobnosti.

Jde o to, že v IT to je opodstatněné. Významy českých překladů jsou, jak už napsali ostatní, často posunuté, dlouhé, zní zvláštně nebo vůbec ani neexistují. Tak prostě řeknu to anglické slovo.

Ale v naprosto normální mluvě říct něco jako: "No, byl jsem v té nové kavárně and it seemed so awesome, but the people working there looked weird" - Ano, možná je to k nevíře, ale někdo tak doopravdy mluví. A je jich čím dál víc.

12
Odkladiště / Re:Čeština a IT výrazy
« kdy: 14. 07. 2021, 11:54:21 »
Mně naopak přijde odporné používání českých výrazů - např. místo "ladění" (místo debugování), to mě sere ze všech nejvíc. Na ty ostatní si naštěstí ani nemůžu vzpomenout.

Ale zase je taky špatně, když někdo používá anglické výrazy a špatně je vyslovuje, nebo používají špatný rod. Znám lidi, kteří říkají intýdžr. Ano, s dlouhým ý. To opravdu trhá uši.

Není divu, že se tyhle výrazy používají, jsou okolo nás totiž všude, když čteme dokumentaci, sledujeme tutoriály apod. Vše je v angličtině, takže se dané slovíčko a jeho význam naučíme v angličtině, a na co už pak hledat český překlad, když nám často přijde i špatný/divný a stejně všude budeme potřebovat právě ten anglický? Vlastně jedině, kdy by se hodilo použít český výraz je právě konverzace s kolegy. A opravdu stojí za to učit se další set slovíček jen kvůli komunikaci s kolegy, když bohatě postačí ta anglická slovíčka a všichni jim rozumí?

Mimo IT - no je to vliv globalizace a sociálních sítí, pak si prostě puberťácké pipky připadají velice "cool", když mluví napůl anglicky a napůl česky. Ono se dá ještě pochopit, když ti vypadne české slovíčko a v ten moment si vzpomeneš pouze na anglické, ale existují i takové, které řeknou jednu větu anglicky a druhou česky 🤮

13
Studium a uplatnění / Re:Práce pro FAANG
« kdy: 10. 06. 2021, 16:28:34 »

Když projdeš, už se jen hledá vhodný tým na základě profilu.

A když člověk neprojde, je možné to o nějaký čas později zkusit znovu? Nebo jsou už navždy "zavřené dveře"?

14
Studium a uplatnění / Re:Práce pro FAANG
« kdy: 10. 06. 2021, 15:33:07 »
Takze za mne bych se urcite snazil udelat neco, ceho si samy tyto firmy vsimnou.

V dnešní době by to muselo být asi opravdu něco opravdu inovativního a velkého no... Tak třeba mě jednou něco takového napadne :)

Co jsi vytvořil ty, že se ti takhle ozvali? Pokud to teda není tajemství :)

15
Studium a uplatnění / Re:Práce pro FAANG
« kdy: 10. 06. 2021, 14:16:19 »

Na jakou VS se chystas a jake mas na GitHubu nejzajimavejsi projekty a v jakem jazyce?

Chystám se pravděpodobně na ČVUT, na Githubu nemám nic extra zajímavého, ještě jsem ve fázi, kdy se snažím vymyslet nějaký zajímavý projekt, který bude za něco stát a nebude mi připadat jako ztráta času. Což je celkem složité, bohužel nejsem moc kreativní člověk :( Na druhou stranu je mi teprve 18, času mám dost :)

Jinak asi jsem se špatně vyjádřil, moje otázka byla spíš mířená na to jaké to je, pracovat pro tyhle megakorporáty, než spíše jak se tam dostat. Ale i tak si vážím odpovědí
 

Stran: [1] 2